Page 14 of 17 FirstFirst ... 41011121314151617 LastLast
Results 326 to 350 of 418

Thread: Podgorička naselja - OPŠTA DISKUSIJA

  1. #326
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    nisam ja reka da ne ulazi, ali je loše ako nam je mjesto okupljanja Delta. i to vrlo loše. da razumijem kad je kiša pa ljudi odu, kupe nešto il pogledaju film. al kad je fino vrijeme da biraju Deltu prije nekog izleta ili parka e to ne kapiram. podjem i ja ponekad na ručak, ima finih restorana, i par kafića dje se može popit kafa i to je to. svako gleda na drugačiji način, ali ne znam šta to ima da se vidi u onom dijelu grada. na svakih 10m kladionica i kafane. da ne pominjem šta se sve skuplja u pojedine kafane. posle 2-3 piva ne znaju za sebe


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. #327
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Znači ni u Deltu niko ne ulazi? Onda ja živim u nekoj drugoj Podgorici. Druže čekao sam 45 minuta jedno popodne djeci karte za bioskop. Svi shoping molovi i ovdjr i u Evropi su magneti za ljude...isto je i ovdje. Nemam ja ništa protiv livada ali kako je bilo prije 40-50 godina , tako i sada...korzo nije livada već ulica, ljudi su uvijek voljeli da idu na mjesta đe idu mase...bilo i ostalo. City kvart i kuvane glave, ne znam što je to? Ja odem ponekad na kafu, doručak/ručak sa nekim od poslovnih saradnika, znam samo da bukvalno svako ko je u PG došao i vidio city kvart, me pitao za cijenu nekretnine i komentarisao da im se dopada. Znači da nije tako loš. Nemoguće je da i stranac kaže isto što i Hrvat, Slovenac, ljudi iz BG-a itd a da se ne zapitaš da li smo u pravu da je loš. Loš je jer nema škole, vrtić, dz ali da ima , bio bi sasvim ok.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Samo mi kaži da li djeca uzrasta koji pripada osnovnoj skoli imaju bilo gdje u city kvartu da izadju oko zgrade da se igraju?

    Ja samo kazem da je to kvart koji nema ni slobodnog parceta betona, o zelenilu da ne pričam, a da djeca mogu lopte igrati ili neke druge djecje igre.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  3. #328
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Samo mi kaži da li djeca uzrasta koji pripada osnovnoj skoli imaju bilo gdje u city kvartu da izadju oko zgrade da se igraju?

    Ja samo kazem da je to kvart koji nema ni slobodnog parceta betona, o zelenilu da ne pričam, a da djeca mogu lopte igrati ili neke druge djecje igre.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ja koliko me sjećanje služi znam da postoje dvije površine između zgrada , na jednoj postoje i tobogani i još nešto od sadržaja za djecu, ne sjećam se tačno što ali taj prostor nije mali. Ništa manji od ovog na starom o kojem sam pričao. Sva poenta priče jeste da to nije loše kako se predstavlja. Tačno je da je onaj noviji dio halapljivošću investitora pretvoren u parking i da ne postoji ništa ali prvi dio nije takav. Ovo što postoji u City kvartu postojalo je i u centru Titograda, trg, njegoševa, hercegovačka sa starim zgradama, sve što se gradilo preko Morače je bilo ali bukvalno isto. Evo nađite prostor za igru u ulici đe je Sonja buregdžinica, iza je samo škola i parking, iza Maše "pokojne" , sve do bivše male pijace nema ništa ali bukvalno ništa

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  4. #329
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ja koliko me sjećanje služi znam da postoje dvije površine između zgrada , na jednoj postoje i tobogani i još nešto od sadržaja za djecu, ne sjećam se tačno što ali taj prostor nije mali. Ništa manji od ovog na starom o kojem sam pričao. Sva poenta priče jeste da to nije loše kako se predstavlja. Tačno je da je onaj noviji dio halapljivošću investitora pretvoren u parking i da ne postoji ništa ali prvi dio nije takav. Ovo što postoji u City kvartu postojalo je i u centru Titograda, trg, njegoševa, hercegovačka sa starim zgradama, sve što se gradilo preko Morače je bilo ali bukvalno isto. Evo nađite prostor za igru u ulici đe je Sonja buregdžinica, iza je samo škola i parking, iza Maše "pokojne" , sve do bivše male pijace nema ništa ali bukvalno ništa

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    "Samo" školsko dvorište i dvorište vrtića. Imaš i parkić mali i igralište između onih starih zgrada gore naprijed prema Akademiji.

    Između zgrade Maše i pokojne male pjace imaš košarkaško i fudbalsko betonsko igralište. Park sa toboganima i klackalicama imaš iza one zgrade dje je Amplitudo....


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  5. #330
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    "Samo" školsko dvorište i dvorište vrtića. Imaš i parkić mali i igralište između onih starih zgrada gore naprijed prema Akademiji.

    Između zgrade Maše i pokojne male pjace imaš košarkaško i fudbalsko betonsko igralište. Park sa toboganima i klackalicama imaš iza one zgrade dje je Amplitudo....


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Pa ipak je beton
    Nikada Titograd/Podgorica nije imalo dječije igralište koje je moglo opstati na duže staze jer nismo narod sklon da čuva stvari i da se prema javnim površinama ophodi kako treba. Činjenica jeste da bumom gradnje , Podgorica ostaje uskraćena za mnoge sadržaje zbog halapljivosti investitora sa jedne, kao i anemične opštine sa druge strane, koja hronično pati od nedostatka novca kojim bi se nešto konkretno realizovalo u samim blokovima novogradnji. To je boljka koja ne prestaje od smrti Broza(a i ranije) i početka raspada SFRJ. Dio Zabjela novogradnje ispod Ljubovića je po meni tipičan primjer nerazumnog pristupa i realizacije koja ostavlja više problema ljudima koji tamo žive, nego koristi , zbog nevjerovatne gustine izgrađenih objekata. Titograd/Podgorica jeste ispušten u planiranju odavno, ne samo pojavom novih naselja. Fali mnogo toga, fali moderan gradski prevoz, fali park poput velikih gradova Evrope, fale bazeni, mogli bi sastavljati listu do sjutra. Primjere malih površina za djecu i u starim djelovima grada, kao i u novim imaš svuda u PG. Ono kako ja vidim ljepotu naselja i grada, jeste jedan Bar, kao pravi primjer da se moglo tako pristupiti planiranju.

  6. #331
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,716
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Definiši na duže staze. Ono igralište u parku od Duklje ka staroj maloj pijaci kad se krene stoji makar 35 godina.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  7. #332
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,718
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Pa da li ti stvarno doživljavaš naselja po PG kao asocijalna? Živiš u PG?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Ne. Ne.
    Šta sada?
    Ništa.

    Sent from my Motorola 8400

  8. #333
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ne. Ne.
    Šta sada?
    Ništa.

    Sent from my Motorola 8400
    Pa učestvuješ u diskusiji, pa sam očekivao realniji pristup umjesto citata...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  9. #334
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,718
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Pa učestvuješ u diskusiji, pa sam očekivao realniji pristup umjesto citata...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Ono, realno, rođen sam i živim u gradu koji u zadnjih par decenija nema veze sa urbanizmom, čak je postao definicija pojma ,,urbanocid",... Diskvalifikovan sam

    Sent from my Motorola 8400

  10. #335
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ono, realno, rođen sam i živim u gradu koji u zadnjih par decenija nema veze sa urbanizmom, čak je postao definicija pojma ,,urbanocid",... Diskvalifikovan sam

    Sent from my Motorola 8400
    Ok, sve je meni to jasno ali izbor nam je takav...mada ja mislim da je uvijek bio ovakav sa pristupom...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  11. #336
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    To znaci Directore da nije problem Bloka 5 njegova pozicija i uredjenje vec samo tip zgrada koje su ~ 50 godina stare.

    Lokacija je odlicna, a nije tesko zamisliti kako bi umjesto postojecih izgledali novi soliteri/zgrade i kako bi Blok 5 postao pravo "elitno" naselje, za ralziku od onih koja se trenutno smatraju takvim.
    morah da odgovorim...ne tebi nego generalno na pisanje na ovih nekoliko poslednjih strana, pa stigoh do tvoga posta...Lokacija bloka V nije ni pod razno bila odlična onda kad je napravljen i jako se dobro sjećam očaja moje tetke đe je bogu iza leđa dobila stan (prva zgrada bloka V koja je useljena, sad preko puta Bazara) ..iz ove perspektive možete tako da posmatrate stvari...dalmatinska ulica je bila katastrofa od lokacije isto kao momišići to je sve bio kraj grada...što se mene tiče i dalje sam ostala pri tome, blok V je po meni jedna od par najgorih lokacija u gradu i nema tih para da bi tamo kupila stan...lično, danas, mnogo radije u city kvartu nego tamo...živim na Starom i nema većega zagovarača da prodamo stan i da se mičemo odavde jer ne podnosim Stari (o Koniku neću da pričam) a Stari je taman počeo da se razvija kad i blok V...nije đe drugo grad imao da se širi pošto je dio oko Delte danasnje bio "industrijski" nekad...

    Što se igranja djece tiče samo ću reći da je tzv "tursko groblje" do unazad dvadesetak godina bilo bas zapušteno staro groblje po kojemu su zmije palacale a trotoar od magistrale na prelazu na tursko je bio "oivičen" žbunjem od divljih smokava i nekakvih divljih korova i tu ko bi ruku zavukao heroj je vremena bio... i nije bilo đaoljega drveta i eto tu sam ja porasla trčeci po tome groblju, oko zgrade moje nije bilo drveta jednoga pa su stanari zasadili to što sad stoji ispred nekadasnje moje zgrade a trave gledali nijesmo osim kad smo išli na selo ili na izlete u Dajbabe i na Ćemovsko na kros...trave niđe ni u školskim dvorištima, nego ili beton, ili ona suva zemlja i prasincina braonkasta...takvo nam podneblje!

    Imate sela pa pravite kuće i vodite đecu da se izigraju ako vam se čini da ođe nema dovoljno zelenila ...inače koliko vidim, slomiste se da decu puštite same napolje, n ih sve prežite i pazite...onaj Ljubović onamo kod Kodre pust jedva d ima đece da se igra a eto ima zelene povrsine, no ih vodite u igraonice...mislim, ne ljutite se, ali ovo je kritika i vas roditelja, mahom, djeca vam ne idu napolje, ne idu pjeske u skolu, ne idu sama da se igraju no ima dajete igrice i telfone, lap topove i tablete, sva djeca nose naočare nije ni cudo koliko bece u ekrane, i ako idu da se igraju povedete i u deltu u igraonicu a vi u kafanu...vidim i kafane prave igraonice da roditelje privuku...nije to zato što nema zelenih povrsina no zato što im roditelji daju zeleno svijetlo lakše je reč "nema zelenila, ajmo u igraonicu"!

    Da me ne shvatite pogrešno, nijesam protiv travnatih površina, i da se pitam zakon bi tako napravila da ne bi moglo da se desi da se zgrada niže na zgradu da nema prostora između dvije zgrade osim par metara...moralo b da se obezbijedi dovoljno prostora oko zgrade, ali evo, moja danasnja zgrada na mrznome Starome ima iza zgrade dvorište koje je u stvari dvorište tri zgrade i to jedan fini "plac" od nekih 50, 60 metara puta 30 plus metara i to već 22 godine ne možemo da izmolimo da nam naprave ili park ili igralište ili bilo što da ne stoji ovakvo ruglo od dvorišta! Tačno će nam zgradu tu poperit!
    Sa moje tačke gledišta i beton bi bio bolje rješenje nego ovo sad što stoji! City kvart je za ovo taman Njujork! 22 godine gospodo! Grad ima neki plan ali ne znaju kakav im je plan!

    Što reče neko gore, svako ima svoj doživljaj pa tako i ja samo da dam podršku Direktoru jer i meni je City kvart izmislio ljepotu za blok 5, 6, 8 i 9...ne znam đe je ovaj 8 i imamo li 7
    Last edited by zvoncica; 24-11-19 at 18:49. Reason: preskače mi ov tastatura život mi uze
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #337
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Što čini Zvončica, bila u Blok zadnji put tetki na čestitku pa misli da je i dalje pustinja okolo

  13. #338
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Zamisli logiku. Nekad je Blok V bio zabit. A City je bio Radoje Dakić, to je baš u centar bilo.... pa to može.

    Evo je ka ex ministar, ako ćete zelenilo idite u šumu. Pakao.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  14. #339
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    valjala bi jedna tema, sa anketom, Blok 5 vs City Kvart

  15. #340
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,681
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    403
    Thanked in
    195 Posts

    Default

    blok je prije 20 i kusur godina tolika selendra bio da je postijala fudbalska liga izmedju zgrada, soliteraci, kafendaci, zelembaci, žuti itd i pazi ovo, svaka zgrada je imala svoj travnati teren sa golovima pa smo isli na gostovanja jedni kod drugih ) seljacka djeca

    MIX 2

  16. #341
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    "Samo" školsko dvorište i dvorište vrtića. Imaš i parkić mali i igralište između onih starih zgrada gore naprijed prema Akademiji.

    Između zgrade Maše i pokojne male pjace imaš košarkaško i fudbalsko betonsko igralište. Park sa toboganima i klackalicama imaš iza one zgrade dje je Amplitudo....


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    može li se dijete povest u dvorste vrtića da se igra ako nije u vrtiću? Ili školsko dvorište? Recimo, dode neko dijete koje nije učenik škole Maksim Gorki i igra se pa u igri povrijedi vaše dijete koje sa nastave izlazi vi biste bas rekli "neka ste direktorice škole, alal vam vEra, pustili dječicu da se igraju, ovo je zelena povrina za svu djecu nasega grada".... Pitam za tetku iz bloka V
    Ne spdajte se, prvo u dvorište vrtića se ne može igrati ko hoće, druo u dvorištu skole se ne može igrati kad i ko hoće treće svi biste digli ustanak da vam kojim slučajem nehotično neko loptom opali dijete u glavu u školsom dvorištu, pritome niej učenik škole...odma bi se ostavke tražile...samo budite realni
    Quote Originally Posted by remark View Post
    Što čini Zvončica, bila u Blok zadnji put tetki na čestitku pa misli da je i dalje pustinja okolo
    :lolblue: nije stvarno djetinjstvo sam u ono ruglo provela od svoje maksimum desete godine pa bogme do dvijeljadite* kad je tetka prodala stan i napravila kuću Ali bez sale, meni se nikad blok nie dopadao...imam averziju prema bloku i prema Starome (Konik, zagoric, zlaticu, i DG GG i ne računam u grad) dobih stan na Stari Aerodrom...ironija sudbine

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Zamisli logiku. Nekad je Blok V bio zabit. A City je bio Radoje Dakić, to je baš u centar bilo.... pa to može.

    Evo je ka ex ministar, ako ćete zelenilo idite u šumu. Pakao.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ne, troluješ sad...logika tebi nije dobra...City je u to vrijeme bio industrijska zona i niej se racunalo u grad, a blok je na livade sagrađen i dopalo ti se ili ne, mnoooogo godina nakon sto je sagradjen su te livade tu dreždale u izvornom obliku...Nekad smo mi koji smo studirali na UCG imali dobar komad livade da pregazimo da dodjemo do faksa..***i ga svakome svoja muka velika ...mrzim tu livadu danas su tu Vektre, Profesorske, kružni...velika je to livada bila i danas je ok, nijesam rekla da je danas to loše i "daleko" meni je ostao u takvom lošem sjećanju i to je MOJ odnos prema tom dijelu grada, i trajno ne volim taj dio grada...ne cudim se što je onima koji su odskoro u PG ili kasnije rodjeni to super lokacija, meni nije...Meni je Podgorica vrlo mala, sve ostalo su prigradska naselja, a može mi biti da tako razmišljam u mnoooogo ljepšim stanovima sam živela i u tom kontekstu mi je city kvart mnnogo ljepši...a što se stanova u bloku tiče? Ja mislim da onoga ko ih je "uređivao" treba objesiti na trgu njegovoga grada popto iz PG nije jer ne vjerujem da toliko mrzi pg da joj ono napravi! Zelene pločice kupatilu po zidovima i braon na podu dok sam živa zaboraviti neću kao ni lavirinte u hodniku stana moje tetke od drveta tamne boje, zid u trpezariji od istog drveta kao i onaj u dnevnoj koji dijeli dnevnu i hodnik kao i harmonika vrata od svijetlijeg drveta...zelena vrata i crne dovratke..ili obrnuto...nemojmo

    ali jeste trenutno vrlo tražena lokacija, ne sporm i moja tetka je dobro prodala stan...ja žutu paru ne bih za njega dala!
    Last edited by zvoncica; 24-11-19 at 19:15. Reason: *bogme nije do devedesetih no posle dvijehiljadite au kako vrijeme piči :D
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #342
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Pricala mi je majka da su ih kao djecu vodili na ekskurziju onamo dje je sad blok, i pored kod tehnickih fakulteta...
    Neka sto se boje plocica razlikuju, no iz onoga drveta mracnog i morbidnog nema sto ne iskace, spasit se ne mozes od buba svaba/rusa/amera i ostalih insekata...

    Nego, Zvoncice, i ti si dobila stan od drzave znaci...

  18. #343
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,718
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    može li se dijete povest u dvorste vrtića da se igra ako nije u vrtiću? Ili školsko dvorište? Recimo, dode neko dijete koje nije učenik škole Maksim Gorki i igra se pa u igri povrijedi vaše dijete koje sa nastave izlazi vi biste bas rekli "neka ste direktorice škole, alal vam vEra, pustili dječicu da se igraju, ovo je zelena povrina za svu djecu nasega grada".... Pitam za tetku iz bloka V
    Ne spdajte se, prvo u dvorište vrtića se ne može igrati ko hoće, druo u dvorištu skole se ne može igrati kad i ko hoće treće svi biste digli ustanak da vam kojim slučajem nehotično neko loptom opali dijete u glavu u školsom dvorištu, pritome niej učenik škole...odma bi se ostavke tražile...samo budite realni
    blue: nije stvarno djetinjstvo sam u ono ruglo provela od svoje maksimum desete godine pa bogme do dvijeljadite* kad je tetka prodala stan i napravila kuću Ali bez sale, meni se nikad blok nie dopadao...imam averziju prema bloku i prema Starome (Konik, zagoric, zlaticu, i DG GG i ne računam u grad) dobih stan na Stari Aerodrom...ironija sudbine

    Ne, troluješ sad...logika tebi nije dobra...City je u to vrijeme bio industrijska zona i niej se racunalo u grad, a blok je na livade sagrađen i dopalo ti se ili ne, mnoooogo godina nakon sto je sagradjen su te livade tu dreždale u izvornom obliku...Nekad smo mi koji smo studirali na UCG imali dobar komad livade da pregazimo da dodjemo do faksa..***i ga svakome svoja muka velika ...mrzim tu livadu danas su tu Vektre, Profesorske, kružni...velika je to livada bila i danas je ok, nijesam rekla da je danas to loše i "daleko" meni je ostao u takvom lošem sjećanju i to je MOJ odnos prema tom dijelu grada, i trajno ne volim taj dio grada...ne cudim se što je onima koji su odskoro u PG ili kasnije rodjeni to super lokacija, meni nije...Meni je Podgorica vrlo mala, sve ostalo su prigradska naselja, a može mi biti da tako razmišljam u mnoooogo ljepšim stanovima sam živela i u tom kontekstu mi je city kvart mnnogo ljepši...a što se stanova u bloku tiče? Ja mislim da onoga ko ih je "uređivao" treba objesiti na trgu njegovoga grada popto iz PG nije jer ne vjerujem da toliko mrzi pg da joj ono napravi! Zelene pločice kupatilu po zidovima i braon na podu dok sam živa zaboraviti neću kao ni lavirinte u hodniku stana moje tetke od drveta tamne boje, zid u trpezariji od istog drveta kao i onaj u dnevnoj koji dijeli dnevnu i hodnik kao i harmonika vrata od svijetlijeg drveta...zelena vrata i crne dovratke..ili obrnuto...nemojmo

    ali jeste trenutno vrlo tražena lokacija, ne sporm i moja tetka je dobro prodala stan...ja žutu paru ne bih za njega dala!
    Dobar dio djetinjstva provedoh u jednom soliteru bloka 5, zelena su vrata

    Sent from my Motorola 8400

  19. #344
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Sama ideja Bloka 5 je bila dobra, humana i u duhu vremena u kojem je projekat nastao. Da kojim slučajem nema solitera, to bi bio lijep dio grada ali su soliteri moguće dali i pečat naselju jer si nastali od ideja koje su se rađale širom ex YU. Meni se takvi stavovi arhitekti nisu dopadali nikada. Beograd ima takvih solitera puno recimo, imaju ih i Užice, a ja nisam ljubitelj takvog izražavanja u idejama gradnji jer mislim da bi to moglo ljepše.

    Najveći problem Titograda/Podgorice jeste upravo poraz planskog planiranja, opštine i države sa jedne strane pred raznim investitorima , a i odsustvo bilo kakvog jakog i smišljenog pravca. Očigledno je Podgorica kasnila sa razvojem nakon drugog svjetskog rata. Tu ima dosta uticaja na takav razvoj događaja, a najveći je nedostatak novca, čak i u vrijeme zenita razvoja SFRJ.

    Ne zaboravimo da je 1979 Crnu Goru pogodio strašan zemljotres i da je bilo potrebno mnogo odricanja cijele Jugoslavije kako bi Crna Gora stala na noge. Možda bi bez te tragedije nešto bilo i drugačije...

    Evo provozajte nekoga sa strane kroz Zabjelo pa neka vam kaže svoj sud. Što neko pomisli kada sa aerodroma se vozi do Zabjela, kada prolazi ulicom Vojislavljevića koja u 21 vijeku nema trotoar, nema adekvatnu rasvjetu, zgrade oronulih fasada, nepokošeno rastinje. To je ono što smo mi. Uglavnom je PG mix ružnog i lijepog, grad kontrasta u kojem se u gradnji najviše vidi sudar nekih prohujalih vremena sa vremenima tranzicije u kojima se uništilo sve, bukvalno sve...

    Stari Aerodrom nije izuzetak, nije izuzetak nijedno naselje ali u dijelu đe sam se podizao na starom, uvijek je nešto falilo, a mogu slobodno reći da je Zetagradnja svojim projektom oplemenila naselje, da je gradnjom Foruma ,vrtića i ranije škole, zaokruženo ono što je odavno trebalo. Kada se druga faza bude povezala sa bulevarom Save Kovacevica , bice to još jedan plus.

    Blok 6 i Blok 9 su isto pristojna mjesta za život i svako naselje ima neki svoj pečat ali je sve to stvar ličnog posmatranja...ipak sve je to samo kompromis...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Last edited by Director; 24-11-19 at 21:06.

  20. #345
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Napisah da su mi kuci govorili da su u Blok isli na ekskurziju...
    E pa isto su mi pricali da su na Konik, bas onaj dio kod/prije Zetagradnje sadili bastu i drzali prasad...
    Sto vam je urbanizacija drugari... a Konik sad siri centar, najelitniji dio Podgorice

  21. #346
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,272
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,038
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    A Zvončici je Stari grad a Konik nije. Čuda se ovdje pišu.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  22. #347
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Napisah da su mi kuci govorili da su u Blok isli na ekskurziju...
    E pa isto su mi pricali da su na Konik, bas onaj dio kod/prije Zetagradnje sadili bastu i drzali prasad...
    Sto vam je urbanizacija drugari... a Konik sad siri centar, najelitniji dio Podgorice
    Na ekskurziju? Vidi se da si isPljevalja...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  23. #348
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zarate View Post
    Direktore nisi na Stari Aeriodrom nego na KONIK ne brkajmo teze sad, takođe Voislavljevića ulica je pola na Zabjelo pola u Zeleniku...
    Zaboravih da ođe ima gusinjaca staropodgoricana poput tebe koji znaju...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  24. #349
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Pricala mi je majka da su ih kao djecu vodili na ekskurziju onamo dje je sad blok, i pored kod tehnickih fakulteta...
    Neka sto se boje plocica razlikuju, no iz onoga drveta mracnog i morbidnog nema sto ne iskace, spasit se ne mozes od buba svaba/rusa/amera i ostalih insekata...

    Nego, Zvoncice, i ti si dobila stan od drzave znaci...
    da da...na državnu sisu što bi se reklo inace ne bih na Stari dolazila

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    A Zvončici je Stari grad a Konik nije. Čuda se ovdje pišu.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Jeste Stari dio grada i to prilicno blizu centra Konik je malo dalji i jeste i on dio grada, nažalost šalim se, širi se grad nema kud nao tu dje se širio ali u ovome gradu treba da se poradi na opštoj kulturi stanovanja i naših građana i gradske uprave...mogao bi ovo da bude lijep grad samo ne znam kad će to biti.
    Inače radi objašnjenja nekih...davno početkom osamdesetih godina prosloga vijeka jedna mlada žena sa sjevera Vojvodine je dolazila u PG kao neki agronom sa Novosadskim fakultetom na praksu dvomjesecnu ili tako nekako...zapamtila je Titograd kao maleni gradić PUN zelenila...e u međuvremenu, možda desetak godina posle toga, upoznale smo se nas dvije i postale dobre prijateljice, usput za ovih tridesetak godina i kume ona vec decenijama živi u Beču i bila je kod mene prošlog ljeta nekoliko dana....oduševljena Podgoricom toliko da su ona i suprug htjeli da dodju ovdje da započnu tj nastave svoj biznis ali nažalost nijesu naišli na razumijevanje tako da su BG odabrali i tamo otvorili firmu....ali eto, ovakav utisak PG otavlja na ljude koji sa strane dođu...mi znamo da je ovo rupa puna nekulturnih debila kojima ni šuma nije pristala.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #350
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Zašto uporno 'a' pišete velikim slovom kad je Stari aerodrom u pitanju!?
    Ni da je 'Boing' parkiran, pa da mu da na važnosti...

    I piše se Preko Morače, ako mislite na naselje...a ne na most...
    Last edited by KRKNA; 25-11-19 at 10:03.
    Sell the Vatican, Feed the World!

Page 14 of 17 FirstFirst ... 41011121314151617 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2881
    Last Post: 23-03-24, 10:46
  2. Generalna diskusija o medijima
    By Brajan992 in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 20
    Last Post: 01-10-19, 15:44
  3. Najam Tražim smještaj u HN - naselja Kumbor ili Đenovići
    By SpellStealer in forum Nekretnine
    Replies: 2
    Last Post: 08-12-17, 22:02
  4. Kako su naselja dobila imena?
    By Miss_Lucifer in forum Centralni
    Replies: 81
    Last Post: 18-08-12, 07:06
  5. Diskusija.. (Interesantno)
    By shrek in forum Muzika
    Replies: 10
    Last Post: 17-04-04, 16:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •