Page 11 of 82 FirstFirst ... 7891011121314152161 ... LastLast
Results 251 to 275 of 2037

Thread: Kućanski aparati - mali i veliki

  1. #251
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Najlakše je kupiti najskuplje, ali ljudi ponekad se nema za naj naj. Zato biraš jeftino koje može da traje. 5 godina garancije daje i bosh... i beko a evo i tesla. Ne nagovaram nikog. Nemam ništa od Tesle, ali ako se neko uklopi cijenpm zašto da ne. I onako za tržište balkana ni jedna poznata marka ne šalje najveći kvalitet. A Tesla daje sve od sebe.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  2. #252
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,204
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Proizvođači međusobno dijele dobar dio komponenti, i obično je tačka crkavanja određena komponenta u određenim serijama proizvoda. Svega par komponenti zna biti od deklerisanog proizvođača, ostalo se kupuje.

    Što se tiče korisničkog iskustva uređaja poput televizora ima velike razlike među brendovima, a što se tiče crkavanja dosta zavisi od serije

  3. #253
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,588
    Thanks Thanks Given 
    7,519
    Thanks Thanks Received 
    4,585
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Tesla dolazi u obzir samo auto...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  4. #254
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ima Samsung televizora i Sony televizora koji su kvalitetom slike 3 put gori od Tesle recimo... Bez pretjerivanja to kažem.

  5. #255
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,942
    Thanks Thanks Given 
    1,500
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Sto se tice ugradne tehnike ja imam i svo moje okruzenje extra iskustvo s bekom ugradni frizider, sporet, respirator, masina za ves. Sto se tice tv tu sreca igra najvecu ulogu kako sta ubodes jer ne znaci meni nista 10 god garancije ako sam ja bez tv dan, dva ili nedelju ili dvije ako radi ok 3 godine ja zadovoljan

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  6. #256
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Sto se tice ugradne tehnike ja imam i svo moje okruzenje extra iskustvo s bekom ugradni frizider, sporet, respirator, masina za ves. Sto se tice tv tu sreca igra najvecu ulogu kako sta ubodes jer ne znaci meni nista 10 god garancije ako sam ja bez tv dan, dva ili nedelju ili dvije ako radi ok 3 godine ja zadovoljan

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Beko mašina za suđe i veš (ovo smo uzeli neku kao malo skuplju sa garancijom od 10godina za motor i nema ležajeve ili tako nešto i stvarno je manje bučna). Mašina za sušenje veša neka obična Ariston isto traje preko 6 godina. Mašina za sudje je imala neki kvar elektronike, al bilo u garanciji i ništa nijesu naplatili

    Ugradna rerna, ploča, frižider i aspirator su Gorenje. Ovaj aspirator je loš, crko jedan od dva motora nakon 3 godine, a ovo ostalo bez ikakvih zamjerki evo 6+ godina. Frižider ima i 8+ i sve se nadam da će crći da uzmem neki po meraku, al nikako da crkne, a žao mi je mijenjat zdravi frižider.

    Sestra i zet kupili neku veš mašinu candy, platili je mislim oko 600€, o jadu se crnom zabavili, tri puts im se kvarila za godinu. Na kraju kupili Beko.

    TV je nešto drugo, a stvarno ne razbijam puno glavu oko bijele tehnike, uzmem Beko ili Gorenje, eventualno ako ima nešto u tom rangu cijena (gledam da je garancija što duža) pa dok traje traje...

    P.S. Nije respirator, no aspirator

    Mada ovi prvi se češće ovih dana pominju, na žalost.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  7. #257
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,432
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    549
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Treba gledati ne samo dužinu garancije, već i šta garancija pokriva

    @director ko ima para, nema greške sa Misle - košta par plata ali toliko je uvijek koštala mašina - problem je sad što se mašine štancuju da traju do isteka garantnog roka...

    TT
    Last edited by institucija; 13-07-20 at 21:51.

  8. #258
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Treba gledati ne samo dužinu garancije, već i šta garancija pokriva

    @director ko ima para, nema greške sa Misle - košta par plata ali toliko je uvijek koštala mašina - problem je sad što se mašine štancuju da traju do isteka garantnog roka...

    TT
    Ako si mislio sa Miele hm . Imam komplet njihovu tehniki em sto moras yzeti njihovu stednju klasu ( npr masina za ves 2000 evra ) plus imaju svoje detetdzente koji jesu super ali kostaju . Garancija godinu , a njihova srednja klasa ima mogucnosti nize klase beko ili slicnih . Ono traju zaista ali ih vrijeme u pogledi mogucnosti pregazi a po cijeni jisu bas da se svakih recimo pet godina promjene
    O da imaju posebne parfeme stapice i slicno za masinu sa susenje ( nazalost samo na njih pasuju )

  9. #259
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,588
    Thanks Thanks Given 
    7,519
    Thanks Thanks Received 
    4,585
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Za tu cijenu narednih 35 godina imaš Beko mašinu za veš u garanciji...

    Dođosmo od pitanja za Teslu, do preporuke da svu tehniku Miele treba kupit...

    Sent using Tapatalk
    Last edited by MeDo_JE; 14-07-20 at 09:58.
    #fakenews

  10. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  11. #260
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default


  12. #261
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,432
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    549
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Samo kažem da je kvalitet uvijek koštao, kako nekad tako i sad... Ja u ovom životu ne bih kupio Miele ali ako šta valja valjaju oni.

    Imao sam do ove godine Iberna mašinu za suđe, proizvodnja 1991 ili 1992 ... Bučna, ograničeni programi, ali radila.. Sada mi je normalno da posle 2 godine tehniku prosto bacim, jer se ne može popraviti ili nije isplativo.

    TT

  13. #262
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Nije normalno nikako bacit tehniku poslije 2 godine... Veliki je trosak tehniku obnaljvati svake 2.godine... ajde makar 5 godine, ako ne i 7-8...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  14. #263
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,432
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    549
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Gorenje frižider pukla leđa ne mogu se popraviti garancija istekla .. evo možda nije 2 godine, već 3 (kasnije su produžili garanciju na 5 godina)

    TT

  15. #264
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,588
    Thanks Thanks Given 
    7,519
    Thanks Thanks Received 
    4,585
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Samo kažem da je kvalitet uvijek koštao, kako nekad tako i sad... Ja u ovom životu ne bih kupio Miele ali ako šta valja valjaju oni.

    Imao sam do ove godine Iberna mašinu za suđe, proizvodnja 1991 ili 1992 ... Bučna, ograničeni programi, ali radila.. Sada mi je normalno da posle 2 godine tehniku prosto bacim, jer se ne može popraviti ili nije isplativo.

    TT
    Ne vjerujem da je ikad cijena kvalitetne tehnike bila ista kao i cijena jednosobnog stana (u Nk)...

    Problem je što je tehnika generalno mnogo nekvalitetnija nego ranija, pa obično čim istekne garancija (5 god) treba kupovati novu...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  16. #265
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U potpunosti se slažem sa tobom, primjer Gorenje frižideri, 2 ih imam oba imaju malo više od 20 god. nikad popravku nisu zahtijevali, jednom je donji dio postolja, gdje se naslanja, malo propao što je i normalno za toliko godina... dok današnji Gorenje proizvodi nemaju ni k od kvaliteta, s tim što ljudi umisle da su vjerovatno isti kao što su i nekad bili, tako da deru pare na osnovu starog kvaliteta koji danas više ne posjeduju.

  17. The Following User Says Thank You to DamnJan For This Useful Post:


  18. #266
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Gorenje frižider pukla leđa ne mogu se popraviti garancija istekla .. evo možda nije 2 godine, već 3 (kasnije su produžili garanciju na 5 godina)

    TT
    Minimum 5 godina garancije, nista ispod toga ne uzimat. Pa neka popravljaju za dz poslije 2 godine.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  19. #267
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,204
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Gorenje više nije Gorenje nego je Hisense (takođe kinezi), kvalitetu ćao. Koriste loše kineske kondenzatore, jedan mi je sagorio kontrolnu ploču ugradnog šporeta o čemu sam i pisao prije nekoliko na forumu, srećom sam uspio da popravim, majstori 50-70e tražii za zamjenu.

  20. #268
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Ima li ko iskustva sa “stapnim” usisivacima, sa ili bez kabla? Zanima me mogu li parirati klasicnim usisivacima. Vidim da u recenzijama po internetu ljudi cesto pisu da ih vise koriste za svakodnevno brzinsko usisavanje, a da za pravo ciscenje koriste klasicni usisivac.

    Primjer:
    https://www.tehnomax.me/mali-kucni-a.../view/30/24500

  21. #269
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,799
    Thanks Thanks Received 
    9,845
    Thanked in
    3,734 Posts

    Default

    Ja imam Samsung štapni, bežični, oko 230e je bio. Za brzinsko usisavanje je ok i za to služi, detaljno usisavanje sa njim zaboravi, snagom ne može da parira ni dosta jeftinijim klasičnim usisivačima, pričam za bežične modele. Dobra je fora što može dio da se odvoji i da služi kao ručni usisivač (za mrve dušu dalo)

    https://gigatron.rs/usisivaci/samsun...050kwge-134275

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 16-07-20 at 10:49.
    War. War never changes.

  22. #270
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Ima li ko iskustva sa “stapnim” usisivacima, sa ili bez kabla? Zanima me mogu li parirati klasicnim usisivacima. Vidim da u recenzijama po internetu ljudi cesto pisu da ih vise koriste za svakodnevno brzinsko usisavanje, a da za pravo ciscenje koriste klasicni usisivac.

    Primjer:
    https://www.tehnomax.me/mali-kucni-a.../view/30/24500
    Odican je da se posle rucka pokupe mrve ispod stola ali za usisavanje cijelog stana/kuce nije upotrebljiv. Najbolje je kombinacija ovog i nekog jakog usisivaca sa vodom itd.

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  23. #271
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Hvala BitRate i Bojankov.
    Ma da, tako nesto sam i ocekivala. Jos kad sam vidjela (za 1 model na Tehnomaxovom sajtu) da je vrijeme punjenja 16h, a vrijeme rada 20 minuta, tu sam se momentalno ohladila od ideje

  24. #272
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Da ali je to vrijeme rada od 20 minuta dokle god drzis dugme za usisavanje... Nije bas da moze da se poredi autonomija sa usisivacima koje smo do sada koristili sa zicom, jer smo uglavnom svi drzali usisivac upaljen dokle se savijemo, dokle pomjerimo stolicu, tabure i sl... Efektivno vrijeme usisavanja normalnog stana sigurno nije preko 20 minuta

  25. #273
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Da se niko ne naljuti ali ima dosta toga i do korisnika. Možda čak i veći dio. Ljudi ne čitaju uputstva, n eodržavaju uredjajje kako treba, ne koriste ih kako treba i onda kuku crklo. Znam ženu koaj je za 7 godina promijenila 4 mašine, Candy, Samsung, Lg i Gorenje. rećete mi da nijedna ne valja?

    U sadašnjem stanu imam bukvalno sve Gorenje, jeste Premium klasa, ali sada se ne može za te pare slično kupiti, 10 godina samo jednom je serviser dolazio i zamijenio kondezator na mašinu za sude. Svi ostali uredjaji rade kao prvog dana.

  26. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  27. #274
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Vodi računa da kad tad bateriaj oslabi i možeš g auglavnom baciti.

  28. #275
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,308
    Thanked in
    2,011 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    vrijeme punjenja 16h, a vrijeme rada 20 minuta, tu sam se momentalno ohladila od ideje
    Uff, tu grešku sam napravio sa Remington trimerom jer sam računao da je standard 'brzo' punjenje kao na prošlom. Kad ono 12 sati, a rad 30 min. Otkad sam ga kupio rijetko se brijem, jer baterija prazna



    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

Page 11 of 82 FirstFirst ... 7891011121314152161 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem frizider mali veliki nebitno samo NK
    By marko_nk89 in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 22-07-17, 10:31
  2. Info Djelovi za veliki i mali servis
    By Bumble Bee in forum Vozila i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 25-12-14, 18:23
  3. Replies: 59
    Last Post: 01-10-12, 23:25
  4. Mali/Veliki servis
    By Sale in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 38
    Last Post: 28-09-10, 13:58
  5. Mali kucni aparati i rasveta
    By zlabra in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 15-01-08, 09:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •