Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 88 of 88

Thread: Migranti u tranzitu - sigurnosni izazovi

  1. #76
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,087
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Forever young, i want to be forever young

  2. #77
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    kakvi S400 i tomahavci ovako se osvaja...
    She is only here to annoy herself!

  3. #78
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,087
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Divljina klasicna.
    Forever young, i want to be forever young

  4. #79
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Čuješ "meci upozorenja"
    Poslije par rafala upozorenja obično idu u meso ali Evropa je postala pizda kontinent
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #80
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,087
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Situacija na tursko-grckoj granici kriticna.

    Ja sam mislio da su migranti vecinom zene i djeca, a ne 99,9% muskarci sa makazama za zicu i suzavcima.


    https://m.facebook.com/story.php?sto...d=326683984410
    Last edited by technus; 04-03-20 at 19:46.
    Forever young, i want to be forever young

  6. #81
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    a đe ovi migranti su lagano turska pješadija u ovom obračunu...
    She is only here to annoy herself!

  7. #82
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,087
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    I to su ih turci pustili dan nakon sto ih je NATO ispalio za pomoc u dejstvovanju u Siriju.
    Slucajnost, aha.
    Forever young, i want to be forever young

  8. #83
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,087
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    free photo hosting sites

    PORAŽENI ISILOVCI IZ IDLIBA KREĆU ZA EU: “Nude nam novac da idemo u Europu… “

    Hassan Haidar Diab, dobar poznavatelj prilika u arapskom svijetu iz kojeg i sam dolazi, piše za Večernji list o Erdoganovom obećanju da će pustiti “izbjeglice” iz Sirije u EU – prvenstveno iz Idliba, gdje se trenutno vode borbe i gdje snage predsjednika Bashara Al Asada istjeruju iz utučišta preostale snage Islamske države, čije je to posljednje veliko uporište u Siriji.


    Potpredsjednik Europske komisije Margaritis Schinas, glavni europski dužnosnik za migrante, zatražio je od Hrvatske sazivanje hitnog sastanka ministara unutarnjih poslova EU. Schinas se obratio hrvatskom ministru unutarnjih poslova Davoru Božinoviću kako bi zatražio hitni sastanak ministara dodajući da se konzultira s predsjednicom EK Ursulom von der Leyen i grčkim premijerom Kyriakosom Mitsotakisom, nakon što je turski predsjednik Tayyip Erdoğan ucijenio EU i pustio desetke tisuće migranata da krenu prema Grčkoj jer nije dobio podršku za svoju vojnu operaciju u Idlibu, piše Diab.

    Tisuće ljudi nagomilale su se na graničnom prijelazu Kastanies, a oko 500 grčkih vojnika i policajaca ispaljivalo je suzavac da im spriječi ulazak iz Turske u Grčku. Nekoliko kilometara dalje, stotine izbjeglica i migranata uspjele su ući na sjever Grčke nakon što su u zoru prešle rijeku Evros. Turski ministar unutarnjih poslova Suleyman Soylu kazao je da je do nedjelje ujutro 76.358 migranata prešlo granicu u pokrajini Edirne.

    Grčko ministarstvo migracija objavilo je da je grčka policija spriječila 9600 migranata u pokušaju prelaska granice. Priznajući da je više od 500 migranata, unatoč strogim mjerama, ipak stiglo na istočne egejske otoke – na sedam brodova stigli su na Lezbos, gdje se nalaze prihvatni centri za migrante, dok je na otok Samos stiglo njih 150.

    Sve što Erdoğan radi je pritisak na EU i članice NATO-a kako bi dobio njihovu podršku za svoje vojne operacije u Siriji. Mnogi migranti s djecom, koji su krenuli, bili su prisiljeni na to, jer kako za Večernji list kažu sirijski migranti s kojima su iz Večernjaka kontaktirali i koji već dulje vrijeme žive i rade u Turskoj, u Ankari i Istanbulu, turska vlast došla je kod ljudi koji nemaju još papire da krenu prema zemljama EU jer je granica otvorena te da bez problema mogu stići do zemalja EU kao i 2015. godine, nudeći im čak i novac za prijevoz. U suprotnom, ako to ne učine, bit će vraćeni u Siriju odakle su i došli.

    Ahmed, 38-godišnjak koji već pet godina živi i radi u Istanbulu te je pobjegao iz predgrađa Damaska, Istočne Gute, kazao je za Večernji list da su on i mnogi njegovi prijatelji dobili ponudu da krenu prema Grčkoj granici i dobiju 200 eura za put.


    – Došao je djelatnik centra za socijalnu skrb koji je zadužen za mene i kazao da obavijestim svoje prijatelja da su granice prema EU otvorene. Ja sam odbio jer ovdje imam dobar posao i uskoro se planiram vratiti u Siriju. Ali, mnogi moji prijatelji prihvatili su i krenuli na put. Brzo su mi se javili očajni i prevareni i rekli mi da su kad su došli do granice s Grčkom vidjeli da je granica zatvorena. Rekli su da je bila strašna slika vidjeti djecu i žene, mokre i promrzle kako drhte, prevareni jer jedina granica koje je otvorena je turska – kazao je Ahmed.

    Istodobno, nastavljaju se žestoke borbe između sirijske i turske vojske potpomognute džihadističkim skupinama koji pod svaku cijenu pokušavaju povratiti teritorij izgubljen zadnjih mjesec dana. Turski ministar obrane Hulusi Akar kazao je da je vojna operacija koju je Turska pokrenula nazvana “proljetni štit” i ima cilj osloboditi provinciju Idlib od “režimske vojske i terorista”, što spada u bizarnu izjavu jer je riječ o teritoriju Sirije, a ne Turske.
    Forever young, i want to be forever young

  9. #84
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,087
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Forever young, i want to be forever young

  10. #85
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,087
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    2 KRVAVE TUČE U CENTRU BEOGRADA Migranti opljačkali i šutirali muškarca, drugi pretučen lopatom! Napadnuta i Hitna
    CRNA HRONIKA
    02.02.2020. 07:51h

    Tokom prethodne noći dogodile su se dve krvave tuče u Beogradu.

    Kako se saznaje, jedna se odigrala na uglu Sremske i Knez Mihailove. Prema prvim informacijama, trojica migranata su opljačkali 47-godišnjeg Srbina. Šutirali su ga usled čega je zadobio povredu noge. Muškarac je prevezen na ortopediju.

    Druga tuča desila se u parku na Studentskom trgu. Kako se saznaje, pretučen je muškarac i ima otvorenu povredu glave. Sumnja se da je pretučen lopatom. Bez svesti je prevezen u Urgentni centar.

    Ekipa Hitne pomoći takođe je napadnuta prilikom pokušaja pružanja prve pomoći. Saznaje se i da su bili prinuđeni da se povuku do dolaska policije, usled čega je hitna intervencija morala da se odloži.


    Dve patrole MUP-a sa Starog grada ubrzo su stigle i privele dve osobe. Oni su zadržani u pritvoru. Stanje pretučenog čoveka ni identitet nisu poznati.
    Forever young, i want to be forever young

  11. #86
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Technus brate imaju desnicari trenutno ogromno vodjstvo na terenu u svakom dijelu svijeta. Nemoj kumim te kapicom da im pomazemo ovakvim vijestima.

  12. #87
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,087
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Xaxaxa, brato yebe mi se i za desnicare i za ljevicare, eto sam i ja po onim istrazivanjima i testovima sto su bili na nekoj temi umjereni ljevicar, ali ako ja vidim goovno i osjetim da smrdi, reci cu da je goovno i da smrdi.
    Isto tako ako vidim silovatelja, pljackasa, kriminalca, divljaka reci cu da je upravo to, kome milo kome krivo :-D
    Treba da gledam kako mi divljaci rasturaju 'dvoriste' i da cutim da mi ne bi neko ideoloski zamjerio?
    Sorry, not sorry.
    Pozz mi Bleka ;-)
    Last edited by technus; 12-03-20 at 18:39.
    Forever young, i want to be forever young

  13. #88
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    796
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Technus brate imaju desnicari trenutno ogromno vodjstvo na terenu u svakom dijelu svijeta. Nemoj kumim te kapicom da im pomazemo ovakvim vijestima.
    Da ne kazem da je ovo sto technus rece istina, ali ako jeste i ako su neke cinjenice tu ispred nosa, zar treba cutat? Fact vs. feelings.

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Sigurnosni srafovi za alu felge
    By Anagastum in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 09-12-13, 22:47
  2. sigurnosni pojas kod nas
    By primarius in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 36
    Last Post: 22-12-10, 00:45
  3. i: ZEDER SIGURNOSNI SISTEM - INFO?!
    By Sparco_CG in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 17-09-10, 15:08
  4. I: Sigurnosni šrafovi za točkove
    By salmajster in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 22-10-09, 19:53
  5. Sigurnosni problemi na Cetinju?!
    By MonterO in forum Centralni
    Replies: 18
    Last Post: 13-11-06, 16:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •