Results 1 to 9 of 9

Thread: ZOTAC GTX 1080 Amp Extreme

  1. #1
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    775
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    35 Posts

    Default ZOTAC GTX 1080 Amp Extreme

    Ne bih ovu karticu dalje komentarisao , samo cu rec da je ovo zvanicno deklarisan kao najbrzi GTX 1080 model , bolji i od Strixa i od Aorusa. Njegov Base clock je veci nego boost clock vecine drugih modela , fabricki je overklokovana do krajnjih granica tako da vam MSI Afterburner tu vise ne moze pomoc ... Inace mislio sam da su Strix i Aorus najljepsi modeli po pitanju dizajna ali sam se prevario opasno, jer ovo je ukras u kucistu ili ti rigu ! Prije par dana joj je ociscena prasina kompresorom i svjeze promijenjena termalna pasta. Boostuje sama do 2100 MHz , znaci nevjerovatno!!! Pozeljno je doci i sami provjeriti i isprobati tj. uvjeriti se u ispravnost grafike.

    Kontakt telefon 067566400 , Viber i Whatsapp

    Da UPOZORIM , da ne bude posle ovo ono, onaj koji misli da kupi , mora imati na umu sledece :

    1.Potrebna su 2 x 8-mo pinska konektora za napajanje
    2.Dimenzije su nenormalne, ovo je zvanicno najveca graficka na svijetu !!! "Item dimensions 12.7x2.5x5.8 in" , prevedite ovo u centimetre pa cete se uvjeriti kakva je ovo grdosija (32cm je duga to znam). Zato lenjir u ruke i izmjerite prostor u kucistu dobro .
    3.Topla preporuka da napajanje bude preko 600W (i to pod uslovom da je neko malo kvalitetnije, nista MS industrijal i te gluposti) , ispod toga nemojte se igrat momci jer skupa je ovo igracka.

    Click image for larger version. 

Name:	14-500-399-S99.jpg 
Views:	381 
Size:	11.2 KB 
ID:	164494 Click image for larger version. 

Name:	7776_11_zotac-geforce-gtx-1080-amp-extreme-fastest.jpg 
Views:	350 
Size:	13.5 KB 
ID:	164495 Click image for larger version. 

Name:	91BPm0hO1zL._SX466_.jpg 
Views:	341 
Size:	11.9 KB 
ID:	164496Click image for larger version. 

Name:	viber_image_2019-10-06_09-42-36.jpg 
Views:	279 
Size:	11.1 KB 
ID:	164585 Click image for larger version. 

Name:	viber_image_2019-10-06_09-42-37.jpg 
Views:	278 
Size:	12.5 KB 
ID:	164586 Click image for larger version. 

Name:	viber_image_2019-10asd.jpg 
Views:	264 
Size:	12.2 KB 
ID:	164587 Click image for larger version. 

Name:	viber_image_20sd.jpg 
Views:	260 
Size:	12.8 KB 
ID:	164588

    Kompenzacije su moguce i pozeljne , ali samo za ozbiljnije grafike , da mi nudite npr. RX550 i doplatu ne vidim kako vam se isplati. Dakle RX570 8GB i jaci modeli. (grafike sa 4GB i ispod me apsolutno ne zanimaju)

    Za kes 385 eura i ovo je poslednja korekcija cijene
    Last edited by zeox; 09-10-19 at 12:51.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    211
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li ima oruzani list ?

    refresh

  3. #3
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    775
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lale View Post
    Da li ima oruzani list ?

    refresh
    Vjeruj mi za ovo ti treba . Ne moras da guras da je ubcis u onj PCI slot. Sama ulegne pod svojom tezinom , strasno haha

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica, Budva..
    Posts
    829
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Razmishljam se da je uzmem, nego me cudi zasto je prodajes kad je tako dobra i mijenjas za druge kartice. i zasto si joj mijenjao termalnu pastu i odvajao hladnjak. To se NE PREPORUCIJE na jacim grafikama. Da nije popravljana, majnovala i tome slicno ?

  5. #5
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bar
    Posts
    642
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Cijena je prihvatljiva, uzeo bih je odmah, ali me brine sta se desilo prilikom rastavljanja graficke.Hladnjak se kod vecine jacih grafika bas cvrsto zalijepi za gpu, pa je prilikom skidanja potrebno natezanje i krivljenje ploce, sto lako dovede do mikro-pukotina u vezi gpu-a sa plocom, koje se tek kasnije pokazu, nakon nekoliko ciklusa hladjenja i grijanja grafike.Osim toga, zanima me sta si uradio sa termalnim oblogama koje se nalaze na memorijskim modulima i naponskom bloku, jer se i one nakon skidanja hladnjaka moraju obavezno zamijeniti, jer stare prilikom vracanja ne mogu ostvariti idealan kontak na povrsinu hladnjaka ili komponente?
    Da je u pitanju neka bezvezna graficka, ovo me naravno ne bi zanimalo, ali u slucaju 1080 ne radi se o maloj vrijednosti, pa ne zamjeri sto pitam.

  6. #6
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    775
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gameaddict View Post
    Cijena je prihvatljiva, uzeo bih je odmah, ali me brine sta se desilo prilikom rastavljanja graficke.Hladnjak se kod vecine jacih grafika bas cvrsto zalijepi za gpu, pa je prilikom skidanja potrebno natezanje i krivljenje ploce, sto lako dovede do mikro-pukotina u vezi gpu-a sa plocom, koje se tek kasnije pokazu, nakon nekoliko ciklusa hladjenja i grijanja grafike.Osim toga, zanima me sta si uradio sa termalnim oblogama koje se nalaze na memorijskim modulima i naponskom bloku, jer se i one nakon skidanja hladnjaka moraju obavezno zamijeniti, jer stare prilikom vracanja ne mogu ostvariti idealan kontak na povrsinu hladnjaka ili komponente?
    Da je u pitanju neka bezvezna graficka, ovo me naravno ne bi zanimalo, ali u slucaju 1080 ne radi se o maloj vrijednosti, pa ne zamjeri sto pitam.
    Naravno imas svako pravo da pitas , jer nije jeftina igracka. Sto se tice odvajanja hladnjaka od PCB-a , znam tacno na sta mislis , i zbog toga sam izuzetno pazljiv i obazriv tako da se u tom smislu nije nista desilo. Graficka je vec duze od mjesec dana kod mene i svaki dan fakticki je koristim za neki havy gaming dva sata najmanje, tako da bi se nedostaci vremenom manifestovali. Za termal padove si potpuno u pravu, pozeljno je da se zamijene ali nije obavezno , barem to momci iz linus tech tipsa, i gamer nexus i tech yes city-ja ne rade stalno. Da sam ih imao pri ruci zamijenio bi ih odma, ali nazalost nisam tako da sam stare vratio kako su bili. Znam da su temperature graficke u fabrickim granicama odnosno odlicne drugim rijecima, mogu da ti snimim i posaljem to je najmanji problem (s tim sto mi kuciste ima fantastican airflow).

    E sad , nekoliko skupih ovog ranga i par jeftinijih (tipa gtx 1070) i grdilo bezveznih (tipa RX580/570) sam rastavljao i cistio i mijenjao pastu , i sklapao nazad , nikad jedan jedini problem nisam imao , bilo koje vrste nakon sklapanja, a thermal padovima nisam ni pridavao neki znacaj. Da je neki falio ili da se pocijepao prilikom skidanja onda bi ga stvarno mijenjao... a ovako... otvorim, ocistim, promijenim pastu, sklopim nazad ... i graficke rade ka nove...

    Ali si me dobro podsjetio za ubuduce , nije da nisam gledao na ebay thermal padove da ih narucim jer su prilicno jeftini, ali se slabo razumijem u njih pa ne znam sta da narucim tj. koje, ako imas neki predlog slobodno mi preporuci, odmah cu ih sada kupit, da ih zamjenim ovoj , a i da drzim rezervu za buduce.
    Last edited by zeox; 14-11-19 at 12:53.

  7. #7
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bar
    Posts
    642
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Hvala ne detaljnom odgovoru, poslao sam ti pm.

  8. #8
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    775
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Ajde da vam malo smanjim cijenu 360e za kes i korigujem kompenzacije (u kompenzaciji je 380e), u kompenzaciji mogu SAMO sledeci modeli :

    1.RX570 8GB +270e
    2.RX580 8GB +230e
    3.GTX1060 6GB +210e
    4.GTX1070 +130e
    5.GTX1070Ti +80e

  9. #9
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    775
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Prodato

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem GTX 1080 Zotac Mini
    By zeox in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 17-08-19, 11:05
  2. Библијски креационизам
    By ihtus777 in forum Religija i filozofija
    Replies: 39
    Last Post: 16-11-09, 18:50
  3. Примјер измишљотина
    By gamechanger in forum Istorija
    Replies: 11
    Last Post: 31-03-07, 00:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •