Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 228

Thread: Javni prevoz, koja su rješenja?

  1. #51
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,685
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Sumnjam. Dva miliona za 12 do 15 autobusa ispada da je jedan autobus od 130 do 160 hiljada eura. Toliko, otprilike, košta klasični gradski autobus sa dizel motorom.
    Nego, te autobuse kupuje grad (iz budžeta)? Da li se to ponovo formira državno preduzeće za prevoz putnika ili... de autobusi dodeljuju postojećim privatnim kompanijama? Ukoliko je ovo drugo koji su kriterijumi? Ukoliko je ovo prvo hoće li se pokrenuti postupak zašto je nekadašnji gradski prevoz privatizovan? Ukoliko je ovo drugo zar se to nije moglo riješeti subvencijama? Dakle, ima li se konkretan plan ili je ovo počela predizborna kampanja?

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  2. #52
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    barem da budu autobusi na euro6 normu zbog zagadjenja pa kad se za 10 godina tehnologija usavrsi nek predju na elektricne .... ili sta li ce vec tad biti novo i odrzivo

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  3. #53
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bugs inadvertently included in a fresh release version)

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    17,992
    Thanks Thanks Given 
    702
    Thanks Thanks Received 
    1,886
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    dzabe nama autobusi ako ne sredimo sve ostalo sto je potrebno prije nego ih bacimo u saobracaj....

    ja sam od svoje 6te godine pa dok sam zavrsio osnovnu koristio usluge javnog prevoza svaki dan.... i znao sam maje vise svaka linija dje ide, na koliko vremena i dje staje.... 1,2,2a,3,5,6,7.....danas nemam pojma....
    znam samo da srijecem nekakve neugledne kombije... a nekad je veliki autobus br 35 isao i do na radovce... sad kombi od 15 mjesta ide u gradska naselja sa desetinama hiljada stanovnika.....

    danas je makar lako jasno oznaciti stajalista....i staviti info panele sa vremenom za koje se ocekuje autobus taj i taj broj...
    spojiti sve djelove grada uzduz i poprijeko i napraviti neku stanicu gdje mozes da presjednes i nastavis voznju tamo dje ti treba.... nekad si na onu stanicu na mostu brace zlaticanina mogao da uhvatis 90% gradskih linija...a i vecinu prigradskih
    naravno, ako platim kartu 1€ (npr) ocekujem da sa istom mogu stici bilo gdje u grad....to znaci da sa istom kartom mogu da napravim vise voznji u roku od npr 90min.... nravno, treba napraviti i poludnevne i dnevne karte.... itd itd....
    tokom dana da su polasci na 15min, kasnije u manje udarnim terminima da idu na pola sata i sl....

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,214
    Thanks Thanks Given 
    703
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    650 Posts

    Default

    Ja sam cetvrti razred zavrsio tako sto sam svaki dan isao sa Zabjela u Savo Pejanovic, svakih 15 minuta linija bez greske. Sjecam se tada je bio vozac Pero koji je letio, mi djeca smo obozavali da nas prevozio kao vrecu krompira.


    Da ne grijesimo dusu, autobuska stajalista su bila sredjena (2 puta), i stavil isu bili raspored ali dzaba kada mi zivimo u Crnu Goru zemlju debila i neandertalaca.
    Last edited by GaD; 11-11-21 at 15:34.

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    17,992
    Thanks Thanks Given 
    702
    Thanks Thanks Received 
    1,886
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    e i ja prva 3 sa zeljeznicke do starog studentskog, linija 2a..... a onda ostatak iz maslina do mljekare...cini mi se da je bila linija 1a...
    nije mi se desilo da ne dodjem u skolu jer nije bilo autobusa...

    stajalista jesu sredjivali...i sad je vecina u korektno stanju...samo treba i komunalna policija da se posveti tome da ih oslobodi od parkiranih kola,.... i da se na istim moze dobiti vise informacija....
    naravno, one koji unsitavaju ista, kazniti dobro pa nece vise....sve dok nije tako, uvijek ce biti neko ko ce unsitaviti gradsku imovinu...
    Last edited by E_K_V; 11-11-21 at 15:39.

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,214
    Thanks Thanks Given 
    703
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    650 Posts

    Default

    Javni prevoz ne posotji u normalnom obliku je ne postoji politicka volja i to ti je kraj. Kako bi se prale pare, kako bi se zaposlilo 1000 radnika taksija, trosilo toliko gorivo itd itd.


    Jedan autobus 1 vozac - ajde neka je 30 putnika (1 vozilo).
    Jedan taxi 1 vozac - 1 putnika ( 30 vozila)

  8. #58
    Join Date
    May 2021
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Trenutno linije funkcionišu kao za vikende i za praznike, odnosno duplo je duži period između polazaka sa iste stanice nego što je to bio slučaj prije pandemije. Od prije nekoliko mjeseci karta ne važi samo za jednu vožju u jednom autobusu, nego traje sat i po ili sat i 40 minuta, nijesam potpuno siguran. Na taj način je omogućeno ljudima koji presijedaju da bi stigli na odredište da ne kupuju zasebnu kartu za svaki ulazak u autobus.

  9. #59
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mora da je on lud, a mi pametni...

  10. #60
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,685
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Pročitah 5. tačku dnevnog reda skupštine opštine (Prijedlog odluke o kreditnim zaduženju Glavnog grada Podgorice za kupovinu autobusa). Neće se formirati gradsko saobraćajno već će grad te autobuse dati privatnim kompanijama na javnom konkursu. Stoji da će tim potezom gradski prevoz pojeftiniti. Hm, vjerovatno jer trošak nabavke vozila snosi grad, a prevoznici sve ostalo (održavanje autobusa, plate,...) pa tu ima prostora za snižavanje.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  11. #61
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    cush kupis autobuse za 2 miliona i das privatniku da radi..... previse darezljivo , bolje da vrate stare linije 34 i 31 iz Dg sto su prolazili kroz PG do autobuske no nece experti jer su te linije profitabilne pa nece dati DG i NK prevoznicina da uzmu pare ... a podgoricani su se osjecali ko evropljani samo izadju na stanicu i eto neki autobus za 5 min

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    17,992
    Thanks Thanks Given 
    702
    Thanks Thanks Received 
    1,886
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    rece vukovic da sa ovo autobusa sto planiraju da kupe imaju u planu da drze 4 linije, neke prioriotetne, najbitnije za grad....
    ici ce komplet promjena trasa, jer prije 20 i vise godina kad je kako kaze radjena zadnja organizacija linija javnog transporta nije bilo mnogo mnogo naselja koja su izgradjena....
    ide i digitaliazcija stajalista...od centra se krece pa tako redom ka periferiji grada.....

  13. #63
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a fresh release version)
    omegle

  14. #64
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa tu ima prostora za snižavanje.
    7zip.info

  15. #65
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,685
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Evo koji je autobus naručen od strane glavnog grada:

    BMC Neocity 8.5

    Dužina x širina x visina: 8,5 m x 2,45 m x 3,14 m
    Međuosovinsko rastojanje: 4,54 m
    Visina ulaza: 34 cm
    Kapacitet: 72 putnika (21 sjedište + 51 za stajanje)
    Motor: Cummins ISB4,5 Euro VI
    Snaga: 210 KS pri 2.300 o/min.
    Obrtni moment: 850 Nm od 1.200 do 1.500 o/min.

    16 ovih autobusa za 2 miliona eura (po natpisima iz medija) dobijamo da jedan ovaj autobus košta 125.000 €.



    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,214
    Thanks Thanks Given 
    703
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    650 Posts

    Default

    Koliko smo zemlja 3 svijeta, neki potrcko u neko ministastvo vozi neki audi a6 koji je pola cijena autobusa koji koriste hiljade gradjana... Jadno. Koliko cuh 4500 sluzbenih vozila... Nemamo gradski prevoz poslednjih 20-25 godina.

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    17,992
    Thanks Thanks Given 
    702
    Thanks Thanks Received 
    1,886
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Evo koji je autobus naručen od strane glavnog grada:

    BMC Neocity 8.5

    Dužina x širina x visina: 8,5 m x 2,45 m x 3,14 m
    Međuosovinsko rastojanje: 4,54 m
    Visina ulaza: 34 cm
    Kapacitet: 72 putnika (21 sjedište + 51 za stajanje)
    Motor: Cummins ISB4,5 Euro VI
    Snaga: 210 KS pri 2.300 o/min.
    Obrtni moment: 850 Nm od 1.200 do 1.500 o/min.

    16 ovih autobusa za 2 miliona eura (po natpisima iz medija) dobijamo da jedan ovaj autobus košta 125.000 €.



    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    za nase potrebe i vise nego dovoljni....volio bih da se pokazu ubrzo malima...pa da i vece nabavljamo....
    ja nisam u mogucnosti da koristim autobus, a vjerujte mi da bih rado...ali se nadam da ce mnogi koji sami idu na posao autom ili taksijem ukapirati brzo prednost ovoga...
    jos sad kad modernizuju stajalista....

  18. #68
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,517
    Thanks Thanks Given 
    1,038
    Thanks Thanks Received 
    773
    Thanked in
    542 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    za nase potrebe i vise nego dovoljni....volio bih da se pokazu ubrzo malima...pa da i vece nabavljamo....
    ja nisam u mogucnosti da koristim autobus, a vjerujte mi da bih rado...ali se nadam da ce mnogi koji sami idu na posao autom ili taksijem ukapirati brzo prednost ovoga...
    jos sad kad modernizuju stajalista....
    autobusi su super, ali kod nas pored autobusa (fizicki) treba neko da uradi studiju i da reogranizuje autobuske linije i stajalista...
    ne moze isti broj autobusa da ide za naselja koja su, kad je postavljana mreza, bila 1/20 svoje sadasnje velicine, ako i toliko

    inace, iznenadjuje me da uatobus ima 20 mjesesta za sjedenje i 50 za stajanje... to mi je vise neki aerodromski shuttle nego gradski autobus
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  19. #69
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Kod nas je mnogo veci problem linija nego samih autobusa. Ne znam ko je sastavljao ove i ovakve linije, i rij ekoliko ali potrebe i izgradjenost se mijenjaju i pod hitno se mora uraditi revidiranje linija, inace ce i ovi busevi zvrndati prazni.

  20. #70
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,224
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Kod nas je mnogo veci problem linija nego samih autobusa. Ne znam ko je sastavljao ove i ovakve linije, i rij ekoliko ali potrebe i izgradjenost se mijenjaju i pod hitno se mora uraditi revidiranje linija, inace ce i ovi busevi zvrndati prazni.
    Linije su sastavljane npr. u Podgorici kad je grad imao sto hiljada stanovnika, mnogo manje saobraćaja i automobila na ulicama, slažem se da se prvo treba napraviti studija za promjenu linija jer ove koje sad postoje funkcionalne su za jedan dio grada a za drugi potpuno nefunkcionalne.Takođe zalud sva modernizacija autobusa i nove ili stare linije kad autobusi ne mogu cirkulisati normalno po gradu od saobraćajne gužve, mada ako jedan Beograd sa dva miliona stanovnika može imati regulisan gradski saobraćaj da autobusi ili trolejbusi stizu u minut mogla bi se i u Podgorici pronaći rješenje.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  21. #71
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,517
    Thanks Thanks Given 
    1,038
    Thanks Thanks Received 
    773
    Thanked in
    542 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Linije su sastavljane npr. u Podgorici kad je grad imao sto hiljada stanovnika, mnogo manje saobraćaja i automobila na ulicama, slažem se da se prvo treba napraviti studija za promjenu linija jer ove koje sad postoje funkcionalne su za jedan dio grada a za drugi potpuno nefunkcionalne.Takođe zalud sva modernizacija autobusa i nove ili stare linije kad autobusi ne mogu cirkulisati normalno po gradu od saobraćajne gužve, mada ako jedan Beograd sa dva miliona stanovnika može imati regulisan gradski saobraćaj da autobusi ili trolejbusi stizu u minut mogla bi se i u Podgorici pronaći rješenje.
    pa u tome je svrha - nekada se PG prostirala od bloka po na pocetak Starog (vecinom, nemoj ko da se uvrijedi)
    Danas postoje OGROMNA naselja na Zabjelu, u Tolosima, City Kvartu, takodje D/G Gorica, Kokoti, Zagoric, Zelenika su enormno poresli, a trenutne linije ih ne pokrivaju uopste ili u dovoljnoj mjeri... ako nije izvodljivo i rentabilno nemoj autobuska linija da bude od Doljana do Kokota (karikiram), nego se nedje mijenja autobus... ali onda treba uvesti neke objedinjene karte da kad promijenis autobus ne kupujes novu kartu već je samo cekiras (tipa karta koja vazi 60min)
    I nema veze vozi li jedan ili pet prevoznika, Grad treba da naravi plan, podijeli linije i objedini to nekim informacionim sistemom ako ne moze drugacije.
    To jeste ulaganje, ali je za buducnost... neka naceraju i prevoznike da uloze pa nek im vrate kroz neku subvenciju ako nemaju za sve sami

    Bas nije nemoguce, samo treba naci nekoga da to uradi ljudski (studiju, plan, idejno rjesenje...)
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    17,992
    Thanks Thanks Given 
    702
    Thanks Thanks Received 
    1,886
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    pa rece vukovic da ide komplet nova organizacija linija....jer zadnji put kad je to radjeno, nismo imali city kvart i sl.... a koliko je samo takvih naselja podignuto od tada....

  23. #73
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,685
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Što se linija tiče (lično nisam mnogo koristio gradski prevoz u PG, ali bilo je prilika) meni je nekoliko puta smetalo što linija (pojma nemam koji broj) ide do groblja Tološi (krajnja stanica). Vjerujem da bi bilo putnika da je produže do imanja Knjaz, no možda grešim.
    Inače, nekada je gradski prevoz Podgorice (Titograda) vozio i u druge opštine (Bar), sjećam se da je postojala linija do mog sela (Podgor, odnosno niže u Sjenokosu se okretao) svaki drugi dan (taj dan između išao je do gornjeg sela Utrg). Linija je postojala dok nije ukinuto preduzeće u državnom vlasništvu.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  24. #74
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Ima li nedj ejavna rasprava oko linija, neki prijedlozi, mozda neki mail na koji bismo mogli da pisemo, zna li neko?

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    17,992
    Thanks Thanks Given 
    702
    Thanks Thanks Received 
    1,886
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    sto nisi bila na sasatnak u mjesnu zajednicu kad su organizovali...pa bi znala

Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mreža u kućama(problemi/rješenja)
    By Macasho in forum Hardware
    Replies: 19
    Last Post: 29-11-10, 15:26
  2. Mrežna rješenja
    By Iggy in forum Hardware
    Replies: 3
    Last Post: 17-07-09, 10:21
  3. P: Mrežna rješenja
    By Iggy in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 16-07-09, 12:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •