Page 4 of 80 FirstFirst 123456781454 ... LastLast
Results 76 to 100 of 1992

Thread: Kućanski aparati - mali i veliki

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Vuče odlično, testirano na čupavom tepihu, tu se najbolje vidi

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  2. #77
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    odlicno. da skratim razgledanje. hvala ti.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #78
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Kao glavni usisivač uzesmo Samsung VC07UHNJGBB/OL poslije par mjeseci evo - baš zadovoljni.

    Snage dosta, ima onu posudicu koja se prelagano čisti, istrese bukvalno i vrati. (kese su mi prije bile noćna mora), nema prašine za njim i jedan je od tiših u klasi. Uzesmo ga prvenstveno zbog mačka koji se linja svako malo, ima pet četku koja je tata-mata za dlake.

    https://www.samsung.com/rs/vacuum-cl...VC07UHNJGBBOL/

    To mi je bitno. Prethodni mi je bio samsung, isto s posudicom, 6 godina staža.
    E sad da vidimo kako se kreću cijene i popusti
    The more things change, the more they stay the same.

  4. #79
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,408
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Ja sam uzeo ovaj prije 2 mjeseca i bas je dobar.


    https://tehnoplus.me/artikli/usisivac-samsung-vcc4550

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  5. #80
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ja sam prvo uzeo Samsung uspravni, bežični na punjivu bateriju. U startu sam bio oduševljen, riješena moja noćna mora nosat se sa kablovima i usisivačem, onda ne zauzima mjesta ništa, ma odlično mi je to djelovalo sve. Međutim brzo smo shvatili da je on odličan ali kao pomoćni da bude, na brzinu nešto da se usisa i tako to, za detaljno usisavanje, posebno tepiha npr. ipak nije dorastao, nema snage. Osim toga nepraktičan je za neko usisavanje ispod komode npr. i tako tih nepristupačnijih djelova. Kako je 2 u 1 (može biti i ručni usisivač, za mrve po stolu dušu dalo) tako ga i koristimo najviše sada.

    https://www.samsung.com/rs/vacuum-cl...s6000-regular/


    Kao glavni usisivač uzesmo Samsung VC07UHNJGBB/OL poslije par mjeseci evo - baš zadovoljni.

    Snage dosta, ima onu posudicu koja se prelagano čisti, istrese bukvalno i vrati. (kese su mi prije bile noćna mora), nema prašine za njim i jedan je od tiših u klasi. Uzesmo ga prvenstveno zbog mačka koji se linja svako malo, ima pet četku koja je tata-mata za dlake.

    https://www.samsung.com/rs/vacuum-cl...VC07UHNJGBBOL/



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Evo i jednog tehno manijaka koji ima 4 usisivača a ni jedan tepih . Kirby , Samsung cylone, LG hom-bot - robot i najnoviji u kolekciji hoover freedom, Hoover FD22RP 011 "wireless, štapni sa 22v lion baterijom. Svaki ima svoju namjenu, Kirby najviše za dubinsko čišćenje madraca i auta. Samsung se koristio često prije nego što sam izbacio i zadnji tepih iz kuće sad vrlo rijetko i uskoro ide na poklon tašti jer smo njoj uvalili sve tepihe koji nisu bili za bacanje. Robot se ne gasi, svaki dan po 2 puta skuplja dlake od ove džukele što se nenormalno linja i nedavno sam kupio hoover freedom koji mi je trebao da skupljamo dlake po stepenicama jer je razvlačenje i skupljanje kablova noćna mora. Usisivač stvarno radi 20+ minuta sa jednim punjenjem koje traje pretjeranih 4+ sata i zato mu moram nabaviti još jednu bateriju koja je lako izmjenjiva. Ima malu i veliku rotirajuću četku koje su dosta efikasne, skupljaju sve što im se nađe na putu bez problema. Zgodan je za zavlačenje ispod namještaja, za auto i sl. Mane su mu nezgrapno riješeni filteri , gornji na izlazu, tobož hepa se lako skida i opere, prvi mrežasti unutar posude malo zeznuto ali nije neka drama. Svi filteri su perivi u vodi a poželjno je oprati i posudu jer se na nju zadrži dosta prašine. Hepa filter nije skup cca 8-9 eur kom pa kad mu dođe kraj nije neki dramatični trošak. Poželjan je još jedan set filtera da se ima dok se jedan suši ali nije obavezno. Sve u svemu efikasna sprava po vrlo pristupačnoj cijeni u odnosu na konkurenciju, po cijeni jednog dajsona ili Boša iste koncepcije možete kupiti 4 Hoover freedom usisivača pa sad vidite. Što veli Bitrate nije za temeljno čišćenje već više kao ispomoć između velikih čišćenja. Mala posuda se začas napuni pa iako je i on ciklon tehnologija koja rotira smeće i skuplja u gomilu a centrifuga lijepi prašinu na zidove, ne može da uskladišti neku veću količinu smeća. U biti to i nisu "usisivači" koji stvaraju veliki vakuum kao klasični usisivači od 800+ W, već električni aspiratori gdje glavnu ulogu ima rotirajuća četka koja skuplja i podiže nečistoću mehaničkim putem a vakuum je dalje "prihvata" i dovlači u posudu. Bez četke teško ćete pokupiti teže stvari kao sa klasičnim vakuum usisivačima (ali bolje da kovanica ostane tamo đe je pala nego da kopate po smeću :P) obzirom na veličinu čak i bez četke podižu svu prašinu i dlačine što je sasvim dovoljno. Četka je isto lošije dizajnirana nego kod hom-bota pa se malo teže skidaju dlake sa nje nego kod robota iako imam neke zgodne spravice za tu namjenu. Rezime, kome treba dobar štapni usisivač po pristupačnoj cijeni, Hoover freedom je odličan izbor. Koga svrbe 700 eur u novčaniku i hoće najbolje Dyson v11 absolute .
    Last edited by Tivatech; 07-12-19 at 19:02.

  6. #81
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darijan View Post
    da mozda ne stavite previse robe u masinu?
    mada, ne znam kako to ide sa masinama koje imaju programe, sve 3 koje ja koristim su sa tajmerima; ali tvoj problem zvuci kao sa kombinovanim masinama. opere sve ali ne osusi sve, jer je razliciti kapacitet za pranje i susenje...



    sta radi taj izolator? kao sto vec napisah nedje gore, dvije mikrotalasne (kod mojih i kod mene) se bas koriste a stare su (15 i 7g) i nikad nikakav problem sa njima.
    To ti je "prozor od liskuna" unutra kroz koji magnetron emituje mikrotalase. Kad ubaciš nešto metalno u mikrotalsnu i počene da varniči, liskun progori otvrori se rupa i treba ti novi.

  7. #82
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Evo i jednog tehno manijaka koji ima 4 usisivača a ni jedan tepih . Kirby , Samsung cylone, LG hom-bot - robot i najnoviji u kolekciji hoover freedom, Hoover FD22RP 011 "wireless, štapni sa 22v lion baterijom.. Rezime, kome treba dobar štapni usisivač po pristupačnoj cijeni, Hoover freedom je odličan izbor. Koga svrbe 700 eur u novčaniku i hoće najbolje Dyson v11 absolute .
    Alert: Vacuum cleaner enthusiast
    The more things change, the more they stay the same.

  8. #83
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    To ti je "prozor od liskuna" unutra kroz koji magnetron emituje mikrotalase. Kad ubaciš nešto metalno u mikrotalsnu i počene da varniči, liskun progori otvrori se rupa i treba ti novi.
    hvala na objasnjenju. za grijanje u mikrotalasnoj uglavnom koristimo one staklene posude, mada se nekad stavi i neka serpa u kojoj je rucak ostao
    jednom stavih sa svim poklopcem ali sjetih se poslije 10sek da mu je plasticna drska na poklopcu, nije bilo prekasno.

    Nego, ima li neko pametan da pomogne sa odgovorom poslije koliko ciklusa susenja se isplati masina za susenje sa toplotnom pumpom (1kW) u odnosu na kondenzacione (3kW)? S obzirom na iskustvo da susenje pune masine obicno traje oko 2h, u pitanju je razlika od 4kW. Razlika u cijeni je oko 300e. Ima li ko racun za struju u blizini da podijeli iznos sa potrosenim kW da tako vidimo stvarnu cijenu?

  9. #84
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,531
    Thanks Thanks Given 
    2,166
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    435 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darijan View Post
    Nego, ima li neko pametan da pomogne sa odgovorom poslije koliko ciklusa susenja se isplati masina za susenje sa toplotnom pumpom (1kW) u odnosu na kondenzacione (3kW)? S obzirom na iskustvo da susenje pune masine obicno traje oko 2h, u pitanju je razlika od 4kW. Razlika u cijeni je oko 300e. Ima li ko racun za struju u blizini da podijeli iznos sa potrosenim kW da tako vidimo stvarnu cijenu?
    Ja imam kondezacionu ili kako se vec zove prilicno je stara vjerovatno vise trosi struje nego ove novije , samo da ne zaboravim kad se bude koristila da prikacim aparat i izmjeriću koliko tačno potrosi struje za jedno susenje..

  10. #85
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ako ti je razlika u cijeni 300 evra nece ti se nikad isplatiti sem ako ti se ne gasi .
    Obicne trose po ciklusu susenja od dva do tri kw . Sa toplotnom oko jedan kw . Znaci usteda ti je 10-20 centi po susenju . Pa sad izracunaj . Ali imas i druge povoljnosti . Mnogo manja buka pri susenju , nema prosipanja vode posle svakog susenja ( doduse ovo se i na obicne moze resiti tako sto umjesto da voda ide u posudu stavis u odvod ) .
    Znaci ako ti razlika ne igra bas neku ulogu uzmi je .

  11. #86
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Uzeo sam Bosh masinu za susenje kad i Bitrate svoju, samo drugi model, WTH83000BY - 560€.

    Daleko brze osusi stvari od stare Candy masine (koja je trajala 10 godina), i za razliku od Candy-a ne moze se iskoristiti kao grijalica u kupatilu, jer je Candy (klasa B potrosnje) toliku kondenzaciju stvarala da bi nakon 5 minuta u kupatilu dok masina radi bio sav znojav.

    I iako n'internetu pricaju da ne mora da se pegla ves poslije upotrebe gore pomenute Bosch masine - mora.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  12. #87
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,531
    Thanks Thanks Given 
    2,166
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    435 Posts

    Default

    @darijan
    Evo koliko trosi moja(kondezaciona) za jedno susenje onako puna(ne pretrpana) za 2 sata i 46 min. , 4.3kw

    Last edited by METZ; 08-12-19 at 13:51.

  13. #88
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    brodomaketar, METZ hvala vam.
    ako je cilj samo usteda para, definitvno se ne isplati uzeti ove sa toplotnom pumpom i definitivno ovo nije tacno
    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    i od mene glas za beko. kupljen je sledeci model
    http://www.eurotehnikamn.me/bijela-t...a-susenje-vesa

    snaga je 0,96kW i u klasi je A+++
    pogledaj ove sto si trazio, ali mislim da sam i ja gledao iste i da je snaga svakoj bila preko 1,5kW. mozda je 100 eura preko budzeta ali mislim da se isplati za manje od godinu i po

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    edit:
    sad gledam na sajtu i vidim da beko ima dvije sa toplotnom pumpom sa nizom cijenom, koja je isplativa

    390e - http://www.eurotehnikamn.me/bijela-t...om-ds-7433-pao
    430e - http://www.eurotehnikamn.me/bijela-t...pom-ds-8312-px
    Last edited by darijan; 08-12-19 at 23:39.

  14. #89
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Dje uzet povoljno tv, ves masina i ugradni mali frizider?
    Da nije lobod,bira i ti rspadi

    Standardno, tehnomax ili ima to nedje povoljnije?

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  15. #90
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Kako tragah za nekim aparatom za kokice, nešto ovog tipa




    a ne nadjoh ništa slično, sem kod neke žene što ovakve aparate prodaje za 44€ i nekog raspada od firsta, interesuje me dje se vidi koliko košta poštarina kad se poručuje da gear besta??

    Pogledah online kataloge tehnoplusa, tehnomaxa i multicoma, tu nema ništa sem ovog firsta i još neke gluposti.
    Last edited by kimmi; 09-12-19 at 00:18.

  16. #91
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Dje uzet povoljno tv, ves masina i ugradni mali frizider?
    Da nije lobod,bira i ti rspadi

    Standardno, tehnomax ili ima to nedje povoljnije?

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
    Ne znam, multicom, tehnomax, tehnoplus i pogledaj u Beko za taj frizider...

    To bi bilo to, nema prevelike konkurencije na tom polju.


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  17. #92
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kako tragah za nekim aparatom za kokice, nešto ovog tipa interesuje me dje se vidi koliko košta poštarina kad se poručuje da gear besta??
    pitaj na forum Informacije o internet kupovini. Znam da se skoro neko i zalio bas na gearbest...

  18. #93
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    108
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Dje uzet povoljno tv, ves masina i ugradni mali frizider?
    Da nije lobod,bira i ti rspadi

    Standardno, tehnomax ili ima to nedje povoljnije?

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
    Gotovina ili na rate ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #94
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,531
    Thanks Thanks Given 
    2,166
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    435 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kako tragah za nekim aparatom za kokice, nešto ovog tipa




    a ne nadjoh ništa slično, sem kod neke žene što ovakve aparate prodaje za 44€ i nekog raspada od firsta, interesuje me dje se vidi koliko košta poštarina kad se poručuje da gear besta??

    Pogledah online kataloge tehnoplusa, tehnomaxa i multicoma, tu nema ništa sem ovog firsta i još neke gluposti.
    @kimmi
    Ja sam imao nesto slicno davno-davno ne sjecam se ni dje sam ga kupio bio to je nesto bas jeftino bilo neka divlja marka, e sad mene se kokice iz ovakve masine uopste nisu svidjale(mislim da radi na principu vrelog vazduha bez ulja) i znam da je masina proslijedjena u komsiluk a kod nas se nastavile kokat u serpu..
    Evo recept , zagrijati ringlu, u ne zagrijanu serpu staviti malo ulja i kokice(ulja toliko da svaku kokicu bar malo takne ) i onda ide na vrucu ringlu uz treskanje serpe, paziti ukoliko je keramicka ploca..
    Nova tura obavezno pustiti serpu da se ohladi, u glavnom mi smo zakljucili da je najbitnije staviti ulje i kokice u ne zagrijanu serpu

  20. #95
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,245
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kako tragah za nekim aparatom za kokice, nešto ovog tipa




    a ne nadjoh ništa slično, sem kod neke žene što ovakve aparate prodaje za 44€ i nekog raspada od firsta, interesuje me dje se vidi koliko košta poštarina kad se poručuje da gear besta??

    Pogledah online kataloge tehnoplusa, tehnomaxa i multicoma, tu nema ništa sem ovog firsta i još neke gluposti.

    Mi imamo ovaj https://www.temaso-svet.com/mali-kuc...arat-za-kokice (nasao sam na email, kupili smo 2017 - 34.2 EUR ) radi na ovom principu koji napisa kolega i kako su suve imas problem da ih posolis, sva so pada ispod njih. Mozes da pospes malo ulja ili istopljenog puta po njima (kao npr sto zacinis salatu ) i onda mozes da ih ososlis jer se tek sada so lijepi za njih.

    Veoma praktican aparat, svaka kokice se iskoka, ne moras da ga peres cistis jer nema sta da se gliba.

    P.S.

    Ako budes isao da kupujes aparata u tehnomax ili tehnopls obrati paznju kakavi su, neki su toliko glupo dizajnerski napravljeni da ce kokice biti svudje sem u posodu dje bi trebalo da zavrse
    Last edited by GaD; 09-12-19 at 10:16.

  21. #96
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Taj fen za pravljenje kokica je "nezdrav" za upotrebu, vreli vazduh koji peče kokice prolazi kroz grijač namotan oko keramičkog nosača izolovan liskunima od limenog kućišta i neminovno vremenom mora da se kontaminira mikro česticama keramike i liskuna koji će završiti u kokicama. Srećom pa je to gono malo radilo pa i nismo pojeli puno kokica iz njega. Neka medicinska istraživanja su dokazala da su kokice za mikrotalasnu živi kancer zbog sastojaka kese i da je čudo kako su se uopšte našli u prodaji.

  22. #97
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,581
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    Kupite kokice za mikrotalasnu i top. A ove obicne u serpu i extra. Sto bacate pare

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  23. #98
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    162
    Thanks Thanks Received 
    67
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Imam sličan aparat evo godinu dana.I to baš taj od 40 i nešto eura.Ubijamo se od kokica i navikli smo ih jesti suve i neslane,puno su zdravije i ljepše nego masne.

  24. #99
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by straus View Post
    Kupite kokice za mikrotalasnu i top. A ove obicne u serpu i extra. Sto bacate pare

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
    mi ih nikad ne uzimamo iz nekoliko razloga:
    - zavrse na svaku mogucu listu hrane koju treba zaobilaziti u najsirem mogucem luku.
    - dodatak aroma, boja, aditiva...
    - cijena

  25. #100
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Taj fen za pravljenje kokica je "nezdrav" za upotrebu, vreli vazduh koji peče kokice prolazi kroz grijač namotan oko keramičkog nosača izolovan liskunima od limenog kućišta i neminovno vremenom mora da se kontaminira mikro česticama keramike i liskuna koji će završiti u kokicama. Srećom pa je to gono malo radilo pa i nismo pojeli puno kokica iz njega. Neka medicinska istraživanja su dokazala da su kokice za mikrotalasnu živi kancer zbog sastojaka kese i da je čudo kako su se uopšte našli u prodaji.
    Quote Originally Posted by straus View Post
    Kupite kokice za mikrotalasnu i top. A ove obicne u serpu i extra. Sto bacate pare

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
    U pravo je iznad objasnjeno zasto en kokice za mikrotalasnu.

Page 4 of 80 FirstFirst 123456781454 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem frizider mali veliki nebitno samo NK
    By marko_nk89 in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 22-07-17, 11:31
  2. Info Djelovi za veliki i mali servis
    By Bumble Bee in forum Vozila i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 25-12-14, 19:23
  3. Replies: 59
    Last Post: 02-10-12, 00:25
  4. Mali/Veliki servis
    By Sale in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 38
    Last Post: 28-09-10, 14:58
  5. Mali kucni aparati i rasveta
    By zlabra in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 15-01-08, 10:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •