Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456
Results 126 to 129 of 129

Thread: Špijuni(ranje)

  1. #126
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Spijati svoj narod zbog prolaznih zakona koji se mijenjaju vremenom. Rekoh fino, zakoni prolaze a spijuni ostaju spijuni za svaku vlast. Spijunima je uvijek bilo isto I dok su imali uz privremene vlasti I okupatorske I... Isti arsin... Gadluk. Kome covjek nije preci od slova na papiru, taj I nije za covjeka.
    Sve sto se tice nacionalne sigurnosti, a to je poenta I naroda drugih drzava - kontrola stranaca u drzavi I njihovog djelovanja to je drustvena odgovornost.
    Ali, plitko shvatanje da je drustvena odgovornost spijanje svog naroda… Taj je psiho bolestan, sa najanimalnijim porivima I za umobolnicu. Sto dalje od takvih.
    Takvi nemaju ni dusu ni razumijevanje za svoje u porodici a kamoli za druge oko sebe. Mada, nauka daje odgovore o procentima, nije dzabe. Srecom, vecina u narodu ima ljudski gen, a ta animalna bezobzirna manjina se lako prepoznaje.
    Spremni na svasta..

    Hvala Lepo
    "Spijati svoj narod". Ne znam da li mi to zvuci nacionalisticki ili samo populisticki...

    Da li to znaci da treba ici u nekoj drugoj drzavi pa tamo spijati jer to nije nas narod? Ne kapiram.

    Nisu u pitanju ni samo zakoni vec nesto sto se zove drustvena odgovornost. Mozda bi mogla malo da procitas o tome ili makar razmislis, onako "na suvo".

    Zakoni su tu jednostavno kao 'osnov' drustveno-odgovornog prijavljivanja. Drugacije nema efekta nikakvog.

    Ja ako sam prijavio (na drugoj temi su detalji) izvodjaca radova jer nije ogradio gradiliste niti ga zastitio od prolaznika medju kojima ima dosta djece... nisam to uradio da bi njemu pukla kazna vec da ne bi doslo do neke nesrece. Ja ako sam se BR policiji na glavu popeo da pocnu da pisu kazne vozilima koji ulaze u jednosmjernu ulicu u centru grada nisam to uradio iz neke svoje koristi vec sam to uradio da bi bilo manje guzve i da bi na kraju svi brze prosli tuda.

    Ako neko prijavi neku 'kamikazu' u saobracaju nije to uradio jer ce da se sladi kaznom koja mu se napise vec zato sto takav nesavjesni vozac moze da izazove nesrecu i da ubije nekog neduznog na putu.

    itd. itd.

    Primjera ima milion ali shvatas poentu.

    Ako je neko protiv drustveno-odgovornog prijavljivanja onda to mogu da shvatim samo kao drmanje licnog interesa ili zelja za primitivnim drustvom.

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Evo su blokirali opciju edit i brisanje sopstvenih postova ako promasite temu... Sasvim dovoljan pokazatelj oduzimanja slobode izraza. Ovo vise nije forum, ovo je samo datoteka.
    Jasno.
    Pozdrav.

    Hvala Lepo
    Opcija je blokirana, izmedju ostalog, zbog tvoje zloupotrebe. Ispises 10 poruka, ljudi reaguju, odgovore a onda obrises sve te poruke. To nije sloboda govora vec zloupotreba opcije koja ti je data na odgovorno koriscenje. Brisanje poruka nakon toliko vremena je neodgovorno i nefer prema svim ucesnicima u raspravi. Ako to ne mozes sama da vidis, ja ne mogu da ti crtam. Ali o ovome se raspravlja na drugoj temi pa da ne gubimo vrijeme ovdje.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #127
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    To sto je po vasem fer i nefer ne znaci da je to istina i pravilo za druge.
    Nazovite ovaj forum "Animal farm", da budete kompletno u duhu Orvela. Sve su zivotinje jednake samo su neke manje a neke vise.
    Nacionalna bezbjednost i sve sto je protiv humanosti I slicno jeste ljudska moralna obaveza da se obavijesti Narod. To je bio detalj koji sam zeljela da dopisem editovanjem. Dakle, To su zvizdaci kako ih nazivate na Balkanu.
    To sto sam izbrisala postove kad sam sama utvrdila da pisem tekstove za spijune, prenerazila sam se od etickog osjecaja gadjenja I sramote. Umjesto da mi je neko skrenuo paznju da sam pogrijesila mjesto I temu, morala sam naknadno sama da odradim taj posao - duznost prema humanosti.
    Spijun ne moze u svojoj glavi da razluci moralne nivoe, oni su kao aparati bez duse I mozga, samo na "dugme" ili ili. Nemaju intelektualni ni emotivni kapacitet da razluce sta je sta. Nehumani su, dakle animalnost preovladava njima.
    Poruka za humane, sto dalje od takvih bolesnih umova, kad tad ce I vama doci glave, kao I ostalom humanom svijetu.
    Sa ovim postom zavrsavam ucesce na ovom "forumu" jer nije vise forum. Ovo je samo datoteka i kreacija iz "Animal farm" - Dzordz Orvel.
    Svako dobro dobrim ljudima.

    Hvala Lepo

  3. The Following 3 Users Say Thank You to Maja For This Useful Post:


  4. #128
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Kao što rekoh neđe drugo, vidi se lični interes...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #129
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Planirao sam da pisem poduzi uvod ali je dosta kasno pa cu skratit' maksimalno a bice vremena da dalje pisem duz teme...

    Nerijetko slusamo kako smo "spijunska nacija" itd. Kao nesto vrlo pogrdno.

    Sa druge strane redovno prijavljujemo stvari i ljude jer smatramo Nox Vidmate VLC da nije u redu to sto vidimo. Bilo policiji, inspekcijama ili nekim drugim nadleznim organima.

    Gdje je granica?

    Sto je "ogavno spijuniranje" a sto "odgovorno prijavljivanje"?

    Ova tema je prvenstveno aktivirana povodom najnovijeg zakona u vezi zabrane pusenje i oko toga da li bi konobar/menadzer/vlasnik trebao da prijavi pusaca ili ne...

    Ali se svakako tema moze odnositi na jos milion situacija koje svakodnevno srecemo.

    Ako vidite nekog da krsi zakon da li cete ga prijaviti ili ici onim "nije moj posao" ili pak "nisam spijun, boli me uvo sto to i to radim tamo nekom desetom liku koji me ne zanima"? Ili zavisi od situacije? Opet... gdje je granica?

    Koristite li platforme za prijavljivanje nepravilnosti i sl.? Poput "Budi odgovoran" ili recimo "Sistem 48"?

    Eto toliko za pocetak, nemam kad duze nocas...
    Da je drustvo barem 5% zdravije svaka prijava bi bila pozdravljena i dobrodosla, a ne ka' ako se sjetimo slucaja Pobricke i slucaja Ramada ispala najveci spijun u istoriji drzave i pljuvana sa svih strana jer je iznijela konkretne dokaze o zloupotrebi. Ne uporedjujte spijune sa ljudima koji bi da se smanji haos i bezakonje.
    Last edited by aldoumunir; 12-02-20 at 07:38.

Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •