Quote Originally Posted by extravaganca View Post
Koliko ti djeca imaju godina ako nije tajna? Pretpostavljam da su još mladi za spoznaju kafića, kladionica itd. Ali sa nekih 12, 13 godina sigurno ti neće biti svejedno kad budu visili po istim tim kafićima i kladionicama. Naravno da ih mogu svuda naći, ali ćeš se složiti da nije isto.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
Druže poređenja su loša koja praviš. Ja sam u gimnaziji učio sa mnogom tatinom i majkinom đecom, parašima poznatih roditelja koji su bili i doktori i inžinjeri. Tada, devedestih je njima droga bila dostiupna kao i svima nama, neko ode krivim putem, neko odoli iskušenju, na kraju su mnogi pukli ili se liječe bez rezultata. Nikada ne možeš biti siguran kojim će putem neko poći. Djeci je potrebno postaviti granice, vaspitati ih kako treba a to nije lak posao, pogotovo u pubertetu. Na kraju, niko ne može sa sigurnošću reći ko će otići pravim a ko krivim putem. Kladionice su svuda, dijete sjutra može putem do škole naići na 20 kladionica i nikada ne svratiti, ima i onih koji će potrčati da probaju neke lake droge. Kafane i kafici su oduvijek postojali, srednjoškolci moraju popit kafu neđe, šta je to loše ako je u granicama koje im postavite? Kladionice mene ne brinu , jedino prava kocka i narkotici, a to sigurno neće naći na stolu kafića, već će uraditi ne daj Bože po nagovoru drugih . Vjeruj mi da je u svemu najbitnije okruženje u kojem su vam djeca, mnogo važnije od bilo čega + granice koje ste im postavili pričom.