Page 47 of 107 FirstFirst ... 374344454647484950515797 ... LastLast
Results 1,151 to 1,175 of 2675

Thread: Uređenje enterijera - pitanja i savjeti

  1. #1151
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,952
    Thanks Thanks Given 
    516
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Dje osim u Kaliu gledati ovo vece cvijece?

  2. #1152
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Agrarija i agro centar u ul Vojislavljevića, ne znam na pjaci u Gintašu ima li neko da prodaje biljke ovih vrsta. Bilo je prema Dg kad se ide preko Mareze s desne strane ali sad kako rade put - dal se može prići, radi li, ne znam...
    U Radanoviće ima Mondo Verde velik izbor a cijene jače od Kalije, i ima nekih manjih u tom kraju isto, ne znam kako rade sad.
    "I shut my mouth and hold the light"

  3. The Following User Says Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  4. #1153
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Ima na pijaci u Gintasu nekoliko tezgi sa sobnim biljkama.
    ima ok ponuda i u cvjecari Laziva (na Starom).

  5. #1154
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Za terasu, još ako je osunčana (istok, jug, zapad) divne su mi juka i fortunela. Pod uslovom da to nije terasa na kojoj sušite i veš, već ona na koju gledate dok ste unutar dnevne ili izjutra pijete kafu.



    Montenegrina, prelijepo ste osmislili stan, baš toplo i opuštajuće, prirodne boje, igra svjetlosti po muralu i kroz kuhinju, mix metala
    Ako dobro shvatih da bi htjela nešto ispod police ćošku desnom od TV-a ne znam kakva si po pitanju sukulenti, one su zahvalne, jednostavne i efektne. Možeš da se igraš, staviš mix zemlje, pjeska i kamenja i odabrati par oblika koji ti se sviđaju. Npr



    Ovih figurica za saksije je bilo kupiti u BK centru nekad, ja imam tako u bašti suvenir keramičko prase što se spušta niz tobogan, klupicu drvenu suvenir sa Žabljaka i tako neke gluposti

    Ako nisi za to, baci pogled u Coach house, Dream home, La casa mia, neku antikvarnicu - možda nađeš neku metalnu figuru koja ti se sviđa i uklapa, ili drvenu - ima umjetnika koji rade s drvetom i prave razne figure (Bar mi pada na pamet zbog masline a i znala sam jednog čovjeka ranije koji se time bavio). Ne znam rade li one suvenirnice po Kotoru sad, ali ima par koje imaju keramičke radove lijepe pa možda nešto i u tom fazonu (sve je stvar senzibiliteta). A može i ništa.
    Rekla bih neku veliku školjku ili bijeli koral - ali obzirom na mural - ne ide
    Tigrovo, kao i uvijek od tebe vazda korisnih savjeta.
    Fortunela, sjajno! Nikad se ne bi sjetila a ima ih u Hn, nego sve mi se cini to je za primorje. Balkon je na juznoj strani, uvijek u sunce, sto mislis bi li mu uspjela tu? Tu se nikad ves ne susi, sluzi samo za uzivanje i na dnevnoj je sobi .

    Hvala na lijepim rijeciam za stan. Moram dati muzu da procita Tacno tu sma mislila gdje kazes, na slici je tu ovaj bendzamin patuljasti sad ali sam njega stavial kod biblioteke i balkonskih vrata. Nemam tu previse visine. Ovo sto sam ostavila sliku, kao drvo zivota, kako se tacno zove, mnoooogo mi se svidja. I imam mu mjesto. Prastaj, nisma se do sad puno cvijecem bavila.

    A ne znam bi li uspjela kakva maslina u saksiji na zapadnoj terasi, velika je ali ne znam je li to mucenje za maslinu.

  6. #1155
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Nisam je isprobavala u Pg, ali što ne probati. Baš će ti lijepo ići spram murala neka jarka boja, žuta/narandžasta. Kažu da se može unijeti zimi i unutra ako je temperatura napolju ispod 10 stepeni. Ima ih sad baš raznih veličina. Moja je sad u plodu, ima ih od zelenkastih, žutih i narandžastih za jelo, a od februara bude golo drvo, možda jednom godišnje orezujem i onda krenu listovi ponovo.
    Juka ili drvo života ti je isto super. Može i unutra i vani, efektna je, i ne traži puno pažnje jedino kod nje što treba voditi računa je da je ostaviš u plastičnoj saksiji (pa onda u ukrasnu keramičku ako želiš), jer korijen joj je dosta jak i "sutra" kad preraste saksiju - lakše ti je da ga prebaciš iz plastične saksije koju isječeš u novu veću, ili presadiš u Novi u baštu ako te bude volja, nego da lomiš keramičku saksiju.
    Što se masline tiče, nemam s njom iskustva, nosila sam se željom da kupim jednu onu veću kao što imaju kroz Porto, međutim tada kad smo radili renoviranje kuće, nije mi se uklapala u budžet - cijene su im dosta jake u zavisnosti od veličine. Ona mala fejk u Okovu je efektna vizuelno pa možeš vidjeti i to kako ti se čini (Stari aerodrom na vrhu čini mi se da imaju).
    Kad kažeš da se nisi zanimala ranije cvijećem, možda ti može biti interesantno kupiti kesice sa sjemenom od začinskog bilja - bosiljak ili peršun, rukola ili cvijeća - margaretice, kadife, dan noć i sl... Čisto kao neki hobi, zanimacija, proces, meni je zanimljivo da gledam, kad se ima vremena. Na kesici ti piše kad se koja biljka sadi, februar/mart/april i onda kasnije uživaš kad poraste/procvjeta pa staviš kao začin ili se diviš cvijetu/sebi uz kafu i zrak sunca
    U saksiju kad presađuješ ili siješ pored zemlje valja staviti i sitne kamenčiće/krupniji pijesak radi drenaže, pa eto i to valja reći, mada ima ljudi koji se u ovo mnogo bolje od mene razumiju, ja sam više u fazonu istraživača a i prenijeto mi je generacijski nenametljivo, kako to već Žene znaju.
    Last edited by tigrovo_oko; 16-12-20 at 13:52.
    "I shut my mouth and hold the light"

  7. #1156
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da li je neko radio namjestaj za cijeli stan po mjeri? Da li imate neka iskustva sa tim, znaci od kuhinje, dnevne, hodnika, soba.. bukvalno sve, namjestaj ugaonu, fotelju, krevete... ono od praznog stana do stana u koji se odmah moze useliti? Nedje skoro sretoh jednog poznanika i rece mi da su mu neki momci odradili jednosoban stan, za blizu 8000e, 5 dana sve su mu u stan zavrsili...

  8. #1157
    Join Date
    May 2020
    Posts
    592
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by elninjo View Post
    Da li je neko radio namjestaj za cijeli stan po mjeri? Da li imate neka iskustva sa tim, znaci od kuhinje, dnevne, hodnika, soba.. bukvalno sve, namjestaj ugaonu, fotelju, krevete... ono od praznog stana do stana u koji se odmah moze useliti? Nedje skoro sretoh jednog poznanika i rece mi da su mu neki momci odradili jednosoban stan, za blizu 8000e, 5 dana sve su mu u stan zavrsili...
    Obrati se profilu Dutch sa foruma. Ako on ne može, mislim da te može uputiti na nekog ko može.

    Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

  9. The Following User Says Thank You to Auris For This Useful Post:


  10. #1158
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    Sve da ti zavrsi za 5 dana? A ja bi mu jos 8000e dao kad je tako brz...

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  11. #1159
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Sve da ti zavrsi za 5 dana? A ja bi mu jos 8000e dao kad je tako brz...

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    Hahaha tako je. Vjerovatno je mislio samo na vrijeme sklapanja vec gotovih i spremnih elemenata. Koliko sam ga shvatio, ostavio im je kljuc, za 5 dana su ga zvali, vratili kljuc, a stan bio skroz opremnjen... inace to je stan za izdavanje pa se nije previse cimao oko svega toga. Oni mu dali cijenu, 3d projekat kako bi to izgledalo, on se slozio, oni odradili... ne razumijem se na ovu temu previse, pa me zanima vase misljenje, ko to radi, koliko se to krece, koliko vremenski i slicno.

    Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

  12. #1160
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    A ja rekoh da sve napravi po mjeri i postavi za 5 dana pa rekoh skoro pa nemoguce kod nas :-)
    To bi 20 ljudi moramo postavljati

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  13. #1161
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Nisam radila, ali sam prije par godina tražila ponudu od neke firme iz Bijelog Polja koja radi baš dosta toga pa čak i dvosjede, fotelje, stolove i stolice, jer me zanimalo kako mi se uklapa u budžet ta varijanta ili da se ipak cimam po salonima.
    Možda će neko iz BP znati bolje, ne mogu da se sjetim imena firme...
    Svakako za 5 dana ne može sve da se završi, nego se ugradilo za 5 dana. Kad se radi po mjeri obično se čeka bar mjesec dana jer mjere treba da se uzmu, pa pošalju na izradu, onda preuzmu, pa ugradnja koja opet zavisi od rasporeda posla tima koji ugrađuje (za takav posao treba imat dobar tim, koji je u snagu, koji zna šta radi i da u svom timu imaju i dobrog električara i vodoinstalatera). Pretpostavljam da je u tome poenta - da se ne cimas sa masu majstora ponaosob, već da jedan tim odradi sve. Ne treba vala 20 ljudi ali jedno 6,7 dobro usklađenih to može oposliti.
    "I shut my mouth and hold the light"

  14. #1162
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Nisam radila, ali sam prije par godina tražila ponudu od neke firme iz Bijelog Polja koja radi baš dosta toga pa čak i dvosjede, fotelje, stolove i stolice, jer me zanimalo kako mi se uklapa u budžet ta varijanta ili da se ipak cimam po salonima.
    Možda će neko iz BP znati bolje, ne mogu da se sjetim imena firme...
    Svakako za 5 dana ne može sve da se završi, nego se ugradilo za 5 dana. Kad se radi po mjeri obično se čeka bar mjesec dana jer mjere treba da se uzmu, pa pošalju na izradu, onda preuzmu, pa ugradnja koja opet zavisi od rasporeda posla tima koji ugrađuje (za takav posao treba imat dobar tim, koji je u snagu, koji zna šta radi i da u svom timu imaju i dobrog električara i vodoinstalatera). Pretpostavljam da je u tome poenta - da se ne cimas sa masu majstora ponaosob, već da jedan tim odradi sve. Ne treba vala 20 ljudi ali jedno 6,7 dobro usklađenih to može oposliti.
    Tako je, tako je, ja sam se pogresno izrazio, ustvari on se pogresno izrazio a ja pogresno prenio ali sve u svemu skontali smo se.
    Upravo to, da se izbjegne cimanje po slaonima i sa metrom, da se sve odradi o jednom trosku.


    Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

  15. #1163
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,952
    Thanks Thanks Given 
    516
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Jedno je sigurno, to sve može ali će te izaći poprilično skuplje. Za tu razliku dobiješ bolju iskorišćenost prostora i manje cimanja po salonima, plus možeš da izabereš boje i dezene.

    Ta ekipa iz BP je mojima kući radila ugaonu garnituru po mjeri. Super je ispala, ali se brzo ispostavilo da je kvalitet sunđera koje su stavili katastrofalan.

  16. #1164
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Jedno je sigurno, to sve može ali će te izaći poprilično skuplje. Za tu razliku dobiješ bolju iskorišćenost prostora i manje cimanja po salonima, plus možeš da izabereš boje i dezene.

    Ta ekipa iz BP je mojima kući radila ugaonu garnituru po mjeri. Super je ispala, ali se brzo ispostavilo da je kvalitet sunđera koje su stavili katastrofalan.
    To su te info koje se traze dobro, pretpostavljam da je skuplje, ali opet kad gleda covjek svaki centimetra da iskoristi u stanu onda se mozda i isplati. Sad je samo pitanje koliko je skuplje, a kolika je razlika u kvalitetu, konkretno mislim na ugaonu, (dvosjed, trosijed, fotefa).
    Takodje sam cuo da su se dobro pokazali Enza namjestaj po mjeri, ako je neko radio sa njima, moze da napise iskustva, cuh da rade takodje sve to.

    Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

  17. #1165
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Pa i meni se činjelo tada da će me skuplje ispasti, kome se ne žuri može da uživa u procesu aka lijepo osjedi birajući.

    A što se namještaja tiče, situacija je krajnje žalosna što se tiče kvaliteta. O cijenama da ne govorimo. Naravno, niko namještaj ne kupuje da bi sjedio na podu i gledao ga - neko ima đecu, neko ljubimce, neko je punačak, neko za onaj... pa sve to utiče na vijek robe, ali čini mi se da je garniturama u najboljem slučaju danas vijek do 5godina pa koštali 500-1000-2000eura. Ako se koriste tj živi u objektu.

    Kad pomenu sunđer, sjetih se trosjeda dvosjeda i fotelje babe i đeda s mamine strane u BG. To je bilo bukvalno od sunđera, koji su se razdvajali i onda ga rasformiramo u krevet (kao jogiji po podu). E što smo im činjeli kao đeca pred spavanje i kad se probudimo, stavimo ih sa strane pa jašemo ahahahah i trajali su im deceniju i više. Ovo sad sve krš. No, stvari pa ne treba previše lomiti glavu.
    Čudni su oni Japanci...

    Nismo mi konstitucijom podešeni za ovako downearth fazon (a ni egom, bez da se lažemo), mada možda samo treba vremena kičmi da se prilagodi, i egu...
    Last edited by tigrovo_oko; 16-12-20 at 21:39.
    "I shut my mouth and hold the light"

  18. #1166
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Ne možemo se mi prilagodit nikako njihovom fazonu, a i ne treba. Zašto?
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  19. #1167
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Maštanje ne smeta, uostalom
    "I shut my mouth and hold the light"

  20. #1168
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Ne pričam o tome...
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  21. #1169
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Neka iskustva sa Ferrol home po pitanju kvaliteta ili preporuka za kvalitetnu garnituru do 1000eur, da nije kozna. Svidjelo mi se trosjed+fotelja+tabure.

  22. #1170
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,089
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Ono sto sam vidio od plocastih materijala je fino za apartman za izdavanje, da ti ne bude zao ako ga neko slomi al za nesto dugotrajno nije. Iverica od 16mm,okantovana 1mm trakom ili papirom itd. Mozda su neki komadi kvalitetniji al kao sto rekoh,ovo sto sam ja gledao nije.

  23. #1171
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Ako neko ima savjet gdje da uzmem prekrivače za garnituru, samo za sjedalni dio? Moraju biti 240 dužine

  24. #1172
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,089
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Moji su neđe na Gintaš po mjeri uzimali, valjda i opšiju krajeve itd

  25. The Following User Says Thank You to Dutch For This Useful Post:


  26. #1173
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Sviđa mi se ovaj japandi stil...
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  27. #1174
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ako neko ima savjet gdje da uzmem prekrivače za garnituru, samo za sjedalni dio? Moraju biti 240 dužine
    Čini mi se da ima u Tehnomax, pa provjeri.

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  28. #1175
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Ovdje u Pg Tehno Max nema Home dio kao onaj u Sutorinu. Ima nešto na Stari, ali ni blizu ako dolje. A dolje ću po ovim mjerama malo sjutra Ako t eput nanese do tamo, slikaj mi što ima. Ako sestra prije ne ode, nego je sve teža i teže se kreće

Page 47 of 107 FirstFirst ... 374344454647484950515797 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Sređivanje enterijera automobila
    By ivanwoi in forum Vozila i oprema
    Replies: 12
    Last Post: 17-06-16, 12:38
  2. Identični uređajii - različiti proizvođači
    By autodijagnostika in forum Hardware
    Replies: 0
    Last Post: 03-04-14, 11:21
  3. GPS uređaj
    By Nymann in forum Hardware
    Replies: 5
    Last Post: 05-04-07, 14:30
  4. Pravilnik za uređaje u FQ opsegu 2400 MHz
    By Sale in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 9
    Last Post: 09-03-05, 12:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •