Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 207

Thread: Reorganizacija foruma / novi moderatori / nova pravila / nove sankcije [2019]

  1. #26
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    - mene zanima recimo da li bi mogla da se uvede opcija ‘hide’ (ako već nije prisutna) za odredjene pdf koje ja ne želim na svom feedu (odvratan izraz al ne mogu se sjetit drugog ) tipa Oglasi?
    - i što predloži kolega da dobijemo opciju da nešto napišemo ispod nicka al shodno pravilima foruma naravno.

    toliko od mene


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ima opcija na globalnom, moram provjeriti za pojedinacnog korisnika.

    O kojem feed-u govorimo?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    the World's leading dance event
    Sensation


  2. #27
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Jes da je nebitno, ali koja je svrha ograničenja da se ne može dat reputacija istoj osobi što se neće još 19 drufih naređat? Zar nije bolje ograničit tu mogućnost na par dana?
    Razmotrićemo predlog i tehničke mogućnosti.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    the World's leading dance event
    Sensation


  3. #28
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by REALista_05 View Post
    Kad cemo da se bahatimo sa idejama onda i ovo ako moze sa tehnicke strane da se odradi

    Vidim zanimljiv post/komentar volio bi da ga sacuvam i tako pinovan ili "save" komentar da se samo meni pokazuje u moj dio "sacuvani komentari" da se ne moram patit sa skrinsotovima i pamtit dje sam sta procitao od zanimljivih ili poucnih komentara
    Ima dodatak, viđeću da li se može implementirati.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    the World's leading dance event
    Sensation


  4. #29
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    1. Da se na podforumu Sport uvede zabrana korišćenja riječi "gasi", "kasiran", "doktorica" i sličnih izmišljotina nekolicine forumaša.

    2. Da se dobija ban za provokacije na nacionalnoj osnovi zamaskirane u tobožnja navijačka prepucavanja i pravo na iskazivanje mišljenja, koje pojedini članovi ponavljaju iz dana u dan.

    3. Ako je neko na ignore listi da svuda bude na ignore, a ne da poruke vidim na tapatalku u slučaju kad je poruka osobe koju ne želim da vidim posljednja napisana u temi.
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  5. #30
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    1. Srećan rad!

    2. Više žena u vlasti?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  6. #31
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dnikola View Post

    O kojem feed-u govorimo?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    moguće da se pogrešno izrazih, mislio sam na to da kad recimo ulazim na forum preko tapatalka da mogu da maknem pdf Oglasi tj. da mi se postovi iz tog pdf ne pojavljuju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  7. #32
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    570
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Uz rizik da budem anatemisan, predložio bih vizuelnu promjenu na početnoj strani, promjenu plave prsate konobarice. Razumijem da ima starih forumaša koji su sentimentalno vezani za izgled foruma ali mislim da forumu treba osvježiti izgled.

    Dodatni predlog koji bih imao jeste da se na detaljima korisnika na postu koji objavi na bilo kojoj temi prikaže u jednom redu,fusnoti info, npr koliko je puta bio banovan,koliko je infrakcija dobio,na koliko se ignore lista trenutno nalazi. Mislim da bi to smanjilo količinu trolovanja pojedinaca.

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  8. #33
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    - mene zanima recimo da li bi mogla da se uvede opcija ‘hide’ (ako već nije prisutna) za odredjene pdf koje ja ne želim na svom feedu (odvratan izraz al ne mogu se sjetit drugog ) tipa Oglasi?
    - i što predloži kolega da dobijemo opciju da nešto napišemo ispod nicka al shodno pravilima foruma naravno.

    toliko od mene

    What's New? filtrira oglase


    New Posts
    prikazuje oglase
    The more things change, the more they stay the same.

  9. #34
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    What's New? filtrira oglase


    New Posts
    prikazuje oglase
    a on govori o tapatalku.

    na sta mi ne mozemo uticati..

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    the World's leading dance event
    Sensation


  10. #35
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    162
    Thanks Thanks Received 
    67
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Ukinuti reputaciju potpuno, povećati broj moderatora, uvesti rangove među moderatorima(tipa junior,senior,global itd). Da se zna koji je moderator zadužen za određeni podforum.

    Umjesto dodavanja reputacije, kako reče neko od kolega, ostaviti neko dugme dolje u dno posta, tipa ODOBRAVAM, a pored toga broj koliko je puta taj post odobren ili pohvaljen.

  11. #36
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaka reforma je teska.
    Puno uspjeha za Vas.

    1. Neko je pomenue, ali ako je tehnicki moguce dozvoliti forumasima da sami moderisu temu koju otvore. Moze i probno

  12. #37
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    -dozvoliti promjenu nicka 1 godisnje ili 2 puta ukupno od otvaranja profila
    Nipošto iz par razloga

    Poslije x godina na forumu svi znamo sa kom diskutujemo. Mijenjanje imena nije mnogo drugačije od pravljenja drugog naloga i samo olakšava trolovanje, a da ne pominjem botove za svake izbore koji su aktivni jednom godišnje. Dosta nas ima ljude koji iz njima znanih razloga imaju nekoga na ignore i ako taj promijeni nick trebaš provesti vrijeme prije nego ponovo vidiš da te


    i nije mi jasno što se do te mjere cenzuriše šala Niko nije učlanio da bi se informisao o stanju na berzi, a osim toga zar niste čuli za izreku "u svakoj šali ima po malo šale, sve ostalo je istina"
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #38
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Nipošto iz par razloga

    Poslije x godina na forumu svi znamo sa kom diskutujemo. Mijenjanje imena nije mnogo drugačije od pravljenja drugog naloga i samo olakšava trolovanje, a da ne pominjem botove za svake izbore koji su aktivni jednom godišnje. Dosta nas ima ljude koji iz njima znanih razloga imaju nekoga na ignore i ako taj promijeni nick trebaš provesti vrijeme prije nego ponovo vidiš da te


    i nije mi jasno što se do te mjere cenzuriše šala Niko nije učlanio da bi se informisao o stanju na berzi, a osim toga zar niste čuli za izreku "u svakoj šali ima po malo šale, sve ostalo je istina"
    Nije tacno da znas s kime diskutujes,moj nick ti ne znaci nista ako me ne poznajes licno.poznajem vecinu clanova foruma uzivo i sa dostinom sam se vidio makar jednom kroz prodaju.botova ce uvijek biti, tu se nista ne moze i nece promjeniti sto se tice nekih tema(politika crkva itd)
    promjena mog nicka nece promjeniti naslove i teme na kojima sam diskutovao sve ostaje na svom mjestu . iza botova stoje partije ili dokoni provokatori tako da admin i moderatori jednim klikom sankcionisu BANOM te male crvice

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  14. #39
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,155
    Thanks Thanks Given 
    1,013
    Thanks Thanks Received 
    1,620
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    Mogu li slike koje se uploaduju direkt na forum bit malo vece?
    Ne znam kakva je ovo rezolucija, 320x240 ka' da smo na dial up
    pretpostavljam da je tesko skladistit toliku kolicinu podataka, ali isto svaki put kad pane neki sajt za image hosting pola tema ostane prazno


    Dajte nam neke nove titule, nista ovo member, forum resident itd...

    A i kakva je ovo muka kad se mijenja profilna slika/avatar, treba preko 30 programa da smanjim sliku po vasim kriterijumima


    Moze li search opcija nekako da se unaprijedi, jer je prakticno beskorisna



  15. #40
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,565
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    383
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    Search opcija je beskorisna na svakom forumu.
    James Tiberius Kirk

  16. #41
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Dao bih dva predloga:

    1. Bitrate da bude moderator na gastronomiji. Nece imat puno posla tamo, ionako je najveca prepirka tamo da li je bolji burek sa mesom kod Stiva ili nedje drugo (definitivno kod Stiva je najbolji :-))

    Zasluzio je jer covjek je non stop po restoranima I dosta solidno ocjenjuje I daje preporuke ili kritike. Postao je pravi influenser sto se hrane tice. Da otvaram restoran prvo bih njega zvao da proba gratis :-)

    2. Kod anketa na forumu da se ogranici pravo glasa samo memberima I starijima. U suprotnom imamo poplavu new membera koji obesmisle bilo kakvo glasanje na forumu. E sad ne znam koliko postova treba do statusa member.... Ako je samo 50 onda to poostriti.

    Isto ogranicenje bih stavio I za postovanje na pdf politika, jer imamo pojavu banovanih likova koji samo naprave novi nalog I nastave sa spamom ili pak pojavu new membera koji obesmisle svaku raspravu.
    Last edited by kimmi; 21-09-19 at 11:44.

  17. #42
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Moze li search opcija nekako da se unaprijedi, jer je prakticno beskorisna
    Quote Originally Posted by zrnojed2 View Post
    Search opcija je beskorisna na svakom forumu.
    Šta joj konkretno fali?
    Last edited by ASC; 21-09-19 at 13:39.

  18. #43
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Ja cu morati onda da batalim boldovana slova? Ako je pravilo sto da se radi.

    Ja imam tehnicki prijedlog. Kad kucam post i napisem nekoliko rijeci, i hocu da uradim korekciju tj kad kliknem backspace ne brise mi zadnje slovo nego me vrace na pocetak reda. Tu stoji kursors.
    To je u apsolutno svaki browser i na vise kompjutera situacija. Moze li se ovo popraviti?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #44
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Valjalo bi da se infrakcije preciznije definišu. Ovako se dešava da se dobije infrakcija zbog prijetnji, uvreda i slično, a post ostane neizbrisan. Ne može istovremeno post da bude prijetnja ili uvreda i da ostane neizbrisan.

    I da, i mene interesuje postoji li mogućnost da mi ispod nicka stoji nešto customize-irano.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  20. #45
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Ovo sam vec ranine nedje pominjao.

    1. Bilo bi odlicno ako bi se mogla vratiti funkcionalnost 'settings'-a, tj. ovog linka dolje, kakva je ranije bila, https://forum.cdm.me/usercp.php
    Od kad ste nesto mnjenjali mozda prosle godine, izgubila se funkcija da ti na tom linku prikazuje najnovije postove koje si procitao na temama na koje si subscribeovan, prikazuje samo teme na kojima nisi procitao zadnji post.
    Ne znam da li je ovo razumljivo sto sam napisao.
    Da pokusam da objasnim na primjeru, ako je tema npr. 'Smijesne Slike', ako si subscribeovan na nju i ako je skoro postovano na njoj sto nisi procitao, prikazace je tu, a ako si procitao post onda se tu vise nece prikazati, samo prikazuje teme sa neprocitanim postovima.

    2. Na istom linku se nakon banovanja izgube subscribeovani podforumi, npr Prodaja/Oglasi i slicno.

    3. Da li je moguce u vremenu trajanja bana omoguciti korisniku relativno normalno citanje tema, tj. onemoguciti mi aktivni status, slanje i primanje poruka, davanja reputacije, postovanja i otvaranja tema, al mu ostaviti mogucnost da cita teme na koje je subscribeovan, da moze da ulazi na gorepomenuti 'settings' link kao i na 'subscriptions- itd.?


    Quote Originally Posted by ToJeMojBrat View Post
    Uz rizik da budem anatemisan, predložio bih vizuelnu promjenu na početnoj strani, promjenu plave prsate konobarice. Razumijem da ima starih forumaša koji su sentimentalno vezani za izgled foruma ali mislim da forumu treba osvježiti izgled.

    Dodatni predlog koji bih imao jeste da se na detaljima korisnika na postu koji objavi na bilo kojoj temi prikaže u jednom redu,fusnoti info, npr koliko je puta bio banovan,koliko je infrakcija dobio,na koliko se ignore lista trenutno nalazi. Mislim da bi to smanjilo količinu trolovanja pojedinaca.


    Anatema na tebe :-D
    Sad ozbiljno, nikako ne bih da nam se mice nasa lijepa, plava maskota foruma bujnih grudi.
    Forever young, i want to be forever young

  21. #46
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    647
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Bilo bi fino da se ukine ili makar poveca limit od 300 privatnih poruka.

  22. #47
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Ograničenja broja poruka i veličine slika koje se mogu zakačiti kao attachment su iz vremena kad smo svi imali dialup i kad server hosting nije bio dostupan kao danas. Treba to pojačati.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  23. #48
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    162
    Thanks Thanks Received 
    67
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Mislim da attachment-i opterećuju forum.Veća fotka-veće opterećenje.Od povećanja ti nema ništa.

    Postoje brojni besplatni servisi za upload fotki, tamo se registrujete a na ovom forumu samo zakačite link.

  24. #49
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ovo sa fotkama Vam je veliki minus . Nek bude bar 800x600 to nije ni sto kilobajta . Jer stvarno svaki servis pre ili kasnije trazi naplatu a realno pored fb i nemam potrebe bilo gdje da ih kacim . Nego cu ubudice postavljati link za fb fotku .

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,577
    Thanks Thanks Given 
    680
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    205 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Jes da je nebitno, ali koja je svrha ograničenja da se ne može dat reputacija istoj osobi što se neće još 19 drufih naređat? Zar nije bolje ograničit tu mogućnost na par dana?
    Ne ocekujem da ce bilo ko reagovati, ali i mene ovo nervira, iako, u sustini, nije toliko bitno.
    Mada, kao sto je vec neko rekao, mozete reputaciju u potpunosti i ukinuti...
    Ali ako reputaciju nije moguce ukloniti, a tehnicki je izvodljivo napraviti neku korekciju, onda biste isto mogli regulisati na nacin na koji je, recimo, NHM sugerisao...

Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Moderatori foruma o politici..
    By phenomenon in forum CdM Arhiva
    Replies: 15
    Last Post: 23-01-06, 17:43
  2. Moderatori ovoga foruma...
    By Kontrolor in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 08-04-04, 15:39
  3. Pravila foruma BUDUCNOST CRNE GORE
    By zippy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 23-02-04, 13:48
  4. PRAVILA FORUMA Politika generalno!
    By zippy in forum Politika generalno
    Replies: 0
    Last Post: 23-02-04, 13:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •