Page 11 of 17 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast
Results 251 to 275 of 418

Thread: Podgorička naselja - OPŠTA DISKUSIJA

  1. #251
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Sta je tacno kvalitetno i moderno u City Kvartu?
    Koje potrebe svojih stanovnika zadovoljava to naselje?

  2. #252
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,069
    Thanks Thanks Given 
    506
    Thanks Thanks Received 
    424
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    City K jeste simbol prestiza zeljeli mi to ili ne.
    Jer kad sagradjen bio papren na cijeni,a sad takodje.O poslovnim necu ni da pricam.
    Polako,sagradice se veoma brzo i skola,vrtic,dom zdravlja onda sta ? Onda ce bit odlican kvart ?
    To sto je dosta ljudi sa sjevera tu zivi kao postanari jer su oni sto su imali kupili,pa izdali.
    O narodu koji tu zivi druga stvar ali kao kvart je ok.

    Blok je u taj period bio bruka dobar projekat zbog toga i dan,danas je odlican za zivota i opstao..

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  3. #253
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,564
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default

    neka utule svu PG ako je City kvart simbol prestiža. to je beton, sa iljadu kafana i kladionica i odlično mjesto da vidiš kako se liječe kompleksi. ka’ da ovo je NY pa je simbol prestiža kad imaš stan na upper east sideu ili madison aveniji.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  4. #254
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Blok 5 je za svoje vrijeme, a u pitanju je period od prije nekoliko decenija, bio najbolje osmišljen dio grada. Ono što mene lično asocira taj dio grada jeste Jugoslavija kao zemlja koja ne postoji, u kojoj sam rođen i koju volim dan danas. Inače se meni lično uopšte ne dopada toliko osim tog prvog reda zgrada preko puta Hrama i nadalje uz tc bazar. Lično mi je mnogo ljepši Blok 9, čak i zgrade Bloka 6 koje gledaju na tološku šumu. Stanovi su lijepi i prostrani ali to je bilo drugačije vrijeme kada za iste roditelji nisu išli u banke da ih stave na kamatnu giljotinju. Ono što meni lično nije razumljivo jeste toliko veličanje bloka 5. Ne vidim iskreno po čemu je taj dio ljepši od city kvarta, starog aerodroma, momišića. Možemo da pričamo o tome da ima sve što je potrebno jednom kvartu ali o ljepoti nećemo. Ja ne volim hladnoću socijalističkih blokova. Ni ovdje ni niđe đe vidim širom ex yu...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Last edited by Director; 20-11-19 at 07:27.

  5. #255
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Pa osim zgrada u parku na kruševcu, zgrada ispod Gorice i Ljubović, ja u PG ali stvarno ne vidim koje su to zgrade bogate zelenilom u okruzenju. Recimo, na stari đe sam se podizao, višegodišnjom brigom stanara sada postoji ogromno drvece oko zgrada starih 3 decenije, to postoji mahom na većini lokacija. Blok ima veci dio površina u jednom dijelu ali da je sreće to bi bila uređenija trava i više drveća...Meni lično se City kvart od početka dopadao kao lokacija ali sa manama koje sam ranije isticao, a koje planom će biti riješene u narednom periodu. Od skoro postadoše svi ljubitelji zelenih površina čoče. Reka bi čoek PG je sva bila osmišljena u zelenilu...Pa i ova zgrada koju si pominjao iza Lovca je inicijativom stanara odrađeno pozelenjevanje oko zgrade ali to nije ništa površinom značajno...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    A jok nije... bulevar jedan (sv petra cetinjskog) pun bulevar drugi (revolucije) pun, sve bočne ulice pune, pored dana puno, gorica puna, ljubović pun, ovamo oko lepe kate sve puno... Nisam odavno išao do bloka V pa ne mogu da tvrdim, ali mislim da ima i tamo... Oko svih novi(ji)h zgrada mnogo manje, nevezano za city kvart.. Nekada se jako vodilo računa o zelenilu, ali modernim investitorima je slađe ukrasti m2 zelene površine pa to prodati nego ne tznam šta... Sada zelenila jedino ima na renderu.

  6. #256
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    A jok nije... bulevar jedan (sv petra cetinjskog) pun bulevar drugi (revolucije) pun, sve bočne ulice pune, pored dana puno, gorica puna, ljubović pun, ovamo oko lepe kate sve puno... Nisam odavno išao do bloka V pa ne mogu da tvrdim, ali mislim da ima i tamo... Oko svih novi(ji)h zgrada mnogo manje, nevezano za city kvart.. Nekada se jako vodilo računa o zelenilu, ali modernim investitorima je slađe ukrasti m2 zelene površine pa to prodati nego ne tznam šta... Sada zelenila jedino ima na renderu.
    Zaboravljaš kada je sađen drvored na bulevaru. Ne može se to poređivati sa novim kvartovima kod kojih je drveće sađeno prije najviše 10 godina. Sačekajmo da to poraste. Mi smo u ulici sadili 2 puta i sada moramo i treći...Ja govorim o nedostatku zelenih površina. Podgorici fale parkovi po uzoru na velike gradove. Pogledajte parkove Engleske, u Rusiji, Danskoj itd. Ne zelena površina sa sprženom travom koju će pokositi kada nekog peči zmija… već sređena trava o kojoj se vodi računa, sa drvećem.

  7. #257
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Ma naravno, govorim samo da se planski razmišljalo i o zelenilu... Sačekao bih ja da poraste da ima šta da poraste tj da je zasađeno, ali je sada to izuzetak da vidiš ne park, ne drvo, nego maltene i zelenu površinu ispred nvogradnje..
    Pa evo čak je i na renderu city kvart-a postojalo zelenilo na dijelu gdje je sada ogrmoan parking između zgrada npr ispred minhena...

    Jesmo li već zaboravili koliko je Gorice nestalo u "slučajnim" požarima?

  8. #258
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Blok 5 je toliko bio ispred vremena da još uvijek nije ni shvaćen.

  9. #259
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Blok 5 misteriozan kao egipatske piramide. Vanzemaljci pokušavaju da dešifruju poruku šta blok 5 znači i to da prevedu. Ljudi će to da rade za 5000 godina siguran sam.


  10. #260
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Blok 5 je za svoje vrijeme, a u pitanju je period od prije nekoliko decenija, bio najbolje osmišljen dio grada. Ono što mene lično asocira taj dio grada jeste Jugoslavija kao zemlja koja ne postoji, u kojoj sam rođen i koju volim dan danas. Inače se meni lično uopšte ne dopada toliko osim tog prvog reda zgrada preko puta Hrama i nadalje uz tc bazar. Lično mi je mnogo ljepši Blok 9, čak i zgrade Bloka 6 koje gledaju na tološku šumu. Stanovi su lijepi i prostrani ali to je bilo drugačije vrijeme kada za iste roditelji nisu išli u banke da ih stave na kamatnu giljotinju. Ono što meni lično nije razumljivo jeste toliko veličanje bloka 5. Ne vidim iskreno po čemu je taj dio ljepši od city kvarta, starog aerodroma, momišića. Možemo da pričamo o tome da ima sve što je potrebno jednom kvartu ali o ljepoti nećemo. Ja ne volim hladnoću socijalističkih blokova. Ni ovdje ni niđe đe vidim širom ex yu...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Ja evo me shvatam kako je Blok IX mnogo ljepši od Bloka V? Da ne pričamo kako su ti isto Stari, City i Blok V...

    Zašto je Blok IX mnogo ljepši??? Ajde molim te, samo objasni ovu tvoju impresiju. Komparaciju napravi između ova dva kvarta i daj uporedi da vidimo šta je taj kvalitet kvarta Bloka IX u odnosu na Blok V?

    Kvart kao kvart Blok V je nenadjebbiv. Sve imaš da ne pređeš ulicu. Đe ti imaš drugo u PG? Zelenila kolko oćeš.

    Stvarno ne razumijem tvoj pogled na kvalitet naselja. Jel najbitnija fasada zgrade??

    To što đeca nemaju đe da izađu sem u kafic i kladionicu, to nema veze??

    Jel bitna fasada a kvalitet diže gužva na parkingu i galama iz kafica i restorana?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  11. #261
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ajde pominjanje City kvarta ali blok 9 over blok 5 ovo je baš da se isključiš iz komunikacije.

  12. #262
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,791
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,314
    Thanked in
    2,166 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Zaboravljaš kada je sađen drvored na bulevaru. Ne može se to poređivati sa novim kvartovima kod kojih je drveće sađeno prije najviše 10 godina. Sačekajmo da to poraste. Mi smo u ulici sadili 2 puta i sada moramo i treći...Ja govorim o nedostatku zelenih površina. Podgorici fale parkovi po uzoru na velike gradove. Pogledajte parkove Engleske, u Rusiji, Danskoj itd. Ne zelena površina sa sprženom travom koju će pokositi kada nekog peči zmija… već sređena trava o kojoj se vodi računa, sa drvećem.
    Opet ti samo o drveću, već treći put na isti način. Ne hebeš živu silu. Koliko kvadrata imaju travnate površine preko Morače, na primjer, a koliko ispred zgrada u svim ovim betonskim kvartovima?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. #263
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja evo me shvatam kako je Blok IX mnogo ljepši od Bloka V? Da ne pričamo kako su ti isto Stari, City i Blok V...

    Zašto je Blok IX mnogo ljepši??? Ajde molim te, samo objasni ovu tvoju impresiju. Komparaciju napravi između ova dva kvarta i daj uporedi da vidimo šta je taj kvalitet kvarta Bloka IX u odnosu na Blok V?

    Kvart kao kvart Blok V je nenadjebbiv. Sve imaš da ne pređeš ulicu. Đe ti imaš drugo u PG? Zelenila kolko oćeš.

    Stvarno ne razumijem tvoj pogled na kvalitet naselja. Jel najbitnija fasada zgrade??

    To što đeca nemaju đe da izađu sem u kafic i kladionicu, to nema veze??

    Jel bitna fasada a kvalitet diže gužva na parkingu i galama iz kafica i restorana?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Meni je više dopadljiv zbog samog izgleda zgrada i okruženja. Objasnio sam da mi se socijalistički brutalizam i stambeni blokovi poput bloka 5 ne dopadaju. Djeluju mi ružno. To je moj lični doživljaj i ja ne znam što tu trebam objašnjavati. Mene nećeš ubijediti da je Blok 5 "nenadjebiv" jer ja u tom dijelu grada ne vidim ništa takvog tipa. Što se tiče kladionica, pa njih ima svuda. Sada se zgrade rade sa prizemljem namijenjenim za poslovne prostore što je dobra stvar jer mislim da nikom ne prija ko ima stan na prizemlju. Ja ne vidim ali stvarno problem što neka zgrada ima kafić, što je tu konkretno loše? Evo u zgradi đe živim imam 4 lokala, ne smeta mi ništa, niti je bučno, ako nemam đe pogledat utakmicu na tv-u, spuštim se pogledam, popijem pivo. Ja ne živim u City kvart ali već smo imali priču ovog tipa da ljudi po svaku cijenu žele da unize drugo naselje da bi uzdigli ono koje vole ili u kojem žive. Meni je blok 5 pristojno mjesto za život i to je sve. Ima i DZ, škole, vrtiće, imam to i na stari cijeli život ali ne kažem da je nenadjebiv. Da mogu da biram između solitera Bloka i zetagradnjine zgrade u city, izabrao bi ovo drugo prije. Da mogu da biram novogradnju bloka 9 ili blok 5 opet bi izabrao Blok 9, da mogu da biram Blok 9 novogradnju ili city kvart, izabrao bi city kvart jer mislim da će izgradnjom škole, gimnazije, vrtića i dz-a biti super .

  14. #264
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jasper View Post
    Ajde pominjanje City kvarta ali blok 9 over blok 5 ovo je baš da se isključiš iz komunikacije.
    Pa niko nikog ne tjera da prihvati. Ovdje smo da diskutujemo. Vidim da ste osjetljivi što se neće svi složiti sa vašim ubjeđenjem da je Blok 5 Menhetn Podgorice.

  15. #265
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Modernizam (u planiranju grada) izumire krajem sedamdesetih jer se nije pokazao efikasnim (humanim). Pojavio se između dva svjetska rata u Velikoj Britaniji, no poslije drugog svjetskog rata uzima maha po cijeloj Evropi kada se grade tzv. novi gradovi (na prostorima uništenih naselja u bombarovanjima). Podgorički City Kvart ima sve elemente modernizma.
    Blok 5 je počeo da se gradi 1977 god., te je završen 1984 god. i on nema veze sa modernizmom (koji mnogi povezuju da tzv. socijalističkim stambenim bokovima jer su i oni imali sve elemente te modernističke, odnosno blokovskog planiranja) već sa francuskim pokretom koji se pojavio početkom sedamdesetih (na osnovu knjige ,,proizvodnja prostora") i bio je revolucija ne samo u Crnoj Gori već i u Jugoslaviji što se tiče organizacije prostora.
    ,,Ljepota je u oku posmatrača" tako da neću ulaziti u to šta je ljepše, ali posmatrano po parametrima urbanog planiranja Blok 5 je puno noviji koncept od City Kvarta.

    Sent from my Motorola 8400

  16. #266
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    "Ljepota je u oku posmatrača" i "O ukusima ne treba raspravljati" su dvije najgluplje floskule ikad. I Dzek Trbosjek i Hitler su imali vrlo zanimljive ukuse, i neobično su uživali u ljepotama svojih dostignuća.

  17. #267
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    a i ti si ih primjenio na prave primjere.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  18. #268
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    A sto je ovoo, zelenilo, zelenilo, svi vicu zelenilo, oce livade i pasnjake oko zgrade...
    Moze li neko da mi objasni koje su to prednosti zelenila u stambenim blokovima... vise kiseonika?
    Evo ja jutros krenuo na rabotu...
    Parkirao kola ispred zgrade, a tu ima jedan veliki drvored...
    Otvorih vrata od kola, taman da udjem, kad sa grane pade kap vode, pravo meni za vrat... pa niz kicmu, skoro do goozice, kao da mi je neko bokal vode usuo...
    Pi...
    Prinudjen sam da parkiram kola ispod dreveca, jer je drvece sa skoro svih strana...
    Pa opada lisce, pa se zalijepi, pa zapusi otvor na haubu...
    Ljeti se nekakvo ljepilo kupi, moram svaki dan kola da perem...
    Sprdnja...
    A komarci kad krenu, katastrofa!!!
    I onda vele zelenilo...
    Je li ljepse betonirat prostor oko i izmedju zgrada, nego bacit neki travnjak sparuseni, glibavi... ne mislim na beton klasicni, nego da se stave one ploce kamene, neke zive, vesele boje...
    I da se zna brate da zivis u grad, da je zivo oko zgrade, da ima naroda, kafana, da narod tu izlazi, da se cuje saobracaj...
    A ne ka da zivim u Savnik, kad vec pominjete ovu zgradu na Ljubovic, ili kod Gorice...
    Zamisli da kupis stan pri Ljubovicu npr, dodje neki perverznjak u onu sumu i gleda te dok karas...

  19. #269
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,791
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,314
    Thanked in
    2,166 Posts

    Default

    Katarakta je u oku posmatrača.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  20. #270
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Pa niko nikog ne tjera da prihvati. Ovdje smo da diskutujemo. Vidim da ste osjetljivi što se neće svi složiti sa vašim ubjeđenjem da je Blok 5 Menhetn Podgorice.
    Ti očigledno imaš svoj ukus i to je ok. Samo novokomponovani (kvazi)urbani kvartovi. Sve je stvar izbora. Samo čudo je kako smeta socijalistički inteligentni beton a ne smeta ovaj kapitalistički dehumanizujući.

  21. #271
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jasper View Post
    Ti očigledno imaš svoj ukus i to je ok. Samo novokomponovani (kvazi)urbani kvartovi. Sve je stvar izbora. Samo čudo je kako smeta socijalistički inteligentni beton a ne smeta ovaj kapitalistički dehumanizujući.
    Mi se očigledno ne razumijemo. Ja ne posmatram tako banalno pojave oko sebe. Po tebi je nešto kvaziurbano, meni tako ne djeluje. Činjenica jeste da je gradnja city kvarta poprimila crtu halapljivosti zbog koje su izostali mnogi planirani sadržaji, posebno za zelenilo i vise pristora između zgrada, da su izvisili za školu, vrtić i dz ali na to nije investitor mogao uticati jer su i oni imali obećanja koja se tek počinju realizovati nakon 10 godina...Nisam rekao da meni smeta "socijalistički beton" već da mi je manje dopadljivo sve to što se veliča, a tiče se Bloka 5. Ja sam ranije na drugoj temi i kazao da je po mnogim stvarima blok 5 i 6 veoma dobro naselje za život ali drugim stvarima je bvz raspravljati. Meni se dopadao city kvart vizuelno od početka ali je druga stvar kakav je kvalutet gradnje tamo. Čelebića ne fale, zetagradnja je ok ali ja sam i u čelebićevim zgradama novim po onom što sam vidio , djeluje sasvim ok, lokacija mi je jako dobra i mislim da ce to biti odlicno mjesto kada se izgrade škole, vrtič, gimnazija, dom zdravlja.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  22. #272
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Meni je više dopadljiv zbog samog izgleda zgrada i okruženja. Objasnio sam da mi se socijalistički brutalizam i stambeni blokovi poput bloka 5 ne dopadaju. Djeluju mi ružno. To je moj lični doživljaj i ja ne znam što tu trebam objašnjavati. Mene nećeš ubijediti da je Blok 5 "nenadjebiv" jer ja u tom dijelu grada ne vidim ništa takvog tipa. Što se tiče kladionica, pa njih ima svuda. Sada se zgrade rade sa prizemljem namijenjenim za poslovne prostore što je dobra stvar jer mislim da nikom ne prija ko ima stan na prizemlju. Ja ne vidim ali stvarno problem što neka zgrada ima kafić, što je tu konkretno loše? Evo u zgradi đe živim imam 4 lokala, ne smeta mi ništa, niti je bučno, ako nemam đe pogledat utakmicu na tv-u, spuštim se pogledam, popijem pivo. Ja ne živim u City kvart ali već smo imali priču ovog tipa da ljudi po svaku cijenu žele da unize drugo naselje da bi uzdigli ono koje vole ili u kojem žive. Meni je blok 5 pristojno mjesto za život i to je sve. Ima i DZ, škole, vrtiće, imam to i na stari cijeli život ali ne kažem da je nenadjebiv. Da mogu da biram između solitera Bloka i zetagradnjine zgrade u city, izabrao bi ovo drugo prije. Da mogu da biram novogradnju bloka 9 ili blok 5 opet bi izabrao Blok 9, da mogu da biram Blok 9 novogradnju ili city kvart, izabrao bi city kvart jer mislim da će izgradnjom škole, gimnazije, vrtića i dz-a biti super .
    Poenta je da ti i tvoje dijete možete iz bilo koje zgrade Bloka V da dodjete do škole, vrtića, DZ, apoteke, prodavnice, da se igra u parku i vozi biciklo, ali PAZ' SAD, da NIĐE ne predje NI JEDNU ulici. Akcenat je na tome i na obilje zelenih površina.

    Dakle ne pričamo o tome da kvart ima školu, vrtic i dz, parče zelenila ili makar nekakvog prostora za dječju igru, svaki normalan kvart to mora da ima. Pričamo o tome da je sve to dostupno djeci bez štrecanja od saobraćaja jer se ne prelazi ni jedna ulica.

    City kvart...uh, nema to gore ni sa ni bez prelaska ulice. Prije bih zivio u one zgrade gore na SA/Konik no u City. Smislenije je.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  23. #273
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Po meni je City kvart jedno od boljih mjesta za podizanje djece...
    Milion kafica, dileri, kamatasi, prostitucija u stanovima na dan, bolja ce im to bit skola nego 2 fakulteta da zavrse...
    Bice spremni za zivot sa 12 godina...

  24. #274
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,791
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,314
    Thanked in
    2,166 Posts

    Default

    Srećan trihiljaditi post! Procenat trolovanja u skladu sa Six Sigma.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  25. #275
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Poenta je da ti i tvoje dijete možete iz bilo koje zgrade Bloka V da dodjete do škole, vrtića, DZ, apoteke, prodavnice, da se igra u parku i vozi biciklo, ali PAZ' SAD, da NIĐE ne predje NI JEDNU ulici. Akcenat je na tome i na obilje zelenih površina.

    Dakle ne pričamo o tome da kvart ima školu, vrtic i dz, parče zelenila ili makar nekakvog prostora za dječju igru, svaki normalan kvart to mora da ima. Pričamo o tome da je sve to dostupno djeci bez štrecanja od saobraćaja jer se ne prelazi ni jedna ulica.

    City kvart...uh, nema to gore ni sa ni bez prelaska ulice. Prije bih zivio u one zgrade gore na SA/Konik no u City. Smislenije je.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Nije poenta u nikakvom prelasku ulice. Dovoljna je blizina. Nećemo od đece debile pravit da štrecaju od prelaska ulice. Kao đeca , dok se vozio bmx, poni najmanje smo bili u kvartu, a dopirali smo do svih krajeva grada... sve to što si nabrojao oko izlaska napolju imaš mahom svuda. Ako djeca hoće igrati fudbal, naći će i za to mjesto. Ne znam, evo kad već pominješ stari/konik, ne bi se mijenjao ni ja sa blokom jer sve imam i ovdje ali praviti od bloka drugu galaksiju meni lično nema smisla. Doduše neko voli da živi u zabludi pa otud i poriv da blati sve drugo...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Page 11 of 17 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2902
    Last Post: Yesterday, 21:39
  2. Generalna diskusija o medijima
    By Brajan992 in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 20
    Last Post: 01-10-19, 14:44
  3. Najam Tražim smještaj u HN - naselja Kumbor ili Đenovići
    By SpellStealer in forum Nekretnine
    Replies: 2
    Last Post: 08-12-17, 21:02
  4. Kako su naselja dobila imena?
    By Miss_Lucifer in forum Centralni
    Replies: 81
    Last Post: 18-08-12, 06:06
  5. Diskusija.. (Interesantno)
    By shrek in forum Muzika
    Replies: 10
    Last Post: 17-04-04, 15:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •