Results 1 to 5 of 5

Thread: Prenosiva Garancija?

  1. #1
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default Prenosiva Garancija?

    E ovako, ovo je mozda prvi thread za ovu temu al ako vec ima ove teme SORRY sto otvorih novu

    Ja sam uzeo Peda Motor koji je jos uvjek pod garancijom ali ja nisam licno kupio kod ovlascenog distributera nego kod lica koji je kupio kod njih.

    Moj motor je jos uvjek na ime tog prvog kupca ali ja imam kupoprodajni ugovor i motor je na moje ime ali sto se garancije tice ono je na prvog kupca.

    Eh sada da li ja imam ista prava kao da sam kupio kod ovlascenog distributera (Karal Komerc) ili ja nemam nikakva prava u vezi garancije i ako je motor na moje ime tj imam kupoprodajni ugovor.



    Samo me zanima zakon u vezi prenosive garancije

  2. #2
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Ne znam za zakon ali logikom stvari garancija se veže za taj motor, pa bio mu vlasnik ti, ja ili neko treći.
    Potpuno je nebitno ko je vlasnik na saobraćajoj dozvoli, to je dokument koji Pedu ne smije da zanima na kraju, garancija je vazeca do isteka i po uslovima koje je potpisao kupac pri kupovini, pod predpostavkom da niste nista petljali sa motorom, djelovima istog, i brojevima.

    Poslato s Jadrana

  3. #3
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Ne znam za zakon ali logikom stvari garancija se veže za taj motor, pa bio mu vlasnik ti, ja ili neko treći.
    Potpuno je nebitno ko je vlasnik na saobraćajoj dozvoli, to je dokument koji Pedu ne smije da zanima na kraju, garancija je vazeca do isteka i po uslovima koje je potpisao kupac pri kupovini, pod predpostavkom da niste nista petljali sa motorom, djelovima istog, i brojevima.

    Poslato s Jadrana

    Sve sto je radjeno, radjeno je u ovlasceni servis dje je garancija ali sami Karal Komerc koliko vidim ne postuje garanciju... cak su mi rekli nakom menjanja ulja na 5000km da sam izasao iz garancije sto je glupo jer garancija ide na 2 godine a ne na predjenu kilometrazu... :/

    Ja sam previse mek i ne volim da se svadjam sa njima ali pre svadje hocu da vidim kakva su moja prava vezano za ovaj motor pa ako ne budu ispostovali moja prava ja cu ih licno tuzit, normalno ako znam da imam ista prava kao prvi kupac.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Postoji li iko koga oni postuju?
    Zovi inspekciju.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #5
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Moraces ocvrsnut malo, jer zivimo u svijetu prevaranata
    Popricaj jos jednom sa njima, pa ako odbiju, zali se prvo Centru za zastitu potrosaca
    Ali sustina je - po zakonu garancija se odnosi na kupljeni proizvod, ne na onoga ko ju je kupio... cak je ono sto kod nas upisuju na neke garantne listove ime kupca neosnovana glupost - garancija je na "donosioca" uvijek.
    Cak i ako imas podatak da je motor prodat npr 01.01.2019. sa 24 mjeseca garancije i fizicki nemas garantni list - i dalje je u garanciji i mozes da se pozoves na nju - prodavac je duzan da ima evidenciju.

    Sustina je da ljudi ne znaju svoja prava i onda ih mlati po usima ko stigne i kakao stigne.
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Prenosiva hranilica za dijete do 15 kg Chicco
    By AK47 in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 30-05-19, 14:26
  2. Prodajem Lg g3 32 gb 3 ram - garancija
    By joxo07 in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 6
    Last Post: 23-12-15, 19:35
  3. Info Garancija u T-com
    By Godrafcf in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 9
    Last Post: 12-11-14, 17:08
  4. Garancija
    By alien in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 1
    Last Post: 06-02-13, 19:02
  5. Prodajem P: HTC ONE S...!! NOV...!!garancija...!
    By NeroAzzurro in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 25
    Last Post: 16-07-12, 18:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •