Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 129

Thread: Špijuni(ranje)

  1. #51
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post

    Ako vidite nekog da krsi zakon da li cete ga prijaviti ili ici onim "nije moj posao" ili pak "nisam spijun, boli me uvo sto to i to radim tamo nekom desetom liku koji me ne zanima"? Ili zavisi od situacije? Opet... gdje je granica?

    Koristite li platforme za prijavljivanje nepravilnosti i sl.? Poput "Budi odgovoran" ili recimo "Sistem 48"?

    Eto toliko za pocetak, nemam kad duze nocas...
    Kad drzava radi onda mozes i da spijuniras. Kad ne radi onda dzabe prijavljujes i spijuniras. Gospodske su drzave gdje mozes prospijati nekoga. Ovdje zivot ostavis u bermudskom trouglu komunalna-gradjevinska-policija
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  2. #52
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Ja citah negdje nmg da se sjetim koja drzava u pitanju ako prijavis da neko ilegalno nesto radi da ti kao "insajder"dobijas dio para koliko drzava naplati od tog pojedinca.


    Sent from my SM-G610F using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  3. #53
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,399
    Thanked in
    2,344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Kad drzava radi onda mozes i da spijuniras. Kad ne radi onda dzabe prijavljujes i spijuniras. Gospodske su drzave gdje mozes prospijati nekoga. Ovdje zivot ostavis u bermudskom trouglu komunalna-gradjevinska-policija
    Svakako. To i jeste glavni problem.

    Sto "na papiru" institucije promovisu odgovorno prijavljivanje poput "prijavi korupciju" i sl. Nije to nista novo, takve 'promocije' postoje vec deceniju ali uopste ne funkcionisu, tj. funkcionisu poremeceno, sa duplim arsinima. Recimo ako prijavis neku nebitnu NN osobu, sve su prilike da ce inspekcija doc' i "odradit' svoj posao". Ali ako prijavis nekog bitnijeg, recimo slucaj 'Ramada' onda ces samo ti izvuc' deblji kraj, bez ikakvih posljedica po prijavljenog.

    Sjecam se da sam prije dosta godina vec gledao po bolnicama i domovima zdravlja onu sliku nalijepljenu po cijelim ustanovama gdje doktor kao uzima gomilu para sa naznakom "prijavi koripciju" i sl. A evo dan danas, nakon toliko godina znamo kakvo je stanje u zdravstvu, ko stize na red za pregled/snimanje/stogod a ko ne... Sto treba da se plati za dolazenje na red, koliko kosta operacija a koliko normalni obrok za trudnicu umjesto parceta salame na komadicu hljeba... Bas su sve te 'akcije' urodile plodom i vidi se volja drzave da tome stane na put... How yes no.

    Kako da funkcionise drzava kad upravo te institucije, tuzitelji, sudije, inspektori itd. prvi krse zakon na svakom koraku? Kome da ih prijavis? To ti je kao aktuelna prica oko stanova i kredita... Treba Medenica da odlucuje da li su ti stanovi i krediti po ustavu a ona je direktno upletena u to i ko zna koliko puta do sad? Nece da moze, zacarani krug trulog sistema.

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Ja citah negdje nmg da se sjetim koja drzava u pitanju ako prijavis da neko ilegalno nesto radi da ti kao "insajder"dobijas dio para koliko drzava naplati od tog pojedinca.


    Sent from my SM-G610F using Tapatalk
    A to bi kod nas haos bio... Onda bi svako 'spijun' postao, pocevsi od onih koji nikad nista ne bi prijavili jer ih se ne tice...
    Last edited by Fidel Castro; 22-08-19 at 11:24.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #54
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovde se sustinski radi o vaspitanju dece tj.nas samih. Ako dete ucis primerima "sredice mi Backo da te upisem", " baci to kroz prozor", "Snadji se"... pomaka nece biti nikad jer su tako vaspitani i oni koji imaju moc... Ja sam jednom bacila papir van korpe, covek koji je prolazio tuda rece "Ispalo vam je nesto" , postideo me je prvo, drugo nikada vise to nisam uradila. A vecini da se to kaze bila bi po koja psovka i bez ucinka. Zato je po meni prijavljivanje ucinkovito iato koliko i neko vaspitanje da je sramota raditi lose po okolinu i drustvo i izjednaciti to sa radjenjem loseg sebi samome.

  5. #55
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post

    U Svajcarskoj prijatelji prijavljuji jedni druge ako sjednu pijani za volan. Smatraju da na taj nacin cuvaju prijatelja. Interesantno.

    Kad bi kod nas uveli nagradu za snimanje I prijavljivanje saobracajnih prekrsaja I bacanje smeca po ulici brzo bi postali cisti ko Svajcarska I najpazljiviji vozaci.
    Kvaka je u tome što Švajcarci to rade gratis i iz patriotskih pobuda za korist zajednice u cjelini. U šali se još kaže da su policijska država ili spoj Trećeg rajha i Trumanovog showa. S druge strane u CG ne postoji patriotizam u pravom smislu riječi, država je krava muzara a 'cinkanje' je opcija kad su ugroženi vlastiti interesi u muži te jadne krave.
    The more things change, the more they stay the same.

  6. #56
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne postoji nikakva mogućnost da je komšija došao na rakiju da kaže drugom komšiji da je dosta bilo rada na divlje i da će ga prijaviti ako ne završi skoro rabotu?

    A da je drugi komšija rekao, boli me k..... kome ćeš i da li ćeš prijaviti?

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    У том случају тај први комшија што изиграва инспекцију треба по репу да добије. Па нек инспекцију својим укућанима изиграва. Него црногорски менталитет је такав да се на најмањем нивоу шпијунира док кад је нешто веће у питању не смију да прну јер немају храбрости. Ово је септичка јама и није дпс за то крив. Част поштеним људима којих има али који су дебело у мањини и изумиру.

  7. #57
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Ha ha ha kako se uvatiste za Svajcarsku. Ni manje ni vise. Te vrati mi majcu, ta baci papiric u korpu. Sa druge strane ko nas je sve vodio dobro je da smo zivi. Jedno pitanje - koliko bi vas za spas svog radnog mjesta prodalo kolege? Ili za povisicu, unapredjenje? Stan? Ko onaj vaterpolista Zvezde u Splitu sto se pozivao da je Crnogorac. Koljite mi drugare oni su Srbi, a ne mene, jeeeeeeeeee.

  8. #58
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Za spas radnog mjesta?
    Kakav spas, za merak...
    Kolega kasni na posa a ti dolazis u minut na vrijeme...
    Ada normalno da ces da ga prospijas...
    Ihaa, cega sam se sve nagledao, kakvih je tu podvala i igara bilo...
    Ali "spijanje" tj ukazivanje nadredjenom na nepostovanje radne diacipline ostalih zaposlenih u potpunosti podrzavam...

  9. #59
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Vidji ovo, da vidim nekoga da bacha dinamit da bi lovio ribu odmah bi ga prijavio I tablice od kola ako vidim da su iz tog auta izasli.

    Navodim kao primjer.

    Svijest prema okolini nam je na katastrofalnom nivou. Ne vidim nacin da se to brzo promijeni bez da se uvede neka nagrada za prijavljivanje pocinioca I uvodjenje drasticnih kazni.

    Za ove sto lome mobilijar po parkovima tek ne znam sta da kazem.

    Kad bi nagrada bila 5k€ za dokazivanje korupcije ljekara (snimak ili prijavljivanje serijskog broja novcanice), brzo bi se I tome stalo na put. Kupovini glasova isto tako.

    Nemojte samo sa onom pricom ima krupnijih problema. Slazem se, ima, ali ako za sve budemo to pricali nikad necemo postati ni N od normalnog drustva.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  10. #60
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Velike ste vi prdnjave

  11. #61
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Velike ste vi prdnjave
    Vidim doprinio si diskusiji na kvalitetan I argumentovan nacin.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  12. #62
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    A drobite ko bi koga ospijao sto baca smece pored kontejnera i sto se parkirao na zebru..
    Mislim koga boli ona rabota za to spijanje

  13. #63
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,399
    Thanked in
    2,344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    A drobite ko bi koga ospijao sto baca smece pored kontejnera i sto se parkirao na zebru..
    Mislim koga boli ona rabota za to spijanje
    Koga boli ona rabota za te radnje ili za prijavljivanje tih radnji?

    Meni recimo smeta i jedna i druga pomenuta. A licno NIKAD nisam uradio ni jednu ni drugu.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #64
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Za spas radnog mjesta?
    Kakav spas, za merak...
    Kolega kasni na posa a ti dolazis u minut na vrijeme...
    Ada normalno da ces da ga prospijas...
    Ihaa, cega sam se sve nagledao, kakvih je tu podvala i igara bilo...
    Ali "spijanje" tj ukazivanje nadredjenom na nepostovanje radne diacipline ostalih zaposlenih u potpunosti podrzavam...
    Sto tebe briga kasni li ili ne kasni kolega. Jel ga ti placas iz svoga dzepa?
    Ali sta ako pokusate da se dogovorite da pritisnete gazdu za vecu platu, neradnu subotu, besplatni parking, uplatu za penzijsko, prekovremene. Kome ces srce da poklonis? Kolegama ili nadredjenom?
    Ovo vazi za ljude koji rade kod privatnika i koji su prinudjeni na borbu. Ovi sto idu na drzavno ionako rade na guzove i sto god da urade plata legne prvog. Niko u CG nije nidje zakasnio ili nepostovao, a da ga neko nije uputio na to.
    Mada sjecam se u slucaju radnika MuPa i tuzbe oko prekovremenih sati. Jedan dio MuPa je bio za, drugi dio protiv. Pa po dobijenoj tuzbi isplata samo za jedne, a ne i za sve. Tipicna crnogorska prica.

  15. #65
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    A drobite ko bi koga ospijao sto baca smece pored kontejnera i sto se parkirao na zebru..
    Mislim koga boli ona rabota za to spijanje
    Naravno. Posle svega sto je protutnjalo ovim prostorima, posle svog tog kapitala bez znanog porijekla treba nekog u autobusu da prijavis sto nema kartu. Veliki je problem sto se i muzevnost istopila. Umjesto da spijas lijepo upozoris doticnog da ne radi to sto radi, a onda se ispostavi da je to policiji interesantna osoba ili policija licno. I sta ces onda crni sine. Odavno ne nosimo vatreno oruzje, a ako kojim slucajem sprijecis lopova u kradji ili bilo koga u bilo kakvom nepocinstvu velika je vjerovatnoca da ces biti tuzen od istih.

  16. #66
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Špijanje ima neku svoju specifičnu težinu u odnosu na sve druge mane u karakteru koje može čovjek imati....
    Neđe pročitah kako je skromnost vrlina koja u sebi sadrži sve druge vrline, e isto tako nekako ta MANA špijanja u sebi nosi potencijalno sve druge karakterne mane.

  17. #67
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kljift View Post
    Sto tebe briga kasni li ili ne kasni kolega. Jel ga ti placas iz svoga dzepa?
    Ali sta ako pokusate da se dogovorite da pritisnete gazdu za vecu platu, neradnu subotu, besplatni parking, uplatu za penzijsko, prekovremene. Kome ces srce da poklonis? Kolegama ili nadredjenom?
    Ovo vazi za ljude koji rade kod privatnika i koji su prinudjeni na borbu. Ovi sto idu na drzavno ionako rade na guzove i sto god da urade plata legne prvog. Niko u CG nije nidje zakasnio ili nepostovao, a da ga neko nije uputio na to.
    Mada sjecam se u slucaju radnika MuPa i tuzbe oko prekovremenih sati. Jedan dio MuPa je bio za, drugi dio protiv. Pa po dobijenoj tuzbi isplata samo za jedne, a ne i za sve. Tipicna crnogorska prica.
    Ja ga ne placam iz svog dzepa...
    ALI!
    ako kolega svaki dan kasni po ure, ispada da ja radim skoro 7% duze od njega a primamo istu platu...
    E pa nece moci...
    Nekad ga direktno prospijam, a nekad to provucem sefu onako kroz pricu...
    Ali mu ne sakrijem nikad, to je jace od mene...
    To je jednostavno ispravno, ne vidim nista lose u tome vec sebe smatram savjesnim i odgovornim radnikom...
    Jer nadredjeni mora da zna kako se ponasaju zaposleni i na koga moze da se osloni a na koga ne...

  18. #68
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Pa to kažem priča se svodi ko špija za gluposti a za veće stvari i da oćeš nemaš kome da ošpijaš..

  19. #69
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,230
    Thanks Thanks Given 
    14,452
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    2,032 Posts

    Default

    Ma troluje Karamazov cijelo vrijeme. :-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  20. #70
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Vidim da nije lijepo što ne prijavljujem nadležnim i organima reda primijećene nepravilnosti, ali ne bojim se priznati da sam samo jednom u životu zvao policiju i to kad sam u retrovizoru vidio da je neko auto slećelo s puta u jednoj krivini a ja nijesam imao vremena da stanem jer sam vozio drugare na aerodrom i kasnili smo. I to mi se tada nijesu javili, pa sam morao da zovem jednog druga koji je bio drug sa tadašnjim nekakvim funkcionerom u UP da pošalju pomoć.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  21. #71
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,399
    Thanked in
    2,344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Vidim da nije lijepo što ne prijavljujem nadležnim i organima reda primijećene nepravilnosti, ali ne bojim se priznati da sam samo jednom u životu zvao policiju i to kad sam u retrovizoru vidio da je neko auto slećelo s puta u jednoj krivini a ja nijesam imao vremena da stanem jer sam vozio drugare na aerodrom i kasnili smo. I to mi se tada nijesu javili, pa sam morao da zovem jednog druga koji je bio drug sa tadašnjim nekakvim funkcionerom u UP da pošalju pomoć.
    Zanimljivo je sto uz moto "gledam svoja posla, boli me q za druge" mnogi ne prijavljuju ni takve stvari koje nemaju dodirnih tacaka sa "spijanjem" a mogu nekome zivot da spase. Bilo da se radi o takvom incidentu na putu, nasiljem kod komsije, nekom kome je pozlilo na ulici itd.

    U tim situacijama mnogi sami sebi izmisljaju izgovore da nastave svojim putem i zatvore oci jer "nije njihov posa' ".
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #72
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Zanimljivo je sto uz moto "gledam svoja posla, boli me q za druge" mnogi ne prijavljuju ni takve stvari koje nemaju dodirnih tacaka sa "spijanjem" a mogu nekome zivot da spase. Bilo da se radi o takvom incidentu na putu, nasiljem kod komsije, nekom kome je pozlilo na ulici itd.

    U tim situacijama mnogi sami sebi izmisljaju izgovore da nastave svojim putem i zatvore oci jer "nije njihov posa' ".
    A to bi sve bilo lijepo da je tako kako si rekao. Nego sad prave selfije na mjestu nesrece. Zagrlis krvavog unesrecenog da se uslikate i onda odes.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  23. #73
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,399
    Thanked in
    2,344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    A to bi sve bilo lijepo da je tako kako si rekao. Nego sad prave selfije na mjestu nesrece. Zagrlis krvavog unesrecenog da se uslikate i onda odes.
    Pa dobro, tu imas 3 tipa ljudi, iz nekog mog iskustva...

    Scenario: Auto je udarilo u bankinu/stijenu i nema trenutno drugih vozila i ljudi u blizini... Mozda i dimi, pozara (jos uvijek) nema.

    Tip1: Bjezi odatle glavom bez obzira, "ja ovo nisam vidio niti sam ikad bio na ovom mjestu... nije moj posa' i boli me q... bice je pijan i zasluzio da se zakuca.. neka ga"
    Tip2: "Aoooo, kako ce ovo da bude 'trending' na Podgorickiiiiiii", vadi telefon i snima u nadi da ce se auto zapalit' i snimak bit' zanimljiviji
    Tip3: Prilazi da vidi o cemu se radi i spreman je da zovne hitnu/policiju/vatrogasnu u zavisnosti od prizora koji zatekne u kolima

    Ne znam za prva 2 tipa, tj. ko je gori i kojih ima vise ali znam da 3. tipa najmanje ima.. nazalost.

    Da se razumijemo, nije ovo problem samo kod nas. I na zapadu mnogi odavno gledaju samo svoja posla i boli ih q za ostale.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #74
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pa dobro, tu imas 3 tipa ljudi, iz nekog mog iskustva...

    Scenario: Auto je udarilo u bankinu/stijenu i nema trenutno drugih vozila i ljudi u blizini... Mozda i dimi, pozara (jos uvijek) nema.

    Tip1: Bjezi odatle glavom bez obzira, "ja ovo nisam vidio niti sam ikad bio na ovom mjestu... nije moj posa' i boli me q... bice je pijan i zasluzio da se zakuca.. neka ga"
    Tip2: "Aoooo, kako ce ovo da bude 'trending' na Podgorickiiiiiii", vadi telefon i snima u nadi da ce se auto zapalit' i snimak bit' zanimljiviji
    Tip3: Prilazi da vidi o cemu se radi i spreman je da zovne hitnu/policiju/vatrogasnu u zavisnosti od prizora koji zatekne u kolima

    Ne znam za prva 2 tipa, tj. ko je gori i kojih ima vise ali znam da 3. tipa najmanje ima.. nazalost.

    Da se razumijemo, nije ovo problem samo kod nas. I na zapadu mnogi odavno gledaju samo svoja posla i boli ih q za ostale.
    Tip 3. Stane, vadi povrijedjene iz kola unosi u svoja kola, vozi do bolnice, kola su mu sva nagrdjena od krvi, daje pare za dubnsko. Propusta svoje obaveze da bi pomogao. Povrijedjeni mu ni fala ti nisu rekli.
    Tip 3 se preobrazava u tipa 1.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  25. #75
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    Tip 3. Stane, vadi povrijedjene iz kola unosi u svoja kola, vozi do bolnice, kola su mu sva nagrdjena od krvi, daje pare za dubnsko. Propusta svoje obaveze da bi pomogao. Povrijedjeni mu ni fala ti nisu rekli.
    Tip 3 se preobrazava u tipa 1.
    Niđe veze.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •