Page 1 of 8 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 189

Thread: Bojkot, da ili ne... šta je potrebno za uspjeh?

  1. #1
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default Bojkot, da ili ne... šta je potrebno za uspjeh?

    Ovo pitanje se provlači na dosta tema pa rekoh da otvorimo jednu gdje će se ukrstiti argumenti za i protiv. Šta se dobija bojkotom? Šta se gubi bojkotom?

    Ajde, pošto sam otvorio temu da ukratko napišem neke teze vezano za ovu temu.

    Izbori, ma kakvi bili (demokratski, pokradeni, namješteni,...), su jedina instaca koja određuje snagu neke partije, odnosno kolika je njena podrška među narodom. Neizlaskom na izbore gubi se bilo kakav uticaj te partije, odnosno ista nema više kapaciteta za unutrašnje, a još manje za spoljno djelovanje. Ukratko, neizlaskom na izbore stranka gubi uticaj, te lako može da dođe do nestajanja iste (mnogi će reći ,,nikakve štete"). U svakom slučaju, bitno se smanjuje politički uticaj stranke ukoliko ista ne izađe na izbore.
    Ipak, ukoliko stranka izađe na izbore ona istim daje legitimitet, ma kakvi oni bili. Koja je donja crta ispod koje se ne smije ići, odnosno koji je minimum da bi se mogao dati legitimitet izborima? Svaka stranka ima različit odgovor, a utisaka sam, kako se izborni dan približava kriterijumi izlaska na izbore se snižavanju.

    To je, ukratko, vezano za partije, šta je sa građaninom?

    Bojkot je jedna vrsta građanske neposlušnosti. To je stav kojim se poručuje: ,,svi ste vi ista go*na", ,,nemam za koga", ,,niko me od vas budućih uhljeba nije pokrenuo da glasam",... Izlaskom na izbore daje legitimitet istim i utiče na političku pteraspodjelu moći (pa makar izbori bili namješteni, ali formalna dužnost je ispunjena).

    Znam da je u ovoj temi lako doći do onoga ,,trebalo bi... ", ipak, ajmo ovdje da komentarišemo o realnim mogućnostima. Primjer: ,,trebalo bi jedinstvena opozicija..." je nešto što spada u kategoriju nemogućeg. Dakle, pričajmo o mogućem... uostalom, to je politika, zar ne?

    Ipak, pitanje svih pitanja, koji je to minimum da bi se bojkot izbora mogao proglasiti uspješnim?



    Sent from my Motorola 8400

  2. #2
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,953
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    156
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    Iskustvo iz Albanije kaze da smo popusili. Tamo je izaslo oko 20% upisanih kako sam shvatio i to je zapadu bilo sasvim dovoljno da kazu da su izbori uspjeli i da je cak i bojkot demokratsko sredstvo i vid borbe koji je iako nepozeljan ipak prihvatljiv nacin borbe u savremenim politickim sistemima. Izvinite ako sam neprecizan, ali ja sam to tako razumio.
    Tako da ne vidim smisao bojkota.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  3. #3
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Kakav crni bojkot... Bez blokade (fizičke) sistema, nema naprijed... Protesti, performansi, blokade institucija, saobraćajnica, prosvete, zdravstva... Odbijanje plaćanja svih vrsta poreza i doprinosa, vode, struje, komunalija, dok se ne učini potpuno transparentnim trošak svakog centa iz budžeta... Itd...

    Više je profesionalnih političara i njihove sprdačine preko glave... Svi su isti...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Iskustvo iz Albanije kaze da smo popusili. Tamo je izaslo oko 20% upisanih kako sam shvatio i to je zapadu bilo sasvim dovoljno da kazu da su izbori uspjeli i da je cak i bojkot demokratsko sredstvo i vid borbe koji je iako nepozeljan ipak prihvatljiv nacin borbe u savremenim politickim sistemima. Izvinite ako sam neprecizan, ali ja sam to tako razumio.
    Tako da ne vidim smisao bojkota.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Albansko iskustvo je pokazalo da od bojkota nema nista. Legitimitet ce se stvoriti kreiranjem par nekih random partija i to je to.

    ----
    Za mene je glavno pitanje sta je alternativa?

    Trenutna opozicija me tjera da kazem sledece :


    Sledece izbore bojkotujem ako se ovako budu odvijale stvari.

    Prije bih zaokruzio DPS nego i jednu partiju trenutne opozicije.
    Toliko od mene

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 17-09-19 at 22:42.
    One Ring to Rule them all...

  5. #5
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,648
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Istog sam misljenja, prije dps-u glas!!!! "opozicija" 30 godina glumi ko filmovi bugarske produkcije.pa kud ces jace afere nego poslednjih mjeseci od koverte stanova korupcije vrha drzave tuzilastva ,vesne medenice, ask ,da ne nabrajam sad sve
    Mos misliti s cime njih drzi db u saci kad pisnut ne smiju od juce...

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  6. #6
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,685
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Nema sanse da ikad glasam za DPS.
    Nema sanse da ikad vise izadjem na ovakve izbore.
    Imam pametnija posla nego da tog dana gubim vrijeme da bi neki placenik iz EU mogao da strikne u svojoj tabeli da u CG postoje demokratski izbori.
    Imam svoje uslove…..otprilike ono sto je URA trazila + hocu da mjesec pred izbore bude javno dostupan biracki spisak gdje ja mogu da vidim ko ima pravo glasa u mom ulazu. Kad vidim da nema mrtvih, nepostojecih…..onda cu izaci.

    Do tada neka se biranja igraju ovi sto to rade iza kes.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  7. #7
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Albansko iskustvo je pokazalo da od bojkota nema nista. Legitimitet ce se stvoriti kreiranjem par nekih random partija i to je to.

    ----
    Za mene je glavno pitanje sta je alternativa?

    Trenutna opozicija me tjera da kazem sledece :


    Sledece izbore bojkotujem ako se ovako budu odvijale stvari.

    Prije bih zaokruzio DPS nego i jednu partiju trenutne opozicije.
    Toliko od mene

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ne pricaj svasta da te zamolim.

    O koaliciji na vlasti ne treba trositi rijeci, valjda je sve jasno. Jasno je I onima koji ih glasaju. Glasace DPSa bole ovi stanovi, bole ih sto ne mgou da se zaposle bez u Voli I HDL, dok BS I SD nakrkase to sto mogu po drzavnoj upravi.

    Iako je trulost u sistemu nikad vidljivija, jos ociglednija je nesposobnost mainstream igraca na opozicionoj sceni. Tu prije svega mislim na DF I Demokrate.

    Narod je nezadovoljan, glasaci vlasti, makar oni koji nijesu kupljeni, u nezadovoljni potezima vlasti a glasaci opozicije razocarani opozicijom.

    Razlika je sto vlast svoje glasace izvodi za rukav na izbore i zove ih u 12h da pita sto nisu izasli, ako nisu izasli, dok opozicija nema ni priblizan uticaj na svoje glasacko tijelo.

    Jedino ko se iole normalno ponasa je URA. Ovo ne pricam zbog tebe wulfy, mada se I ne znamo, nego stvarno to mislim. Daleko od toga da su idealni, nisam clan I slicne price, samo pokusavam da budem objektivan.

    Smatram da je nikad bolje vrijeme za neku novu pricu. Pricu o ekoloskoj Crnoj Gori, o ekspertskoj vladi, o prici bez revansizma, gradjanskoj I prozapadnoj. Prici koja ce reci mi necemo da budemo ministi, mi bi htjeli da ponudimo ljudima od struke da vode ovu drzavu ubrzano u EU. Da polazu racune gradjanima. Da se vrati povjerenje u institucije sistema, da sena celo VDT I SDT postavi neko iz EU da bi se izbjegla prica o revansizmu. Ova prica bi imala moxda I sansu da udje dijelom u glasacko tijelo vlasti, jer bez toga nema promjene. Opozicija se jedino bori za glasove unutar opozicionog birackog tijela, a to je toliko ocigledno da su I svojim biracima postali gadni. Nepotizam u Budvi je primjer gadosti. Jel sistem dobar al samo treba skakavce da promijenimo??

    Ako se ne pojavi takva neka nova snaga, a daleko smo od toga, kako stvari stoje glasacu za URU.

    Ako se nista ne promjeni ocekujem da DPS raznese na sljedecim izborima. Jedino cemu se nadam je da ako pobijedi, a oce kako stvari stoje, da ce makar mrsnuti ove sisnjare iz SDa pa neka zaposljavaju svoje kod sebe doma. No to bi bio kraj SDa, zato ce im vjerovatno I u toj situaciji dati neke mrvice da I dalje cute I glume visepartizam.

    EDIT

    Da konkretno odgovorim na naslov teme.
    Bojkot ne, za uspjeh je potrebna promjena kursa I nacina razmisljanja u dijelu opozicije ili neka nova snaga koja bi usla I u biracko tijelo DPSa.

    Oko te nove price... Realno imamo SDP, Ujedinjenu, Milacica koji mi je posebno ogavan I sigurno jos neke koji se bire za cenzus, a najvjerovatnije ga nece dostici I samim tim prosuti cca 5-6% opozicionih glasova. Zamislite da neka nova snaga kaze, podrzite ovaj nas program ubacujemo vas na listu samo iz razloga da se ne bi prosipali opozicioni glasovi. Otvoreno reci sve kako jeste. Otvoren I posten pristup, reci mi se ne slazemo sa vama ali ajde podrzite ovo I dobijate poslanicki mandat ali se obavezite da ovu pricu guramo zajedno. Ako ne bi prihvatili otvoren poziv mislim da bi I h I glasaci kaznili...

    Evo ne znam.

    Ma ja sam u sustini nepopravljivi idealista, daleko je ovo od realno price, nazalost.




    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 17-09-19 at 23:58.

  8. #8
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Prvi put u zadnjih 10 godina da se na forum prognozira da ce DPS lagano da pobijedi...
    A prognoze forumasa su vazda bile pogresne...
    Plasim se...

  9. #9
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ja je bojkotujem, on je .... E tako vam je to.

    Nije bojkot ne izaći na izbore nego opstruirati izbore.

  10. #10
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Bojkot ima smisla samo ako se bojkotuju izbori koje raspisuje vlada koja nema podrsku zapadnih sila.
    Posto kod nas to nije slucaj bojkot bi bio klasican autogol .
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ne pricaj svasta da te zamolim.

    O koaliciji na vlasti ne treba trositi rijeci, valjda je sve jasno. Jasno je I onima koji ih glasaju. Glasace DPSa bole ovi stanovi, bole ih sto ne mgou da se zaposle bez u Voli I HDL, dok BS I SD nakrkase to sto mogu po drzavnoj upravi.

    Iako je trulost u sistemu nikad vidljivija, jos ociglednija je nesposobnost mainstream igraca na opozicionoj sceni. Tu prije svega mislim na DF I Demokrate.

    Narod je nezadovoljan, glasaci vlasti, makar oni koji nijesu kupljeni, u nezadovoljni potezima vlasti a glasaci opozicije razocarani opozicijom.

    Razlika je sto vlast svoje glasace izvodi za rukav na izbore i zove ih u 12h da pita sto nisu izasli, ako nisu izasli, dok opozicija nema ni priblizan uticaj na svoje glasacko tijelo.

    Jedino ko se iole normalno ponasa je URA. Ovo ne pricam zbog tebe wulfy, mada se I ne znamo, nego stvarno to mislim. Daleko od toga da su idealni, nisam clan I slicne price, samo pokusavam da budem objektivan.

    Smatram da je nikad bolje vrijeme za neku novu pricu. Pricu o ekoloskoj Crnoj Gori, o ekspertskoj vladi, o prici bez revansizma, gradjanskoj I prozapadnoj. Prici koja ce reci mi necemo da budemo ministi, mi bi htjeli da ponudimo ljudima od struke da vode ovu drzavu ubrzano u EU. Da polazu racune gradjanima. Da se vrati povjerenje u institucije sistema, da sena celo VDT I SDT postavi neko iz EU da bi se izbjegla prica o revansizmu. Ova prica bi imala moxda I sansu da udje dijelom u glasacko tijelo vlasti, jer bez toga nema promjene. Opozicija se jedino bori za glasove unutar opozicionog birackog tijela, a to je toliko ocigledno da su I svojim biracima postali gadni. Nepotizam u Budvi je primjer gadosti. Jel sistem dobar al samo treba skakavce da promijenimo??

    Ako se ne pojavi takva neka nova snaga, a daleko smo od toga, kako stvari stoje glasacu za URU.

    Ako se nista ne promjeni ocekujem da DPS raznese na sljedecim izborima. Jedino cemu se nadam je da ako pobijedi, a oce kako stvari stoje, da ce makar mrsnuti ove sisnjare iz SDa pa neka zaposljavaju svoje kod sebe doma. No to bi bio kraj SDa, zato ce im vjerovatno I u toj situaciji dati neke mrvice da I dalje cute I glume visepartizam.

    EDIT

    Da konkretno odgovorim na naslov teme.
    Bojkot ne, za uspjeh je potrebna promjena kursa I nacina razmisljanja u dijelu opozicije ili neka nova snaga koja bi usla I u biracko tijelo DPSa.

    Oko te nove price... Realno imamo SDP, Ujedinjenu, Milacica koji mi je posebno ogavan I sigurno jos neke koji se bire za cenzus, a najvjerovatnije ga nece dostici I samim tim prosuti cca 5-6% opozicionih glasova. Zamislite da neka nova snaga kaze, podrzite ovaj nas program ubacujemo vas na listu samo iz razloga da se ne bi prosipali opozicioni glasovi. Otvoreno reci sve kako jeste. Otvoren I posten pristup, reci mi se ne slazemo sa vama ali ajde podrzite ovo I dobijate poslanicki mandat ali se obavezite da ovu pricu guramo zajedno. Ako ne bi prihvatili otvoren poziv mislim da bi I h I glasaci kaznili...

    Evo ne znam.

    Ma ja sam u sustini nepopravljivi idealista, daleko je ovo od realno price, nazalost.




    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Ovako nešto https://www.vijesti.me/vijesti/polit...zavu-i-drustvo ?

  12. #12
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Pazi, deklarativno zalaganje za posteno drustvo je odlika skoro svih stranaka. Od deklarativnog zalaganja najcesce smo dolazili do zaposljavanja po partijskom kljucu.

    Ajde, ovo sto si izbacio je jedan mali korak naprijed, u smislu ispravne analize dje smo kao drustvo I sta su problemi. Ali ja ne vidim da iko predlaze konkretna rjesenja kako doci do cilja.

    Na kraju usrrase sa zakljuckom kako su oni jedini dosljedni jer bojkotuju. Cekaj, sta su rezultati tog bojkota? Kako uci u biracko tijelo DPS-a I kako formirati vlast sjutra, sta sa partijskim zaposljavanjem, nepotizmom, revansizmom I slicnim stvarima.

    Valjda treba jasno I posteno reci mi smo za to I to, od ovog necemo odstupiti, ako mi se budemo pitali mi cemo ovako I svi ce morati to prihvatiti. Sad se vracem na moju pricu iz prvog posta jer ne vidim drugi nacin da ovo drustvo iskoraci naprijed. Ne zelim da zadrzimo sistem a promijenimo skakavce. Vidimo kako je to u Srbiji proslo...

  13. #13
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Politicar ovdje mora da sprovede jako bolne ekonomske reforme, a to znaci u kratkom roku gubljenje posla za preko 50 000 ljudi. Ovdje mislim prvenstveno na drzavni aparat koji zahtijeva kompletnu rekonstrukciju, a tu su nepotrebnih 50 000 ljudi.
    A te ekonomske i politicke reforme bi trajale makar 10 godina, isli bi u jos jednu bolnu tranziciju, ali bi javi izasli poslije toga.

    Ko to moze da sprovede? Je li ovaj narod spreman za to? Da drzava nije vecinski poslodavac, nego marginalni. Mislim da mentalitet nije spreman na to. Ni blizu.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  14. #14
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Politicar ovdje mora da sprovede jako bolne ekonomske reforme, a to znaci u kratkom roku gubljenje posla za preko 50 000 ljudi. Ovdje mislim prvenstveno na drzavni aparat koji zahtijeva kompletnu rekonstrukciju, a tu su nepotrebnih 50 000 ljudi.
    A te ekonomske i politicke reforme bi trajale makar 10 godina, isli bi u jos jednu bolnu tranziciju, ali bi javi izasli poslije toga.

    Ko to moze da sprovede? Je li ovaj narod spreman za to? Da drzava nije vecinski poslodavac, nego marginalni. Mislim da mentalitet nije spreman na to. Ni blizu.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    Slazem se....

    Mislim da sam nedje skoro citao ili slusao da je Poljska imala slicno iskustvo. Imali su srecu da su ljudi sa vizijom pokrenuli reforme koje su znacile otpustanje nesposobnih ljudi I zaposljavanje iskljucivo po struci. Ogroman broj ljudi je dobio otpremnine I ostao bez posla. Velika vecina njih se probala u privatnom biznisu ili poljoprivredi. Neki si uspjeli, neki ne.
    Poljska je nakon toga imala odlican privredni rast I dosli su od toga da dolaze kod nas I prodaju porodicnu srebrninu za jednu chrvenu do toga da nas shiju bas dosta u pogledu standarda.

    Dakle, testiraju se ljudi I ako umiju da rade ostaju, ako ne umiju ajde prijatelju doma. Nebitno je za koga glasas. Kraj price.

    VDT I SDT obavezno strancima dati pa ni po babu ni po stricevima. Prvo, sto takvim kadrovima domaci kriminalci ne smiji vrsiti prItisak na familiju I primjenjivati slicne metode. Drugo, dajes puni legitimetet postupcima bez hipoteke o revansizmu. Trece, I mozda najbitnije, onemogucavas da se odredjenima gleda kroz prste, jer nema te stranke koja nema neke koje bi gurala na ovaj ili onaj nacin jer "valjaju" a I u CG je tesko naci covjeka koji bi bio spreman da procesuira I kad ga sopstvena familija zamoli da to ne radi.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 18-09-19 at 17:51.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Prvi premijer koji krene sa reformama (koje su neophodne) biće, vjerujem, najnepupularniji premijer u CG upravo zbog neophodnih rezova koje će morati da sprovede. Ko je spreman da žrtvuje popularnost?

    Sent from my Motorola 8400

  16. #16
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Ceska i Poljska su primjeri kako naprijed.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  17. #17
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Prvi premijer koji krene sa reformama (koje su neophodne) biće, vjerujem, najnepupularniji premijer u CG upravo zbog neophodnih rezova koje će morati da sprovede. Ko je spreman da žrtvuje popularnost?

    Sent from my Motorola 8400
    Pa ne mora da znaci da ce biti nepopularan. To sto ce nekoliko hiljada uhljeba, koji ne umiju da rade svoj posao, ostati bez posla ne znaci da bi to bilo propraceno negodovanjem, bez kod tih koji su ostali bez posla. Onog momenta kada padne prva krupna nedodriljiva riba narod ce to pozdraviti. Onog momenta kad se zaplijeni nelegalno stecena vila I pretvori u vrtic narod ce to pozdraviti.

    Bilo bi I nepopularnih kazni, na primjer za bacanje opusaka iz auta ili po ulici, ili za nekupljenje izmeta iza svojih ljubimaca, ali kad to vazi za sve velika vecina ce to prihvatiti.

    Ali valjda ce ljudi ukapirati da ako se mislimo uvoditi u red da se mora po dzepu udariti, ali svima bez izuzetka.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Prvi premijer koji krene sa reformama (koje su neophodne) biće, vjerujem, najnepupularniji premijer u CG upravo zbog neophodnih rezova koje će morati da sprovede. Ko je spreman da žrtvuje popularnost?

    Sent from my Motorola 8400
    Upravo se o ovome radi.

    Ne postoji licnost ili partija koja stvarno zeli reforme.

    Kod nas je sistem - sjasi kurta da uzjase murta.


    Jer niko ne prica o otpustanjima
    O ukidanju dodjele stanova funkcionerima
    O ukidanju 70% sluzbenih automobila
    O ukidanju svih benefita funkcionerima

    I o mnogim drugim stvarima.

    Prica je - skinucemo dps dovescemo
    - nase -
    - mlade -
    - skolovane -
    - postene -


    Ali niko ne prica o iskustvu ili ekspertima.

    Prva partija koja izadje sa pricom :

    - ekspertska Vlada - dje ce bez obzira na partijsku pripadnost raditi najbolji i najdokazaniji

    - ekoloska i stvarno zelena partija

    - partija koja STVARNO nece forsirati nacionalne podjele

    - Koja ima jasan plan - ne to ne valja mi cemo zavrsiti - nego jasan plan otkucan na vise stotina stranica
    Za svaku stavku i problem ponaosob...

    Ta ce partija imati moju podrsku.

    Za ovo sto sam nabrojao je kasno za ovaj mandat

    Ali sa bojkotom trebalo se pristupiti kreiranju paralelne Vlade iz sijenke. Dje bi na svaki izazov ta Vlada imala bolji odgovor.

    Ovako su 4 godine pojeli skakavci

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  19. #19
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,685
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Politicar ovdje mora da sprovede jako bolne ekonomske reforme, a to znaci u kratkom roku gubljenje posla za preko 50 000 ljudi. Ovdje mislim prvenstveno na drzavni aparat koji zahtijeva kompletnu rekonstrukciju, a tu su nepotrebnih 50 000 ljudi.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    Nije tacno.
    U jako kratkom roku treba zatvoriti velike rupetine u budzetu…..milione za pale garancije, namjestene sudske sporove koje drzava gubi u korist povlascenih, sulude investicije itd.
    To nema veze sa ovih tvojih 50000.
    Vise stete ovoj drzavi pravi 5 ljudi na vrhu lopovske piramide nego ovih 50000.

    A kad tih 50000 vidi da se nije krenulo od kraja tanjega...nego odakle treba...oni ce promijene svoje ponasanje.
    Zainteresovace se za svoj posao…..pa ce u jako kratkom roku ispasti da velika vecina njih moze da radi svoj posao kako treba…..samo kad je sistem drugaciji.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  20. #20
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,719
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Zakleo bih se da sam ranije više puta pričao o tome da bih volio da vidim da neko napravi vladu iz sjenke, da rasporedi ljude koji bi bili kandidati za pozicije kad bi se vlast osvojila, da svako od njih pripremi set aktivnosti koje bi se sprovodile, uklopljene u finansije koje odgovaraju dostupnim podacima, sa projekcijama rasta prihoda i sprovođenja dodatnih aktivnosti, ili obratno, ukoliko procijene da su dostupni podaci prenaduvani i nerealni... Doduše, jasno mi je da je ovo nerealno, jer bi se podrazumijevalo da poslanici i članovi opozicionih partija moraju da rade za platu, umjesto što se pojave mjesec dana godišnje u parlamentu ili se ne pojave uopšte. Šta su u životu radili Pipun, Aleksa, Milačić i slične najstrože kazne od ljudi? Ako osvoje vlast, koju bi funkciju oni zaposjeli? Zna, znam, neko će da kaže kad mogu razne Klice, Bambiji i plejada dpsovih klasova kukuruza da pokrivaju funkcije, ovi ne mogu bit gori. Zar nam je to kriterijum? Da se bude bolje od Miša Stanišića, Goveđih glava, raznih Tajnovidaca ili Stanovidaca po povoljnim uslovima?

    Volim i ja nerandže no trpim.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. #21
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Nije tacno.
    U jako kratkom roku treba zatvoriti velike rupetine u budzetu…..milione za pale garancije, namjestene sudske sporove koje drzava gubi u korist povlascenih, sulude investicije itd.
    To nema veze sa ovih tvojih 50000.
    Vise stete ovoj drzavi pravi 5 ljudi na vrhu lopovske piramide nego ovih 50000.

    A kad tih 50000 vidi da se nije krenulo od kraja tanjega...nego odakle treba...oni ce promijene svoje ponasanje.
    Zainteresovace se za svoj posao…..pa ce u jako kratkom roku ispasti da velika vecina njih moze da radi svoj posao kako treba…..samo kad je sistem drugaciji.
    Nekoliko desetina hiljada, minimum 50 000 je nepotrebnih ljudi, sto na drzavnoj, sto na lokalnoj sisi. Mnogo toga moze da se automatizuje, uvedu online servisi, i prosto otpuste ljudi koji su nepotrebni.
    Da ne pricamo o hiljadama koji se ne pojavljuju na posa a primaju plate.

    Kako bi svi onda stavili prst na celo i zapitali se sto i kako dalje.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Nekoliko desetina hiljada, minimum 50 000 je nepotrebnih ljudi, sto na drzavnoj, sto na lokalnoj sisi. Mnogo toga moze da se automatizuje, uvedu online servisi, i prosto otpuste ljudi koji su nepotrebni.
    Da ne pricamo o hiljadama koji se ne pojavljuju na posa a primaju plate.

    Kako bi svi onda stavili prst na celo i zapitali se sto i kako dalje.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    60 000 je ukupno zaposlenih.
    MMF kaze da je najmanje 15% visak

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  23. #23
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema veze ta prica.
    Ima viska , ali svih tih 50,000 viska imaju prosjecno 500 E plate i trose ih u CG.
    Oni su kako god to zvucalo nasa srednja klasa i agregatna traznja ekonomskog sistema.

    Zabluda je da Crna Gora ima stofa da se promijeni.
    Da ima to bi se ucinilo mnogo puta do sada.


    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Nekoliko desetina hiljada, minimum 50 000 je nepotrebnih ljudi, sto na drzavnoj, sto na lokalnoj sisi. Mnogo toga moze da se automatizuje, uvedu online servisi, i prosto otpuste ljudi koji su nepotrebni.
    Da ne pricamo o hiljadama koji se ne pojavljuju na posa a primaju plate.

    Kako bi svi onda stavili prst na celo i zapitali se sto i kako dalje.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  24. #24
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oduprise97001 View Post
    Nema veze ta prica.
    Ima viska , ali svih tih 50,000 viska imaju prosjecno 500 E plate i trose ih u CG.
    Oni su kako god to zvucalo nasa srednja klasa i agregatna traznja ekonomskog sistema.

    Zabluda je da Crna Gora ima stofa da se promijeni.
    Da ima to bi se ucinilo mnogo puta do sada.
    Svih tih 50 000 treba da su placeni iz privatnog sektora i da oslobode desetine miliona eura drzavnog budzeta, koje bi bile investirane u zdravstvo, skolstvo i ostale grane koje ocajno trebaju investicije.

    A kad bi makao glasace sa drzavnog aparata, onda bi ova tvorevina mogla da postane drzava.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  25. #25
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,719
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oduprise97001 View Post
    Nema veze ta prica.
    Ima viska , ali svih tih 50,000 viska imaju prosjecno 500 E plate i trose ih u CG.
    Oni su kako god to zvucalo nasa srednja klasa i agregatna traznja ekonomskog sistema.

    Zabluda je da Crna Gora ima stofa da se promijeni.
    Da ima to bi se ucinilo mnogo puta do sada.

    Znači, daj da promijenimo vlast, ali sistem neka ostane.

    Kurta rides and likes this. Call Murta.
    Murta rides and likes this. Call Kurta.


    EDIT:

    Last edited by NHM; 19-09-19 at 19:39.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Page 1 of 8 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Cetinje - Bojkot!
    By haustor in forum Centralni
    Replies: 446
    Last Post: 21-10-09, 14:36
  2. Bojkot parlamenta!!A plate???
    By sfinga in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-11-08, 13:22
  3. Bojkot referenduma!?
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 139
    Last Post: 27-04-06, 15:14
  4. GM-ov uspjeh!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 5
    Last Post: 22-04-05, 03:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •