Page 4 of 10 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 228

Thread: Javni prevoz, koja su rješenja?

  1. #76
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,096
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    2,388
    Thanked in
    1,229 Posts

    Default

    Hahah ne mogu stici u svaku Mjsnu zajednicu, a i mislila sam da to samo iam kod nas u ova mala primorsk amjesta. Dolje sam vazda na casu prisutna

  2. #77
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,734
    Thanks Thanks Given 
    10,803
    Thanks Thanks Received 
    5,114
    Thanked in
    2,383 Posts

    Default

    Najbotnija stavka kod ovog autobusa će biti da li može da vozač otvori vrata kad god i đe god hoće jer kad autobus zaglavi u špic kakav je bio danas u Bul.O
    Revolucije i preko Blažovog mosta biće:"Majstore otvaraj,ja bih sd malo pješke".Da imam autopilota u auto pa ga podesim na kućnu adresu i izađem iz auta nek se sam vrati kući a ja pješke. danas oko 15h na Union most sam zavidio pješacima

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  3. #78
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,801
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,317
    Thanked in
    2,168 Posts

    Default



    Da se pošalje Vukoviću da pogleda, da ga moždani strefi.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  4. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  5. #79
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    1,854
    Thanks Thanks Received 
    204
    Thanked in
    132 Posts

    Default

    Do god se ne uradi studija o javnom prevozu, ništa nema smisla. Naročito sa jeftinim taksi prevoznicima koji su direktni konkurenti javnom prevozu što ni u Bangladesu nema...
    Zna li neko koliko ima taxi vozila u PG?

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  6. #80
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,801
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,317
    Thanked in
    2,168 Posts

    Default

    U 2019. je bilo registrovano 966 taksi vozila, pa je nekim programom trebalo da se smanji broj na 870. Pri čemu nosioci postojećih licenci ne bi izgubili tu licencu, ali ako prestanu da se bave taksiranjem ili ako odu u penziju te licence se ne bi ustupale nekom drugom. U svakom slučaju, ako od tada niko nije prestao da taksira ili ako niko nije otišao u penziju i dalje ih je 966. Možda je bilo nekih izmjena od 2019 za koje ne znam.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  7. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  8. #81
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    867
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    367
    Thanked in
    256 Posts

    Default

    Pa, taksisti su i dalje tu, a prevoz nije nista bolji. Autobusi idu na 30-180 minuta. U neka naselja zalaze tri puta dnevno. Jedno od rjesenja je i linijski taksi.

  9. #82
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,083
    Thanks Thanks Given 
    714
    Thanks Thanks Received 
    1,950
    Thanked in
    965 Posts

    Default

    podgorica je grad koji kako god okrenes uzdus i porpijeko imas 5-6km....a taksi nidje nije jeftiniji...
    sve dok je ovoliki broj vozila, i ove cijene, gradski prevoz ce tesko imati neke sanse....
    naravno, potpuno nova organizacija linija i polasci na 15min.... tek tada ce gradski prevoz imati neke sanse...

  10. The Following User Says Thank You to E_K_V For This Useful Post:


  11. #83
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,754
    Thanks Thanks Given 
    2,648
    Thanks Thanks Received 
    2,521
    Thanked in
    1,427 Posts

    Default

    Glavni problem su predugacke linije a premalo autobusa a sa tim i premalo putnika za polaske na 10 minuta.
    Iskreno prije poskupljenja taksija kad ti vozio dje god oces iz centra za 1.5 eura top , a sad kad je doslo iz centra do za zabjela maslina za 3 eura go pistolj

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  12. #84
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,531
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    781
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skodilak View Post
    Do god se ne uradi studija o javnom prevozu, ništa nema smisla. Naročito sa jeftinim taksi prevoznicima koji su direktni konkurenti javnom prevozu što ni u Bangladesu nema...
    Zna li neko koliko ima taxi vozila u PG?

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
    Quote Originally Posted by NHM View Post
    U 2019. je bilo registrovano 966 taksi vozila, pa je nekim programom trebalo da se smanji broj na 870. Pri čemu nosioci postojećih licenci ne bi izgubili tu licencu, ali ako prestanu da se bave taksiranjem ili ako odu u penziju te licence se ne bi ustupale nekom drugom. U svakom slučaju, ako od tada niko nije prestao da taksira ili ako niko nije otišao u penziju i dalje ih je 966. Možda je bilo nekih izmjena od 2019 za koje ne znam.
    to su rekli i porekli... za hibridna vozila i elektricna se izdaju nove licence i dalje... ja koliko znam svi oni nissan leaf, tesle, golfovi hibridi itd su nove licence... ne bi me cudilo da su na 1200 dosli

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Glavni problem su predugacke linije a premalo autobusa a sa tim i premalo putnika za polaske na 10 minuta.
    Iskreno prije poskupljenja taksija kad ti vozio dje god oces iz centra za 1.5 eura top , a sad kad je doslo iz centra do za zabjela maslina za 3 eura go pistolj

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    i sa poskuljenjem taksija ako ide nedje 2-3 jeftiniji je taksi... ili roditelji djecu do skole/vrtica pa na posao da voze...
    zbog cijene taksija u pg ko pjesaci do posla (kome je blizu) ne isplati se imati auto sem ako se bas ne savija kuci vikendom
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  13. The Following User Says Thank You to LuTheDuck For This Useful Post:


  14. #85
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,096
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    2,388
    Thanked in
    1,229 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    podgorica je grad koji kako god okrenes uzdus i porpijeko imas 5-6km....a taksi nidje nije jeftiniji...
    sve dok je ovoliki broj vozila, i ove cijene, gradski prevoz ce tesko imati neke sanse....
    naravno, potpuno nova organizacija linija i polasci na 15min.... tek tada ce gradski prevoz imati neke sanse...
    Herceg Novi je možda grad sa najboljim gradskim prevozom u Crnoj Gori. Ne bi bilo loše možda i otamo uzeti rješenja. Tako ke već decenijama. Autobusi Kamenari Herceg Novi kreću svako pola sata, nema da misliš, uvijek su tačni, u sezoni idu svako 20 minuta. Staju kod bitnih institucija, izbjegavaš vječiti problem parkinga u Novi.
    Djaci svi idu busom u školu. Ovdje drugarica ima srednjoškolca, on nema bus do Gimazije, kad je lijepo ide pješke a kad niej slikaj se, ide na fitsal u Verde, nema busa, drugi ide na vaterpolo i njega treba voziti ili taksi. Molila me kad čujete za kakvu raspravu javnu da javite hahaha.

  15. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  16. #86
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,096
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    2,388
    Thanked in
    1,229 Posts

    Default

    Možda nas je neko malo čitao Nije jasno ali bar se nešto dešava.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...je-u-podgorici

  17. #87
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,779
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,930
    Thanked in
    2,311 Posts

    Default

    evo zanimljive mape kuda ide koja linija autobusa https://klikbus.me/

  18. #88
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,337
    Thanks Thanks Received 
    3,829
    Thanked in
    1,517 Posts

    Default

    Postoji li live mapa kretanja gradskih autobusa?
    To bi bio pun pogodak

  19. #89
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,734
    Thanks Thanks Given 
    10,803
    Thanks Thanks Received 
    5,114
    Thanked in
    2,383 Posts

    Default

    Sad skinuh app.Ne da nema online pozicije biseva no su im ikonice u app prazne pa nabadaš naslijepo za šta je koja.Uživo će biti kad se ovi autobusi poklone nekom privatniku,jer...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  20. #90
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    867
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    367
    Thanked in
    256 Posts

    Default

    Nesam školovala, ali kad vidim kako se jedan od ovih novih autobusa jedva spušta preko Širalije za Rogame uvijek se upitam ko je ovo smislio. Uz to već 15 dana se svaki čas mijenja posljednje stajalište i autobus skoro uvijek ometa saobraćaj gdje god je. A i to posljednje stajalište je sada bar kilometar prije nego ranije kad je išao kombi. Putnika - trči, trči pa jedan.

    I kad sve to vidiš, pa nije li pametnije organizovati linijski taksi na svakih pola sata, sat, a ovaj autobus poslati neđe đe je potrebnije? Vratiti onaj kombi, poslati ga kružno dalje preko Drezge? Ne znam, nijesam pametna, ali ovo ne djeluje razumno.

  21. #91
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Neznam jeli pravo mjesto ali ajde…
    Jeli koristio ko Hop u PG (električni trotineti za iznajmnjivanje)?
    Nešto mi djeluje kao dobra fora za od kuće do posla i nazad.

    https://hoplagit.com/en/


    Sent from my iPad using Tapatalk Pro
    Bolje imat no' nemat....

  22. #92
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,661
    Thanks Thanks Given 
    2,680
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salmajster View Post
    Neznam jeli pravo mjesto ali ajde…
    Jeli koristio ko Hop u PG (električni trotineti za iznajmnjivanje)?
    Nešto mi djeluje kao dobra fora za od kuće do posla i nazad.

    https://hoplagit.com/en/


    Sent from my iPad using Tapatalk Pro
    Jeftinije se taksijem voziti, start se placa,plus km 0.20 centi

    Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  23. #93
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Prvo, naš narod treba da prelomi u glavu da vožnja busom nije sramota. Kad se sjetim "crnog humora" da su prozori u autobusima ogromni samo zbog toga da bi bogataši mogli bolje da vide ko se vozi u njima 😀

    Vožnja busom je problem, ali nije kad se voziš u prljavom i razdrndamom taksiju.. bitno da piše taxi 🙂 Tako da prvenstveno moramo komplekse malo da zalijecimo.

    Onda, neophodno je modernizovati autobuse. Omogućiti autoprevoznicima neke povoljne (beskamatni s grejs periodom) kredite preko kakvog EU projekta, za kupovinu novih (ekološki prihvatljivih) autobusa. Idealno bi bilo neki hibrid ili električni, ali treba za to para + održavanje. Ali makar da budu reprezentativni, a ne treća ruka. Naravno, obavezan AC sistem 🙂 Siguran sam da bi kvalitetno osmišljen i i sveobuhvatan projekat privukao ozbiljnu pažnju investitora, posebno ako se gura priča zvana "zelena tranzicija". Prostorni planer, saobraćajni tehničar i neko iz ekologije bi mogli da od toga naprave nešto jako zanimljivo. Pod uslovom da ima političke volje na nivou opštine, ali i Vlade.

    Takođe, treba uraditi nešto da cijena autobuske karte bude konkurentnija u odnosu na taksije (povećati namete na taksi i postrožiti kontrolu divljih taksista). Time se smanjuje broj vozila na putevima i zagađenje. Problem je što će broj taksista da se smanji i što ljudi tako ostaju bez hleba. Ali tu se mora prelomit hoćemo li da vodimo socijalnu politiku preko ovakvog taksija kakav trenutno jeste ili da napravimo promjenu u drugom pravcu (uređeniji i zeleniji saobraćaj).

    Modernizacija bi podrazumjevala i aplikaciju za praćenje. Koja bi bila pod konac. Ne sad da budemo kao japanci, ali da znaš đe je koji autobus i za koliko okvirno dolazi. Po mogućnosti i da automatski pokazuje popunjenost autobusa, shodno čekiranim kartama na digitalnom terminalu unutar busa.

    I ono jako bitno - putna infrastruktura. Odnosno, da se tamo gdje može, uvedu posebne trake za autobuse i taksi vozila. Dobar dio biciklističkih staza bih preveo u tu namjenu, odnosno da ta traka bude samo za bus, taksi i bicikla. Regulišu se i semafori, tako da se zeleno za autobuse pali npr. 3-5 sekundi ranije.

    Kad bi sve ovo počeli postepeno da primjenjujemo, mislim da bi se za 2-3 godine situacija u gradu znatno popravila. Znam da je naša vozačka kultura takva da za 200 metara palimo auto. Ali ako autobus postane pouzdan, pristojan i efikasan način da se ujutro pođe do vrtića/škole/posla i nazad, a da se ne maltretiramo po špicevima i tražimo parking - ja se ne bih razmišljao ni sekunde. A eto neka samo 500 vozača u cijeloj PG odluči da tako koristi autobus - koje bi to rasterećenje bilo za saobraćaj. Samo treba da prelomimo u mozak 🙂

    E sad, ovo što ja pričam zvuči skroz nerealno iz trenutne perspektive. Ali ako vec tražimo održivo i efikasno rješenje, to je to.

  24. The Following 3 Users Say Thank You to Mitro For This Useful Post:


  25. #94
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,754
    Thanks Thanks Given 
    2,648
    Thanks Thanks Received 
    2,521
    Thanked in
    1,427 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Jeftinije se taksijem voziti, start se placa,plus km 0.20 centi

    Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
    popust

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  26. #95
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,754
    Thanks Thanks Given 
    2,648
    Thanks Thanks Received 
    2,521
    Thanked in
    1,427 Posts

    Default

    Kada su nekad Danilovgradski prevoznici 31,32,32 primali putnike u Podgoricu obican gradjanin nije cekao 5 minuta da se prebaci do centra ili zeljeznicke ali ukinuse alivodici to i sad trpi gradjanine

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  27. #96
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,083
    Thanks Thanks Given 
    714
    Thanks Thanks Received 
    1,950
    Thanked in
    965 Posts

    Default

    je li realno da na ove nove autobuse ne umiju da isprogramiraju one displeje sa brojevima linija i informacijama....nego su stampali na list papria broj linije i to tako zalijepili....

  28. The Following User Says Thank You to E_K_V For This Useful Post:


  29. #97
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Pa taj mali od komšijinog sina što su ga zaposlili je rekao da će završiti posao...
    I završio je

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  30. #98
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,293
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,180
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Ja sam koristio bus svakodnevno prije (ups) 30 godina. Ni tada nam nisu cvjetale ruze, bus nije imao klimu ali je isao (gle cuda sada) na svakih 15 minuta. Stara dobra jedinica.

    P.s.
    Ko se sjeca vozaca Pera kako ga je gario

  31. The Following User Says Thank You to GaD For This Useful Post:


  32. #99
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,083
    Thanks Thanks Given 
    714
    Thanks Thanks Received 
    1,950
    Thanked in
    965 Posts

    Default

    8 godina osnovne skole, skoro svaki dan autobusom do skole i nazad....prvo 2a, a posle 1a....

  33. #100
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,709
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    I ja na fax 3 godine. Mislim da bus nece rijesiti problem, SAMO ŠINE rjesavaju problem. Kakva korist od busa kad je on ravnopravni ucesnik u saobracaju, ne stedim na vremenu, a ni nesto previse novca. Ovako kad je tramvaj ili metro u pitanju, oni imaju svoj pravac, ne guzvaju se s autima, gospodski stizes od tacke a do dacke b (a ne stani-kreni, propusti auto da prodje, udesi...)

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Last edited by Tripleta; 20-07-22 at 13:22.
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

Page 4 of 10 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mreža u kućama(problemi/rješenja)
    By Macasho in forum Hardware
    Replies: 19
    Last Post: 29-11-10, 14:26
  2. Mrežna rješenja
    By Iggy in forum Hardware
    Replies: 3
    Last Post: 17-07-09, 09:21
  3. P: Mrežna rješenja
    By Iggy in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 16-07-09, 11:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •