Page 62 of 107 FirstFirst ... 125258596061626364656672 ... LastLast
Results 1,526 to 1,550 of 2675

Thread: Uređenje enterijera - pitanja i savjeti

  1. #1526
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    inharmonic whispers street
    Posts
    979
    Thanks Thanks Given 
    320
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    ima je Energomont 1800eur.
    Meni su u Energomontu rekli da ova replika košta oko 1.200 eur (zajedno sa tabureom).

  2. #1527
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Brate.... jel realna udaljenost od TVa
    Treba ti 75" minimum.

    Ja bih tamo đe je trpezarija ubačio dnevnu, da bude tamo malo zavučena, trpaezariju dje je TV, kamin i biblioteku u čošak, da se vidi i iz dnevne i trpezarije.

    Taman zid da ne rušiš.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    U koji si cosak mislio Kamin i biblioteku? Jer mi treba takodje biblioteka jer imam tonu knjiga i trenutno ne znam gdje bi ih ubacio?
    Dnevnu gdje je trpezarija... hmmm, nekako mi usko izgleda za dnevnu, jer sadasnja dnevna je bas onako prostrana sto mi se svidja, zato sam i mislio da rusim zid izmedju trpezarije i kuhinje kako bih sve pretvorio u jedan prostor i samo postavio jedno veliko ostrvo...

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ovo pored TV-a jesu li ti vrata i moraju li tu biti? Nekako mi je ovaj TV ukoso i narušava mi simetriju jer bolujem od iste
    Jesu, to su vrata od za hodnik, ni meni se ne svidja tu TV ali ne znam gdje bih ga?

  3. #1528
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tyler^Durden View Post
    Meni su u Energomontu rekli da ova replika košta oko 1.200 eur (zajedno sa tabureom).
    Cek, u USA kopija cca 500 dolara, kod nas je kopija 1.200 eur. Koja je cijena pravog dizajnerskog komada (gdje god)?

    Pitam jer sam ja naletio na ovo negdje na nekom ino forumu i dopala mi se fotelja i nisam nesto previse ulazio u to ciji je dizajn niti slicno, samo sam pokusao da nadjem kod nas i u Srbiji ali nisam imao srece. Mada Energomont mi nikad nije pao na pamet.
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  4. #1529
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Kako se rasplamsa oko fotelje, jedna od jačih rasprava u zadnje vrijeme, još od "tepiha ispod nogara od garniture, da ili ne?!


    PS: Ova fotelja gore kao da je iz Fallouta 4 ispala.

    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
    War. War never changes.

  5. #1530
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Orgullo View Post
    Cek, u USA kopija cca 500 dolara, kod nas je kopija 1.200 eur. Koja je cijena pravog dizajnerskog komada (gdje god)?

    Pitam jer sam ja naletio na ovo negdje na nekom ino forumu i dopala mi se fotelja i nisam nesto previse ulazio u to ciji je dizajn niti slicno, samo sam pokusao da nadjem kod nas i u Srbiji ali nisam imao srece. Mada Energomont mi nikad nije pao na pamet.
    Original je Herman Miller, kosta oko 7-8 hiljada sa tabureom, Dr Trade je ima.

  6. The Following User Says Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  7. #1531
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post


    Jesu, to su vrata od za hodnik, ni meni se ne svidja tu TV ali ne znam gdje bih ga?

    Ja imam jedan predlog, tacnije nesto sto se meni dopada u slucaju da ti kao meni nije potrebna ova trpezarija.

    Onaj zid izmedju kuhinje i trpezarije srusis. Napravis sank za koji sa jedne i sa druge strane moze da sjedne po dvoje i da normalno ruca ili sta god.
    Tu gdje je trpezarija napravis (paralelno sa kuhinjom kamin) biblioteku sa nekom FOTELJOM od 1800 eur i policama sa knigama poredi i na zidu manjem kod vrata.

    Ovaj dio dnevne sa tv zarotiras potpuno tako da ti je tv na zidu paralelno skroz, oko njega napravis dnevnu (nema veze sto ti npr ledja trosjeda ili dvosjeda nisu okrenuta ka zidu). Prostor koji ti ostane od vrata u dijelu gdje ti je sad tv mozes da pretvoris u neki dekorativni kutak sa cim god. Ja sam zapravo tu stavio radni sto, racunar i jos nekih polica i slicno. Samo sto su mi vrata u cosku, a ne na sredini zida kao kod tebe.
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  8. The Following User Says Thank You to Orgullo For This Useful Post:


  9. #1532
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Original je Herman Miller, kosta oko 7-8 hiljada sa tabureom, Dr Trade je ima.

    Znaci da udobnost testiram u Dr Trade, cisto da vidim razliku
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  10. #1533
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Orgullo View Post
    Ja imam jedan predlog, tacnije nesto sto se meni dopada u slucaju da ti kao meni nije potrebna ova trpezarija.

    Onaj zid izmedju kuhinje i trpezarije srusis. Napravis sank za koji sa jedne i sa druge strane moze da sjedne po dvoje i da normalno ruca ili sta god.
    Tu gdje je trpezarija napravis (paralelno sa kuhinjom kamin) biblioteku sa nekom FOTELJOM od 1800 eur i policama sa knigama poredi i na zidu manjem kod vrata.

    Ovaj dio dnevne sa tv zarotiras potpuno tako da ti je tv na zidu paralelno skroz, oko njega napravis dnevnu (nema veze sto ti npr ledja trosjeda ili dvosjeda nisu okrenuta ka zidu). Prostor koji ti ostane od vrata u dijelu gdje ti je sad tv mozes da pretvoris u neki dekorativni kutak sa cim god. Ja sam zapravo tu stavio radni sto, racunar i jos nekih polica i slicno. Samo sto su mi vrata u cosku, a ne na sredini zida kao kod tebe.
    Ova ideja oko trpezarije nije losa, prolazile su mi slike kroz glavu dok sam citao tvoj post.
    A ovo oko dnevne to sam probao i razmisljao, ali mi nekako ne ide da su ledja trosjada okrenuta ka vratima... Ali bi TV na onom tamo zidu top pao.
    A fotelja ce mi svakako trebati kako bih mogao uzivati u svojoj biblioteci.

  11. #1534
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Ova ideja oko trpezarije nije losa, prolazile su mi slike kroz glavu dok sam citao tvoj post.
    A ovo oko dnevne to sam probao i razmisljao, ali mi nekako ne ide da su ledja trosjada okrenuta ka vratima... Ali bi TV na onom tamo zidu top pao.
    A fotelja ce mi svakako trebati kako bih mogao uzivati u svojoj biblioteci.
    Razumijem te potpuno za ledja i trosjed, to vecina ljudi ne voli. Ali ja nekako voli ciste prostore sa sto manje zidova i u njima nekako segmente koji su kao ostrva za sebe. Nemam bolji nacin da to pojasnim ali kapiras sta hocu da kazem.
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  12. #1535
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Imate na ovaj profil zanimljivih stvari a čudo nisu ni skupi. Recimo ova polica je 120e i da mi zid između dnevne i trepezarije nije noseći definitivno bi mi ovako neka pregrada bila.





    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
    War. War never changes.

  13. The Following 4 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  14. #1536
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    U koji si cosak mislio Kamin i biblioteku? Jer mi treba takodje biblioteka jer imam tonu knjiga i trenutno ne znam gdje bi ih ubacio?
    Dnevnu gdje je trpezarija... hmmm, nekako mi usko izgleda za dnevnu, jer sadasnja dnevna je bas onako prostrana sto mi se svidja, zato sam i mislio da rusim zid izmedju trpezarije i kuhinje kako bih sve pretvorio u jedan prostor i samo postavio jedno veliko ostrvo...


    Jesu, to su vrata od za hodnik, ni meni se ne svidja tu TV ali ne znam gdje bih ga?
    A ov aklizna vrata, za dje su ona, moraju li tu biti? Dobro bi bilo da nam napišeš i dimenzije ovih zidova jer j ei meni prvo na pamet palo da zamijeniš trpezariju sa ovim dijelom dje je TV, da makneš ta vrata i da se ulazi iz kuhinje u trpezariju ali bez dmenzija teško da možemo pomoći

  15. #1537
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,955
    Thanks Thanks Given 
    1,361
    Thanks Thanks Received 
    1,669
    Thanked in
    947 Posts

    Default Uređenje enterijera - pitanja i savjeti

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Imate na ovaj profil zanimljivih stvari a čudo nisu ni skupi. Recimo ova polica je 120e i da mi zid između dnevne i trepezarije nije noseći definitivno bi mi ovako neka pregrada bila.





    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
    Ovome su sve slike pa i ova sa gugl-a

  16. #1538
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    A ov aklizna vrata, za dje su ona, moraju li tu biti? Dobro bi bilo da nam napišeš i dimenzije ovih zidova jer j ei meni prvo na pamet palo da zamijeniš trpezariju sa ovim dijelom dje je TV, da makneš ta vrata i da se ulazi iz kuhinje u trpezariju ali bez dmenzija teško da možemo pomoći
    Moraju, klizna vrata su baklonska i tu su dje su

    Ubi me ako se secam, mislim da je dnevna 6 sa 4, trpezarija nesto tako 4 sa 4, kuhinja ce onda biti 4 sa 2, znaci ukupno 48m2 ali nisam siguran jer mislim da je kuhinja sira od 2metra, moguce sam pogrijesio koji metar, mislim da zadnji put kada sam mjerio, cini mi se da pamtim da je sve zajedno bilo 52m2 ali nije bitno u 4 kvadrata.

  17. #1539
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,410
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    U koji si cosak mislio Kamin i biblioteku? Jer mi treba takodje biblioteka jer imam tonu knjiga i trenutno ne znam gdje bi ih ubacio?
    Dnevnu gdje je trpezarija... hmmm, nekako mi usko izgleda za dnevnu, jer sadasnja dnevna je bas onako prostrana sto mi se svidja, zato sam i mislio da rusim zid izmedju trpezarije i kuhinje kako bih sve pretvorio u jedan prostor i samo postavio jedno veliko ostrvo...


    Jesu, to su vrata od za hodnik, ni meni se ne svidja tu TV ali ne znam gdje bih ga?
    Znam da je preružno nacrtano, na telefonu sam na brzinu iscrtao... (božemioprosti evo me ko bizbi)

    Ova dnevna, ako bi bili samo garnitura, sto i tv bi bila ok 5x4, dolje u ćošak ili malo iznad ovog gdje sam stavio uz taj zid kamin a pored biblioteka.

    Mada, dolje bi bili kamin, biblioteka i fotelja , pa bi faktički imao sve to u jednon velikoj dnevnoj koja bi se sastojala od dvije cjeline (dio oko biblioteke i kamina, i dio oko TVa)

    Ovo đe je elipsasto bi bila otprilike trpezarija.

    Morao bi otvoriti taj zid od kuhinje dolje ka trpezariji, a ova vrata prema dnevnoj zatvoriti.

    Mojih 5 centi, možda ti da neku ideju...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 02-02-21 at 22:43.

  18. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  19. #1540
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Evo na brzinu moj trenutni raspored. Kompletna povrsina dnevne trpezarije i kuhinje je oko 52m2 ako se dobro sjecam.

    Zid izmedju kuhinje i trpezarije cu da rusim sad s proljeca i tu ce ici ostrvo izmedju te dvije prostorije.
    Mogu li da cujem neke vase ideje kako bi ko sto promijenio?
    Gdje bi kamin, gdje bi TV, gdje garnituru...

    Ako ne bi rušio zid (a moj ti je predlog da ga srušiš) jedina varijanta šta mi sad ujutro prolazi kroz glavu sa kutkom za biblioteku, famoznu fotellju od 1800e i kamin ali i TV u ravni (na ovako nezgrapan prostor) je ovako nešto:




    free image host



    nearest bitcoin machine



    Zanemarite boje, stilove i proporcije, namještaja, aplikacija je free pa su mogućnosti minimalne.



    Sent from my Huawei P30
    Last edited by starwalker; 03-02-21 at 16:40.
    The more things change, the more they stay the same.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to starwalker For This Useful Post:


  21. #1541
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ima li dje da se uzmu gotova blind vrata širine 1m? Ili custom da se rade a da rok isporuke nije prevelik? Gledao sam Volvox i Kips...

  22. #1542
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Znam da je preružno nacrtano, na telefonu sam na brzinu iscrtao... (božemioprosti evo me ko bizbi)

    Ova dnevna, ako bi bili samo garnitura, sto i tv bi bila ok 5x4, dolje u ćošak ili malo iznad ovog gdje sam stavio uz taj zid kamin a pored biblioteka.

    Mada, dolje bi bili kamin, biblioteka i fotelja , pa bi faktički imao sve to u jednon velikoj dnevnoj koja bi se sastojala od dvije cjeline (dio oko biblioteke i kamina, i dio oko TVa)

    Ovo đe je elipsasto bi bila otprilike trpezarija.

    Morao bi otvoriti taj zid od kuhinje dolje ka trpezariji, a ova vrata prema dnevnoj zatvoriti.

    Mojih 5 centi, možda ti da neku ideju...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

    Hmmm, malo je diskutabilno, jer mi ne ide dnevna blizu kuhinje a trpezarija daleko od kuhinje, da bih postavio sto za rucak trebam da prodjem pola kuce zato mi se rusi zid i napravim ostrvo izmedju kuhinje i trpezarije i onda je sve nekako jedan prostor, a mislio sam za kamin da postavim ili na sredinu tog velikog zida izmedju dnevne i trpezarije ili u cosak od trpezarije...?

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ako ne bi rušio zid (a moj ti je predlog da ga srušiš) jedina varijanta šta mi sad ujutro prolazi kroz glavu sa kutkom za biblioteku, famoznu fotellju od 1800e i kamin ali i TV u ravni (na ovako nezgrapan prostor) je ovako nešto:




    free image host



    nearest bitcoin machine



    Zanemarite boje, stilove i proporcije, namještaja, aplikacija je free pa su mogućnosti minimalne.



    Sent from my Huawei P30
    Nije losa ideja za biblioteku i 2000e fotelju za taj cosak, vidis, nisam razmisljao o mogunosti postavljanja TV na tom mjestu.
    Koja je ovo aplikacija, da se ja malo poigram?

  23. #1543
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post

    Nije losa ideja za biblioteku i 2000e fotelju za taj cosak
    Izvini što pomenuh jeftiniju fotelju

    Posadiš kamin na suprotni zid za ugođaj dok čitaš knjigu ili preslušavaš vinile (ako odlučiš da jedno krilo biblioteke bude za tu namjenu).


    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    vidis, nisam razmisljao o mogunosti postavljanja TV na tom mjestu.
    Postavljanjem dvosjeda poprijeko vizuelno odvajaš trpezarijski od dnevnog prostora iako su jedna cjelina, a time dobijaš direktan pogled na TV zid sa oba mjesta.


    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Koja je ovo aplikacija, da se ja malo poigram?
    Room Planner. Budi spreman na kidanje živaca jer sve što valja je za paid varijantu.

    https://play.google.com/store/apps/d...ndesignapp.all



    Sent from my Huawei P30
    Last edited by starwalker; 03-02-21 at 20:26.
    The more things change, the more they stay the same.

  24. #1544
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,348
    Thanks Thanks Received 
    3,838
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    Ima li ko kakav instagram za rasvjetu u skadru?

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  25. #1545
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ima li ko kakav instagram za rasvjetu u skadru?

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    https://www.facebook.com/pages/categ...4151328248065/

    Last edited by ^^0LIvEr_QuEeN^^; 03-02-21 at 23:17.

  26. The Following User Says Thank You to ^^0LIvEr_QuEeN^^ For This Useful Post:


  27. #1546
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by anfield View Post
    Ima li dje da se uzmu gotova blind vrata širine 1m? Ili custom da se rade a da rok isporuke nije prevelik? Gledao sam Volvox i Kips...
    Pogledaj Mepro https://www.mepro.me/

  28. #1547
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,029
    Thanks Thanks Given 
    3,959
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    ima li kod nas da se kupi ovako nesto? bih da malo osvjezim prostor

    nothing comes from violence and nothing ever could

  29. #1548
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,495
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Ovo isključivo ako su druga tri prsta dignuta...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  30. The Following 4 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  31. #1549
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,596
    Thanks Thanks Given 
    3,549
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    idealan poklon za nekog te podržava komitski pokret
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  32. #1550
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    idealan poklon za nekog te podržava komitski pokret
    Po mogućnosti zelene boje

Page 62 of 107 FirstFirst ... 125258596061626364656672 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Info Sređivanje enterijera automobila
    By ivanwoi in forum Vozila i oprema
    Replies: 12
    Last Post: 17-06-16, 12:38
  2. Identični uređajii - različiti proizvođači
    By autodijagnostika in forum Hardware
    Replies: 0
    Last Post: 03-04-14, 11:21
  3. GPS uređaj
    By Nymann in forum Hardware
    Replies: 5
    Last Post: 05-04-07, 14:30
  4. Pravilnik za uređaje u FQ opsegu 2400 MHz
    By Sale in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 9
    Last Post: 09-03-05, 12:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •