Page 3 of 80 FirstFirst 12345671353 ... LastLast
Results 51 to 75 of 1992

Thread: Kućanski aparati - mali i veliki

  1. #51
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Malo je to problematicno . Da zanemarimo koliko ce ti vise struje potrositi . Radi na principu vrelog vazduha koji prolazi kroz kondezator na kraju . Znaci vazduh mora ( iako to nije velika kolicina ) uci spolja . Sto znaci da ce uci i vlaga i kisa itd . Struja i voda na otvorenom nikada nisu dobro resenje

  2. #52
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,987
    Thanks Thanks Given 
    1,132
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by straus View Post
    Trosi li to cudo koliko struje, koliko je kilovata?

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
    2kw je ovaj vidjecemo sad koliki ce doci racun


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #53
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    @darijan

    Ja to licno ne bih radio, prvo je rizik (koliko god da je prekrivas), a zatim ti trosi mnogo vise jer joj nije isto kada mora da susi na -5C i na +20C

  4. #54
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Malo je to problematicno . Da zanemarimo koliko ce ti vise struje potrositi . Radi na principu vrelog vazduha koji prolazi kroz kondezator na kraju . Znaci vazduh mora ( iako to nije velika kolicina ) uci spolja . Sto znaci da ce uci i vlaga i kisa itd . Struja i voda na otvorenom nikada nisu dobro resenje
    Quote Originally Posted by djiha View Post
    @darijan

    Ja to licno ne bih radio, prvo je rizik (koliko god da je prekrivas), a zatim ti trosi mnogo vise jer joj nije isto kada mora da susi na -5C i na +20C
    hvala na savjetima. zaboravih da ce da trosi vise struje jer treba da zagrije hladniji vazduh... mada i ovako trosi masala ne bi joj se zamjerio jos koji kilovat

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,933
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    253
    Thanked in
    136 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bayo View Post
    Nadam se da neces imati problem kao ja, ako se radi o kockastom fensi bojleru Ariston Velis, sa dva kazana. Rade bez greske, ali su bucni, ubij boze..Pri kraju zagrijavanja cuju se kao da nailazi oluja.
    A nije da imam jedan, pa da je do njega, nego vise komada. Sada su jos malo moderniji, mozda su i rijesili problem, tako da prenesi iskustva...
    Ja imam Velis 80, uzet prošle godine. Da nema lampica na njemu, ne bih znao kad radi a kad ne. Nikad nijesam čuo bilo kakav zvuk osim ponekad (rijetko) kad se poslije dužeg vremena počne koristit topla voda, i na svega 1-2 sekunde se čuje neki blagi šum i to je sve.

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Kakva je fora sa dva kazana? Brže zagrijava?
    Brže zagrijava (prvo zagrije manji kazan pa onda veći), ima neki smart (Eco) mode koji "uči" navike potrošnje i tome prilagođava periode kada i koliko zagrijava; imaš indikator kada je voda dovoljno zagrijana za tuširanje, može da se montira i uspravno i vertikalno, dizajniran je lijepo u odnosu na one klasične, odvratne drobove čiji dizajn se nije promijenio od kad je izmišljen prvi bojler

  6. #56
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,408
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Jel ko kupovao skoro mikrotalasnu? Koji brend preporucujete tu do 100e? Moji imaju kuci gorenje,eto 5 godina i bas se dobro pokazala,mada iskreno ne koriste je bas puno 2 3 puta mjesecno. E nzm ove novije gorenje kako su pokazale...

  7. #57
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Jel ko kupovao skoro mikrotalasnu? Koji brend preporucujete tu do 100e? Moji imaju kuci gorenje,eto 5 godina i bas se dobro pokazala,mada iskreno ne koriste je bas puno 2 3 puta mjesecno. E nzm ove novije gorenje kako su pokazale...
    Nisam skoro, ali moji imaju Whirlpool evo 15godina a mi Samsung 7, obje su bile oko tog cjenovnog ranga i obje do sada rade bez problema. moja je samo preporuka da uzmes digitalnu, na analognu nikad ne mozes fino namjestiti kratko vrijeme, pola minuta je nekad pola minuta a nekad 5 sekundi.
    ja ih prekrstih u analognu i digitalnu, ne znam jel im tako ime, mislio sam na displej i tajmer
    Last edited by starwalker; 03-12-19 at 23:09. Reason: razdavjanje tema

  8. #58
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,043
    Thanks Thanks Given 
    2,192
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    I ja gledam mikrotalasnu ali ugradnu. Ali majko mila koja je razlika u cijeni izmedju ugradne i obične, to do sad nijesam znala. Neka preporuka?
    Mislila sma ovu:

    https://www.gorenje.rs/proizvodi/mal...251s7xg/470736

    Ako znate bilo što o mikrotalasnim dobrodošlo je jer sam do sad izbjegavala da ih koristim

  9. #59
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    kako meni ovo super izgleda .
    https://www.instagram.com/p/B5nUFh5At05/?hl=en
    nothing comes from violence and nothing ever could

  10. #60
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ako znate bilo što o mikrotalasnim dobrodošlo je jer sam do sad izbjegavala da ih koristim
    nije to bomba, nije opasna, nema radijacije. Ne boj se, prezivjecete

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Mi smo ih odavno izbacili iz kuće (da li smo podlegli tada negativnom hajpu ili šta li već ne znam) ali jes mi vazda neobično bilo to ultra-brzo zagrijavanje...
    U svakom slučaju, ne nedostaje mi nešto specijalno, može se bez nje...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  12. #62
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,531
    Thanks Thanks Given 
    2,166
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    435 Posts

    Default

    Koliko sam šolja vode za čaj u nju grunuo

  13. #63
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,710
    Thanks Thanks Given 
    335
    Thanks Thanks Received 
    919
    Thanked in
    468 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EgZeKuToR View Post
    Ja imam Velis 80, uzet prošle godine. Da nema lampica na njemu, ne bih znao kad radi a kad ne. Nikad nijesam čuo bilo kakav zvuk osim ponekad (rijetko) kad se poslije dužeg vremena počne koristit topla voda, i na svega 1-2 sekunde se čuje neki blagi šum i to je sve.
    Ajde stavi link o kom se tacno modelu radi, jer su mijenjali nesto u dizajnu. Moji su redom stari 6,5 i 4 godine i svi su bucni. Dva su montirana horizontalno, dva vertikalno, tako da nije ni radi polozaja.
    Ne znam bi li se usudio opet kupiti Velisa i pored lijepog izgleda.

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,933
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    253
    Thanked in
    136 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bayo View Post
    Ajde stavi link o kom se tacno modelu radi, jer su mijenjali nesto u dizajnu. Moji su redom stari 6,5 i 4 godine i svi su bucni. Dva su montirana horizontalno, dva vertikalno, tako da nije ni radi polozaja.
    Ne znam bi li se usudio opet kupiti Velisa i pored lijepog izgleda.
    evo sam okačio fotke: https://postimg.cc/gallery/x8sl73so/

  15. #65
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,043
    Thanks Thanks Given 
    2,192
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Ja imam isti, samo j ekod tebe made in Russia a kod mene PRC. To me i brine

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Evo mjesec dana skoro od kako koristimo ovu mašinu za sušenje veša, utisci su pomiješani. Naime, jedino na najdužem programu osuši sve kako treba. Istina, iako u početku piše 3h+, dosta puta zna da osuši i posle svega sat vremena, zbog senzora vlažnosti.
    E da i peškire osuši kako treba na towel program, budu mekani i mirišljavi, ali ako stavimo MIX ili bilo koji drugi program, na kraju stvari budu vlažnjikave, je li to normalno? Posle svakog korišćenja se isprazni voda i očiste filteri, da se razumijemo.
    Last edited by BiTrAtE; 06-12-19 at 08:53.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  17. #67
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,710
    Thanks Thanks Given 
    335
    Thanks Thanks Received 
    919
    Thanked in
    468 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EgZeKuToR View Post
    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ja imam isti, samo j ekod tebe made in Russia a kod mene PRC. To me i brine
    Moji su stariji modeli, vjerovatno prvi, produced in PRC, Italy design...

    @ Montenegrina

    meni su pjevali od pocetka, tako da ako ti je zasad sve ok, nemoj da brines.
    Last edited by bayo; 06-12-19 at 09:08.

  18. #68
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Jel ko kupovao skoro mikrotalasnu? Koji brend preporucujete tu do 100e? Moji imaju kuci gorenje,eto 5 godina i bas se dobro pokazala,mada iskreno ne koriste je bas puno 2 3 puta mjesecno. E nzm ove novije gorenje kako su pokazale...
    Uglavnom svi koriste iste topove i elektroniku, gledaj da je od inoxa da se lako čisti i da ima velika vrata. U jednom trenutku svakoj će da izgori izolator od liskuna , ima ih da se nađu na aliju i ebay za 2-3 eur. Ja sam uzeo neku WEG sa IR grijačem na plafonu za klasično pečenje, to nisam upalio ni 2 puta , izgleda super jer mi se uklapa inox sa ostalim uređajima , do sada sam mijenjao liskun i sijalicu, kad sam otvorio unutra da zamjenim sijalicu vidio sam da je magnetron LG-ev. Gledaj da je što veća snaga, ne kupuj te što "štede struju" jer se u biti koristi kratko, pa što je veća snaga duže će trajati.

  19. #69
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Evo mjesec dana skoro od kako koristimo ovu mašinu za sušenje veša, utisci su pomiješani. Naime, jedino na najdužem programu osuši sve kako treba. Istina, iako u početku piše 3h+, dosta puta zna da osuši i posle svega sat vremena, zbog senzora vlažnosti.
    E da i peškire osuši kako treba na towel program, budu mekani i mirišljavi, ali ako stavimo MIX ili bilo koji drugi program, na kraju stvari budu vlažnjikave, je li to normalno? Posle svakog korišćenja se isprazni voda i očiste filteri, da se razumijemo.
    da mozda ne stavite previse robe u masinu?
    mada, ne znam kako to ide sa masinama koje imaju programe, sve 3 koje ja koristim su sa tajmerima; ali tvoj problem zvuci kao sa kombinovanim masinama. opere sve ali ne osusi sve, jer je razliciti kapacitet za pranje i susenje...

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Uglavnom svi koriste iste topove i elektroniku, gledaj da je od inoxa da se lako čisti i da ima velika vrata. U jednom trenutku svakoj će da izgori izolator od liskuna , ima ih da se nađu na aliju i ebay za 2-3 eur. Ja sam uzeo neku WEG sa IR grijačem na plafonu za klasično pečenje, to nisam upalio ni 2 puta , izgleda super jer mi se uklapa inox sa ostalim uređajima , do sada sam mijenjao liskun i sijalicu, kad sam otvorio unutra da zamjenim sijalicu vidio sam da je magnetron LG-ev. Gledaj da je što veća snaga, ne kupuj te što "štede struju" jer se u biti koristi kratko, pa što je veća snaga duže će trajati.
    sta radi taj izolator? kao sto vec napisah nedje gore, dvije mikrotalasne (kod mojih i kod mene) se bas koriste a stare su (15 i 7g) i nikad nikakav problem sa njima.
    Last edited by darijan; 06-12-19 at 22:35.

  20. #70
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    I ja gledam mikrotalasnu ali ugradnu. Ali majko mila koja je razlika u cijeni izmedju ugradne i obične, to do sad nijesam znala. Neka preporuka?
    Mislila sma ovu:

    https://www.gorenje.rs/proizvodi/mal...251s7xg/470736

    Ako znate bilo što o mikrotalasnim dobrodošlo je jer sam do sad izbjegavala da ih koristim
    ja je bas koristim puno! Svakodnevno...prvo, za odmrzavanje pošto meso nikad ne odmrzavam ono preko noći, nego onog momenta kad krenem da kuvam vadim meso, stavljam u mikro i odmrznem napola i spremam...takođe, za podgrijavanje bilo kojega jela, konkretno, paštašuta ako mi ostane u mikro se extra ugrije ne lijepi se
    Grijem hleb uvijek, mlijeko, sarme, punjene paprike, pogotovo ako mi ono jedno ostane da nije ručalo sarma i p.paprika se bolje u mikro ugrije nego a šporetu jer na šporetu ključa a unutra hladna... ali hleb ne grijem na mikro nego na grill-u tako da preporučujem da obavezno uzmes ovu sa grillom i obavezno veću! Kuvam krompir, bude kuvan potpuno za 10 minuta, povrće za rusu recimo, kokice kokam nema ljepših od kokica iz mikrotalasne, uglavnom ja bez nje ne mogu i kad mi je prva crkla odmah sam pošla po drugu...evo i druga šteka, vrijeme je za treću...preporučujem od 20 ili 22l zapremine minimum i inox i obavezno da ima grill
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #71
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,408
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Fala vam ljudi,meni ce biti potrebna za neke brze stvari podgrijavanje,jer ja uopste ne volim da je koristim. Zena zeli da je uzmemo,pa rekoh da pitam.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  22. #72
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    @Bitrate i @Fidel su (čini mi se prije pola godine) kupovali usisivače, ne mogu naći gdje se vodila diskusija.. e sad i meni treba novi taj muški kućanski aparat.
    Hoću i novogodišnji popust da upecam
    The more things change, the more they stay the same.

  23. #73
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    i ja bih, ali bi najradije ove uspravne sto ne zauzimaju prostor, al su to sve parocistaci koliko vidjeh
    nothing comes from violence and nothing ever could

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Ja sam prvo uzeo Samsung uspravni, bežični na punjivu bateriju. U startu sam bio oduševljen, riješena moja noćna mora nosat se sa kablovima i usisivačem, onda ne zauzima mjesta ništa, ma odlično mi je to djelovalo sve. Međutim brzo smo shvatili da je on odličan ali kao pomoćni da bude, na brzinu nešto da se usisa i tako to, za detaljno usisavanje, posebno tepiha npr. ipak nije dorastao, nema snage. Osim toga nepraktičan je za neko usisavanje ispod komode npr. i tako tih nepristupačnijih djelova. Kako je 2 u 1 (može biti i ručni usisivač, za mrve po stolu dušu dalo) tako ga i koristimo najviše sada.

    https://www.samsung.com/rs/vacuum-cl...s6000-regular/


    Kao glavni usisivač uzesmo Samsung VC07UHNJGBB/OL poslije par mjeseci evo - baš zadovoljni.

    Snage dosta, ima onu posudicu koja se prelagano čisti, istrese bukvalno i vrati. (kese su mi prije bile noćna mora), nema prašine za njim i jedan je od tiših u klasi. Uzesmo ga prvenstveno zbog mačka koji se linja svako malo, ima pet četku koja je tata-mata za dlake.

    https://www.samsung.com/rs/vacuum-cl...VC07UHNJGBBOL/



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  25. #75
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    je li jak? Kako vuce?
    nothing comes from violence and nothing ever could

Page 3 of 80 FirstFirst 12345671353 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem frizider mali veliki nebitno samo NK
    By marko_nk89 in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 22-07-17, 11:31
  2. Info Djelovi za veliki i mali servis
    By Bumble Bee in forum Vozila i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 25-12-14, 19:23
  3. Replies: 59
    Last Post: 02-10-12, 00:25
  4. Mali/Veliki servis
    By Sale in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 38
    Last Post: 28-09-10, 14:58
  5. Mali kucni aparati i rasveta
    By zlabra in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 15-01-08, 10:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •