Page 16 of 16 FirstFirst ... 61213141516
Results 376 to 396 of 396

Thread: Homoseksualnost kao izbor

  1. #376
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Neka se mijenjaju u alien look kao oni nesretni par sa zapada, ali druze zaradi pare pa ostvari tu ambiciju. Iz budzeta, iz dzepova naroda da se prioritet toj sprdnji daje umjesto pomoci bolesnoj djeci - to je zlocin protiv humanosti.

  2. #377
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Zanimljivo je i to paradiranje, od Zagreba preko Splita do Beograda i Podgorice, pa chak i Pristine. Kad brat Amer naredi ima i na glavu da se dubi. A sve kao slucajno, sve kao izbor, sve kao nezavisno. Plasim se da je ropstvo pod Vikinzima za jedan narod pogubnije od turskog ropstva, sovjetskog uticaja i slicnog. Viking kad te radi onda te radi do balcaka do koncentracionog logora, ovi ostali paze da ne preceraju. Ali sta je tu je. Samo da Afganistan odbranimo.

  3. #378
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Neka se mijenjaju u alien look kao oni nesretni par sa zapada, ali druze zaradi pare pa ostvari tu ambiciju. Iz budzeta, iz dzepova naroda da se prioritet toj sprdnji daje umjesto pomoci bolesnoj djeci - to je zlocin protiv humanosti.
    Engleska skola kaze da izdajnika mora da hrani sopstveni narod, odnosno oni koje izdaje. Kako god da bude i koliko god para da se ima narod ce biti 'hendikepiran'. Tako se lakse kontrolise odnosno onesposobljava.

  4. #379
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kljift View Post
    Engleska skola kaze da izdajnika mora da hrani sopstveni narod, odnosno oni koje izdaje. Kako god da bude i koliko god para da se ima narod ce biti 'hendikepiran'. Tako se lakse kontrolise odnosno onesposobljava.
    Znam, sto je sirotije ono vise zeli da se izopaci i bude kao "mali ljudi iz televizora." Znam iz nekih izvora koji je ekonomski profil ljudi koji proporcionalno zaradama dizu najvece kredite u bankama, to je zalosno.

  5. #380
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Sto ste se uzbudili momci? To je sjutrasnjica tj danasnjica, dzaba opiranje. I sto se vise opiremo oni ce vise da paradiraju itd, zacarani krug.
    Treba svima pomoci.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  6. #381
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Zivot je u opiranja. A ko zna sta donosi sTjutrasnjica/danasnjica. Cudo kako neko ne potegne temu o tome koliko ovo paradiranja u stvari povecava animozitet prema gejovima. Mada za kontra stavove vjerovatno nema mjesta.

  7. #382
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ma nema nista od toga posla, stigle su pare koje koriste ti njihovi "dobrocinitelji" iz raznih nvo-a, treba dio para koji ne zavuku u dzep na nesto da se potrosi, ne samo na parade. Ali nema to buducnosti, vecini ljudi ne odgovara da budu sa istim polom u krevetu, i to se nece promijeniti. Mogu oni biti vise ili manje prihvaceni od drustva i sistema, biti bogatiji ili uticajniji, ali posto ni oni sami nemaju buducnost, ta prica je u startu propala. To da ce klinci da se naloze pa da postaju gejevi, ne strahujte od toga, niti je to zarazna bolest.

  8. #383
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  9. #384
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Čupatelj

  10. #385
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,648
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Logika je cudo

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  11. #386
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Logika je cudo

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Vezano za drugu kombinaciju sa slike čuh za ovo od stand up komičara (Jim Jefferies)
    DOCKING

    Kakvih se boleština neće ljudi dosjetiti
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #387
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Ko ih ne voli neka ih ignoriše, agresivnim akcijama pomaže njihovu borbu za ekskluzivna prava i stvara ambijent opasne ugroženosti. Nije da nema debila koji bi ih linčovali a takvi bi linčovali i osobe koje prkose i drugim oblicima njihovog primitivizma. Neka istraživanja govore da su najglasniji "borci" protiv LGBT zajednice upravo gejevi koji nemaju hrabrosti da se suoče sa sobom i svojim problemom. Takvima je potrebnija pomoć od ovih što paradiraju.

  13. #388
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Homoseksualnost kao izbor

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Logika je cudo

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Logika? Ja bih prije rekao filozofija naseg vremena. Kako smo dosli od simbolike Sokratove pećine do simbolike šarafa, matica, utikača i utičnica... Pakao.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  14. #389
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,648
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Ko ih ne voli neka ih ignoriše, agresivnim akcijama pomaže njihovu borbu za ekskluzivna prava i stvara ambijent opasne ugroženosti. Nije da nema debila koji bi ih linčovali a takvi bi linčovali i osobe koje prkose i drugim oblicima njihovog primitivizma. Neka istraživanja govore da su najglasniji "borci" protiv LGBT zajednice upravo gejevi koji nemaju hrabrosti da se suoče sa sobom i svojim problemom. Takvima je potrebnija pomoć od ovih što paradiraju.
    Daleko bilo da bih ucestvovao u bilo kakvom nasilju protiv njih ,ali jednostavno ne volim ih. misljenja sam da ni heteroseksualci koji su vecina svjetske populacije ne treba da paradiraju .da ne izbacam slike sa parada ponosa po svijetu dje likovi ladno setaju gologuzi, pri tome vode maloljetnu djecu sve za rucice, na te iste parade.u ljubav kao ljubav ne ulazim, slika je navedena kao primjer, dje i cemu mjesto po mom misljenju.u svemiru u prirodi, sve ima + i -, tako mi je i sexualnost kao logican prirodan izbor? vezan za musko i zensko.zao mi je ako se neko osjetio povrijedjenim zbog primjera matice i sarafa valjda je i to demokratija zar ne? da imam razlicito misljenje od vas koji mislite kontra

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Last edited by aleksa111111; 08-10-19 at 19:53.
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  15. #390
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Demokratija je ono za šta se plati/uplati.

  16. #391
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    U ratama pročitah cijelu temu. Gore je nego što sam očekivao, trebalo bi masu vremena i živaca da se odgovori na svaki promašaj i trebalo bi imat više od nula volje, koliko trenutno imam.




    Ako ništa drugo, daj makar da se pomenu neke stvari koje je moguće dokazati. A i neće izazvat previše dodatne polemike.


    Quote Originally Posted by technus View Post
    Sto je najjace, nije ni 'ono' vec 'oni.'
    Znaci lik se istripova i to u mnozini.
    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Merriam-Webster dictionary adds 'they' as nonbinary pronoun

    https://www.theguardian.com/science/...box=1568793821
    Quote Originally Posted by technus View Post
    Pa da su bar stavili 'it' pa da donekle razumijem, ali 'they' u jednini, kako, zasto?
    Ka kod nas da bude, a i bice izgleda 'oni' drugo i trece lice jednine.
    Kakvo masakriranje jezika na svim meridijanima.
    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Mislim da je logika nonbinary da su istovremeno i jedno i drugo tj. da nisu jedno vec oboje sto daje mnozinu They.
    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ima smisla donekle, al pojam nonbinary se ne vezuje samo za osobe koje smatraju da pripadaju u oba pola (bigender), nego i za osobe koje smatraju da nemaju pol (genderless) ili i za osobe koje se smatraju nekim trecim polom, tako da je opet greska zvati nekog 'they'.

    Zamjenica "they" se stvarno upotrebljava u "non binary", odnosno u bezličnom modu, ali to nema nikakve veze sa likovima kojima ne odgovara da budu ni muško ni žensko. Bezlična upotreba je prisutna ko zna otkad.


    Na primjer, prevod rečenice "Ta osoba misli da je bolja od svih ostalih" glasi "That person thinks they better than everyone else". U našem jeziku je imenica "osoba" ženskog roda, tako da se pridjev slaže sa njenim rodom. Neka je "osoba" neka muškarčina sa imenom Tarzan, recimo, opet bi se reklo da je Tarzan osoba koja misli da je bolja od svih ostalih. Tarzan misli da je bolja osoba...


    U engleskom jeziku "person" je bezlična imenica, odnosi se i na muške i na ženske osobe, zbog toga se upotrebljava zamjenica "they".

    Vjerovatno ima i profesora engleskog jezika na forumu, neka me isprave ako griješim.




    Naravno, blavor koji insistira da se za njega lično koristi "they", jer ne priznaje samo dva pola, jeste upravo to - blavor.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  17. #392
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    U ratama pročitah cijelu temu. Gore je nego što sam očekivao, trebalo bi masu vremena i živaca da se odgovori na svaki promašaj i trebalo bi imat više od nula volje, koliko trenutno imam.




    Ako ništa drugo, daj makar da se pomenu neke stvari koje je moguće dokazati. A i neće izazvat previše dodatne polemike.













    Zamjenica "they" se stvarno upotrebljava u "non binary", odnosno u bezličnom modu, ali to nema nikakve veze sa likovima kojima ne odgovara da budu ni muško ni žensko. Bezlična upotreba je prisutna ko zna otkad.


    Na primjer, prevod rečenice "Ta osoba misli da je bolja od svih ostalih" glasi "That person thinks they better than everyone else". U našem jeziku je imenica "osoba" ženskog roda, tako da se pridjev slaže sa njenim rodom. Neka je "osoba" neka muškarčina sa imenom Tarzan, recimo, opet bi se reklo da je Tarzan osoba koja misli da je bolja od svih ostalih. Tarzan misli da je bolja osoba...


    U engleskom jeziku "person" je bezlična imenica, odnosi se i na muške i na ženske osobe, zbog toga se upotrebljava zamjenica "they".

    Vjerovatno ima i profesora engleskog jezika na forumu, neka me isprave ako griješim.




    Naravno, blavor koji insistira da se za njega lično koristi "they", jer ne priznaje samo dva pola, jeste upravo to - blavor.
    Ja nijesam imao volje da se ukljucujem oko toga, ali imam volje za ovo:

    *insert thank you gif*
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  18. #393
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    U ratama pročitah cijelu temu. Gore je nego što sam očekivao, trebalo bi masu vremena i živaca da se odgovori na svaki promašaj i trebalo bi imat više od nula volje, koliko trenutno imam.




    Ako ništa drugo, daj makar da se pomenu neke stvari koje je moguće dokazati. A i neće izazvat previše dodatne polemike.













    Zamjenica "they" se stvarno upotrebljava u "non binary", odnosno u bezličnom modu, ali to nema nikakve veze sa likovima kojima ne odgovara da budu ni muško ni žensko. Bezlična upotreba je prisutna ko zna otkad.


    Na primjer, prevod rečenice "Ta osoba misli da je bolja od svih ostalih" glasi "That person thinks they better than everyone else". U našem jeziku je imenica "osoba" ženskog roda, tako da se pridjev slaže sa njenim rodom. Neka je "osoba" neka muškarčina sa imenom Tarzan, recimo, opet bi se reklo da je Tarzan osoba koja misli da je bolja od svih ostalih. Tarzan misli da je bolja osoba...


    U engleskom jeziku "person" je bezlična imenica, odnosi se i na muške i na ženske osobe, zbog toga se upotrebljava zamjenica "they".

    Vjerovatno ima i profesora engleskog jezika na forumu, neka me isprave ako griješim.




    Naravno, blavor koji insistira da se za njega lično koristi "they", jer ne priznaje samo dva pola, jeste upravo to - blavor.

    da, u pravu si u vezi ovoga, mada se ne preporucuje u formalnom razgovoru/pisanju, ali svakako tvoja konstatacija stoji.
    moram priznati da, iako se gotovo svakodnevno sluzim engleskim, ne vjerujem da sam se sretao sa ovom 'third person singular' formom 'they' do ove moderne navale 'genderless' poupalcije.
    Last edited by technus; 10-10-19 at 09:59.
    Forever young, i want to be forever young

  19. #394
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Kao i u bilo kom drugom kontekstu, oni najbučniji su primijećeni i na njih se gleda kao na reprezentativne predstavnike grupe kojoj pripadaju. Uopšte nije bitno da li je ta grupa nacija, vjera, politička pripadnost, seksualna manjina ili bilo šta
    drugo. Željnih pažnje ima svuda.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  20. #395
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Da se osvrnem konkretno da ovu "besplatnu promjenu pola"...

    Posto slabo pratim... to bi znacilo da neko od mojih para kida muricu jer misli da mu je ona greskom dodana pri rodjenju?

    A besplatni pregledi, lijecenja i operacije koje mogu da spase zivot su u drugom planu i nebitni ili manje bitni od ovih prvih operacija promjene pola?

    A nemojte kumim vas gresnom muricom.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #396
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

Page 16 of 16 FirstFirst ... 61213141516

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Izbor do 20 000...
    By Sidewinder in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 54
    Last Post: 18-03-07, 11:47
  2. Izbor u PG
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Centralni
    Replies: 28
    Last Post: 05-02-07, 10:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •