Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 129

Thread: Špijuni(ranje)

  1. #26
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    To što se kod nas prijavljivanje zakonskih i drugih nepravilnosti smatra 'špijanjem' govori o stanju svijesti, mentalitetu, pa i onom nacionalnom IQ-u o kojem se pričalo prije mjesec dana.

    Svako svjesno nepoštovanje zakona, ugrožavanje integriteta i sigurnosti drugih, kao i uništavanje životne sredine zaslužuje da bude spriječeno ili sankcionisano, a prijavljivanje je samo jedan od načina.

    Pošto se potegla priča o divljoj gradnji, ne vidim zašto bi se to razlikovalo od nekih drugih nedozvoljenih radnji. Svaka gradnja se odobrava na osnovu građevinske dozvole izdate od nadležnog organa, i to nakon što se zadovolje neki zakonom propisani uslovi. Zauzimanje teritorije i gradnja kuće bez ikakve dozvole - često na uštrb prirode i ambijenta - nije nešto što se može tolerisati u 21. vijeku. Isto se odnosi i na dograđivanje kuće/balkona/garaže bez saglasnosti organa, koje ne samo što je protivno postojećim prostorno-planskim dokumentima, već predstavlja i ružan prizor za oko, jer takve konstrukcije se obično ne uklapaju u arhitektonski izgled objekta. Tačnije, najviše liče na čerge, samo od malo kvalitetnijeg materijala.

    Imam u komšiluku takve primjere, ali ih nikad nisam prijavio. Po meni je to posao za nadležne inspekcije, koje treba redovno da obilaze teren i koriste ovlašćenja koja su im data.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  2. #27
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    sto se tice divlje gradnje mislim da je tu najjsupackije prijavit nekog , taj neko je mozda jedva nekako iskamcio koji dinar da sagradi nesto malo da ima krov nad glavom (josh posebno kad ga gradi na svoj plac) i ti dodjes i posaljes mu inspekciju . Ja to mogu da vidim jedino kao zavidnost , ljubomoru i da si supak . Jer ne znam kako bi nekom moglo da smeta sto neko radi u svoje dvoriste. Ako treba da dodje inspekcija neka dodje , ti ljudi primaju platu za to zvanje inspektora. A da ne pricamo o tome kakva nam je drzava , neki mrco ne moze nista no mu ruse a pojedini mogu u sred centra na drzavno soliter dic i nikome nista ...


    kad bude zakon jednak za sve i kad ovo bude uredjeno drustvo onda se mozemo ponasati u skladu sa tim a do tad tesko ...
    Cujes, cujes...
    Druze, od nekog mora da se krene...
    Prvo se prijavi ta sirotinja, pa onda ovi jaci...
    To je sve u opstem interesu...

    Sjecam se i kad su prospijali "dlakavu ruku" sto ubi onoga momka u Klinicki... prospijali bi oni i ostatak tijela ali jbg kad su vidjeli samo ruku dlakavu...

  3. #28
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,902
    Thanks Thanks Given 
    1,340
    Thanks Thanks Received 
    1,633
    Thanked in
    927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olja View Post
    Ja pre nekoliko dana podjoh u Deltu, i hocu da uzmem muzu neke bermude i kako mu retko sta kupujem izmem neke sto su mu bile male a bile su na snizenju i ajde odmah se vratih da zamenim i uzeh neke sto su jos jeftinije bile - bolji model nego one i jedne iste samo vecu broj... i dodam ajde po nekom glupom pravilu jos jednu majicu da ne bude racun manji nego kao veci da doplatim- kaze ona ne moze doplata, ja vec tu iznervirana vidno "objasni" ona meni da mogu samo za istu tj.identicnu cenu u cent jer imaju takav sistem ustvari kao inspekcija rekla da nema uopste povrata robe na snizenju nego ona meni "cini uslugu"... i to nekako "progutam" i nadjem hajde iste samo broj vece i dodjem i nema problema sad kao i trazim ja njoj knjigu zalbi da upisem sve ovo kad ona kaze knjiga zalbi nije tu tamo negde u kancelariji... kazem ja da mi da racun jer je zaboravila ,kaze ona ne moze da mi da racun kad vratim robu ja sad izlazim idem do kola misleci nek ide dodjavola, necu vise uci u tu radnju...i predomislih se i odoh trazim.menadzera kaze , nije tu ali evo nasla je knjigu zalbi tu kao iza kase i ja ponem da pusem Neizdavanje racuna... kad eto ti menadzera... kaze menadzer (alo) na primedbu da nisam znala da ne mogu da zamenim bez isto samo broj, nasi verni kupci znaju? ... ok vidim ja sa nekim bez ikakvog intelekta pricam... rekoh znate li vi da je protivzakonito da mi ne zelite dati racun... ona kaze jocete li da vam vratimo sad onaj prvi ravun onda...

    Ljudi sa tim " menadzerima" , "prodavcima" nisam imala snage ni da objasnim ovakvu stvar koliko to nije u redu...a razmisljam da zovem inspekciju ali iacrpela me je mentalno potpuno tako da je ostalo na zalbi... samo se nadam da ce im to "poslovanje" doci posla i da ce nesretnu prodavnivu zatvoriti.
    Napiši koja je radnja.


    Takve najviše volim (menadzere) , desilo mi se da kupim stvar pa ona feler, vratim se u radnju nemaju taj isti artikal i sad ja na silu treba da izaberem nesto od 50-100-200e?

    Kad su tako bezobrazni namjerno trazim pare nazad, jer moraju da vrate...


    Isto tako jednom u fashion i friends, ja posle par dana da zamijenim kaze to je bilo na sniženju a povukli smo sniženu robu i ne može da se zamijeni..

    Naravno da može.

  4. #29
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Taj inspektor treba da se kazni žestoko...

    Sent from Tapatalk
    Значи ти би да шпијаш али анонимно? Зашто забога ако си само одговорни геађанин... А ђе лидери смо и по шпијунима на м2...

  5. #30
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Ne nego inspektor treba odma da javi prijavljenom ko ga je prijavio.

    Ili da ga zovne na telefon i kaze "Bracki, prijavio te taj i taj, sredi to i to jer ti ja moram doc' sjutra u lokal... I spremi pare za ovu uslugu. Pusa"

    E Viva!
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #31
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    А ти си видовит па знаш да комшија нема грађевинску дозволу? Ја бих назвао то превентивно шпијунирање. Шпијунски ген ту долази до изражаја..


    Јунпи је јуншпи нема ту никаквих граница између....

  7. #32
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    А ти си видовит па знаш да комшија нема грађевинску дозволу? Ја бих назвао то превентивно шпијунирање. Шпијунски ген ту долази до изражаја..


    Јунпи је јуншпи нема ту никаквих граница између....
    Ja pricam hipoteticki... Dok na konkretnom primjeru koji je napisan se znalo da komsija nema gradjevinsku dozvolu. A nacin na koji se doslo do te informacije je krajnje smecarski.

    Nema granica? Znaci ne treba nikad nista nikome da se prijavljuje? Gledas svoja posla i dok se tebe licno ne tice, zatvaras oci ili eventualno stavis oglav i da te bog vidi...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #33
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Значи ти би да шпијаш али анонимно? Зашто забога ако си само одговорни геађанин... А ђе лидери смо и по шпијунима на м2...
    Stani malo...
    Ada naravno da to treba da bude anonimno...
    Jer onda taj odgovorni i savjesni gradjanin moze ponovo da reaguje i prijavi nepravilnosti...
    Ovako kad bi se znalo da on ukazuje na krsenje propisa, to ne bi imalo efekta, jer bi se svi pazili...

    Ada znate za slucaj onoga frizera Darica na Cetinje...
    Kad mu je dosao jedan savjesni gradjanin koji je policiji cesto ukazivao na krsenje zakona i ucinioce...
    Šiša Daric njega, i zakaci ga malo makazama po uvu...
    Ovaj zajauce- polako, oli uho da mi okines!!
    -a dje legendo, ne bi te ja bez posla ostavio
    Last edited by karamazov; 21-08-19 at 18:39.

  9. #34
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U pitanju je bila Terra Nova kako se vec pise... krociti vise necu tamo. Moja sestra je u onoj sportskoj gde se prodaju O'neill stvari vratila naocare posle vise od mesec dana bez ravuna, samo je znala datum kupovine i mogla je da bira drugu stvar sto je na kraju i uradila. Ali to je neko sa izgradjenim brendom ko o tome vodi i racuna.

    Sto se tice tog udaranja kola, skorije mi se desilo da sam imala udes i jos nije proslo par dana izgrebe mene neki lik na parkingu i smugne naravno, toliko me izgrebao da su iz lokala obliznjeg izasli ljudi i zapisali tablice i ja zovnem policiju kaze policajac Sta imamo sad da ga trazimo kad ces svakako popravljati auto jos je CT registracija , moramo slati pismo (kao da je druga drzava)... ja kazem Znaci to sto izgrebe nekoga i pobegne bez ikakvog broja da je ostavio ili da je sacekao makar da se izvini (plus vozio je novog dzipa da ne bude da je sirotinja) samo zato sto je taj auto prethodno udaren znaci da to nije kaznjivo? Kaze jeste ali tesko ce to ici i nikad me zvao nije a uzeo je broj da javi kada ga nadju....mislim da dosta stvari koje vlasti i policija nece da rade ostaje na savesti gradjana da ipak vrse pritisak da se zakon postuje.

  10. #35
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    E sto si castila muza :-):-)

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  11. #36
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahahha a nije on kao ti on ne voli da za svoju odecu daje vise nego sto je neophodno, za razliku od zene mu , tako da je bilo sta skuplje to se zavrsi vracanjem stvari i odbijanjem da proba... Nije mi lako

  12. #37
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    230
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Generalno je problem ove pravne države što zakon sprovodi duplim aršinima a tako i špijuniranje. Na konto teme zapade mi reakcija u komentarima na portalu koji je prenio epilog današnje racije po Tivtu, to jeste o hapšenju nekoliko individua. Brane ih ni manje ni više da su kakvi narodni heroji a ne sitni dilerčići i nesoji. Komunalna a i lokalna policija ih ne dira, parkiraju se motori i gdje treba i gdje ne treba, na drugoj strani ako ja ostavim motor na dva minuta meni trčećim korakom dolazi debeljko iz komunalne da piše kaznu. Ajme.Lokal heroji. Goli Otok treba opet uvesti za ovu naciju.

    https://www.vijesti.me/komentari?slu...vtu-zbog-droge
    Last edited by Bullitt; 21-08-19 at 21:50.

  13. #38
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Motivom potkazivanja bavio se i Milorad Ekmecic koji je smatrao da smo ovu naviku stekli tokom robovanja pod Turcima i Mlecanima koji su pomno pratili svoje podanike i podsticali ih na medjusobno podkazivanje. I ono je dostiglo uzasne razmjere. Ljudi se veoma plase jedni drugih. Posebno se treba cuvati ultra Srba, Crnogoraca i slicnih, gotovo sigurno u vlasnistvu Udbe. Spijanje je definitivno onesposobilo dobre ljude u Crnoj Gori za bilo kakvu akciju. U jednoj privatnoj firmi gdje je plata krenula da kasni ka petom mjesecu radnici su se organizovali u cilju dogovora sta dalje. Naravno 'vrh' firme je bio redovno 'obavjestavan' o svemu, ko je poceo, ko je sto rekao, cak je 'vrh' firme kaznjavao ljude po snazi njihovog ucesca u skupu. Onda imate dousnistvo u zamijenu za 'oprost grijehova' kod onih koji drze ovu zemlju. Ta bratija revnosno spijunira narod koji nije vrsio niti vrsi krivicna djela u zamijenu za oprost stvarnih krivicnih dijela.
    Zanimljivost kod spijunske ekipe je da se ne mijenja. Gazde se mijenjaju ali braca spijuni ostaju isti. Oni koji su spijunirali pod Turcima preuzeti su od kralja Nikole pa preko Karadjordjevica do danasnjih dana. Mada imaju problem da je populacije za spijuniranje sve manje.
    Imali ste slucajeve poput Zapadne Hercegovine prije drugog svjetskog rata gdje su ljudi kolektivno smatrali da drzava radi na njihovu stetu. Pa su svercovali duvan od sela do sela sto se tada opasno kaznjavalo. Uglavnom ako bi neka 'kuca' izdala bila bi ubrzo zapaljena. Tamo nisu imali milosti.
    Imate i selo Obrez izmedju Beograda i Sapca u kojem je mnogo mangupa iz ova dva grada izgubilo glavu. Nista nije rasvijetljeno jer cijelo selo cuti pa su ga zestoki momci uglavnom zaobilazili.
    Sto se tice divlje gradnje - kako da trazis dozvolu u zemlji bez ikakvih planova. Ikakvih planova u bilo kojoj oblasti. Nazalost pripadamo krugu zemalja sa despotskim rezimima oduvijek. Despotski rezimi brinu samo o sebi, ostalima kako pane. Pa tako imate divlju gradnju, divlje skolstvo, zdravstvo, trgovine, poslodavce i ostalo. Problem je sistemski, a ne parcijalan.

    PS
    Italijansko iskustvo tokom WWII. U Etiopiju spijune nismo mogli da nadjemo ni za zlato, u Albaniju samo za zlato, ovdje dzabe.

  14. #39
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,955
    Thanks Thanks Given 
    524
    Thanks Thanks Received 
    760
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Znaci prijavio bi samo ako ugrozava tebe, nekog tvog ili tvoj komfor?

    Zar nije to neko sebicno gledanje "samo svoje guzice"?

    Nista licno, mnogi ovako razmisljaju i ne kazem ja da je jedno pogresno a drugo ispravno, samo pokusavam da sagledam sliku iz vise uglova.

    Jer bi iz neke druge perspektive mogao upravo obratno da sagledas stvari. Ono sto samo na tebe licno utice bi se moglo smatrat' spijanjem zbog zavisti, ljubomore ili neke koristi dok prijavljivanje stvari koje su za "opste dobro" obicno nemaju nikakve direktne veze sa onim koji prijavljuje to nadleznim instituacijama bez obzira o kojoj se radilo...

    I opet je pitanje gdje je ta granica "ne tice me se". Ako neko prodje 200km/h kroz crveno pored tebe ne mora uopste da utice na tebe ali ako mu neko izleti pa naglo sakoci i malo "podje u stranu" pa se zakuca u tebe i zavrsi ti zivot malo ranije ili nedaj boze nekom tvom onda to brzinom svjetlosti prelazi u "bilo me q, nije moj posao" u "ovo se direktno tice moje guzice, ucinjecu sve da istruli u zatvoru ili cu mu ja prekratit' muke svojim rukama"...

    Nebih da se pogresno protumaci moj post , nisam bas toliko sebican i nisam mislio bas bas samo za svoju guzicu , ali je stvar sto vecina stvari koja se tice spijuniranja je na isti kalup uglavnom je to da se tice mene, tebe, janka, marka ili nas se uopste ne tice nego se tice nekog nadleznog organa . Tema je toliko siroka i da svaki slucaj je prica za sebe , ovo sto pomenu NL za njegovog komsiju ne moze se uporediti sa gradnjom nekog lika na svom placu/objektu i njega koji gradi na stambeni objekat koji nije samo njegov i sl.

    Iskreno po ovim stvarima se razlikujemo od veceg dijela Evrope i hladnog odnosa medju ljude (ja ne volim takve ljude i ne osjecam se lijepo u takvoj sredini , al nismo svi istih razmisljanja i nism svi isti tipovi ljudi)
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  15. #40
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Nerijetko slusamo kako smo "spijunska nacija" itd. Kao nesto vrlo pogrdno.
    Komšija s kojim si na ćao/zdravo, neki poznanik iz viđenja.. konobar u omiljenom kafiću, frizerka... su bolje upućeni u tvoj privatni život od tebe samog. Sasvim dovoljno za boldovanu kvalifikaciju
    The more things change, the more they stay the same.

  16. #41
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Napiši koja je radnja.


    Takve najviše volim (menadzere) , desilo mi se da kupim stvar pa ona feler, vratim se u radnju nemaju taj isti artikal i sad ja na silu treba da izaberem nesto od 50-100-200e?

    Kad su tako bezobrazni namjerno trazim pare nazad, jer moraju da vrate...


    Isto tako jednom u fashion i friends, ja posle par dana da zamijenim kaze to je bilo na sniženju a povukli smo sniženu robu i ne može da se zamijeni..

    Naravno da može.
    Ovi su najjaci. Podjoh ja da vrnem farmerice, nemaju broj, aj reko uzet cu kosulju i jednu majicu. Prodavacica veli ne mogu vam vratit 10e zbog kase, pa da odaber nesto. Ja potrazih nema nista da mi se svidja, ona vadi neke carape od 10e hahaha necu fala. Pa nista veli ne mogu vam vratit 10e, ne poklapa se sa kasom. Problem ti je reko da mi vratis 10e a nije ti problem da vas ja castim te 10e. Aj zovi reko nekoga pitaj...Zove menadzera, ista prica, ne vrcu pare da uzmem jos nesto u tu cijenu ili skuplje pa da doplatim. Aj sad ga reko opet zovi pa reci da mi se nista ne svidja od robe. Nesto lajahu na tel 5 min i dolazi vrce mi 10e. Gabelji.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  17. #42
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,902
    Thanks Thanks Given 
    1,340
    Thanks Thanks Received 
    1,633
    Thanked in
    927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    Ovi su najjaci. Podjoh ja da vrnem farmerice, nemaju broj, aj reko uzet cu kosulju i jednu majicu. Prodavacica veli ne mogu vam vratit 10e zbog kase, pa da odaber nesto. Ja potrazih nema nista da mi se svidja, ona vadi neke carape od 10e hahaha necu fala. Pa nista veli ne mogu vam vratit 10e, ne poklapa se sa kasom. Problem ti je reko da mi vratis 10e a nije ti problem da vas ja castim te 10e. Aj zovi reko nekoga pitaj...Zove menadzera, ista prica, ne vrcu pare da uzmem jos nesto u tu cijenu ili skuplje pa da doplatim. Aj sad ga reko opet zovi pa reci da mi se nista ne svidja od robe. Nesto lajahu na tel 5 min i dolazi vrce mi 10e. Gabelji.
    A jbg tako su naučeni svi radnici tamo, da kažu da mora za tu vrijednost ili veću, a ako je za manju da ne vraćaju razliku...

    Ali ako neko počne da te napusava i poziva se na zakon onda vrati...

  18. #43
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Ja znam za foru u selu Zaton, izmedju BP I Berana. Tamo su nagradjivali ko prijavi bacanje dinamita u Lim. Nagrada je bila 500€. Brzo je zaustavljeno bacanje dinamita. Efektno krajnje.

    U Svajcarskoj prijatelji prijavljuji jedni druge ako sjednu pijani za volan. Smatraju da na taj nacin cuvaju prijatelja. Interesantno.

    Kad bi kod nas uveli nagradu za snimanje I prijavljivanje saobracajnih prekrsaja I bacanje smeca po ulici brzo bi postali cisti ko Svajcarska I najpazljiviji vozaci.

    Jel to podsticanje sprijuniranja ili jedan od nacina da se kao drustvo brzo dovedemo u red, to je za diskusiju.

    Mnogo stvari bi se moglo brzo dovesti u red. Korupcija na primjer.....

    Mislim da bi smo brzo postali jako drustveno odgovorni gradjani, kad bi nam se to isplatilo.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  19. #44
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bullitt View Post
    Generalno je problem ove pravne države što zakon sprovodi duplim aršinima a tako i špijuniranje. Na konto teme zapade mi reakcija u komentarima na portalu koji je prenio epilog današnje racije po Tivtu, to jeste o hapšenju nekoliko individua. Brane ih ni manje ni više da su kakvi narodni heroji a ne sitni dilerčići i nesoji. Komunalna a i lokalna policija ih ne dira, parkiraju se motori i gdje treba i gdje ne treba, na drugoj strani ako ja ostavim motor na dva minuta meni trčećim korakom dolazi debeljko iz komunalne da piše kaznu. Ajme.Lokal heroji. Goli Otok treba opet uvesti za ovu naciju.

    https://www.vijesti.me/komentari?slu...vtu-zbog-droge
    Nevezano za temu, kaznjavaju ako parkiras motor na trotoar ili sta? Mimo par mjesta u porto ne znam dje u CG jos ima parking za motore pa eo da me ne kazne ako dodjem u TV ili tamo nedje u skorije vrijeme. Mada nije ni da se parkiram dje god al volim da je na sigurno mjesto.
    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Nebih da se pogresno protumaci moj post , nisam bas toliko sebican i nisam mislio bas bas samo za svoju guzicu , ali je stvar sto vecina stvari koja se tice spijuniranja je na isti kalup uglavnom je to da se tice mene, tebe, janka, marka ili nas se uopste ne tice nego se tice nekog nadleznog organa . Tema je toliko siroka i da svaki slucaj je prica za sebe , ovo sto pomenu NL za njegovog komsiju ne moze se uporediti sa gradnjom nekog lika na svom placu/objektu i njega koji gradi na stambeni objekat koji nije samo njegov i sl.

    Iskreno po ovim stvarima se razlikujemo od veceg dijela Evrope i hladnog odnosa medju ljude (ja ne volim takve ljude i ne osjecam se lijepo u takvoj sredini , al nismo svi istih razmisljanja i nism svi isti tipovi ljudi)
    Isto kod spijuniranja zabadanje nosa u privatni zivot, prijavljivanje zainteresovanim partijama raznih informacija (politickim), ima ona fora kao u x drzavu, jer se mijenja zavisno od price, vidis kako je komsija kupio novo auto i prijavis ga, okle mu pare? Jes bas fino vala.

    Oko divlje gradnje ja tu imam stav da na svoju zemlju cu da radim sto ocu(*). Naravno ne u sred grada, ne van nekih okvira razuma i zakona donekle, ali ono ako ja imam plac nedje tipa put DG, ogradim ga, napravim kako treba, po propisima ali sad bez placanja kojekakvih taksi i matraka, sto bih placao to uopste sem ako je nesto simbolicno ako pravim kako treba. Aj prikljucenje na elektrodistribuciju i tako to al neke legalizacije i kojekakve stvari, zasto mada u tom hipotetickom scenariju koji zamisljam za jedan dan idem dalje, solarni paneli da se ne placa lopovima, dobro ogradjen da niko mi ne zadire u privatnost itd itd ali to je za jedan daleki dan hah

    P.S. Sjetite se kad ste djeca u skolu bili pa sto ste mislili i kako se ophodili kad neko prospija ko je neku banalnu stvar uradio, mada vjerovatno odje ima tih sto su spijali. Sjecam se u moje odjeljenje razredna je bila napravila svesku za spijanje, kogod sta uradi tokom cijelog dana da zabiljezis da ona vidi, e qq. Sjecam se cim je neko na fizicko ostavio svesku u svlacionicu iscijepao sam je i u wc solju bacio.
    Last edited by N_L; 22-08-19 at 02:53.
    rm -rf /

  20. #45
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    @klijft, to se zove DEMONSTRACIJA socijalne inteligencije. Bravo!
    Posto si ti vec rekaO ono GLAVNO, ja cu dodati samo ovo......
    Bilo kakav motiv da stoji u pozadini "spijunaze", pocevsi od "samoodbrane" pa preko profesije.....sve do hobija, kao paravanaaa koji zaklanjaJU pobude......... spijanje je "fenomen" koji je ISKLJUCIVO i samo stvar KARAKTERA. Odnosno, spijunaza NE postoji kao profesija, spijunaza je pitanje "karaktera"!
    Radi se o genu koji NE UMIRE.
    Tj. dje ga je vazda bilo, tuN ce ga vazda i biti, a dje ga nikad nije bilo...... nikad ni nece. Znaju to VRLLLLLO dobro "odgovorne" sluzbe i zbog toga se i prenosi s koljena na koljeno.

  21. #46
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,224
    Thanks Thanks Given 
    14,445
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    2,032 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    A toooo brate moj...
    Zaboravio sam na pg vremeplov...
    Da se ja sto pitam, tim ljudima bih davao neku plakatu, spomenicu, tako nesto...
    Ma geni su cudo, kazem ja...
    Pazite, ti koji "spijaju" prolaske kroz crveno, prijavljuju komsije sto zidaju spratove, neizdavanje racuna i sl. jednostavno smanjuju haos i bezakonje sto napisa kolega... zrtvuju se zarad viseg cilja... npr. isti ti ljudi da vide da neko nekoga oladi, ove klanovi i sl, ili da vide nekog jaceg kriminalca kako krsi zakon, sve bi to uredno prijavili...
    Hahhahaha, sigurno. :-D

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,265
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    Dvoje komsija. Jedan dogradjuje kucu, na divlje ka skoro svi. Ovaj dolazi kod njega $ede popiju koju rakiju. Razidjose se, ovome posle po ure inspekcija. Na kraju se ispostavi prvi komsija, tj. taj sto je dosa na rakiju bio da ga je prijavio. Znaci takve treba zavezat, teg od 20 kg zakacit i u more.
    Ne postoji nikakva mogućnost da je komšija došao na rakiju da kaže drugom komšiji da je dosta bilo rada na divlje i da će ga prijaviti ako ne završi skoro rabotu?

    A da je drugi komšija rekao, boli me k..... kome ćeš i da li ćeš prijaviti?

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. #48
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Nevezano za temu, kaznjavaju ako parkiras motor na trotoar ili sta? Mimo par mjesta u porto ne znam dje u CG jos ima parking za motore pa eo da me ne kazne ako dodjem u TV ili tamo nedje u skorije vrijeme. Mada nije ni da se parkiram dje god al volim da je na sigurno mjesto.

    Isto kod spijuniranja zabadanje nosa u privatni zivot, prijavljivanje zainteresovanim partijama raznih informacija (politickim), ima ona fora kao u x drzavu, jer se mijenja zavisno od price, vidis kako je komsija kupio novo auto i prijavis ga, okle mu pare? Jes bas fino vala.

    Oko divlje gradnje ja tu imam stav da na svoju zemlju cu da radim sto ocu(*). Naravno ne u sred grada, ne van nekih okvira razuma i zakona donekle, ali ono ako ja imam plac nedje tipa put DG, ogradim ga, napravim kako treba, po propisima ali sad bez placanja kojekakvih taksi i matraka, sto bih placao to uopste sem ako je nesto simbolicno ako pravim kako treba. Aj prikljucenje na elektrodistribuciju i tako to al neke legalizacije i kojekakve stvari, zasto mada u tom hipotetickom scenariju koji zamisljam za jedan dan idem dalje, solarni paneli da se ne placa lopovima, dobro ogradjen da niko mi ne zadire u privatnost itd itd ali to je za jedan daleki dan hah

    P.S. Sjetite se kad ste djeca u skolu bili pa sto ste mislili i kako se ophodili kad neko prospija ko je neku banalnu stvar uradio, mada vjerovatno odje ima tih sto su spijali. Sjecam se u moje odjeljenje razredna je bila napravila svesku za spijanje, kogod sta uradi tokom cijelog dana da zabiljezis da ona vidi, e qq. Sjecam se cim je neko na fizicko ostavio svesku u svlacionicu iscijepao sam je i u wc solju bacio.
    Sa mnom je ucio jedan lik sto je vodio evidenciju ko bjezi sa casova...
    Svaki izostanak se biljezio u dnevnik, ali kako bi onda morali pola razreda da izbace iz skole, sa 30+ neopravdanih razredna to dovede na 7-8...
    E pa ovaj odgovorni ucenik je imao svoju svesku dje je uredno biljezio svakog ko pobjegne sa casa...
    Bilo je tada dosta ljudi koji su ga osudjivali i sprdali se sa njim, ali tek sad kapiram da je momak sve to radio zarad naseg interesa, da manje bjezimo i da naucimo sto vise u skoli, jer znanje je najvece bogatstvo...

  24. #49
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,224
    Thanks Thanks Given 
    14,445
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    2,032 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne postoji nikakva mogućnost da je komšija došao na rakiju da kaže drugom komšiji da je dosta bilo rada na divlje i da će ga prijaviti ako ne završi skoro rabotu?

    A da je drugi komšija rekao, boli me k..... kome ćeš i da li ćeš prijaviti?

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Jel ti stvarno vjeruješ u to???

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,265
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Ne naravno, ali postoji mogućnost...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •