Page 3 of 16 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 396

Thread: Homoseksualnost kao izbor

  1. #51
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    prije sam za to da djecu odgajaju roditelji istog pola pogotovo kad vidiš slučajeve kao onaj prošle godine dje je ona ubila svoje dijete.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. #52
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    A drugo ne moze da rezultira djetetom...

    Ako je u pitanju slobodan izbor seksualnog partnera, ne znam zasto jedno omogucavati a drugo ne. Sta je sa zoofilijom? Nemoralna je. Drustveno je prihvatljivo zaklati ovcu ali nije polno opstiti sa njom. Siguran sam da bi ovca prije pristala da je cijeli zivot prci neki coban, nego da se zakolje pa da zavrsi na raznju.

    Nego, zabudalih sa pricom, ispadam homofob a nijesam. Ako su drustvene okolnosti te koje trigeruuju seksualnost, ajde da vidimo koje su to. Ne zelim da se popularise homoseksualnost kao nesto normalno I cool, jer dovodimo adolescente u opasnost, nista drugo.
    Smatraš li da je tebe neko mogao da dovede u opasnost?
    Misliš li da je neko "usmjerenim odgojem" mogao od tebe da napravi homoseksualca?

  3. #53
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Smatraš li da je tebe neko mogao da dovede u opasnost?
    Misliš li da je neko "usmjerenim odgojem" mogao od tebe da napravi homoseksualca?
    Smatras li ti da treba djecu uciti da je cool biti homoseksualac?? Da dobijaju slikovnice gdje se bate drze za ruke?


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  4. #54
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Smatras li ti da treba djecu uciti da je cool biti homoseksualac?? Da dobijaju slikovnice gdje se bate drze za ruke?


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Ne mislim da djecu treba učiti da je to "cool" ali ne vidim da je problem da im se da do znanja da postoje i takvi ljudi.

    Dakle, odgovori mi na pitanje, misliš li da je neko "usmjerenim odgojem" mogao od tebe da napravi homoseksualca?

  5. #55
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Dvije odrasle osobe, bilo kojeg pola, koje žele i svjesno odluče da imaju dijete, će biti bolji roditelji nego mnogo današnjih...

    Sent from Tapatalk
    Nije to bas tako jednostavno. Pricas iz pozicije ljudskog bica koje je uzasnuto postupcima drugih ljudskih bica, i u tom nekakvom razmisljanju kako bi roditeljstvo trebalo da izgleda, spreman si da pravis i kompromise u vidu toga da su iba roditelja istog pola. To je kontradiktorno samom pojmu produzenja vrste, a to je vec instikt. Da se razumijemo, ne napadam, samo uzimam u obzir zasto bi mozda neko pristao na takav kompromis; ponekad i meni - kad vidim sta se radi u okolini - dodje da u teoriji podrzim tako nesto, sto ne znaci da je ispravno.

    Smatran da je bitno okruzenje, i cemu se uce djeca. “Dajte mi bebu i napravicu od nje sto god pozelim” sve vise i vise zvuci smislenije kako covjek postaje stariji i iskusniji i kako kapira da ne moze pobjeci od onoga od cega je on kao dijete ucen.
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  6. #56
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Smatras li ti da treba djecu uciti da je cool biti homoseksualac?? Da dobijaju slikovnice gdje se bate drze za ruke?


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Kako misliš cool? Jesu li slike bata i seke cool, ili samo normalne slike... Zašto bi slike 2 bata bile drugačije...

    Imaš dosta komunističkih propagandnih postera sa batama, a ne bih rekao da je homoseksualizam cvjetao u komunizmu...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  7. #57
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    moj post se odnosio na odgajanje djeteta od strane istopolnih roditelja.
    i, ako je "opredeljenost", sto se bunimo i sto nam smeta?
    Da, pokusala si da bacis neku ironicnu salu i stavila znak jednakosti izmedju seksualnog opredeljenja i profesionalnog zanimanja.
    Pogledaj malo po netu istrazivanja.
    Pa eto ako je opredeljenost jos ljepse, da ne bude da je to nesto prirodno.
    Ne mogu govoriti u ime drugih, meni ne smeta sve dok se ne dovodi u istu ravan sa hetero i dok se ne namece agresivnom propagandom.
    Ovim djelom Ulixobog posta je sve receno.


    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Homoseksualnost nije problem.
    Homoseksualnost je problem kada počne da se nameće. Problem je da dijete od 4, 5 - 9 godina treba da izabere je li muško ili žensko, a ne zna da obriše nos.
    Homoseksualnost je problem kao rješenje, izlaz promašenog smisla, koje se zatim prenosi kao pravo izbora..
    Forever young, i want to be forever young

  8. #58
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Nije to bas tako jednostavno. Pricas iz pozicije ljudskog bica koje je uzasnuto postupcima drugih ljudskih bica, i u tom nekakvom razmisljanju kako bi roditeljstvo trebalo da izgleda, spreman si da pravis i kompromise u vidu toga da su iba roditelja istog pola. To je kontradiktorno samom pojmu produzenja vrste, a to je vec instikt. Da se razumijemo, ne napadam, samo uzimam u obzir zasto bi mozda neko pristao na takav kompromis; ponekad i meni - kad vidim sta se radi u okolini - dodje da u teoriji podrzim tako nesto, sto ne znaci da je ispravno.

    Smatran da je bitno okruzenje, i cemu se uce djeca. “Dajte mi bebu i napravicu od nje sto god pozelim” sve vise i vise zvuci smislenije kako covjek postaje stariji i iskusniji i kako kapira da ne moze pobjeci od onoga od cega je on kao dijete ucen.
    Ako je instinkt, neće ga potisnuti bilo šta naučeno...

    Treba li samohrani roditelji da "nabave" novog partnera samo zbog đece...?

    P.S. I ja sam protiv davanja prava na roditeljstvo lgbt osobama kod nas, ali ne zbog tih osoba nego zbog ostatka društva... Znam da bi njihova đeca bila stigmatizovana i izopštena, ne svojom ni krivicom svojih roditelja, već nerazumnog društva...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  9. #59
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ne mislim da djecu treba učiti da je to "cool" ali ne vidim da je problem da im se da do znanja da postoje i takvi ljudi.

    Dakle, odgovori mi na pitanje, misliš li da je neko "usmjerenim odgojem" mogao od tebe da napravi homoseksualca?
    Kad vec insistiras na odgovoru na hipoteticko pitanje.

    Znas kako, dijete je tabula raza. Da su mi kao djetetu govorili da je to normalan I ocekivan oblik ponasanja I da su me usmjeravali u tom pravcu, vjerovatno bih imao, prisiljen ocekivanjem drustva I porodice kao I mislim svi u takvoj situaciji, neku vrstu homoseksualnog iskustva. Jer dijete se ponasa onako kako se to od njega ocekuje. Tako da mislim da ako dijete usmjeravas da bude gej ono ce, ako nista, pokusati da ide zadanim putem.

    Da li bi tebi bilo svejedno ukoliko ti djeca sjutra budu LGBT osobe?






    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  10. #60
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Da, pokusala si da bacis neku ironicnu salu i stavila znak jednakosti izmedju seksualnog opredeljenja i profesionalnog zanimanja.
    Pogledaj malo po netu istrazivanja.
    Pa eto ako je opredeljenost jos ljepse, da ne bude da je to nesto prirodno.
    Ne mogu govoriti u ime drugih, meni ne smeta sve dok se ne dovodi u istu ravan sa hetero i dok se ne namece agresivnom propagandom.
    Ovim djelom Ulixobog posta je sve receno.
    Aj da se ne vrtimo u krug. Vi (pojedini) pokusavate da nas ubijedite da ce dijete istopolnih roditelja da bude identican kao i oni jer ce biti vaspitani tako.
    Ne znam sta tu nije jasno.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  11. #61
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Dvije odrasle osobe, bilo kojeg pola, koje žele i svjesno odluče da imaju dijete, će biti bolji roditelji nego mnogo današnjih...

    Sent from Tapatalk
    Cek, jel na forumu bitisu tajnovidci pa znaju kako bi istopolni parovi bili bolji roditelji od hetero parova, iako kod nas (da ja znam) nije bilo jos takvog slucaja.
    Ljudi su povuceni nekim bizarnim dogadjajima pa daju pausalne ocjene necega sto kod nas jos ne vidjese.
    Evo doaza da nasilje postji i kod lgbt populacije (mislim realno, zasto kod njih ne bi postojalo i zasto bi oni po automatizmu bili bolji roditelji?).


    https://www.metroweekly.com/2019/04/...inquest-finds/



    Jennifer Hart drove her family's SUV over a cliff in California last year, killing everyone onboard
    By Rhuaridh Marr on April 8, 2019 @rhuaridh

    speaker icon
    1k
    SHARES
    Share
    Tweet
    Subscribe

    The Hart family — Photo: Mendocino Country Sheriff’s Office

    A lesbian mother who drove her SUV off a cliff in California last year, killing herself, her wife, and their six children, did so as part of a murder-suicide.

    That’s the ruling from a coroner’s jury, which found that Jennifer Hart was drunk at the wheel of the SUV when it plummeted 100 feet into the Pacific ocean in March.

    But Hart didn’t act alone. Investigators also found that, prior to the crash, Hart’s wife, Sarah, was searching for ways to end their family’s lives on her phone.

    “How easily can I overdose on over the counter medications?” Sarah Hart typed. “Can 500mg of Benadryl kill a 125lb woman? How long does it take to die from hypothermia while drowning in a car?”



    The crash, which police called a “tragedy,” claimed the lives of both Harts, as well as their six adopted children: Markis, 19, Hannah, 16, Devonte, 15, Abigail and Jeremiah, both 14, and Sierra, 12.

    Markis, Abigail, and Jeremiah were found at the scene of the crash. Ciera’s body was discovered two weeks later.

    Hannah’s body has never been recovered, but a shoe containing a foot was found north of the crash site in May, with DNA identifying it as hers.

    Devonte’s body has also never been recovered, though police believe he died alongside his siblings.

    Jennifer Hart had consumed the equivalent of five shots of alcohol prior to the crash, The Oregonian reports.

    Sarah and at least three of the children had diphenhydramine — a component of Benadryl — in their system.

    Sarah’s levels were toxic, equivalent with at least 42 doses, according to the forensic pathologist’s report. The children’s blood contained extremely high levels of the drug.

    According to a witness who was camping near the site of the crash, Jennifer Hart parked the car at the top of the cliff, overlooking the ocean, and sat for around four hours. Then he heard an engine revving, and tires churning against the gravel.

    The crash came as part of a last minute road trip the family had taken — driving from their home in Woodland, Washington, to the site of the crash in Mendocino County, California.

    It’s now believed that the Harts upped and left with their children after multiple incidents in their family home and allegations of child abuse.

    On March 23, days before their deaths, the Harts’ children had been identified as “potential victims of abuse or neglect” by Child Protective Services.

    CPS tried to make contact on multiple occasions between the referral and the family’s crash on March 28.

    At the time of the crash, Bruce and Dana DeKalb, neighbors of the family, told KGW8 last year that they contacted CPS after one of the children told them his mothers were withholding food as punishment. It came after other accusations of abuse, including that the Harts had hit another child.

    Dana DeKalb said that a CPS official came to the Harts’ door, but was unable to make contact with the family. The following day, the Harts left in their SUV.

    “The next morning when we saw that the vehicle was gone, and then Sunday morning when it still wasn’t there, we figured something was off,” said Bruce DeKalb, adding, “We figured that they saw the business card and loaded up the kids as quick as they could and took off.”

    Another neighbor, Bill Groener described the Harts’ children as “wonderful,” but told CNN he “thought it was strange that I didn’t see the kids a lot. The weird thing was that the kids kind of seemed repressed and not communicative.” It is understood that the children were being home-schooled.

    Sarah Hart also pleaded guilty to domestic assault and malicious punishment of a child in 2011, after admitting that she had struck one of her daughters, leaving visible bruising. Hart claimed she was spanking the child and got carried away.

    According to investigators, the Harts absconded without luggage or toothbrushes — even leaving the doors unlocked.

    “In my opinion, Sarah and Jennifer succumbed to a lot of pressure,” said Lt. Shannon Barney of the Mendocino County Sheriff’s Office. “They got to the point where they made a conscious decision to end their lives and take their children with them.”

    Jake Slates, an investigator with the California Highway Patrol, said: “My feeling is based on talking to witnesses that they felt if they couldn’t have those kids, no one was going to have those kids.”
    Forever young, i want to be forever young

  12. #62
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ne mislim da djecu treba učiti da je to "cool" ali ne vidim da je problem da im se da do znanja da postoje i takvi ljudi.

    Dakle, odgovori mi na pitanje, misliš li da je neko "usmjerenim odgojem" mogao od tebe da napravi homoseksualca?
    Može da ga "zadrži" neodređeno vremena, što je velika šteta. Ljudi su svakako inertni, i slabo ko hoće da se mijenja, zato dolazi i do ovakvih "tema" jer niko ne želi da se suoči sa neprijatnostima.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  13. #63
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Aj da se ne vrtimo u krug. Vi (pojedini) pokusavate da nas ubijedite da ce dijete istopolnih roditelja da bude identican kao i oni jer ce biti vaspitani tako.
    Ne znam sta tu nije jasno.
    Ne, ja ne tvrdim da ce biti indentican kao oni, nego kazem da su mnogo vece sanse da i oni budu pripadnici lgbt populacije. Znaci, ne da ce biti sigurno, nego da su vece sanse nego kod djece sa hetero roditeljima.
    Forever young, i want to be forever young

  14. #64
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    nigde veze.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  15. #65
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    @technus

    Potpuno si promašio temu... Rekao sam dvije zrele osobe, bilo kojeg pola... To jesu li lgbt, će manje uticati na vaspitanje i odgoj đeteta, nego ovo što si ti npr naveo, da su nasilni, alkoholičari, neodgovorni, narkomani... Potonjima niko ne brani podizanje đece, jer eto imaju reproduktivne organe da ih naprave, a mnogo su lošiji i štetniji po cijelo društo, i sopstveno dijete, od lgbt osoba...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  16. #66
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kad vec insistiras na odgovoru na hipoteticko pitanje.

    Znas kako, dijete je tabula raza. Da su mi kao djetetu govorili da je to normalan I ocekivan oblik ponasanja I da su me usmjeravali u tom pravcu, vjerovatno bih imao, prisiljen ocekivanjem drustva I porodice kao I mislim svi u takvoj situaciji, neku vrstu homoseksualnog iskustva. Jer dijete se ponasa onako kako se to od njega ocekuje. Tako da mislim da ako dijete usmjeravas da bude gej ono ce, ako nista, pokusati da ide zadanim putem.

    Da li bi tebi bilo svejedno ukoliko ti djeca sjutra budu LGBT osobe?
    Ne bi mi bilo svejedno, ali ne mislim da bih ja na to mogao da utičem.

    Dalje, ne mislim da je dijete tabula raza, već da ima mnoge genetske predispozicije i urođene instinkte.
    Mislim da bi "usmjerni odgoj" mogao samo da te natjera da se pretvaraš da si nešto što nisi ukoliko bi represija i negativne reakcije na tvoju stvarnu ličnost bili preveliki, ali to opet ne bi promijenilo suštinu.

    Dokumentovana je homoseksualnost i među većem broju životinjskih vrsta, pa ne vidim zašto bi kod njih to bila prirodna pojava, a među ljudima rezultat odgoja i spoljnih faktora.

    Da navedem slikovit primjer: mali ASC sa 3,4,5 godina je bio savršeno nezaintresovan za Miča Bjukenona u Čuvarima plaže dok je bio fasciniran Pamelom Anderson i sličnim tetama, bez da mu je iko išta sugerisao u bilo kojem pravcu.

    Tako da bih pitanje mogao da formulišem i ovako:
    Smatraš li da ti je privlačnost prema ženskom polu naučena i usađena od spolja, ili da je to nešto što si posjedovao instinktivno, prirodno i urođeno?
    Ja smatram da je ova druga varijanta više nego izvjesna.
    Last edited by ASC; 05-09-19 at 14:54.

  17. #67
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    @technus

    Potpuno si promašio temu... Rekao sam dvije zrele osobe, bilo kojeg pola... To jesu li lgbt, će manje uticati na vaspitanje i odgoj đeteta, nego ovo što si ti npr naveo, da su nasilni, alkoholičari, neodgovorni, narkomani... Potonjima niko ne brani podizanje đece, jer eto imaju reproduktivne organe da ih naprave, a mnogo su lošiji i štetniji po cijelo društo, i sopstveno dijete, od lgbt osoba...

    Sent from Tapatalk
    nije nego si ti promasio temu
    Od alkoholicara idu alkosi, od nasilnika nasilnici... pa od lgbt-ja dobijes vanzemaljca.

    bjese jedna baba koja, laka joj crna zemlja, rece za unuce da je "tupo". baba umrije, unuce poraste, postade covjek i guess what? i dalje je tup.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  18. #68
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    kako vas normalizuju polako
    She is only here to annoy herself!

  19. #69
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Homoseksualnost kao izbor

    Da živimo u nekom manje materijalnom svijetu ti načini kako se seksualno stimulišemo bi imali mnogo manje značaja. Što smo manje u ovom materijalnom svijetu to je seksualnost manje bitna. Kad predjemo skroz u drugi svijet upražnjavanje seksa je nebitno i gubimo posledično taj polni identitet. Svaki identitet uramljuje razum pa tako i ovaj. Oslobađanjem od njega shvatamo da su termini muško i žensko povez preko očiju .

    Isto tako razumijem i drugi kraj duhovne niti koji je duboko zaronjen u materijalno i gdje je seksualna preferencija bitna jer bože moj bitno je sa kime (muško ili zensko) nadražujemo nervne završetke. Jedan izbor je "svetiji" od drugog. Jedan izbor zadovoljavanja je moralno prihvaćen i dobar jer razmnožavanje je imperativ. Imperativ životinja. A mi to jesmo.

    Zavisno kojem kraju ove niti težimo odobravaćemo homoseksualnost ili nećemo.

    Da li se treba fatinjati po ulici i žvalaviti? Naravno da ne ali to je već stvar manira, a ne seksualnog opredeljenja.
    Last edited by Caesar; 05-09-19 at 15:32.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  20. #70
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    kako vas normalizuju polako

    Pa ovo u skupštini je bilo, ajde još jedan krug da ne reču da sam laka.
    Ista stvar je bila i za prajd. To ide u sklopu lobiranja i to je to.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  21. #71
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    kako vas normalizuju polako
    Eto, a argumenti su ono u smislu - nema veze okruzenje, ne utice okruzenje, ni to sto i gledamo i slusamo...
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  22. #72
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    sta to gledas i slusas?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  23. #73
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    @technus

    Potpuno si promašio temu... Rekao sam dvije zrele osobe, bilo kojeg pola... To jesu li lgbt, će manje uticati na vaspitanje i odgoj đeteta, nego ovo što si ti npr naveo, da su nasilni, alkoholičari, neodgovorni, narkomani... Potonjima niko ne brani podizanje đece, jer eto imaju reproduktivne organe da ih naprave, a mnogo su lošiji i štetniji po cijelo društo, i sopstveno dijete, od lgbt osoba...

    Sent from Tapatalk
    Cek, poenta je da danas ima losih roditelja? Ok slazem se. Po mom poimanju ih nema ni izblizu vecine, tj dosta je vise kvalitetnih roditelja, bar ovo sto ja vidim iz mojeg okruzenja, tako da ono bas nema veze sa pricom.
    Jer nisam ja reko da su gej roditelji po automatizmu losi roditelji, vec da ta djeca imaju vece sanse da postanu i ona lgbt, a dosta studija pokazuje i da se surecu sa vise psihickih problema nego djeca strejt roditelja, sto je svakako i realno s obzirom na stigmatizaciju te djece. I to je sve po demokratskom zapadu, zamisli sta bi se na Balkan od te djece napravilo.
    I ono sto meni najvise smeta u svemu je preagresivna lgbt propaganda, kad bi sad strejteri poceli sa istom propagandom bilo bi da se ugrozavaju prava drugih :-D

    @goozice ako imas svoje misljenje, iskazi ga, a ne da se ka krpelj kacis na tudje postove, spocitavas i stavljas rijeci u usta nekome.
    Mnogo je ruzno.
    Forever young, i want to be forever young

  24. #74
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    ne kapiram, citirah li ja prvo tebe ili ti mene?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  25. #75
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,208
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Da živimo u nekom manje materijalnom svijetu ti načini kako se seksualno stimulišemo bi imali mnogo manje značaja. Što smo manje u ovom materijalnom svijetu to je seksualnost manje bitna. Kad predjemo skroz u drugi svijet upražnjavanje seksa je nebitno i gubimo posledično taj polni identitet. Svaki identitet uramljuje razum pa tako i ovaj. Oslobađanjem od njega shvatamo da su termini muško i žensko povez preko očiju .

    Isto tako razumijem i drugi kraj duhovne niti koji je duboko zaronjen u materijalno i gdje je seksualna preferencija bitna jer bože moj bitan je način na koji nadražujemo nervne završetke. Jedan način je "svetiji" od drugog. Jedan način zadovoljavanja je moralno prihvaćen i dobar jer razmnožavanje je imperativ. Imperativ životinja. A mi to jesmo.

    Zavisno kojem kraju ove niti težimo odobravaćemo homoseksualnost ili nećemo.

    Da li se treba fatinjati po ulici i žvalaviti? Naravno da ne ali to je već stvar manira, a ne seksualnog opredeljenja.
    Kako nije bitan?
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

Page 3 of 16 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Izbor do 20 000...
    By Sidewinder in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 54
    Last Post: 18-03-07, 11:47
  2. Izbor u PG
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Centralni
    Replies: 28
    Last Post: 05-02-07, 10:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •