Page 5 of 81 FirstFirst 1234567891555 ... LastLast
Results 101 to 125 of 2013

Thread: Kućanski aparati - mali i veliki

  1. #101
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darijan View Post
    hvala na objasnjenju. za grijanje u mikrotalasnoj uglavnom koristimo one staklene posude, mada se nekad stavi i neka serpa u kojoj je rucak ostao
    Metal u mikrotalasnoj je veliki NO NO

  2. #102
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,776
    Thanks Thanks Given 
    628
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    68 Posts

    Default Klima MultiSplit Sistem - Inverter

    Treba mi pomoc oko odabira klime za grijanje stana od 68 kvadrata. Imam MultiSplit sistem - 1 spoljna i 3 unutrasnje jedinice. Idem logikom da je za dnevni od 25m2 dosta 12-ica inverter, i za dvije sobe od 10-12m2 da se stave 7-ice. Ono sto me zanima je odabir brenda. Zvao sam nekoliko firmi i preporucuju mi Gree, Vivax...ja bih radije uzeo Fujitsu, koji je skupli nekih 500-600 Eura, u odnosu na ove dvije marke, ali ne znam jel to potrebno i oce li tipa Gree, odradjivati posao zimi da ugrije,a ljeti da ohladi?

    Ako ko ima iskustva u ovome, dobrodosla je pomoc. Hvala!

  3. #103
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,806
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Moj brat je je bio u istoj nedoumici prije par mjeseci.
    Evo kao njega a citam, samo sto mu je veci stan.
    Nije da nije mogao da bira, ali je na kraju kupio Gree.
    Milslim da ce ti kvalitetno odradjivati posao.

  4. #104
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,327
    Thanks Thanks Given 
    14,738
    Thanks Thanks Received 
    4,091
    Thanked in
    2,072 Posts

    Default

    Završavaće ti posao i Gree I Vivax. Sa tim da bih ja išao na opciju Vivax sa oznakom AERI. Ima grijač spoljašnje jedinice kako bi moglo da zagrijava i kad je ispod nule. To da svaki inverter grije do -15 neće da može. Posebno ne 12ica 25m2. Ima dosta faktora koji utiču na rad.
    Znam ove što rade sa Vivaxom pa ih mogu pitati za neki popust ako se odlučiš.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  5. #105
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,729
    Thanks Thanks Given 
    10,782
    Thanks Thanks Received 
    5,112
    Thanked in
    2,382 Posts

    Default

    PG,loše izolovan stan,bio legendarni Fujitsu since 2002-2003.Iako je bila ispravna,nije bila inverter i imala je duže pauze u radu zbog defrosta.Htio sam inverter novu Fujitsu 12-cu ali je razlika bila oko 300-350€ u odnosu na Vivax Aeri.Nije toliko presudila veća cijena koliko ti da je Fujitsu zastupnik u PG davao samo 2g. garancije na nju i na kutiji je bilo made in PRC.Uzeo Vivax Aeri,5g. garancije kod direktnog uvoznika za Vivax.Za sad zadovoljan

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  6. #106
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Ja imam i Fujitsu i Gree. Meni licno vise odgovara kako Fujitsu radi. Gree ima malo problema sa citanjem temperature u prostoriji pa zna da grije vise nego sto treba zimi, ili, da vise hladi ljeti nego sto treba. Kada joj kazem 25, hocu 25, a ne 22

    Isto tako, Gree ima veoma bucan defrost, koji se cuje na unutrasnjoj jedinici.

    Vivax je samo prepakovana Midea, tako da...

  7. #107
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,776
    Thanks Thanks Given 
    628
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Ko ti je ugradjivao Fujitsu?

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk

  8. #108
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,776
    Thanks Thanks Given 
    628
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    I jos jedno pitanje, za ovaj split sistem, mogu li da se odvojeno kupe vanjska i unutrasnje jedinice? Tipa uzmem vanjsku Fujitsu,Lg,Gree...itd. i unutra od istog proizvodjaca drugacije modele,pa da mi samo ugrade. Ima li ta opcija, da ne uzimam sto mi nude, jer pretpostavljam da nude nesto najobicnije....

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk

  9. #109
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,729
    Thanks Thanks Given 
    10,782
    Thanks Thanks Received 
    5,112
    Thanked in
    2,382 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djiha View Post
    Ja imam i Fujitsu i Gree. Meni licno vise odgovara kako Fujitsu radi. Gree ima malo problema sa citanjem temperature u prostoriji pa zna da grije vise nego sto treba zimi, ili, da vise hladi ljeti nego sto treba. Kada joj kazem 25, hocu 25, a ne 22

    Isto tako, Gree ima veoma bucan defrost, koji se cuje na unutrasnjoj jedinici.

    Vivax je samo prepakovana Midea, tako da...
    Vivax,Ariston,Midea...a i još ko zna koliko njih je isto čak i pakovanje,samo se u naljepnici razlikuju.
    Ovo što pomenu za Gree da kad staviš 25 hoćeš 25.E pa,imaš ti 25 ali gore kod unutrašnje jedinice,zato ona stane tada.Vivax(ne znam za druge) ima opciju "follow me".Kad to uključiš i zadaš 25 npr,onda on mjeri temperaturu u senzoru koji je u daljinskom,pa smjestiš daljinski neđe(kod noga npr ) i ona grije dok ne postigne 25 tamo đe je daljinski.Korisno jer može da bude velika razlika u temperaturi na podu i pri plafonu prostorije.
    Upoređivati Fujitsu i ove ostale midlerange je bespotrebno.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  10. #110
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,092
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    2,377
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    Ovako, mi smo sad kupovali multisplit pa mogu podijeliti iskustvo. Inače kad kupujem sve dobro istražim. Imali smo ponude za Daikin, Micubiši, Fujitsu i Toshibu. Gree nijesmo razmatrali, medjutim nakon čitanja, priče sa inženjerima iz dvije firme za spavaći dio smo se odlučili za Gree. Dvije Viole zidne 9 i jedna parapetna 12. Dobili mso i neki dodatni popust jer je više nas iz nove zgrad ekupovalo. Kupljena je u FG promet u Dalmatinsku.
    Za dnevnu i trpezariju smo uzeli parapetnu Fujitsu jer ta će se više koristiti, multisplit u spavaćem dijelu manje.
    Sasvim ti je dovoljna 12 za dnevnu za tu kvadraturu. Uzmi U Crown za dnevnu 12 a za sobe uzmi viole ako bi se odlučivao za Gree. Ni nama novac nije bio neki preveliki ogranicavajuci faktor ali ovo nam se ovako bas dobro uklopilo. Vivax i Gree nijesu nikako za poredjenje. Inače se Gree radi u Daikin fabrici.
    Mi smo za naš sistem uzeli 28 vanjsku jedinicu.Što se tiče kombinacija moraš uzeti istog proizvodjača a unutrašnje jedinice možeš kombinovati ali moraju biti one koje idu u multisplit..
    Ako još bilo što treba a preskočila sam, pitaj.

  11. #111
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,327
    Thanks Thanks Given 
    14,738
    Thanks Thanks Received 
    4,091
    Thanked in
    2,072 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kradem_Shahte View Post
    I jos jedno pitanje, za ovaj split sistem, mogu li da se odvojeno kupe vanjska i unutrasnje jedinice? Tipa uzmem vanjsku Fujitsu,Lg,Gree...itd. i unutra od istog proizvodjaca drugacije modele,pa da mi samo ugrade. Ima li ta opcija, da ne uzimam sto mi nude, jer pretpostavljam da nude nesto najobicnije....

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
    Moraju biti od istog proizvođača. Čak i kod istog proizvođača ne možeš bilo koje. Već npr. za multisplit idu one koje su određene za taj sistem. Itd itd.
    U suštini, imaš npr. od Toshibe 3,4 tipa. Od one najjeftinije koja najvjerovatnije nije bolja od Vivaxa iako je skuplja. I do one top klase koja je sigurno kvalitetnija ali i dosta dosta skuplja.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  12. #112
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    I ja bih se ponovio nečim novijim. Imam neku mideu sa ekstremno bučnom eksternom jedinicom, nije čak ni inverterska. Rado bih je se otarasio i postavio nešto drugo. Postavio bih nešto i u spavaću sobu. Je li bolje da da sprovedem i tu klimu iz spavaće sobe do zajedničke spoljne jedinice ili da stavljam? dvije zasebne spoljne jedinice?


    Dodatna pitanja:


    Za jednu 12icu u jednu 9ku kolikih bi dimenzija bila zajednička spoljna jedinica?


    Na šta liči kad se izbuši stan da se klima iz spavaće dovede do zajedničke spoljne jedinice i da li građevinske radove poslije bušenja rade postavaljči klime ili bih morao da angažujem nekoga zasebno?


    Koliko sve to zajedo može da košta?

  13. #113
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,092
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    2,377
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    Ovako, da li ti je stan ili kuca?
    Ako vec nemas multisplit instalaciju ja ti predlazem odvojene jedinice, jer ti je to mnogo busena i stemanja i prasine.
    Uzmi 18 spoljnu sa multisplit ako bi uzimao.
    Racunaj do 1000 eur

  14. #114
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Jednosoban stan, 45 kvadrata.

  15. #115
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Ako imate prostora za to, uvijek je bolje imati vise spoljnih jedinica, nego koristiti multisplit. Sto zbog defrosta, sto zbog jeftinije kupovine, a usteda u struji koriscenjem multisplita i ne postoji. Multisplit je napravljen iz estetskih razloga, a i u varijanti kada prostor ne dozvoljava vise spoljnih jedinica.

  16. #116
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Rado bih imao zajedničku spoljnu jedinicu jer se nalazi na balkonu, ne bih da mi spoljna jedinica klime iz spavaće sobe bude onako na fasadi zgrade, mislim da bi bila jedina na cijeloj zgradi. Em što se spoljnoj jedinici na balkonu lakše pristupa kad je potrebno, em što ne bih da slušam kako kiša udara po spoljnoj jedinici koja bi bila smještena na dva metra od uzglavlja. Sa druge strane, ne bih da razvaljujem stan samo radi sprovođenja multisplit instalacija. Makar ne prije nego što budem planirao da krečim pa onda nekako da sinhronizujem postavljanje instalacija i saniranje posljedica. Moraću da razmislim.

    Svakako hvala svima na sugestijama.

  17. #117
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,327
    Thanks Thanks Given 
    14,738
    Thanks Thanks Received 
    4,091
    Thanked in
    2,072 Posts

    Default

    Mislim da ti nije isplativo, plus je velika kutara provlačiti instalaciju do te sobe. Srušićeš pola stana:-) Možda taj Split koji ti je u dnevnoj da bude jači. 18ica. Mislim da ti je to najbolje rješenje.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  18. #118
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,348
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,981
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kradem_Shahte View Post
    Treba mi pomoc oko odabira klime za grijanje stana od 68 kvadrata. Imam MultiSplit sistem - 1 spoljna i 3 unutrasnje jedinice. Idem logikom da je za dnevni od 25m2 dosta 12-ica inverter, i za dvije sobe od 10-12m2 da se stave 7-ice. Ono sto me zanima je odabir brenda. Zvao sam nekoliko firmi i preporucuju mi Gree, Vivax...ja bih radije uzeo Fujitsu, koji je skupli nekih 500-600 Eura, u odnosu na ove dvije marke, ali ne znam jel to potrebno i oce li tipa Gree, odradjivati posao zimi da ugrije,a ljeti da ohladi?

    Ako ko ima iskustva u ovome, dobrodosla je pomoc. Hvala!
    GREE ti je podbrend DAIKIN-a. DAIKIN je brend br 1 u poslu klimatizacije Zato je i veoma skup. Moji u u kuću imaju ovaj sistem i radi bez greške evo 7-8 godina. Kupili smo u SI-ING oni su ovlašćeni zasutpnici za njih i dobili 5 gopdina garancije.
    Tek nakon 6ipo godina na jednu jedinicu je crkao senzor toplote pa je stalno izvacala hladni vazduh. Opravka je bila nešto baš jeftina.
    Kad je pao onaj snijeg 2012 na to smo se grijali u PG a kuća tada nije imala demit fasadu kao danas. Koliko god hladno bilo ona je radila.

    Tako da je moja preporuka da uzmeš GREE. Oni rade generaciju starije modele od DAIKIN-a.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #119
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    blok
    Posts
    277
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Ima li neko preporuku za veš mašinu do 400e, 1200 obrtaja, 7-8 kg veša ??

  20. #120
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,327
    Thanks Thanks Given 
    14,738
    Thanks Thanks Received 
    4,091
    Thanked in
    2,072 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    GREE ti je podbrend DAIKIN-a. DAIKIN je brend br 1 u poslu klimatizacije Zato je i veoma skup. Moji u u kuću imaju ovaj sistem i radi bez greške evo 7-8 godina. Kupili smo u SI-ING oni su ovlašćeni zasutpnici za njih i dobili 5 gopdina garancije.
    Tek nakon 6ipo godina na jednu jedinicu je crkao senzor toplote pa je stalno izvacala hladni vazduh. Opravka je bila nešto baš jeftina.
    Kad je pao onaj snijeg 2012 na to smo se grijali u PG a kuća tada nije imala demit fasadu kao danas. Koliko god hladno bilo ona je radila.

    Tako da je moja preporuka da uzmeš GREE. Oni rade generaciju starije modele od DAIKIN-a.
    I Tigar gume su podbrend Michelina. Tako da...
    Daikin prošle ili pretprošle zime kad je palo ono malo snijega nije htio da radi. Kao npr. ni Toshiba. A oboje bi trebalo da su najbolji na tržištu. Za tu Toshibu znam da je bila najlošiji model u ponudi, da li je to slučaj i sa tim Daikinom i da li i oni imaju više tipova stvarno ne znam.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Last edited by extravaganca; 11-12-19 at 17:42.

  21. #121
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,579
    Thanks Thanks Given 
    7,479
    Thanks Thanks Received 
    4,574
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Oteo im je Samsun masu inženjera prije koju godinu, imaju sad neku wind free tehnologiju, par drugova je prezadovoljno...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  22. #122
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,776
    Thanks Thanks Given 
    628
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shabonny View Post
    Ima li neko preporuku za veš mašinu do 400e, 1200 obrtaja, 7-8 kg veša ??
    Beko WTE 7636XA -350Eura,ima i popust za kes. 7kg, 1200 obrtaja,A+++. Imas na sajt tehnomaxa...

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk

  23. #123
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,806
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Dje da kupim kvalitetniju tus bateriju, sa svim onim dodacima, sipka da je podesiva, I da ima ono kao za sapun..?

  24. #124
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    GREE ti je podbrend DAIKIN-a. DAIKIN je brend br 1 u poslu klimatizacije Zato je i veoma skup. Moji u u kuću imaju ovaj sistem i radi bez greške evo 7-8 godina. Kupili smo u SI-ING oni su ovlašćeni zasutpnici za njih i dobili 5 gopdina garancije.
    Tek nakon 6ipo godina na jednu jedinicu je crkao senzor toplote pa je stalno izvacala hladni vazduh. Opravka je bila nešto baš jeftina.
    Kad je pao onaj snijeg 2012 na to smo se grijali u PG a kuća tada nije imala demit fasadu kao danas. Koliko god hladno bilo ona je radila.

    Tako da je moja preporuka da uzmeš GREE. Oni rade generaciju starije modele od DAIKIN-a.
    GREE nije podbrend Daikina, vec DAIKIN ima suvlasnistvo u GREE (ili obrnuto, nisam siguran). Ne znam ni koliki je to %. Zbog toga se neke klime prave u istim fabrikama.
    Ali kao sto neko rece, i Tigar je podbrend Michelina pa to ipak nije ista guma

    Takodje, isti model Gree klime se pravi sa Daikin kompresorom kao i sa drugim kompresorima. Tacan model do zadnjeg, i service manual mogu jedino da otkriju koji je kompersor u toj klimi.

    Da se ne lazemo, ne mozes da ocekujes da klima od 300EUR hladi/grije i ponasa se isto kao i ona od 600. Koji god da je brend u pitanju.

    Za dnevnu sobu i slicno, ja bih licno uzimao Fujitsu (jer je ona najjeftinija od ovih provjerenih i dobrih brendova). Kada bih bas mogao da biram bez ogranicenog budzeta, vjerovatno bi to bio Daikin ili Mitsubishi (mada, prije Mitsubishi iz dosadasnjeg iskustva). Za spavace koje se i rijetko koriste, moze i Gree da posluzi.

  25. #125
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,092
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    2,377
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    Evo čisto da imat eorjentaciono rang cijena, ovo za moj stan govorim ali smao da uporedite.

    Mitsubishi 6500eur
    Daikin 4855eur
    Fujitsu 3900eur

Page 5 of 81 FirstFirst 1234567891555 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem frizider mali veliki nebitno samo NK
    By marko_nk89 in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 22-07-17, 10:31
  2. Info Djelovi za veliki i mali servis
    By Bumble Bee in forum Vozila i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 25-12-14, 18:23
  3. Replies: 59
    Last Post: 01-10-12, 23:25
  4. Mali/Veliki servis
    By Sale in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 38
    Last Post: 28-09-10, 13:58
  5. Mali kucni aparati i rasveta
    By zlabra in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 15-01-08, 09:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •