Page 11 of 19 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast
Results 251 to 275 of 471

Thread: Poziv na glasanje za crnogorsku wikipediju!

  1. #251
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona View Post
    pa za ukidanje hrvatske, bosanske, srbijanske i ostalih wikipedija idi i trazi na wikimedia. cg wiki josh nije realizovana i koji je smisao tvoje priche? Da sprijechish ovo za sata se borimo prichajuci fantaziranja za malu djecu? Daj ne foliraj se.
    Totalan besmisao onog sta prichash a fol za koji se zalazesh.
    Za sta se ti boris? Koji je tvoj informaticki/organizacioni/knjizevni/novinarski pedigre da bi mogla da se predstavljas za jednog takvog borca? Ne znam te pa ne mogu da sudim. Ja se ne borim protiv crnogorske vikipedije, naprotiv, iskreno, u ovakvom stanju stvari borim se za nju da tebe i tebi slicne ne bih gledao na srpskoj. Samo mi smeta sto bi neko jedan dio vikipedije da stavi POD KONTROLU jedne institucije.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  2. #252
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick View Post
    Za sta se ti boris? Koji je tvoj informaticki/organizacioni/knjizevni/novinarski pedigre da bi mogla da se predstavljas za jednog takvog borca? Ne znam te pa ne mogu da sudim. Ja se ne borim protiv crnogorske vikipedije, naprotiv, iskreno, u ovakvom stanju stvari borim se za nju da tebe i tebi slicne ne bih gledao na srpskoj. Samo mi smeta sto bi neko jedan dio vikipedije da stavi POD KONTROLU jedne institucije.

    Wikipedija je vec pod kontrolom jedne institucije. A njeni djelovi su neotudjivi. A sto se tice kontrole vidjelo se odlicno koje organizovan na metawiki i koje glasao 70 puta protiv.

    Dragi moji, u okviru medtawikija radi i jedna NGO srpska organizacija.
    Last edited by Ego_and_his_own; 15-11-06 at 23:57.

  3. #253
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    koja se zove Wikimedia Foundation i koja se iz svih stopa bori da kontrola njenih podinstitucija bude iskljucivo kontrola vandalizma i nacina prezentovanja, a ne kontrola informacije i stava
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  4. #254
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A nije ni pitanje vikipedije, nego nacina na koji se uspostavlja i nacina na koji ce se njom rukovoditi.
    Pa logichno Srbijanski ADMINI pod komandom BIA-e, sve sa poznatim likovima sa webmastera, Milosheviceva medijska eskadrila VelikoSrpske konstrukcije medijskog stvaranja Srpskih kulturnih regija pod kojom se sada nalazi Crna Gora kao link, korigovana istorija od strane istih. Ju ma nemoj mi kasti.
    To za sta se zalazesh je da se odrzi kulturna Srbijanska pretenzija na CG i da Srbijanski Admini drze svaki tekst u svojim rukama...providno

  5. #255
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Toliko si zabrinut da si iznio lazi i neistine da bi svoj strah opravdao. Zasto si lagao?

    to si preskocio, a optuzio si ljude odje da su lazovi, prevaranti i da su "politicki obojeni".

    Kako mozesh tako? I sad kao nista jeli nista nije bilo.
    Last edited by Ego_and_his_own; 16-11-06 at 00:01.

  6. #256
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Wikipedija je vec pod kontrolom jedne institucije. A njeni djelovi su neotudjivi. A sto se tice kontrole vidjelo se odlicno koje organizovan na metawiki i koje glasao 70 puta protiv.

    Dragi moji, u okviru medtawikija radi i jedna NGO srpska organizacija.
    Protiv te se ne bori. Ko grize ruku koja ga hrani za sve ovo sto radi ovdje?

  7. #257
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dobro, da zavrsim pricu posto ima mnogo tu mrznje

    Ako ja prevedem za crnogorsku vikipediju od slova do slova
    http://en.wikipedia.org/wiki/Milo_Djukanovic

    oce li mi ITAM kao generalno tijelo cenzurisati i jednu jedinu recenicu?

    ili

    http://en.wikipedia.org/wiki/Serbs

    ?

    to je moje pitanje i u sustini vikipedijski test (http://en.wikipedia.org/wiki/Wikiped...s_not_so_great) objektivnosti.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  8. #258
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick View Post
    . Zato sto ce neko mene koji sam iz crne gore da prozove po tome sto sam iz drzave "dje institucija rukovodi vikipedijom".
    Ovo je stvarno vic godine. Ma sta si ti jadan umislio ko si ti da bi tebe neko pitao o tome i to bi ti stvarno pokvarilo ugled. Postavio se ovdje more lazi i ne osjecas se nimalo neprijatno a pricas o nekom ugledu i o tome da ce tebe neko nesto.... Jos ce do kraja ispasti da si ti tvorac wiki

  9. #259
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Toliko si zabrinut da si iznio lazi i neistine da bi svoj strah opravdao. Zasto si lagao?

    to si preskocio, a optuzio si ljude odje da su lazovi, prevaranti i da su "politicki obojeni".

    Kako mozesh tako? I sad kao nista jeli nista nije bilo.
    Bilo je tu mnogo toga. Vidio sam da su ljudi koji tu rade osobe koje su zagrizene, koje na najnize moguce neljudske nacine vrijedjaju na nacionalnoj osnovi. Da tu radi gospodj/ic/a koja nastupa sa neskrivenim fasizmom i slicno. Nisam sklon zaljenju i kazem opet, samo cu se zaliti ako neki MOJ KOPIRAJTOVANI TEKST bude ugrozen. Koji je pedigre ITAM-a koji ga preporucuje za administratora crnogorske vikimedije?
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  10. #260
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick View Post
    Za sta se ti boris? Koji je tvoj informaticki/organizacioni/knjizevni/novinarski pedigre da bi mogla da se predstavljas za jednog takvog borca? Ne znam te pa ne mogu da sudim. Ja se ne borim protiv crnogorske vikipedije, naprotiv, iskreno, u ovakvom stanju stvari borim se za nju da tebe i tebi slicne ne bih gledao na srpskoj. Samo mi smeta sto bi neko jedan dio vikipedije da stavi POD KONTROLU jedne institucije.
    Paz da tebi ne iznesem moj CV hahahahaha
    sa doushnicima Srbijanske DB nemam posla.
    Pa da da ne vidish 100% Crnogorce koje ponizavash i ovdje i tamo iako smo indiferentni prema takvima kao sto si ti koji negiraju svachiji istorijski i kulturni identitet, i hrvata i bosanaca i makedonaca i crnogoraca i svih, srbofilski fashisto.

  11. #261
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ovo je stvarno vic godine. Ma sta si ti jadan umislio ko si ti da bi tebe neko pitao o tome i to bi ti stvarno pokvarilo ugled. Postavio se ovdje more lazi i ne osjecas se nimalo neprijatno a pricas o nekom ugledu i o tome da ce tebe neko nesto.... Jos ce do kraja ispasti da si ti tvorac wiki
    Sto sam slagao?

    Da je ITAM imao politicke aktivnosti?

    Da nigdje u svijetu vikimedija nije u sklopu druge organizacije?

    Da sam u toj mjeri ucestvovao u stvaranju vikipedije (odnosno da sam od oko 1500 strana svojih novinskih clanaka njih makar 200 uvrstio u vikipediju i da sam od 200 tematskih radova koje sam uradio u toku studiranja svih 200 okacio tamo)?

    Da nisam jedan jedini politicki test tamo objavio?
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  12. #262
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona View Post
    Paz da tebi ne iznesem moj CV hahahahaha
    sa doushnicima Srbijanske DB nemam posla.
    Pa da da ne vidish 100% Crnogorce koje ponizavash i ovdje i tamo iako smo indiferentni prema takvima kao sto si ti koji negiraju svachiji istorijski i kulturni identitet, i hrvata i bosanaca i makedonaca i crnogoraca i svih, srbofilski fashisto.
    a vi kako te?
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  13. #263
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ti nemash postovanja ni prema kome. Dosao si odje sa laznim optuzbama da bi doveo u pitanje ugled ljudi koji stoje iza ovog projekta.

    To sto radish je ispod dostojanstva. Necu ulaziti u to jeli to stvar vaspitanja ali covjek ko je spreman na laz da bi postigao svoje ciljeve zasluzuje samo osudu. I neka ti je to na Obraz.

  14. #264
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick View Post
    a vi kako te?
    jel ovoga moze razumjet i jedan crnogorac?
    chini mi se da ne govorimo istim jezikom.(ili mu je neko proshaputao malo ...pa...)

    informaticki/organizacioni/knjizevni/novinarski pedigre
    kod nas se pedigre kaze kad se govori o rasnoj formi zivotinja npr kad je u pitanju pseto/kucko/pashche/cuko itd...
    nikako ne govorimo istim jezikom a-a, jok!
    Last edited by LadyDaytona; 16-11-06 at 00:30.

  15. #265
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    I ne iznosi vise lazi bez dokaza, ITAM nikad nije imao politicke aktivnosti, i njega cine ljudi sa multikulturnim i multikonfesionalnim razumijevanjem, kao i Crna Gora sto jeste takva drzava. Nas se ne ticu te stvari, mi smo se okupili oko IT da bi doprinijeli razvoju Crne Gore a ne da promovisemo nasa "politicka" ubjedjenja.

  16. #266
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opet velim. Kojim laznim optuzbama covjece.. navedi o cemu se radi!

    ovdje mi se kao nosioc informatickog progresa javlja zena koju znam jedino kao vulgarnog postera sa politickog dijela ovoga foruma, koji nije zasao u informaticki dio dok se ovo pitanje nije poteglo?

    ITAM je imao referendumski poziv ili nije? Zvucis kao moj urednik- mi nismo politicki obojeni a ona kampanja koju smo vodili pred referendum se ne broji. Daj molim te.

    Mnoge od vas ja licno znam i znam da ste u najmanju ruku sposobni ljudi. Imate projekte koje podrzavam, ali ste vikipediju namrtvo pogresno shvatili. Vidjecete i kad vam taj pokusaj propane. Zalim samo sto ce vikipedija na crnogorskom, a sa njim i moja nada da ce makar ova na srpskom bit nesto sto je manje sklono vandalizmu, propasti.

    Navedi mi koju sam ja to laz iznio?
    Last edited by chatnick; 16-11-06 at 00:38.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  17. #267
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Da ponovim:

    Nacionalni interes:
    1. Sirenje kulture
    2. Ucestvovanje u najvecu svetsku enciklopediju, u kojoj ucestvuju maltene svi narodi.
    3. Kolaboracijom se postize jedinstveni sistem koji omogucava sirenje znanja kao i prezentacija svoje kulture drugim narodima i jezicima i obratno.

    Individualni interes:
    1. Sirenje znanja
    2. Prezentovanje sopstvenih interesovanja i ideja, bilo naucnih, umjetnickih ili bilo koje drustvene svere ljudskog zanimanja.
    3. Saradnja sa drugim ljudima koji ucestvuju u izradnji ove enciklopedije svjetskih razmjera.
    4. Preko 5.000.000 clanaka na preko 250 jezika na raspolaganju istrazivacima.

  18. #268
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick View Post
    Opet velim. Kojim laznim optuzbama covjece.. navedi o cemu se radi!

    ITAM je imao referendumski poziv ili nije?
    Jel ti to mene zezash?
    Last edited by Ego_and_his_own; 16-11-06 at 00:38.

  19. #269
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metalac View Post
    evo ja sada ispadoh nacionalista a jedino sto radim je pokusavam da vam dokazem da je nepotrebno imati 10 jezika za bivsu Jugu kad bi mogli imati samo jedan sa daleko vise clanaka, dok se vi ovde bakcete kako TREBA napraviti wiki za sve jezike na balkanu. Cek dok se Sarajlije okupe pa na satrovacki svu wikipediju da stave :-D
    Pa sto predlazes? Da se svi objedinimo pod srpski?
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  20. #270
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    ovdje mi se kao nosioc informatickog progresa javlja zena koju znam jedino kao vulgarnog postera sa politickog dijela ovoga foruma, koji nije zasao u informaticki dio dok se ovo pitanje nije poteglo?
    Nema vece vulgarnosti od lazi i vrijedjanja zene.

  21. #271
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick View Post
    ovdje mi se kao nosioc informatickog progresa javlja zena koju znam jedino kao vulgarnog postera sa politickog dijela ovoga foruma, koji nije zasao u informaticki dio dok se ovo pitanje nije poteglo?
    Sta si ti to, netstalker pa manijachish za mnom, gdje sam i sta pishem itd. Trazish mi i cv da ti izdeklamujem, da dobijesh podatke ? mnogo se ti zanimash za mene i moju privatnost. Ti bi da vulgarno ponizavash moju nacionalno kulturnu pripadnost Crnoj Gori, ponizavash Crnogorke, ponizavash i negirash Crnu Goru a time i njenu multikulturalnost i multireligisko slobodno izrazavanje namecuci srbofilski fashizam? Malo morgen .

  22. #272
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da se napravi wikipedija na juznoslovenskim jezicima na koju ce se ici na koji god se jezik klikne. to ja predlazem.

    ono cega se ja bojim je ovo

    http://wikii.itam.ws/index.php/Crna_Gora

    u kome se FACT BOX (CINJENICE) razlikuju od engleske vikipedije, pominjanjem crnogorskog kao TRENUTNO zvanicnog jezika. strpite se malo do toga ustava
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  23. #273
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako vishe sam sebi ne dosadish wikipedianac...

  24. #274
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da se napravi wikipedija na juznoslovenskim jezicima na koju ce se ici na koji god se jezik klikne. to ja predlazem.
    to to lijepo idi pa predlazi onima koji su te poslali, Srpskoj zajednici na Wiki...
    pa ubijedi one koji vec imaju wikipediju, hrvate, bosance, makedonce i koga god ocesh...pa kad njih ubijedish, dodji da se malo zezamo s tobom

    mi smo tek u fazi konstrukcije i sa tim tvojim zeljama ('bozic bata' josh nije pristigao da ti ispunjava) i nebulozama Slobe i tete Mire sve sa Borkom Vuchic koja vam finansira tu organizaciju i dan danas.:P

    proshetaj, i kad to sve obavish, rekoh...navrati!

  25. #275
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Pa sto predlazes? Da se svi objedinimo pod srpski?
    nije nego da se sve stavi pod sh/hs ili da se napravi novi jugoslovenski. Prvo bice vise ljudi koji ce pregledavati sve tako da nebude "vidi sta su srbi pisali o hrvatima, a sta bosanci o srbima, itd". Koliko vidim ovi posebni wikiji imaju sve po nekih 10,000 - 25,000 clanaka, a kad bi se sve to stavilo zajedno bilo bi preko 50,000. Zar to nebi bilo bolje za svakoga? nije do toga ko pise nego je vazno da se napise i da je na jeziku koji svi mogu razumjeti i to je to.

Page 11 of 19 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Islam!
    By Bijesno pile in forum Religija i filozofija
    Replies: 2694
    Last Post: 03-06-11, 23:23
  2. Ne znam sto ce mi ovo ali ajde ... GLASANJE
    By kefalo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 22
    Last Post: 04-06-04, 07:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •