Results 1 to 23 of 23

Thread: Uvoz radne snage kao "budućnost" Crne Gore

  1. #1
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default Uvoz radne snage kao "budućnost" Crne Gore

    Alternativni naslov je Žarko Radulović, Čedo Popović i ostali "poslodavci"

    Mislio sam se kako da nazovem ovu temu, možda je bilo ovako "diplomatskije" je nazvati, ali kapiram da ova dvojica zaslužuju da se prozbori koja o njima.

    Naime, radi se o poslodavcima, biznismenima kojima su puna usta Crne Gore, perspektiva raznih u turizmu. Žarko je već čuven po izjavama kako nedostaje radne snage, kako muku muči da nađe kvalitetan kadar, kako je budućnost Crne Gore u hotelijerstvu visokog nivoa, kako Crnogorci neće da rade duple smjene .....

    Čedo je dobio mnogo toga od države, teško i pobrojati. Možda najsvježije je to što je od Abu Dabi fonda njegova firma Agro Carine, ili tako nekako, dobila kredit uz državnu garanciju od 3 miliona $. Serijal Mehanizam državne televizije je objavio informaciju da je datum odobrenja kredita stariji od registracije ove firme, a onda je jasno koliko Čedo ,"nije" povlašćeni biznismen.

    E sad, ovo su manje više poznate priče svima koji prate šta se dešava.

    Ono što me ponukalo da otvorim ovu temu je jedna novost koja nekako prolazi ispod radara i o kojoj se ne priča, a to je da su Carine doo dobile saglasnost Vlade da "uvezu" radnike iz Filipina, jer im je to jeftinije.

    https://www.slobodnaevropa.org/a/uvo.../30252544.html

    Koliko čujem Žarko Radulović, koji je više puta upoznavao CG javnost sa problemom nedostatka kadra, naprasno ima višak radne snage te je odlučio da otpusti 100+ radnika. Pretpostavljam da se odlučio za uvoz radne snage, a nas Crnogorce ko hebe.

    Ako ovo država dozvoli, a očigledno već dozvoljava, samo je pitanje vremena kad će svi hotelijeri krenuti sa uvozom.

    Ja se samo pitam šta rade mediji, šta rade NVO, ŠTA RADE SINDIKATI?

    Ovo je katastrofa. Ovo je kucanje eksera u budućnost naše omladine. Ovo se mora nekako spriječiti, a kako ne znam. Ovo nema veze sa nacijom, ovo ima veze sa dostojanstvom gradjana.

    Valjda vlada treba da vodi državu u interesu građana, a ne u interesu privatnika a suprotno interesima budućih naraštaja.

    Baš sam rezigniran.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  2. #2
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Ne isplati se dovoditi radnu snagu iz azije, jer nisu jeftiniji od nas.

    Ono sto ce se desiti jeste da ce se i dalje zaposljavati domaca snaga(cg, srb, bih). Nece bit vece plate, ali sad nece bit puno biranja, no ce svako ko umije da hoda dobiti posao u turizmu, sto ce rezultirati jos vecom degradacijom nivoa usluge i kvaliteta radne snage, a i do gorih finansijskih rezultata...

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  3. #3
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne isplati se dovoditi radnu snagu iz azije, jer nisu jeftiniji od nas.

    Ono sto ce se desiti jeste da ce se i dalje zaposljavati domaca snaga(cg, srb, bih). Nece bit vece plate, ali sad nece bit puno biranja, no ce svako ko umije da hoda dobiti posao u turizmu, sto ce rezultirati jos vecom degradacijom nivoa usluge i kvaliteta radne snage, a i do gorih finansijskih rezultata...

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Koliko sam informisan, nezvanično doduše, ako uvoziš veći broj radnika onda dobijaš i određene "povoljnosti". Naravno, poslodavac dobija mogućnost niže plate itd, ako uvozi veći kontigent radnika. Filipinci su izgleda ko veleprodaja, što veća količina to veći rabat dobijaš.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne isplati se dovoditi radnu snagu iz azije, jer nisu jeftiniji od nas.

    Ono sto ce se desiti jeste da ce se i dalje zaposljavati domaca snaga(cg, srb, bih). Nece bit vece plate, ali sad nece bit puno biranja, no ce svako ko umije da hoda dobiti posao u turizmu, sto ce rezultirati jos vecom degradacijom nivoa usluge i kvaliteta radne snage, a i do gorih finansijskih rezultata...

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Ne zna Radulović jos koliko to može da pojede riže na dnevnom nivou.

  5. #5
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Pazi, nemam ja ništa protiv toga da domaći privrednici zarade.

    Najiskrenije, milije mi je da naš čovjek zaradi nego neki stranac koji dođe ođe da razvija biznis.

    Ali, stvarno se pitam, naročito za ovaj dvojac, da li je moguće da ih je toliko briga za buduće generacije građana ove države. Pa uloži u edukaciju, izboksuj zakon da ako stipendiraš nekoga da taj mora raditi kod tebe duži vremenski period.

    Ali ne, najlakše je kratkoročno gledati svoju guzicu, pa što ima veze što će umjesto nekoliko stotina Crnogoraca, sjutra hiljada, raditi Filipinci. Bitno je da njima dobit bude par procenata veća. A sve su od ove države dobili. E to me poluđe. Pih.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  6. #6
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Samo ti Filipinci nijesu kao mi, na prvo krsenje prava zaposlenog desice se poslodavcu blokada rada. Oni mozda trenutno jesu jeftiniji ali ce na kraju puno skuplje da kostaju od domace radne snage. Mislim da nema potrebe da pisem da se drze kao jedan. A nasi poslodavci su poznati po postovanju prava zaposlenog. Bice zanimljivo. Poenta je u svakom slucaju da se pravi vlasnici svega u drzavi dodatno ograde... Ono sto vidim kao pozitivno je da bi konacno i nasi radnici u turizmu mogli da progledaju i odu da rade recimo u HR za mnogo bolje uslove i zagarantovana prava iz ugovora o radu...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Samo ti Filipinci nijesu kao mi, na prvo krsenje prava zaposlenog desice se poslodavcu blokada rada. Oni mozda trenutno jesu jeftiniji ali ce na kraju puno skuplje da kostaju od domace radne snage. Mislim da nema potrebe da pisem da se drze kao jedan. A nasi poslodavci su poznati po postovanju prava zaposlenog. Bice zanimljivo. Poenta je u svakom slucaju da se pravi vlasnici svega u drzavi dodatno ograde... Ono sto vidim kao pozitivno je da bi konacno i nasi radnici u turizmu mogli da progledaju i odu da rade recimo u HR za mnogo bolje uslove i zagarantovana prava iz ugovora o radu...

    Upravo se o tome radi. On će da radi tačno onoliko koliko je precizirano ugovorom.

    Prilikom kršenja ugovora, ne raspravlja se sa menadžmentom već zove svog predstavnika da se on raspravlja.
    Predstavnik pozove i traži se rješenje.
    Poslije toga ako se nastavi, blokada rada, tihi štrajkovi.
    Poslije toga ćiku se ide
    One Ring to Rule them all...

  8. #8
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Upravo se o tome radi. On će da radi tačno onoliko koliko je precizirano ugovorom.

    Prilikom kršenja ugovora, ne raspravlja se sa menadžmentom već zove svog predstavnika da se on raspravlja.
    Predstavnik pozove i traži se rješenje.
    Poslije toga ako se nastavi, blokada rada, tihi štrajkovi.
    Poslije toga ćiku se ide
    Samo sto imam utisak da ovi crnogorski biznismeni ne znaju sa kim posla imaju...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  9. #9
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ajde sto crnogorski biznismeni ne znaju sa kim imaju posla, nego zamisli nasega radnika besvjesnoga kojega možeš jahat koliko te volja i produžavat mu radno vrijeme i ne davat mu slobodne dane uzimat mu od plate kad ti nam pane koliko ti nam pane on cuti i radi...čuh da ima radnika sa preko 100 sobodnih dana kojie im ne dozvoljavaju da iskoriste niti im ih nadoknadjuju na bilo koji drugi nacin....
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #10
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ajde sto crnogorski biznismeni ne znaju sa kim imaju posla, nego zamisli nasega radnika besvjesnoga kojega možeš jahat koliko te volja i produžavat mu radno vrijeme i ne davat mu slobodne dane uzimat mu od plate kad ti nam pane koliko ti nam pane on cuti i radi...čuh da ima radnika sa preko 100 sobodnih dana kojie im ne dozvoljavaju da iskoriste niti im ih nadoknadjuju na bilo koji drugi nacin....
    Nije samo radnik, takva nam je kolektivna svijest. I sa 3dm plate se niko nije bunio nego su i tada gospodara glasali, bas kao sto ga i danas glasaju. Danasnji biznismeni su vecinom nastali padom zivotnog standarda 90ih, na koji nacin neka radnici i glasaci razmisljaju...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  11. #11
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Samo ti Filipinci nijesu kao mi, na prvo krsenje prava zaposlenog desice se poslodavcu blokada rada. Oni mozda trenutno jesu jeftiniji ali ce na kraju puno skuplje da kostaju od domace radne snage. Mislim da nema potrebe da pisem da se drze kao jedan. A nasi poslodavci su poznati po postovanju prava zaposlenog. Bice zanimljivo. Poenta je u svakom slucaju da se pravi vlasnici svega u drzavi dodatno ograde... Ono sto vidim kao pozitivno je da bi konacno i nasi radnici u turizmu mogli da progledaju i odu da rade recimo u HR za mnogo bolje uslove i zagarantovana prava iz ugovora o radu...
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Upravo se o tome radi. On će da radi tačno onoliko koliko je precizirano ugovorom.

    Prilikom kršenja ugovora, ne raspravlja se sa menadžmentom već zove svog predstavnika da se on raspravlja.
    Predstavnik pozove i traži se rješenje.
    Poslije toga ako se nastavi, blokada rada, tihi štrajkovi.
    Poslije toga ćiku se ide
    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Samo sto imam utisak da ovi crnogorski biznismeni ne znaju sa kim posla imaju...
    Ne znam odakle Vam te informacije.

    Volio bih da se ovi prvi, najgramziviji, dobro opeku na uvoznoj radnoj snazi, a da sa druge strane počnu da više isplaćenim zaradama cijene domaćeg radnika.

    Ipak, nisam siguran da će baš tako biti. Posrednik je neko ko dovodi te radnike i ko ima debeli interes da oni što duže ostanu ovdje. Sljedstveno tome, koliko god se bude borio za poštovanje ugovora i pritiskao domaće poslodavce, još više će vršiti pritisak na radnike da ćute i rade. Da ti Filipinci mogu da biraju đe će da rade za normalne uslove ne bi dolazili kod nas za par stotina eura mjesečno.

    Nemam ništa protiv Filipinaca, naprotiv žene mogu da budu baš zgodne , ali imam protiv nezasitosti domaćih kapitalista koji ne cijene narod i državu preko čije grbače su se obogatili. Više poštuju stranci naše radnike, kroz doprinose, zarade i odmore, nego ovi nsši skorojevići.

    Pitam se spava li sindikat i kolko košta taj san?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 13-11-19 at 01:00.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Turizam je uslužna djelatnost, uslužna djelatnost podrazumjeva kadar koji zna šta nudi, kadar koji zna što nudi ne postoji, već isti treba formirati.
    Ukoliko nije ovako onda turista nema pojma što mu je ponuđeno. Probao sam maksimalno da uprostim.
    Dakle, kadar koji zna što nudi košta, formiranje kadra koji treba da nauči šta nudi košta. Jeftinije je zaposlisti neke druge (koji ne znaju i koji neće da uče).
    Šta se time događa? Nivo usluge se srozava. Jesam li dobro?
    Upravo naši veliki poslodavci traže kategoriju radnika koja ne zna šta nudi (čitaj jeftiniju). Zašto? Zato što je jeftinija, te tu dolazimo do poente. Koliko je istima stalo do turizma i do razvoja istog.
    Sa uvozom radne snage će se upravo to dobiti, slab nivo usluge, ali i manje ulaganje u radnu snagu. Kome se to isplati? Dugoročno gledano nikome osim uvezenoj radnoj snazi. Zašto se njima isplati? Čisto sumnjam da će ijedan ostati duže od jedne sezone, ali će za posao na kruzeru dobro doći u CV da ima iskustva rada u Evropi.
    Posmatrajući u tom kontekstu da je ta uvozna radana snaga tu samo da odradi (otalja) posao radi popune svog CV-a, u najmanju ruku, stvara nelojalnu konkurenciju prema domaćoj radnoj snazi.
    Kakav utisak će to pruži gostu? Kakava će efekat biti u današnje vrijeme kada mnogi gosti putem interneta traže informacije i kada šročitaju utiske sa destinacije koja nije domaćinska...
    No, dobro, ulagati u razvoj je bespotreban trošak, na to se svodi sva priča.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ne znam odakle Vam te informacije.

    Volio bih da se ovi prvi, najgramziviji, dobro opeku na uvoznoj radnoj snazi, a da sa druge strane počnu da više isplaćenim zaradama cijene domaćeg radnika.

    Ipak, nisam siguran da će baš tako biti. Posrednik je neko ko dovodi te radnike i ko ima debeli interes da oni što duže ostanu ovdje. Sljedstveno tome, koliko god se bude borio za poštovanje ugovora i pritiskao domaće poslodavce, još više će vršiti pritisak na radnike da ćute i rade. Da ti Filipinci mogu da biraju đe će da rade za normalne uslove ne bi dolazili kod nas za par stotina eura mjesečno.

    Nemam ništa protiv Filipinaca, naprotiv žene mogu da budu baš zgodne , ali imam protiv nezasitosti domaćih kapitalista koji ne cijene narod i državu preko čije grbače su se obogatili. Više poštuju stranci naše radnike, kroz doprinose, zarade i odmore, nego ovi nsši skorojevići.

    Pitam se spava li sindikat i kolko košta taj san?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Predstavnik je država.

    Strateški cilj Filipina je izvoz radne snage. Upravo zbog toga su zadnje 20 godina otvorili brojne fakultete iz oblasti ugostiteljstva i pomorstva.

    Pomorcima su se usrali u struku tako sto su poklopili.
    Ali filipinosi rade i ne trose nego salju kuci. Upravo zbog toga su se tamo uslovi zivota poboljsali prethodnih decenija.
    Medjutim filipino nije vise jeftin radnik.

    Minimalna plata tamo je oko 170$ nezaposlenost je vjerovali ili ne 5% prosječna plata ka odje 350-400eur

    Znači filipino koji dodje kod nas imaće minimalac 650$ (580-590eur) sto je plata iznad našeg prosjeka i daleko od medijalne ili prosječne plate u CG.

    Ja mislim da vlasnici ne znaju šta traže(dobiće dobre čistčice, lift boje, kuhinjski staf) i još manje šta dobijaju.
    Mislim da oni misle da će sa filipinosima moći kako oni hoće.

    A njihov predstavnik je država - tako da im je svaki inostranac zaštićen
    One Ring to Rule them all...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    130 ljudi otpustio Zarko Radulovic hahahahahhahahahahha
    One Ring to Rule them all...

  15. #15
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    130 ljudi otpustio Zarko Radulovic hahahahahhahahahahha
    Da je srece pa da ga sad svi tuze

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  16. #16
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    142
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Al zato za novogodisnje praznike traze sve zivo da se radi po 14h.







    Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Suvlasnik hotelske grupe Montenegro stars i predsjednik Crnogorskog turističkog udruženja CTU Žarko Radulović za CdM kaže da imamo ozbiljan problem, te da je jedini izlaz da uvozimo radnu snagu iz Indonezije i Filipina.

    On naglašava da je bilo jasno da će ove godine nedostajati radne snage, ali upozorava da će sljedeće godine problem biti još izraženiji.

    “Svi zajeno treba da se zamislimo zašto je to tako. Evidentan je nedostatak radne snage , ali to nije slučaj samo kod nas. To muči u Hrvate. Teško je riješiti ovu situaciju”, napominje Radulović.

    One Ring to Rule them all...

  18. #18
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,224
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Kako li će ovi Filipinci podnijet nostalgiju i da li će se to odraziti na posao koji će obavljati u Splendidu? Pitam za brata Pakijaojaojaoja.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. #19
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Zasto neko uzima za ozbiljno prdnjave ovoga prevaranta i poslušnika vlasti koji je ujedno i najgori robovlasnik među ovim nasim biznismenima bijednima!
    Uz to mi se tek smucio jedne zime kad sam vidio da ne smije šetati sam kroz Budvu nego vuče obezbeđenje...

    Poslato s Jadrana

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Zasto neko uzima za ozbiljno prdnjave ovoga prevaranta i poslušnika vlasti koji je ujedno i najgori robovlasnik među ovim nasim biznismenima bijednima!
    Uz to mi se tek smucio jedne zime kad sam vidio da ne smije šetati sam kroz Budvu nego vuče obezbeđenje...

    Poslato s Jadrana

    Zato što je lik predsjednik CTU (cnrogorsko turističko udruženje), a član je Savjeta Unije poslodavaca Crne Gore i član upravnog odbora Privredna komora Crne Gore.

    Tako da on lobira za zakone - recimo ono da se smanji PDV za hotele sa 5 zvjezdica ti je bila njegova ideja. Izrabljavanje radnika i sramni zakon o radu isto djelimično njegova ideja.
    Ovo sad sa filipincima isto njegova ideja... Strategija razvoja turizma isto dio njegovo maslo u toj strategiji piše da je razvoj hotela sa 4 i 5 zvjezdica strategija CG i da će u periodu tipa do 2017 biti 80% svih kreveta u hotelima sa 4 i 5 Medjutim vidimo sta je i kako je
    One Ring to Rule them all...

  21. #21
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Čedo Popović - Carine View Post

    Imamo problem sa upošljavanjem, jer naši radnici žele da rade, ali samo ono za što bi bili dobro plaćeni.

    Došli smo do informacija da je ta radna snaga dosta pogodna, znaju engleski jezik, tako da smo dobili dozvolu da od sljedeće godine imamo radnike sa Filipina. Aplicirali smo i dobili dozvolu za “uvoz” Filipinaca. Postoje inostrane agencije na Filipinima koje nude radnu snagu, aplicirate, nakon čega vas kao kompaniju provjeravaju. Saglasnost za to dobili smo i od našeg Ministarstva rada i socijalnog staranja.

    Radiće 8 sati, uz slobodan dan, a biće plaćeni u zavisnosti od profila. Ako su recimo serveri, primaće 400 eura. Mi im uz to, jer smo obavezani ugovorom, moramo obezbijediti hranu i smještaj, što će najvjerovatnije biti u dijelovima hotela Park i Delfin, koje smo i ranije namijenili za radnike sa strane
    .




    Filipinci stižu u Herceg Novi, radiće u hotelima Carina
    Last edited by starwalker; 13-11-19 at 22:28.
    The more things change, the more they stay the same.

  22. #22
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Radulović uzvraća udarac, povećavaju se plate, stanovi se dijele, jede se džabe, ćutimo a?

    https://www.cdm.me/ekonomija/radulov...ecavamo-plate/

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Radulović uzvraća udarac, povećavaju se plate, stanovi se dijele, jede se džabe, ćutimo a?

    https://www.cdm.me/ekonomija/radulov...ecavamo-plate/
    Hahaahaahahahaha

    Pakao radi Radule dadule
    Last edited by Gandalf_White; 14-11-19 at 10:55.
    One Ring to Rule them all...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Budućnost Crne Gore: ZAPLET
    By Buva+gacce in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 40
    Last Post: 22-10-12, 00:08
  2. Replies: 3
    Last Post: 28-01-09, 21:55
  3. DVD "Sve plaze Crne gore" i "Montenegro"
    By Novi forever in forum Sve i svašta
    Replies: 3
    Last Post: 02-09-07, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •