Results 1 to 9 of 9

Thread: Ovako vas molim za Antibiotik

  1. #1
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default Ovako vas molim za Antibiotik

    Moze li iko biti pametan kada molis pedijatra za antibiotik, i to drugi put u razmaku od par dana od zadnje posjete zbog istog problema, sve da pomognes svome djetetu, uz kristalno jasno obrazlozenje da je pomoglo i meni i starijem djetetu... odgovor je NE, prosto i jednostavno NE, evo grizem sebe jer sam nesposoban da predocim Bogovima naseg zdravlja ono sto sam vidio jos prvi put kada sam svjesno isao da trazim lijek za kakvo bakterijsko stanje, da mi dijete prosto nece ozdravit bez antibiotika!

    Ni meni moja izabrana doktorica NE HTJEDE dati antibiotik jer ne vidje "nista" znacajno na grlu, nego "gutaj pastile, inhaliraj se i trpi..." pa ga poslije tri dana agonije uzeh na svoju ruku, jer sam imao kutiju u zalihe, poslije par sati nov covjek...

    I naravno drugi put odem kod pedijatra, ne naseg, ali avaj, hitno, temperatura, . . . Kad ono jos grdje negoli u mom slucaju kada sam ga izricito trazio za sebe, i to poslije dvije godine ne gledanja doma zdravlja (nisam im neki trosak). I evo cijeli vikend gledam svoje dijete sa temperaturom kljukajuci ga antipireticima, boreci se bezuspjesno sa necim za sta vec 120 godina postoji lijek, ali avaj zloupotreba, ovooono, tj. da je samo privatnik, koji samo kada nije u jzu dovoljno savjestan da otvori oci i uz nadoknadu prepise antibiotik, jer jelte, krimogeno je djelo zalaziti u domen necijeg znanja- imanja.

    Cekas koji sat u dz, pokupis jos stogod, dodjes na red, izadjes ko popisan svjestan da ne odlucujes ti o svome zdravlju, i to ne zbog neznanja! Pa onda ijopet, pa trebace ijopet sa neizvjesnim ishodom jer se mozda bakterija ne vidi golim okom, pa je ostalo jos samo da se Bogu svevisnjem molim da ce nasa izabrana sutra imati razumjevanja pred nasim skorasnjim iskustvom, ako klinicka slika i dalje ne pokazuje znakove koji opravdavaju taj spasonosni recept za antibiotik.

    Tacno covjek mora u BIH da sprema zalihe za momente gdje vise nema dileme da je antibiotik jedini lijek. Nije vise pitanje ni antibiograma, mikrobiologije... Za sto ionako samo privatnici nude radno vrijeme i primanje uzoraka vrijedno postovanja, i vrijedno ijeura.

    Nasa izabrana za djecu je zaista super, ali moja izabrana i nuzno posjecena za potrebe djeteta nisu super, prosto, preprosto!

    Svaka slicnost sa stvarnim dogadjajima je iscamcena mukom i bespotrebnim znojem malisana od nepune tri godine, i mojim aktivnim svjedocenjem svega toga, pa i mojim samim iskustvom cak i mimo toga.

    Da nisam koju prozborio odje lajao bih na zvijezde nocas lagano......................
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  2. #2
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    656
    Thanks Thanks Given 
    210
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Ako ti treba, tablu ili dvije ti mogu iscackati.

    Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk

  3. #3
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hvala u svakom slucaju.
    No sutra cemo zvanicno, "prvi" po treci put i odlucno, vidjece se muka na prvu, pa da ne bude barem mimo papira i legalnog nacina pribavljanja antibiotika, a ni mimo slike koju sami prave, i takav kurs uostalom.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Nažalost svjedok sam izbjegavanja davanja antibiotika malom jednoipogodišnjem djetetu, koje je proljetos prvo dobilo strašnu gripu sa 40 temperaturom ali dr veli da je gripa virus koji se ne lijeci antibiotikom (znamo, mila, no kad imunitet ode od virusne infekcije lako se kači bakterija) pa je onda dijete krenulo da kašlje stravično, ali ni to nije bilo dovoljno alarmantno za izabranu dr tj ona nije ništa čula na plućima iako se diejte gušilo tako da ni pod razni ni tad nije htjela da da antibiotik da bi dijete na kraju završilo sa obostranom upalom pluća (kad su ga odnijeli u dječiju poluživoga) na infuzijama sa longacefom i urbazonom plus oralno antibiotik neke druge grupe ....evo neka mi neko kaže koja je šteta veća? Da je dijete popilo sumomed forte prije ili longacef, urbazon i sumomed cini mi se posle?! Ne znam nijesu mi jasni i najmanje troje djece znam koja su zaglavila nakon gripa sa komplikovanim upalama i to nijednom niej prepoznato od strane izabranog pedijatra....ne zanima ih što roditelj kaže da mu dijete reaguje na određeni način na takva stanja! Da izludi čovjek!
    Povedi dijete kod dr Vulekovića ima ordinaciju Preko Morače, mislim u Vasa Raičkovića ili Svetozara Markovića iza Malbaški ordinacije...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #5
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,155
    Thanks Thanks Given 
    1,013
    Thanks Thanks Received 
    1,620
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    Hah, citam ovo, pa mi pade na pamet situacija koja mi se desila prosle godine...

    Zdrav ka' drijen nisam bio kod doktora ko zna otkad...Ali za neko kratko vrijeme promijenim ishranu i maknem 16 kila...
    I osjeca sam se malo neobicno, nesto me vrtoglavice fatale, reko aj da podjem da mi da uput da izvadim nalaze, ko zna kakvi su.

    Ja kod doktorice, rekoh nije mi nista, nekad mi se vrti u glavu, makao sam dosta kila, mozete li mi dat da izvadim nalaze?
    Kraljica ka iz topa radi napisacu ti da si prehladjen, dacu ti recept ovaj za ove antibiotike na tvoju knjizicu, podji tu do apoteke i podigni ih i daj mi ih, pa cu ti ja onda dat uput...
    ???
    na moje ime uzima ljekove za sebe


    evo nas ka u breaking bad
    Last edited by Laz; 09-10-19 at 01:19.



  6. #6
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Na zalost ima raznih doktora i to sta rade im pored (ne)znanja zavisi i od direktive sa "vrha"
    Jer u Fond sjedi ekonomista i odlucuje koji se ljekovi nabavljaju i od koga, i neki naredni ekonomista diktira tempo trosenja jer se nema para za to, a treba razvuci da traje godinu... za autoput ima, za pasarelu u MK mEleon i kusur ima jer je bilo skupo nacrtati zabru i napravit jedne stepenice itd itd itd

    E sad, tuzna je i istina da smo mi svi navikli da se u stek drzi mini apoteka pa svasta znamo uzimat na svoju ruku sa ili bez potrebe pa se stekne rezistencija, pa kad stvarno zatreba efekat bude umanjen ili nikakav.

    Generalno, ja volim pedijatra(icu) koja prati moju djecu (i mene je nekad davno) jer ne pribjegava odmah nepotrebnoj hemiji, ali s mjerom (rekao bih ja laicki).
    "Pravilo" je gledaj u dijete, ne u pelenu ili maramicu i ne trci u bolnicu svaki cas... ako ima visoku temperaturu, ali nema drugih simptoma (recimo sem nosa), onda sjedi kuci, zna se procedura (u dz ces samo nesto dodatno navuci)... ali ako kaslje, prati kako dise pa doktoru i prije... da ona to "cuje" - pluca su opasna i kod velikih, a ne djece ako se zapuste.
    Ali generalno, prije ce preporucit sirup za kasalje nego antibiotik ako misli da ne treba...

    Opet s druge strane, jedna strijela (da je ne imenujem) u djeciju bolnicu je mjesec dana ostala pri odluci da dijete ima atipicnu upalu kuka. Poveo sam dijete jer se probudilo i nije moglo na nogu (vidno problem natekli zglob, misleci da je iscasen)... dijagnoza - upala kuka. Kaze zena atipicna, u malom broju slucajeva s eprenese na skocni zglob i da terapiju.
    Kako je zglob bio veci, ja navece nazad, zena se posprda i da mi "ucini" snimi novu - sve cisti. Privatno na UZ posle 2 dana - sve cisto...
    Ispostavilo se da je zbog pada imuniteta infekcija/upala otisla na skocni zglob, koji je oteka prvo, da bi na kraju izbio gnojni proces... i bez obzira sto snimak i UZ nijesu pokazali nista neobicno na kuku, zena je do kraja ostala pri svojoj teoriji da je to atipicna upala kuka dje se bol prenosi na skocni zglob i tako izgleda...
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  7. #7
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Proslo je to nekako, po uzimanju antbiotika koju je izabrana prepisala, ovoga puta - eto bez i najmanje sumnje da treba, temperatura je spala a dijete se refalo poslije par sati... Ali kako djavo ne miruje, a kolektivi kao vrtic posreduju, juce vec vidno oslabljeno dijete zadnjim putesestvijama do doktora koje kao da ce zmija ujesti ako prepisu antibiotik, uplakano dijete uzimam iz vrtica zaleci se na bol u uhu, istina - javili su iz vrtica, pa direktno, u dz jer ko je drugi ovlasten da salta prva-rikverc ljude koji muke muce?! I tako nosim malisana duze od sat vremena u tom stanju ispred ordinacije doktorke koja me na nevidjeno bahat nacin izbacuje iz ordinacije sa djetetom u narucju, iako su nas ostali i cekaonice pustii... Sve sa njenim obrazlozenjem da ima zakazanih, i to je to od cuvara naseg zdravlja, a tako ocito lijecenja svog psihickog......

    Ajde, nema nervoze ni truna sa moje strane, nego cekam jos nekih pola sata sa malisanom, premjestajuci ga sve cesce sa lijeve na desnu ruku, dok nije dosla druga doktorka, i sestra koja vidje cijelu situaciju (hvala joj!) Nas odmah salje kod nje, odmah brufen, antibiotik... Ali u apoteku cvrc, moram platit nekih desetak eura za prepisani antibiotik na knjizicu... Normalno, ne zalim, niti imam kakvu bekstejdz primisao na putu da pomognem malisanu, kao ni sada uostalom, no eto, ima nesto sto se zove kolektivna svijest, a kada je za kolektivno dobro - dobra je. U tu svrhu, zivjeli mi!
    Last edited by Xerxes; 17-10-19 at 07:41.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  8. #8
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Prilično pouzdan podatak za utvrđivanje da li se radi o bakterijskoj ili virusnoj infekciji jeste CRP iz krvi.
    Otprilike sve vrijednosti preko 30 bi trebalo da ukazuju na bakterijske infekcije ukoliko su i drugi klinički pokazatelji prisutni.
    U privatnim ordinacijama i laboratorijama se nalaz CRP-a vadi relatino brzo, najbrže što sam ja vadio je za 7 minuta, tu u City kvart.
    U UK su napravili specijalan aparat kojim se u par minuta radi CRP baš iz razloga dijagnoze vrste infekcija.
    Imao bih još dosta da vam napišem na ovu temu ali ću drugom prilikom jer sad u žurbi sam.

  9. #9
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ja sam imao problem sa nekom mladom doktoricom oko prepisivanja ljekova i slicno, nema ni godinu staza a glumi neku ekstremnu profesionalnost, posle nekog vremena mi je do**rcilo, promijenio izabranog, kod ovoga nemam takve probleme, naprotiv covjek je izuzetno lak za saradnju - problem rijesen

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Ovako!
    By N-I-K-O in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 2
    Last Post: 26-02-13, 20:12
  2. E ovako
    By WOODSTOCK in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 27-09-06, 02:01
  3. E sad bi oni ovako....
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 129
    Last Post: 26-05-06, 16:31
  4. ovako
    By GAGA in forum CdM Arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 03-04-06, 11:58
  5. E ovako bih ja ...
    By Avetinjak in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 21
    Last Post: 02-04-06, 23:31

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •