Page 6 of 80 FirstFirst ... 23456789101656 ... LastLast
Results 126 to 150 of 1992

Thread: Kućanski aparati - mali i veliki

  1. #126
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,567
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Jedan od najjačih brendova dok je stizao kod nas sa made in Japan bio je stvarno vrhunski. Sad je made in Tajland. Nije isto definitivno. Plus, kao što i ranije rekoh, većina ima nekoliko modela, od najkvalitetnijih do onih manje kvalitetnijih. I sve to prati i cijena. Ne treba prećerivati u plaćanju klima uređaja, posebno kad su stanovi novogradnje u pitanju. Ne treba puno da se ti stanovi zagriju ili rashlade.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  2. #127
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Evo čisto da imat eorjentaciono rang cijena, ovo za moj stan govorim ali smao da uporedite.

    Mitsubishi 6500eur
    Daikin 4855eur
    Fujitsu 3900eur
    Dodaš malo na ovu cijenu Mitsubishi-a, i ugradiš podno sa toplotnom, em što troši manje, em što je masu zdravije...

    Samsung isto mislim da je niža cijena, a zadnjih par godina masu ulažu, ne vjerujem da su lošiji kvalitetom puno...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  3. #128
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,567
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Kad već pomenu Samsung. Sa Samsungovom toplotnom ne treba ni da dodaješ na ovu cifru Mitsubishi-a. Čak možda i jeftinije prođeš. E sad da troši manje to nisam siguran i zavisi od dosta faktora.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  4. #129
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Iskorišćenost energije kod novih toplotnih (konkretno Samsung) je x3... Drugu manji računi dolaze u kući od 200kv, koja se grije pomoću toplotne, nego u stanu od 80kv đe su 3 klime i podno u kupatilu, i to značajno manji...

    Sent using Tapatalk
    Last edited by MeDo_JE; 12-12-19 at 01:43.
    #fakenews

  5. #130
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,531
    Thanks Thanks Given 
    2,166
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    435 Posts

    Default

    Napisah post od kilometar ali ga izbrisah , a kako smo zimomorni sta je ovo, sto se tice STANOVA mislim na PG i primorje vala ne znam kakve potrebe ima za split sistemima ali ajde...
    Dvije inverter dvanaestice ako nije raspored prostorija nakaradan i ako nije problem postavljanje spoljnih jedinica na pravo mjesto moraju ugrijat i ohladit stan od 60-70 vala i 80m2 ako stan ima koliku toliku izolaciju(opet da napisem da se ovo odnosi na stanove u PG i na primorje )
    Last edited by METZ; 12-12-19 at 02:25.

  6. #131
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Meni je Samsung na crnoj listi od kada sam za premium model dao ne male pare, a boba ne valja... I svi ti multi-purpose brendovi (LG, Midea i sl).

    A ta prica o iskoriscenosti energije "x3" mozda vazi, ali samo u savrsenim uslovima... Postoji site, zvani eurovent, koji testira sve klime u potpuno istim uslovima i objavljuje rezultate takvog testiranja, tj. koliko toplote/hladnoce izbacuje klima pri kojoj temperaturi.

    Ono sto je sigurno, klima uredjaji su jedini uredjaji koji vise energije daju, nego sto je uzmu. Npr. na 1KW struje, izbace 3 KW toplote

  7. #132
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

  8. #133
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Koristim Daikin već nekoliko mjeseci, u pitanju je kuća, Podgorica, izolacija demit 8cm, zidarija opeka.

    Dugo sam analizirao šta može biti najoptimalnije, dugoročno najpouzdanije i najekonomičnije rješenje. Na kraju sam se odlučio za kombinaciju multisplit i mono sistema.

    Ostale opcije bile su centralno na pelet ili drva (radijatori/podno) + klime za hlađenje, što sam ocijenio kao nepovoljniju varijantu u poređenju sa gorepomenutim sistemima koji su idealni za temperaturne raspone u Podgorici.

    Naravno sve varijante imaju prednosti i mane, s tim što je u mom slučaju prevagnulo na ovu stranu. Sjećam se da je tehničar prilikom ugradnje komentarisao nešto tipa - "ako ti račun za grijanje pređe 40e ja ću ti platiti svu razliku", i zaista su računi minimalni, pisao sam o tome na forumu u temi računi za struju.

    Radi najboljeg iskorišćenja energije, definisan je preporučeni setup od strane proizvođača, i topla preporuka je da se nakon kupovine obavezno pročitaju uputstva za korisnike, nevezano koja marka uređaja je u pitanju.

    Naravno, za maksimalan komfor u prostoriji setuju se tajmeri ili se pristupa sistemu preko wifi-a, s tim što sam ja razbio monotoniju Mi remote uređajem

    Obaveza je da se vrši godišnji preventivni servis sistema kako bi se iskoristila sva prava definisana garancijom, uz čišćenje filtera od strane korisnika na par mjeseci, rjeđe ili češće zavisno od korišćenja. Garancija ne važi usled strujnog udara ili udara groma, što treba osigurati na drugi način.

    Samsung radi Ening iz Nikšića, nijesam se raspitivao kakva su iskustva, ali vjerujem da je kvalitetna opcija. Novi uređaji imaju tzv. wind free tehnologiju sa mikro rupicama koje ravnomjerno ispuštaju vazduh po prostoriji i održavaju temperaturu bez izduvavanja.
    Last edited by Mile_Djikanovic; 12-12-19 at 10:14.

  9. #134
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djiha View Post
    Meni je Samsung na crnoj listi od kada sam za premium model dao ne male pare, a boba ne valja... I svi ti multi-purpose brendovi (LG, Midea i sl).

    A ta prica o iskoriscenosti energije "x3" mozda vazi, ali samo u savrsenim uslovima... Postoji site, zvani eurovent, koji testira sve klime u potpuno istim uslovima i objavljuje rezultate takvog testiranja, tj. koliko toplote/hladnoce izbacuje klima pri kojoj temperaturi.

    Ono sto je sigurno, klima uredjaji su jedini uredjaji koji vise energije daju, nego sto je uzmu. Npr. na 1KW struje, izbace 3 KW toplote
    Ovo je tačno samo ako se izvuče iz konteksta... Inverterska klima koristi struju kao izvor energije, dok toplotna pumpa struju koristi samo za rad pumpe, tj obično se koristi 25% struje, a ostalo 75% dolazi iz vazduha, vode ili zemlje... Iskorišćenost energije je x3 i više...

    Realno za stanove u Pg i primorju, multisplit sistem je više nego dovoljan za grijanje... Dok je u većim kućama i na sjeveru situacija potpuno drugačija...
    #fakenews

  10. #135
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,567
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Što se tiče toplotnih pumpi. Sve to tehnički zvuči fino, ali je malo drugačije u praksi. Pričam iz iskustva.
    Sigurno je da klima uređaji troše najmanje električne energije. Ali, nemaš podno grijanje, nemaš toplu vodu, nemaš toplo kupatilo koje je kod mene presudilo da stavim centralo. Trenutno na pelet. Prije toga bilo na drva. Sada se razmišljam o toplotnoj pumpi. Do sad ona nije dolazila u obzir jer je na kući drvena stolarija i nema demit fasadu. Što će se na proleće promijeniti, i onda razmišljam o toplotnoj pumpi sa fan coilima i podnim koje je već postavljeno u jednom dijelu kuće gdje su pločice.
    Stanovima u Podgorici i na primorju ne treba ništa više od klime.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  11. #136
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Što se tiče toplotnih pumpi. Sve to tehnički zvuči fino, ali je malo drugačije u praksi. Pričam iz iskustva.
    Sigurno je da klima uređaji troše najmanje električne energije. Ali, nemaš podno grijanje, nemaš toplu vodu, nemaš toplo kupatilo koje je kod mene presudilo da stavim centralo. Trenutno na pelet. Prije toga bilo na drva. Sada se razmišljam o toplotnoj pumpi. Do sad ona nije dolazila u obzir jer je na kući drvena stolarija i nema demit fasadu. Što će se na proleće promijeniti, i onda razmišljam o toplotnoj pumpi sa fan coilima i podnim koje je već postavljeno u jednom dijelu kuće gdje su pločice.
    Stanovima u Podgorici i na primorju ne treba ništa više od klime.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Volio bih da znam kako je to drugačije u praksi... Evo npr u mojoj zgradi (sagrađena prije 2ipo god), isti su ili viši računi meni za struju, koji sam trenutno u stanu od 32kv, inverter klima, nego drugu koji živi iznad mene u 82kv, a koji ima toplotnu (podno i 2 fan coila, decembar, januar i februar mu radi podno, a na prelazne mjesece fan coil-ovi)... Razumije se, njegova investicija je bila 6 puta visočija prilikom ugradnje...

    Naravno, neće u svim uslovima biti potrebna ista energija (valjda je svima jasno da je izolacija najbitnija), ali kad se poredi logično je da se kao pretpostavka uzmu identični uslovi...
    Last edited by MeDo_JE; 12-12-19 at 11:30.
    #fakenews

  12. #137
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    ...Inverterska klima koristi struju kao izvor energije, dok toplotna pumpa struju koristi samo za rad pumpe, tj obično se koristi 25% struje, a ostalo 75% dolazi iz vazduha, vode ili zemlje... Iskorišćenost energije je x3 i više...
    Razlika između inverterske i obične toplotne pumpe je u regulaciji. Kod inverterske se kontinualno mijenja broj obrtaja (i snaga) kompresora a kod obične je on/off (ili kompresor radi punom snagom ili je ugašen)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Bolje imat no' nemat....

  13. #138
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salmajster View Post
    Razlika između inverterske i obične toplotne pumpe je u regulaciji. Kod inverterske se kontinualno mijenja broj obrtaja (i snaga) kompresora a kod obične je on/off (ili kompresor radi punom snagom ili je ugašen)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Pomiješao si termine... Toplotna pumpa radi na potpuno drugačijem principu... Mislio si vjerovatno na razliku između inverterske i obične klime...
    #fakenews

  14. #139
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Pomiješao si termine... Toplotna pumpa radi na potpuno drugačijem principu... Mislio si vjerovatno na razliku između inverterske i obične klime...
    Nisam. Toplotna pumpa i klima je isto (isti princip rada). Samo je razlika u smjeru “pumpanja” toplote.
    Toplotna pumpa je uredaj koji “prepumpava” toplotu sa nižeg temperaturskog nivoa na viši (ime je dobila po analogiji sa vodenim pumpama koje vodu - tečnost prepumpavaju sa nižeg visinskog nivoa na viši).
    E sad klima “prepumpava” toplotu iz unutrašnjosti sobe/prostorije napolje i tako hladi unutrašnjost dok ono što zovemo toplotnom pumpom “prepumpava” toplotu iz okoline u sobu/prostoriju i tako grije unutrašnjost.
    Isti princip rada je i kod frižidera/zamrzivača samo su drugi temperaturski nivoi


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Bolje imat no' nemat....

  15. #140
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,567
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Volio bih da znam kako je to drugačije u praksi... Evo npr u mojoj zgradi (sagrađena prije 2ipo god), isti su ili viši računi meni za struju, koji sam trenutno u stanu od 32kv, inverter klima, nego drugu koji živi iznad mene u 82kv, a koji ima toplotnu (podno i 2 fan coila, decembar, januar i februar mu radi podno, a na prelazne mjesece fan coil-ovi)... Razumije se, njegova investicija je bila 6 puta visočija prilikom ugradnje...

    Naravno, neće u svim uslovima biti potrebna ista energija (valjda je svima jasno da je izolacija najbitnija), ali kad se poredi logično je da se kao pretpostavka uzmu identični uslovi...
    Nešto tu nije kako treba. Ili misliš da je toplotna pumpa koja je najvjerovatnije i jače snage nego tvoja inverter Klima toliko manji potrošač da vam dolaze isti ili čak njemu manji računi nego tebi? Ili te možda laže. Nije nemoguće vjeruj mi.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  16. #141
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    My mistake, pomenuo si on/off o kojima nije bilo riječi, pa se smotah skroz... Princip je isti, loše sam se izrazio (loše je i objašnjeno u tekstovima koje sam čitao)... Mislio sam na korišćenje tolote, toplotne prebacaju na vodu (podno, sanitarna), a mogu i kao klasične klime da izduvavaju preko can coil-ova, dok klime i inverterske i on/off rade samo na izduvavanje...
    #fakenews

  17. #142
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Nešto tu nije kako treba. Ili misliš da je toplotna pumpa koja je najvjerovatnije i jače snage nego tvoja inverter Klima toliko manji potrošač da vam dolaze isti ili čak njemu manji računi nego tebi? Ili te možda laže. Nije nemoguće vjeruj mi.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Ne laže, pokazivao mi je račune, jer sam u dilemi šta da stavim u novi stan... Treba u toku mjeseca da se vidim sa inženjerom iz kompanije koja ih prodaje i ugrađuje pa ću se detaljnije raspitat oko jačine i efikasnosti... Na račune sigurno ima uticaj i sanitarna voda, jer je pumpa povezana sa bojlerom (mada najbolji izbor je pumpa sa sopstvenim rezervoarom, ako se ima đe staviti)...
    #fakenews

  18. #143
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Pa sve zavisi i od navika korisnika. Ako je on stavljao centealni sistem na 24-25 stepeni to je OK, ali ako si ti koristio klimu koja je podesena na 27, sigurno ce ti biti jaci racun za struju

  19. #144
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,306
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,941
    Thanked in
    1,910 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    I Tigar gume su podbrend Michelina. Tako da...
    Daikin prošle ili pretprošle zime kad je palo ono malo snijega nije htio da radi. Kao npr. ni Toshiba. A oboje bi trebalo da su najbolji na tržištu. Za tu Toshibu znam da je bila najlošiji model u ponudi, da li je to slučaj i sa tim Daikinom i da li i oni imaju više tipova stvarno ne znam.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Jeste Tigar je podbrend Michelina? I sto sad sa tim? Volkswagen i Audi imaju iste vlasnike pa su im auta skoro jednako kvalitetna. Michelin ne daje specifikaciju Alpin 5 guma da Tigar prodaje kao svoju iako su oni izbacili Alpine 6 gumu. Kod Daikina i GREE to jeste slucaj. Eto sam malo citao o tome, i bukvalno kad DAIKIN izbaci novu serviju uredjaja GREE proizvodi to sto je DAIKIN izbacio iz svoje linije.

    Ne znam koju si DAIKIN klimu palio i gdje. Moji roditelji imaju taj sistem od 2009 cini mi se. Brat u stanu ima klimu DAIKIN od 2012 i apsolutno nikad nisu zastekale. Uvijek su radile.

    Quote Originally Posted by djiha View Post
    GREE nije podbrend Daikina, vec DAIKIN ima suvlasnistvo u GREE (ili obrnuto, nisam siguran). Ne znam ni koliki je to %. Zbog toga se neke klime prave u istim fabrikama.
    Ali kao sto neko rece, i Tigar je podbrend Michelina pa to ipak nije ista guma

    Takodje, isti model Gree klime se pravi sa Daikin kompresorom kao i sa drugim kompresorima. Tacan model do zadnjeg, i service manual mogu jedino da otkriju koji je kompersor u toj klimi.

    Da se ne lazemo, ne mozes da ocekujes da klima od 300EUR hladi/grije i ponasa se isto kao i ona od 600. Koji god da je brend u pitanju.

    Za dnevnu sobu i slicno, ja bih licno uzimao Fujitsu (jer je ona najjeftinija od ovih provjerenih i dobrih brendova). Kada bih bas mogao da biram bez ogranicenog budzeta, vjerovatno bi to bio Daikin ili Mitsubishi (mada, prije Mitsubishi iz dosadasnjeg iskustva). Za spavace koje se i rijetko koriste, moze i Gree da posluzi.
    DAIKIN je kupio GREE i koristi ga kao svoj jeftiniji brend jer GREE proizvodi po licencama DAIKINA njihove modele koje su izbacili iz ponude.
    I Ferrari je u vlasnistvu FIAT-a pa vlasnici Ferraria ne zbore da voze FIAT. Toliko o Michelinu i Tigru.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #145
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    I Toshiba je kineska.

  21. #146
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,567
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Jeste Tigar je podbrend Michelina? I sto sad sa tim? Volkswagen i Audi imaju iste vlasnike pa su im auta skoro jednako kvalitetna. Michelin ne daje specifikaciju Alpin 5 guma da Tigar prodaje kao svoju iako su oni izbacili Alpine 6 gumu. Kod Daikina i GREE to jeste slucaj. Eto sam malo citao o tome, i bukvalno kad DAIKIN izbaci novu serviju uredjaja GREE proizvodi to sto je DAIKIN izbacio iz svoje linije.

    Ne znam koju si DAIKIN klimu palio i gdje. Moji roditelji imaju taj sistem od 2009 cini mi se. Brat u stanu ima klimu DAIKIN od 2012 i apsolutno nikad nisu zastekale. Uvijek su radile.



    DAIKIN je kupio GREE i koristi ga kao svoj jeftiniji brend jer GREE proizvodi po licencama DAIKINA njihove modele koje su izbacili iz ponude.
    I Ferrari je u vlasnistvu FIAT-a pa vlasnici Ferraria ne zbore da voze FIAT. Toliko o Michelinu i Tigru.
    Iskreno ne kapiram šta oćeš da kažeš. Gree je slabiji model Daikina? Ok. I? Ne vidim tu ništa specijalno. Zaseban brend sa svojim manama i vrlinama. Nisam rekao ni da je loš ni dobar, i oni sami imaju više modela. Skupljih i jeftinijih.
    Što se tiče Daikina, ako kod tvojih funkcioniše odlično ne mora značiti da je kod svakog tako. Kod kolege sa foruma se desilo ono o čemu sam pričao.
    Quote Originally Posted by remark View Post
    I Toshiba je kineska.
    Nije kineska. Ono što stiže kod nas se sastavlja na Tajlandu. Sa Toshibom imam dosta iskustva i mišljenja sam da je situacija bila bolja dok je bilo made in Japan. Što je i logično. Ali i Toshiba ima više modela. Onaj najskuplji je vrhunski. To sigurno.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  22. #147
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Ti sistemi sa toplotnom pumpom mogu da hlade?

    Imam inverter LG split sistem sa 1 spoljnom i 4 unutrašnje jedinice. Prošle zime nismo gasili klimu u spavaćoj sobi i mislim da je maks račun i to samo jedan mjesec bio 150€, a inače su mi računi tu oko 50-60€ kad se ne grije / hladi, tako da sam zadovoljan. To je relativno smiješna para za kvalitetno i kontinuirano grijanje sa četiri unutrašnje jedinice.

    Skuplja su mi drva bila kad sam zivio u kući i grijao se na centralno sa kaminom nego ovo, a nema kutare oko drva plus imam hladjenje.

    Eto, čisto mojih 5 centi.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  23. #148
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,567
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Mogu da hlade. Preko fan coile aparata. Izduvavanje kao kod Klima.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  24. #149
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Mašina za sude, kupljena prije mjesec , tečnost za ispiranje curi iz onog dijela đe se sipa. Ne mnogo, ali na vratima uvijek ima traga tečnosti.
    Imam li pravo da trazim novu mašinu jer mi nije najmilije da mi čeprkaju po tek kupljenoj mašini?

    Sent using Tapatalk

  25. #150
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Možda ne rukuješ ispravno

    Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

Page 6 of 80 FirstFirst ... 23456789101656 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem frizider mali veliki nebitno samo NK
    By marko_nk89 in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 22-07-17, 11:31
  2. Info Djelovi za veliki i mali servis
    By Bumble Bee in forum Vozila i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 25-12-14, 19:23
  3. Replies: 59
    Last Post: 02-10-12, 00:25
  4. Mali/Veliki servis
    By Sale in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 38
    Last Post: 28-09-10, 14:58
  5. Mali kucni aparati i rasveta
    By zlabra in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 15-01-08, 10:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •