Page 1 of 107 123451151101 ... LastLast
Results 1 to 25 of 2668

Thread: Uređenje enterijera - pitanja i savjeti

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default Uređenje enterijera - pitanja i savjeti

    Evo jedna zanimljiva tema. Na drugom mjesti se pokrenulo par ideja, pa zašto d aih nemamo sve ovdje. Uvijek je korisno.
    Ja ovih dana dosta njuškam, pinterest najviše koristim oko opremanja stana.
    Pa neka nam ova tema za sve ideje i kreativce i majstore

  2. #2
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,648
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Uf da znas danima ne spavam zbog toga treba da skockam garsonjeru na zlatiboru, oci mi ispdaju od googlanja.
    bravo za temu !!
    nadam se da imamo i strucnjake na forumu da pomognu gratis makar oko savjeta, dizajneri projektanti arhitekte i ostali

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  3. #3
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,648
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Ovu garosnjeru od 21 m2 treba da opremim
    Za 2 odraslih i dvoje djece
    da ne bude pretprano a opet da maximalno iskoristim prostor
    Ideje imam ali ih treba sprovesti u djelo
    Znaci mora biti jedan lezaj ispod plafona ispod kojeg bi se postavio dvosjed sa mehanizmom ,dvije fotelje pored prozora sa malim cajnim stolcicem,tv na zidu sa nosacem komoda ispod tv ,za kuhinju mi trebaju ideje i za ormar, dajte neke predloge slike sta god
    Idu slike stana, skica i idu slike neke koje sam izdvojio kao ideje




    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  4. #4
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Pogledam veceras pa ti saljem ako sto zanimljivo nadjem.

    Evo interesantnog nbamjestaja ko voli drvo. Kontaktirala sam ih za cijene ali mi jos nijesu odgovarali.

    https://www.artisan.ba/

  5. #5
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Pogledam veceras pa ti saljem ako sto zanimljivo nadjem.

    Evo interesantnog nbamjestaja ko voli drvo. Kontaktirala sam ih za cijene ali mi jos nijesu odgovarali.

    https://www.artisan.ba/

    Vrhunski namještaj i cijene ubitačne.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Jesi negdje vidio cijene, daj bar okvirno?

  7. #7
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

  8. #8
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Aleksa, da maximalno iskoristiš prostor a opet da ne bude pretrpano

    Ajmo ovako - šta će ti onda fotelje? Po mom skromnom mišljenju ako dnevni boravak nema bar 40 m2 dvosjed s foteljama ne treba ni da se uzima. Skroz nepraktično. Sto za čaj takođe. Plafon je do visine od 2,5m tako da je meni lično prilično klaustrofobično imati krevet na spratu.

    U Dalasu kao i Ikei imate krevete za jednu osobu koja dolje ima fioku sa krevetom na točkiće, ili krevet koji kad se namjesti bude francuski 200*160. Ovaj na točkiće možete rotirati gdje vama odgovara kad dođe vrijeme spavanja.

    https://m.ikea.com/jp/en/catalog/products/art/70349327/

    http://saga-bih.com/wp-content/uploa.../DS-TRIO-3.jpg
    nasloni od ovog kreveta imaju pozadi kutije koje se mogu iskoristiti kao ormar recimo ili lagerovanje nekih stvari preko dana (posteljina).

    Što se kuhinje tiče - ringle dvije dovoljne, kettle, sudopera i posuda za cijeđenje posuđa. Ne znam da li bi rernu uopšte stavljala možda mikrotalasnu ugradnu, mada ni to (zavisi od potreba osoba). Da bi bolje iskoristili prostor za radnu površinu u kuhinji - cijelom dužinom kuhinje stavite radnu ploču i ostavite 60cm dolje prostora lufta da vam upadne manji frižider a ostatak da budu frontovi sa prostorom za posuđe. Gore isto frontovi i prostor za posuđe. Eventualno jedna fioka za escajg i krpe ako gospođa insistira.

    Na tako mali prostor ne bih radila šank jer nije praktičan (ovo nisi pominjao ali obzirom kako su svi ludi za šankovima eto da pomenemo). Za tako nešto bolje uzeti sklopivi sto i stolice. Npr.
    https://images.namjestaj.hr/image.ph...40&version=101

    Ovaj imaju u Jysku, i iako su i oni kao Ikea, neka srednja žalost koja više fura dizajn nego kvalitet, ovaj sto je super stvar za mali prostor (imam ga 2 godine i za sad se nije pomjerio).
    Po potrebi rasklapate samo jednu stranu stola ili obje. Za stolice sam pazarila u habitatu one limene isto rasklopive i one su top i bile povoljne oko 20e komad
    https://i.pinimg.com/originals/8a/ee...d86946d800.jpg

    Komoda isto po meni bespotrebna, bolje prostor ukoliko se može ovo postaviti u tu prostoriju ostaviti za neki ormar ili staviti po sredini neki mali sto za kafu/čaj.

    Slike sa Pinterest-a su divne ali uzmimo u obzir naše izvođače, naše plafone, a gospoda na netu imaju plafone od najmanje 3,5 metra, tako da te ideje po meni nisu realne, a da su lijepe nema priče.

    Ovo recimo isto nije loša ideja ali sad oko izvođenja i para je pitanje, davno sam gledala po Bgd pa mi se čini da je bilo da kolju sa cijenama za ovaj mehanizam.
    https://www.rockler.com/media/catalo...02-17-1000.jpg

    https://secure.img1-fg.wfcdn.com/im/...fault_name.jpg

    Ali eto, da te malo još glava boli

    Da li ovo iza ulaznih vrata ima prostora za neki ugradni plakar?

    Praštajte za linkove s tel sam pa ne mogu kačiti nego samo zalijepih sajtove.

    P.s. divna tema za proćaskati, a ko je prolazio sve detalje -iskustvo od koga se posijedi

  9. #9
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Sad mi je jasno zasto mi nijesu odgovorili, bice misle, vidi ov eludace sto pita za cijene iz tamo neke CG Zaboravite ovaj sajt

  10. #10
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Aleksa, da maximalno iskoristiš prostor a opet da ne bude pretrpano

    Ajmo ovako - šta će ti onda fotelje? Po mom skromnom mišljenju ako dnevni boravak nema bar 40 m2 dvosjed s foteljama ne treba ni da se uzima. Skroz nepraktično. Sto za čaj takođe. Plafon je do visine od 2,5m tako da je meni lično prilično klaustrofobično imati krevet na spratu.

    U Dalasu kao i Ikei imate krevete za jednu osobu koja dolje ima fioku sa krevetom na točkiće, ili krevet koji kad se namjesti bude francuski 200*160. Ovaj na točkiće možete rotirati gdje vama odgovara kad dođe vrijeme spavanja.

    https://m.ikea.com/jp/en/catalog/products/art/70349327/

    http://saga-bih.com/wp-content/uploa.../DS-TRIO-3.jpg
    nasloni od ovog kreveta imaju pozadi kutije koje se mogu iskoristiti kao ormar recimo ili lagerovanje nekih stvari preko dana (posteljina).

    Što se kuhinje tiče - ringle dvije dovoljne, kettle, sudopera i posuda za cijeđenje posuđa. Ne znam da li bi rernu uopšte stavljala možda mikrotalasnu ugradnu, mada ni to (zavisi od potreba osoba). Da bi bolje iskoristili prostor za radnu površinu u kuhinji - cijelom dužinom kuhinje stavite radnu ploču i ostavite 60cm dolje prostora lufta da vam upadne manji frižider a ostatak da budu frontovi sa prostorom za posuđe. Gore isto frontovi i prostor za posuđe. Eventualno jedna fioka za escajg i krpe ako gospođa insistira.

    Na tako mali prostor ne bih radila šank jer nije praktičan (ovo nisi pominjao ali obzirom kako su svi ludi za šankovima eto da pomenemo). Za tako nešto bolje uzeti sklopivi sto i stolice. Npr.
    https://images.namjestaj.hr/image.ph...40&version=101

    Ovaj imaju u Jysku, i iako su i oni kao Ikea, neka srednja žalost koja više fura dizajn nego kvalitet, ovaj sto je super stvar za mali prostor (imam ga 2 godine i za sad se nije pomjerio).
    Po potrebi rasklapate samo jednu stranu stola ili obje. Za stolice sam pazarila u habitatu one limene isto rasklopive i one su top i bile povoljne oko 20e komad
    https://i.pinimg.com/originals/8a/ee...d86946d800.jpg

    Komoda isto po meni bespotrebna, bolje prostor ukoliko se može ovo postaviti u tu prostoriju ostaviti za neki ormar ili staviti po sredini neki mali sto za kafu/čaj.

    Slike sa Pinterest-a su divne ali uzmimo u obzir naše izvođače, naše plafone, a gospoda na netu imaju plafone od najmanje 3,5 metra, tako da te ideje po meni nisu realne, a da su lijepe nema priče.

    Ovo recimo isto nije loša ideja ali sad oko izvođenja i para je pitanje, davno sam gledala po Bgd pa mi se čini da je bilo da kolju sa cijenama za ovaj mehanizam.
    https://www.rockler.com/media/catalo...02-17-1000.jpg

    https://secure.img1-fg.wfcdn.com/im/...fault_name.jpg

    Ali eto, da te malo još glava boli

    Da li ovo iza ulaznih vrata ima prostora za neki ugradni plakar?

    Praštajte za linkove s tel sam pa ne mogu kačiti nego samo zalijepih sajtove.

    P.s. divna tema za proćaskati, a ko je prolazio sve detalje -iskustvo od koga se posijedi
    Bravo! Briljiras na temu kao i uvijek. Samo da znate da je i meni dosta pomogla

    A jedino naj koji ovo prolazi, zna muku.

  11. #11
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    I'm here to serve!

    E da, vidim nisam pomenula TV a evo i zašto. Meni lično ne treba. Bolje zakačiti neke relax fotke ili slike. Ako baš mora onda ga zakačiti na zid iznad nekog od ova dva kreveta, na kontra zidu može 2,3 police stepenasto postavljene ili kakve goj oj i to je to.

    Šalim se ja za sijede, iako realno tada jesam počela intenzivno da sijedim zbog neodlučnosti
    Sve u svemu začin C, tj ono što oću da kažem jeste da se ne opterećujete previše, iskustvo i diverzitet, sve je to lijepo, ali na koncu svega bitna je praktičnost, za mene minimalizam, to su ipak samo stvari pa ono, opušteno.
    Last edited by tigrovo_oko; 28-10-19 at 16:09.

  12. #12
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,648
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Aleksa, da maximalno iskoristiš prostor a opet da ne bude pretrpano

    Ajmo ovako - šta će ti onda fotelje? Po mom skromnom mišljenju ako dnevni boravak nema bar 40 m2 dvosjed s foteljama ne treba ni da se uzima. Skroz nepraktično. Sto za čaj takođe. Plafon je do visine od 2,5m tako da je meni lično prilično klaustrofobično imati krevet na spratu.

    U Dalasu kao i Ikei imate krevete za jednu osobu koja dolje ima fioku sa krevetom na točkiće, ili krevet koji kad se namjesti bude francuski 200*160. Ovaj na točkiće možete rotirati gdje vama odgovara kad dođe vrijeme spavanja.

    https://m.ikea.com/jp/en/catalog/products/art/70349327/

    http://saga-bih.com/wp-content/uploa.../DS-TRIO-3.jpg
    nasloni od ovog kreveta imaju pozadi kutije koje se mogu iskoristiti kao ormar recimo ili lagerovanje nekih stvari preko dana (posteljina).

    Što se kuhinje tiče - ringle dvije dovoljne, kettle, sudopera i posuda za cijeđenje posuđa. Ne znam da li bi rernu uopšte stavljala možda mikrotalasnu ugradnu, mada ni to (zavisi od potreba osoba). Da bi bolje iskoristili prostor za radnu površinu u kuhinji - cijelom dužinom kuhinje stavite radnu ploču i ostavite 60cm dolje prostora lufta da vam upadne manji frižider a ostatak da budu frontovi sa prostorom za posuđe. Gore isto frontovi i prostor za posuđe. Eventualno jedna fioka za escajg i krpe ako gospođa insistira.

    Na tako mali prostor ne bih radila šank jer nije praktičan (ovo nisi pominjao ali obzirom kako su svi ludi za šankovima eto da pomenemo). Za tako nešto bolje uzeti sklopivi sto i stolice. Npr.
    https://images.namjestaj.hr/image.ph...40&version=101

    Ovaj imaju u Jysku, i iako su i oni kao Ikea, neka srednja žalost koja više fura dizajn nego kvalitet, ovaj sto je super stvar za mali prostor (imam ga 2 godine i za sad se nije pomjerio).
    Po potrebi rasklapate samo jednu stranu stola ili obje. Za stolice sam pazarila u habitatu one limene isto rasklopive i one su top i bile povoljne oko 20e komad
    https://i.pinimg.com/originals/8a/ee...d86946d800.jpg

    Komoda isto po meni bespotrebna, bolje prostor ukoliko se može ovo postaviti u tu prostoriju ostaviti za neki ormar ili staviti po sredini neki mali sto za kafu/čaj.

    Slike sa Pinterest-a su divne ali uzmimo u obzir naše izvođače, naše plafone, a gospoda na netu imaju plafone od najmanje 3,5 metra, tako da te ideje po meni nisu realne, a da su lijepe nema priče.

    Ovo recimo isto nije loša ideja ali sad oko izvođenja i para je pitanje, davno sam gledala po Bgd pa mi se čini da je bilo da kolju sa cijenama za ovaj mehanizam.
    https://www.rockler.com/media/catalo...02-17-1000.jpg

    https://secure.img1-fg.wfcdn.com/im/...fault_name.jpg

    Ali eto, da te malo još glava boli

    Da li ovo iza ulaznih vrata ima prostora za neki ugradni plakar?

    Praštajte za linkove s tel sam pa ne mogu kačiti nego samo zalijepih sajtove.

    P.s. divna tema za proćaskati, a ko je prolazio sve detalje -iskustvo od koga se posijedi
    Ormar moze iza ulaznih vrata,sank ne dolazi u obzir,dobra ideja za sklopivi sto i stolice,za fotelje cu razmisliti da li i dalje mogu pored prozora lijevo i desno.u kakve sam stanove ulazio po inostranatvu pa to su geniji .makar danas se sve rijesi a ne hvali nam dobrih dizajnera i ideja.ovo je prostor za izdavanje, ljudi koji dodju najvise vremena provedu van apartmana tako da se tu vecinom prespava .ipak ne zelim da to bude puka forma ideale i djilkoski materijali tipa YISK.planiram da ulozim do 4 -5k € i za to mogu da dobijem vrhunski apartman.

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  13. #13
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Niko nije ni rekao da ne možeš. Opet, projekcije da će neko biti samo vanka - uzmi u obzir i da vremenske prilike diktiraju neki tempo. Takođe, ako je za izdavanje, uzmi u obzir da i nisu svi baš dobri domaćini pa ukoliko nešto "zeznu" više sam za opciju da te manje "boli" šteta sjutra nego da "čupaš kosu"

    U svakom slučaju, postovi će nekome da koriste i upute đe treba.

  14. #14
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    "Po mom skromnom mišljenju ako dnevni boravak nema bar 40 m2 dvosjed s foteljama ne treba ni da se uzima."

    @tigrovo_oko Ovo mi nije baš najjasnije...? Ako sam razumio, pretrpano bi bilo sa dvosjedom i foteljama u dnevni od npr 30kv, koji je rijetkost u stanovima... Predlažeš samo sofu...? Možda fotelja i tabure dodatno...?

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  15. #15
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Da preciziram moje "skromno mišljenje" čitaj moj osjećaj za prostor
    Jako volim kombinaciju dvosjed trosjed i fotelja. Estetski za tu kombinaciju po meni treba veći prostor, da bi taj triptih došao do izražaja a uz sve to ostali detalji, a naše prilike, stanovi koji se nude po tržištu su uglavnom dnevne sobe oblika pravougaonik zbog soba koje se dodaju stanu i dnevna soba je i trpezarija i kuhinja u ćošku. Nije lijepo ali tako je kako je. Kako se može vidjeti po netu, aktuelne su ugaone garniture manjih dimenzija, sofa bed na razvlačenje i par taburea, neko stavi fotelju manjih dimenzija i sad kako kome to legne na oko i što se udobnosti tiče... Individualno je. A opet i pitanje svrhe prostora, da li se traži i funkcionalnost ili jok.

    Ono što svakako znam da sem penthausa, dupleksa, velika većina stanova nema plafonsku visinu preko 2,5 metra a kad se tome dodaju i kerefeke sa spuštenim plafonima... ne izgleda lijepo sve to masivno na malom prostoru.

    I druga stvar nit sam dizajner, nit arhitekta, niti znam o kakvom rasporedu dnevnog boravka govorimo što se prozora vrata od terase npr, klima/radijator... sve su to detalji koji igraju svoju ulogu kad se postave u rasporedu ostatka.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  17. #17
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  18. #18
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Desno moze jedan krevet na novom noviu ispred i ispred koga ide dvosed
    Last edited by Oljce; 28-10-19 at 18:19.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moram da podelim svoje odusevljenje kupatilom. Moj prijatelj je radio svoj stan od nule i uradio je najlepse resenje kupatila koje sam ja videla a to je bez ovig ruznih tus kabina i bez kade (jer zauzima puno mesta) znaci slicno kao na slici samo BEZ stakla i ikakvih granicnika i vrata - kupatilo izgleda tri puta vece i nekako prefinjeno. Ako mislite da se sve zivo okvasi okolo nije istina - nista vise nego kad imate kadu ili tus kabinu... na drugoj slici je neka sauna pretpostavljam ali cisto da zamislite tus i bez staklenih vrata...
    Meni su tus kabine najtuznije resenje i najruznije .

    Last edited by Oljce; 28-10-19 at 18:35.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    Boje mi se ne dopadaju... ali hajde da kazemo da je to taj tip.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ipak, ja zaista volim tradicionalan macin kupanja


  22. #22
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako mene pitate tapete su ponovo in :-)


  23. #23
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Počastih se, prezadovoljan ;)


  24. #24
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  25. #25
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Cekaj, kupatilo bez kade/tus kabine i stakla uopste...
    Ne prska mnogo znaci...
    Ok...

    Nista od ovoga sto ste okacili mi se ne dopada...
    Quote Originally Posted by Olja View Post
    Jos ovaj bos po kuci ide, smrt za prostatu...

Page 1 of 107 123451151101 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Sređivanje enterijera automobila
    By ivanwoi in forum Vozila i oprema
    Replies: 12
    Last Post: 17-06-16, 13:38
  2. Identični uređajii - različiti proizvođači
    By autodijagnostika in forum Hardware
    Replies: 0
    Last Post: 03-04-14, 12:21
  3. GPS uređaj
    By Nymann in forum Hardware
    Replies: 5
    Last Post: 05-04-07, 15:30
  4. Pravilnik za uređaje u FQ opsegu 2400 MHz
    By Sale in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 9
    Last Post: 09-03-05, 13:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •