Page 31 of 107 FirstFirst ... 212728293031323334354181 ... LastLast
Results 751 to 775 of 2675

Thread: Uređenje enterijera - pitanja i savjeti

  1. #751
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ima tih ploča i kod nas drugari, dajte malo patriotizma.

  2. #752
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Ko ih je nabavljao dosad a da ti ne iskija na nos čekanje i prenemaganje? Greenles(sad su odradili fuziju) su i poručivali ponešto ali ne prećerano, tek su sad počeli i oni da šire opseg. Mada, vjerovatno će sve to imati i ođe kad im stignu nove mašine.

  3. #753
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Viđeh li Lamex hangar u Spuž? Oni su Greenles prisvojili?

  4. #754
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    @Dutch Radnih ploča ima kod nas, to znaš i sam naravno.

  5. #755
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Ma znam za radne ploče, nego sam mislio na ove eurolight dekore od 50mm isl stvari kojih nema na svakom ćošku. Ili se nijesmo sporazumjeli?

  6. #756
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Viđeh li Lamex hangar u Spuž? Oni su Greenles prisvojili?
    Pa neko kaže prisvojili, Greenles da su odradili neku fuziju itd. Uglavnom, sad što ima Lamex gore, može i ođe biti. A trebalo bi novim mašinama da ih opreme.

  7. The Following User Says Thank You to Dutch For This Useful Post:


  8. #757
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Ma znam za radne ploče, nego sam mislio na ove eurolight dekore od 50mm isl stvari kojih nema na svakom ćošku. Ili se nijesmo sporazumjeli?
    Shvatio sam da se nismo razumjeli , što se eurolighta tiče teško je očekivati da neko drži nešto o čemu 80% stolara pojma nema a ne bi ga ni upotrijebilo. Nije se taj proizvod proslavio, nije ga teren prepoznao

  9. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  10. #758
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Pa neko kaže prisvojili, Greenles da su odradili neku fuziju itd. Uglavnom, sad što ima Lamex gore, može i ođe biti. A trebalo bi novim mašinama da ih opreme.
    CRPS kaže prisvojili

  11. #759
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Zamisli kako je meni kad dođem kod nekog na mjerenje, pa mi reče "E vidio sam ono što se onako otvara i da izbača ono unutra isl" Druže, imaš Blum i Hettich, tu egzotiku sa Pinteresta zaboravi
    Last edited by Dutch; 26-08-20 at 22:02.

  12. #760
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Tako ti je kojim god poslom da se baviš i onda slijedi isčuđavanje kako to da to nemaš a u Konektikatu imaju. Išašavio narod od interneta.

  13. #761
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Sve i da ima, kad im kažeš cijenu - nije im dobro i ima jeftinije u Beograd

  14. The Following User Says Thank You to ^^0LIvEr_QuEeN^^ For This Useful Post:


  15. #762
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    A nema jeftinije . Kod nas je kao i za sve sužen izbor, ovih par uvoznika nijesu raspoloženi da ga šire i eto. Sve navodim Okov kao primjer, nabavljaju nogice od firme iz Srbije koja ima stotine modela u ponudi, a oni istih, ružnih, 10-15 uvoze. Kad sam pitao da li bih mogao poručiti 20-30 komada, pa ako treba da se čeka mjesec-dva, nije problem. Ne može, nemamo artikal u sistemu, to bi bilo komplikovano obraditi itd itd.

  16. The Following User Says Thank You to Dutch For This Useful Post:


  17. #763
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Problem je što moderni evropski proizvodi imaju isto tako i moderne i evropske cijene, koje stvarno znaju biti suludo visoke, znaš i sam...
    Pa određeni mehanizmi, "šarke" znaju po komadu da koštaju preko 200e, opravdaj ti tu cijenu riječima kukavče crni, u sredini đe kompletna gotova kuhinja može za 150e da se uzme...

  18. The Following User Says Thank You to ^^0LIvEr_QuEeN^^ For This Useful Post:


  19. #764
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Pa evo najbolji primjer, trebao sam da dam ponudu za police koje imaju staklena krila debljine 8mm a visoka tipa 220cm. Ko je nosio veće staklo zna koja je to težina. I konsultujem staklara, kakvu šarku staviti a da se to ne iščupa, iskrivi isl kaže mi čovjek ima dobra al jača cijena malo. Koliko jača, 10-20e? 50eura po komadu i to u Albaniju da je kupiš

  20. The Following User Says Thank You to Dutch For This Useful Post:


  21. #765
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    A nema jeftinije . Kod nas je kao i za sve sužen izbor, ovih par uvoznika nijesu raspoloženi da ga šire i eto. Sve navodim Okov kao primjer, nabavljaju nogice od firme iz Srbije koja ima stotine modela u ponudi, a oni istih, ružnih, 10-15 uvoze. Kad sam pitao da li bih mogao poručiti 20-30 komada, pa ako treba da se čeka mjesec-dva, nije problem. Ne može, nemamo artikal u sistemu, to bi bilo komplikovano obraditi itd itd.
    To je to. Osnovni problem je što je CG malo tržište, apetiti vlasnika su veliki i zapošljavaju realno mali broj ljudi koji rade nabavku. Sam primjer je okov koji si naveo jer od previše posla, njima je muka da šire asortiman jer ih to dodatno opterećuje s obzirom da rade posao koji zahtijeva recimo minimum troje ljudi... Čuš teško im je unijet artikal u bazu. Pa kakve to programe koriste?

  22. #766
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    To je to. Osnovni problem je što je CG malo tržište, apetiti vlasnika su veliki i zapošljavaju realno mali broj ljudi koji rade nabavku. Sam primjer je okov koji si naveo jer od previše posla, njima je muka da šire asortiman jer ih to dodatno opterećuje s obzirom da rade posao koji zahtijeva recimo minimum troje ljudi... Čuš teško im je unijet artikal u bazu. Pa kakve to programe koriste?
    Taj izgovor 'malo tržište' mi strašno ide na živce. Problem je što su uvoznici iz nekog razloga ubjeđeni da naš narod kupuje samo klasiku, a da stvari modernije forme neće imati prođu. Kad vidim dizajn svega šta se nudi po ovim salonima diže mi se kosa, kao da je vrijeme stalo 1995.

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  23. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  24. #767
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Taj izgovor 'malo tržište' mi strašno ide na živce. Problem je što su uvoznici iz nekog razloga ubjeđeni da naš narod kupuje samo klasiku, a da stvari modernije forme neće imati prođu. Kad vidim dizajn svega šta se nudi po ovim salonima diže mi se kosa, kao da je vrijeme stalo 1995.

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    Ne radi se o izgovoru, to je činjenica. Iz ugla poslodavca , npr Okova, njegova finansijska računica mu govori da na recimo poziciji zaposlenog za ovo o čemu pričate je dovoljan samo jedan zaposleni u nabavci, a realno za tu poziciju treba minimum dvoje ali ga taj drugi košta recimo 1000 eura mjesečno(godišnje 12k), a priznaćeš da naši poslodavci nisu tako široke ruke. Jedan čovjek ne može kvalitetno da obavlja posao u nabavci. Kips obrće desetine miliona godišnjeg prometa, dobro zarađuje, a plate zaposlenima niske itd... Dakle ima tu raznih faktora, od malog tržišta koje ograničava firmu, preko škrtih poslodavaca...da ne dužim i ne skrećemo sa teme

  25. #768
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,096
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    2,390
    Thanked in
    1,230 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Kakva su vam iskustva sa rasvjetom u kuhinji? Treba mi nešto jače, za plafonsko svijetlo, a za kuhinju sam do sada ispod gornjih elemenata koristio neonsko i odlično je zbog dugotrajnosti i fino osvjetljava radnu ploču. Gledao sam da sada stavljaju led trake ispod kao rasvjetu ali ne znam kakva su iskustva? Ima li što od plafonjerki da ste nailazili zanimljivo?

    Pitanje za @Dutch , dopala mi se ideja za ovakav šank sa ovim debljim drvenim spoljnim radnim pločama pa me zanima ima li đe ovako nešto da se nađe kod nas za izradu?

    Meni je kuhinja odvojena od trpezarije i ima zasebnu rasvjetu. Volim jaku svjetlost u kuhinji. Jedino tu sam stavila rasvjetu 4000K, jer kao Tigrovo volim žutu svjetlost ali za kuhinju ipak ova od 4000K koja se smatra prirodnom bijelom. Ispod donjih elemenata možeš ili ugradnu led traku ili nadgradnu. Okov i Kips ne bih preporučila. Nijesu velike razlike u cijeni, bolje uzeti malo kvalitetnije. Mi smo svu rasvjetu skoro uzeli u Eglo pa i traku tamo.

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    LED imaš i u okov, vjerovatno i u kips, nemam ti što aliexpress u ovoj situaciji preporučivati, nisu skupe, ali gledaj da uzmeš RGBW a ne RGB, čisto da imaš i bijelu boju kao izbor, ne mari
    Ipak ne bih rasvjetu Okov i Kips, bilo što da je u pitanju. Mada Kips ima nešto Philips programa.

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Tad uzimah svu rasvjetu u Eglo jer mi je bilo isplativije zbog količine rasvjete da uzmem na jednom mjestu i uzmem fin popust.
    Sad se baš dosta radnji za rasvjetu otvorilo - Elko tim ima, Eglo, Temas, Semung lightening, North light...
    Kako smo skoro uzimali rasvjetu, evo neki moji utisci. U Ego sve kupljneo i dobili smo baš fin poust, jeste skuplje ali je Austrijska rasvjeta i ne kupuje se svaki dan. Orion je isto austrijska rasvjeta, skuplja je prilično od Egla. Elko tim čini mi se da su dosta sizili izbor u odnosu na ranije. Temas je kineska rasvjeta a drže cijene kao da je Njemačka, samo sam ih pozdravila. Semum nisam bila jer subotom ne rade. U North Light smo kupili ugradnu plafonsku rasvjetu, odlična. Imaš još La Collinu na Zabjelo, skuplji takodje ali imaš pametne rasvjete Philips.


    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Pa evo najbolji primjer, trebao sam da dam ponudu za police koje imaju staklena krila debljine 8mm a visoka tipa 220cm. Ko je nosio veće staklo zna koja je to težina. I konsultujem staklara, kakvu šarku staviti a da se to ne iščupa, iskrivi isl kaže mi čovjek ima dobra al jača cijena malo. Koliko jača, 10-20e? 50eura po komadu i to u Albaniju da je kupiš
    Ja sam nešto vazda radija okvire za te staklene površine, ne vjerujem smao šarkama.

    E da, i zaboravila sam ovdje napisati da sma našla one Inox okvire za koje sam ovdje pitala. Prelijepo su ih odradili, Nebojša Čogurić, Promes Inox.

  26. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  27. #769
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    ^ e ti si baš temeljno istražila rasvjetu, dobro je znati Ali generalno, Eglo ima super salon u kome možeš da, kad već mjenjaš prostor ili radiš novi, zamisliš ili bar stekneš utisak kako će to da izgleda, ostali su prilično tanki sa izborom rasvjete na licu mjesta. Elko tim se, čini mi se, dosta okrenuo i kataloškoj prodaji pa se čeka dosta - baš sam im gledala sve što nude iz kataloga i to je totalno drugi svijet - od kreativnosti, stari stil, moderno, za vanka, kolekcije tipa da povežeš kuhinja/dnevna/trpezarija, ali sve se svodi na glavnu manu kod nas - rijetko ko ima visoko potkrovlje, nemamo stanove salonskog tipa gdje je plafon 3,5 ili 4m, i tu ti je odma prostor za manevar i kreativu ograničen a i dosta ljudi voli ugradnu rasvjetu, igraju se sa gipsom
    "I shut my mouth and hold the light"

  28. #770
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Meni je kuhinja odvojena od trpezarije i ima zasebnu rasvjetu. Volim jaku svjetlost u kuhinji. Jedino tu sam stavila rasvjetu 4000K, jer kao Tigrovo volim žutu svjetlost ali za kuhinju ipak ova od 4000K koja se smatra prirodnom bijelom. Ispod donjih elemenata možeš ili ugradnu led traku ili nadgradnu. Okov i Kips ne bih preporučila. Nijesu velike razlike u cijeni, bolje uzeti malo kvalitetnije. Mi smo svu rasvjetu skoro uzeli u Eglo pa i traku tamo.



    Ipak ne bih rasvjetu Okov i Kips, bilo što da je u pitanju. Mada Kips ima nešto Philips programa.



    Kako smo skoro uzimali rasvjetu, evo neki moji utisci. U Ego sve kupljneo i dobili smo baš fin poust, jeste skuplje ali je Austrijska rasvjeta i ne kupuje se svaki dan. Orion je isto austrijska rasvjeta, skuplja je prilično od Egla. Elko tim čini mi se da su dosta sizili izbor u odnosu na ranije. Temas je kineska rasvjeta a drže cijene kao da je Njemačka, samo sam ih pozdravila. Semum nisam bila jer subotom ne rade. U North Light smo kupili ugradnu plafonsku rasvjetu, odlična. Imaš još La Collinu na Zabjelo, skuplji takodje ali imaš pametne rasvjete Philips.




    Ja sam nešto vazda radija okvire za te staklene površine, ne vjerujem smao šarkama.

    E da, i zaboravila sam ovdje napisati da sma našla one Inox okvire za koje sam ovdje pitala. Prelijepo su ih odradili, Nebojša Čogurić, Promes Inox.
    Hvala Remarku na preporuci za Promes

  29. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  30. #771
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,096
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    2,390
    Thanked in
    1,230 Posts

    Default

    Remark hvala! Nisam bila sigurna ko j epreporucio ali sma ih nasla i na net ai jedan poslovni partner preporucio. I preporuka je bas bila n amjestu, tacnost, ljubaznost, preciznost. Vazda castim kafu, eto

  31. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  32. #772
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    LED imaš i u okov, vjerovatno i u kips, nemam ti što aliexpress u ovoj situaciji preporučivati, nisu skupe, ali gledaj da uzmeš RGBW a ne RGB, čisto da imaš i bijelu boju kao izbor, ne mari
    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ipak ne bih rasvjetu Okov i Kips, bilo što da je u pitanju. Mada Kips ima nešto Philips programa.
    Rasvjetu ni pod razno, ali sam ja mislio na LED trake kada sam preporučio Okov/Kips

  33. #773
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    218
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Za gornje elemente ti je najbolja ova varijanta.
    https://brightforestry.files.wordpre...leuchtung.jpeg

    Imas u Eglo da kupis ove kao ugradne panele u koje se spakuje led traka. Imas dvije varijante skroz mutno da se ne vide diode uopste i kao neka polu varijanta.
    I naravno stavit po sredini elementa, ne uz ivicu jer ce onda da bljesti odsjaj od plocica.

  34. #774
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Tako sam ja u moju kuhinju odradio, po sredini, jedna "šina"

  35. #775
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Kanalica je šina a ono mutno difuzori.

Page 31 of 107 FirstFirst ... 212728293031323334354181 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Sređivanje enterijera automobila
    By ivanwoi in forum Vozila i oprema
    Replies: 12
    Last Post: 17-06-16, 12:38
  2. Identični uređajii - različiti proizvođači
    By autodijagnostika in forum Hardware
    Replies: 0
    Last Post: 03-04-14, 11:21
  3. GPS uređaj
    By Nymann in forum Hardware
    Replies: 5
    Last Post: 05-04-07, 14:30
  4. Pravilnik za uređaje u FQ opsegu 2400 MHz
    By Sale in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 9
    Last Post: 09-03-05, 12:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •