Moze li iko biti pametan kada molis pedijatra za antibiotik, i to drugi put u razmaku od par dana od zadnje posjete zbog istog problema, sve da pomognes svome djetetu, uz kristalno jasno obrazlozenje da je pomoglo i meni i starijem djetetu... odgovor je NE, prosto i jednostavno NE, evo grizem sebe jer sam nesposoban da predocim Bogovima naseg zdravlja ono sto sam vidio jos prvi put kada sam svjesno isao da trazim lijek za kakvo bakterijsko stanje, da mi dijete prosto nece ozdravit bez antibiotika!

Ni meni moja izabrana doktorica NE HTJEDE dati antibiotik jer ne vidje "nista" znacajno na grlu, nego "gutaj pastile, inhaliraj se i trpi..." pa ga poslije tri dana agonije uzeh na svoju ruku, jer sam imao kutiju u zalihe, poslije par sati nov covjek...

I naravno drugi put odem kod pedijatra, ne naseg, ali avaj, hitno, temperatura, . . . Kad ono jos grdje negoli u mom slucaju kada sam ga izricito trazio za sebe, i to poslije dvije godine ne gledanja doma zdravlja (nisam im neki trosak). I evo cijeli vikend gledam svoje dijete sa temperaturom kljukajuci ga antipireticima, boreci se bezuspjesno sa necim za sta vec 120 godina postoji lijek, ali avaj zloupotreba, ovooono, tj. da je samo privatnik, koji samo kada nije u jzu dovoljno savjestan da otvori oci i uz nadoknadu prepise antibiotik, jer jelte, krimogeno je djelo zalaziti u domen necijeg znanja- imanja.

Cekas koji sat u dz, pokupis jos stogod, dodjes na red, izadjes ko popisan svjestan da ne odlucujes ti o svome zdravlju, i to ne zbog neznanja! Pa onda ijopet, pa trebace ijopet sa neizvjesnim ishodom jer se mozda bakterija ne vidi golim okom, pa je ostalo jos samo da se Bogu svevisnjem molim da ce nasa izabrana sutra imati razumjevanja pred nasim skorasnjim iskustvom, ako klinicka slika i dalje ne pokazuje znakove koji opravdavaju taj spasonosni recept za antibiotik.

Tacno covjek mora u BIH da sprema zalihe za momente gdje vise nema dileme da je antibiotik jedini lijek. Nije vise pitanje ni antibiograma, mikrobiologije... Za sto ionako samo privatnici nude radno vrijeme i primanje uzoraka vrijedno postovanja, i vrijedno ijeura.

Nasa izabrana za djecu je zaista super, ali moja izabrana i nuzno posjecena za potrebe djeteta nisu super, prosto, preprosto!

Svaka slicnost sa stvarnim dogadjajima je iscamcena mukom i bespotrebnim znojem malisana od nepune tri godine, i mojim aktivnim svjedocenjem svega toga, pa i mojim samim iskustvom cak i mimo toga.

Da nisam koju prozborio odje lajao bih na zvijezde nocas lagano......................