Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 129

Thread: Špijuni(ranje)

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default Špijuni(ranje)

    Planirao sam da pisem poduzi uvod ali je dosta kasno pa cu skratit' maksimalno a bice vremena da dalje pisem duz teme...

    Nerijetko slusamo kako smo "spijunska nacija" itd. Kao nesto vrlo pogrdno.

    Sa druge strane redovno prijavljujemo stvari i ljude jer smatramo da nije u redu to sto vidimo. Bilo policiji, inspekcijama ili nekim drugim nadleznim organima.

    Gdje je granica?

    Sto je "ogavno spijuniranje" a sto "odgovorno prijavljivanje"?

    Ova tema je prvenstveno aktivirana povodom najnovijeg zakona u vezi zabrane pusenje i oko toga da li bi konobar/menadzer/vlasnik trebao da prijavi pusaca ili ne...

    Ali se svakako tema moze odnositi na jos milion situacija koje svakodnevno srecemo.

    Ako vidite nekog da krsi zakon da li cete ga prijaviti ili ici onim "nije moj posao" ili pak "nisam spijun, boli me uvo sto to i to radim tamo nekom desetom liku koji me ne zanima"? Ili zavisi od situacije? Opet... gdje je granica?

    Koristite li platforme za prijavljivanje nepravilnosti i sl.? Poput "Budi odgovoran" ili recimo "Sistem 48"?

    Eto toliko za pocetak, nemam kad duze nocas...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #2
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,330
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    542
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Poreske i ekoloske devijacije obevezno.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,144
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Poreske malverzacije ne prijavljujem organima, smatram da isti previše kradu - zalim se direktno pociniocu.
    Ekološke naravno!
    Komunalne - tako-tako!

    Evo se dva mjeseca lijenim zvat' komunalnu, komsije su uz rub ulice(na asfalt) stavili kamenje, jedno 100m ceste zagradili da se ne bi silazilo sa ceste, valjda da im ne silaze kamioni i svi sad bježe ka sredini ceste, koja inace nije presiroka(van grada).

    Poslato s Jadrana

  4. #4
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ne znam sto je lose u tome da se prijavi onaj ko krsi zakon ili neki drugi propis...
    Cus "spijunska nacija", nidje veze...
    Mi smo samo drustveno odgovorni, to nam je u genima...
    Podrzavam u potpunosti...
    Moj djed je npr bio 6 godina na Goli otok... covjek je bio vojno lice a htio je da rusi drzavu sa Rusima... okinuo je nos cijelon familiji, ja bih ga prvi prijavio da sam mogao...
    Srecom, dosta ljudi je razmisljalo na isti nacin
    Click image for larger version. 

Name:	goli-otok-mapa-logorasi-broj-681x681.jpg 
Views:	177 
Size:	12.6 KB 
ID:	163912


    Ovdje se mozda bolje vidi ova mapa
    https://www.in4s.net/mapa-golootocki...vise/?lang=lat

    Prepoznajete li lipu nasu, tacno mogu granice da se prepoznaju...

    Najjace je kad je Pircio Biroli dosao na Cetinje... bio je pripremio masu para da placa saradnike i informatore, da ne recem spijune, jer to je bio rat i svi ti dousnici su radili samo u interesu drzave, to su bili odgovorni gradjani...
    Kasnije je javio da ne salju toliko para, da ovdje narod spija dzabe... u tome se vidi koliko je nas narod castan i posten, odbijali su da primaju pare za ono sto je moralna duznost svakog gradjanina, pa su svoja saznanja i informacije dijelili dzabe... toliko je bilo odgovornih gradjana da je Biroli morao da zatvori kancelariju catvrtkom, jer su bili zatrpani prijavama...

    E sad, da ne bude da su samo Cetinjani najposteniji i najodgovorniji gradjani, moramo da pohvalimo i ostale krajeve lipe nase...
    Na ovoj mapi Golootocana mozete jasno vidjeti da je procentualno najvise zatvorenika bilo sa teritorije Podgorice, vise nego sa Cetinja... kako su bili azurni, jado moj...
    Ciji mi se i da se Niksic crveni dobro...




    A ovdje je to najbolje objasnjeno...


    Last edited by Fidel Castro; 21-08-19 at 13:07.

  5. #5
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Dvoje komsija. Jedan dogradjuje kucu, na divlje ka skoro svi. Ovaj dolazi kod njega $ede popiju koju rakiju. Razidjose se, ovome posle po ure inspekcija. Na kraju se ispostavi prvi komsija, tj. taj sto je dosa na rakiju bio da ga je prijavio. Znaci takve treba zavezat, teg od 20 kg zakacit i u more.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  6. #6
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,515
    Thanks Thanks Given 
    7,374
    Thanks Thanks Received 
    4,439
    Thanked in
    1,731 Posts

    Default

    Mislim da je to prestroga kazna za divlju gradnju...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  7. #7
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ne slazem se uopste sa kolegom Oloshem...
    Taj komsija koji je prijavio je samo odgovoran i savjesan gradjanin...
    Da je vise takvih gradjana, ne bi bilo divljih naselja po Crnoj Gori, drzava bi bila ljepsa, bilo bi vise turista i zivjeli bi mnogo bolje nego sto zivimo sad

  8. #8
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,743
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    U kategoriju spijanja nikad ne moze da se uvrsta prijavljivanje nezakonitih radnji, ka' kad na cuveni Podgoricki izbace snimak nekoga ko divlja po putevima i onda citas u komentare "a vidji ovoga mrca sto snima", "smradu spijunski" itd.. Ovo je primjer mentaliteta drustva na malom uzorku. Da je drustvo barem 5% zdravije svaka prijava bi bila pozdravljena i dobrodosla, a ne ka' ako se sjetimo slucaja Pobricke i slucaja Ramada ispala najveci spijun u istoriji drzave i pljuvana sa svih strana jer je iznijela konkretne dokaze o zloupotrebi. Ne uporedjujte spijune sa ljudima koji bi da se smanji haos i bezakonje.
    Iskljucenje mozga samo osta.

  9. #9
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,113
    Thanks Thanks Given 
    246
    Thanks Thanks Received 
    1,106
    Thanked in
    540 Posts

    Default

    Uvijek može bolje.
    Granica je kada dolazi iz mjesta ličnog zadovoljstva jer - tada je inspiracija. Kada dolazi sa mjesta huškanja, kočoperenja ili podsmijeha - onda bolje ništa ne činjeti jer se sa tog izvora ne umanjuje haos i bezakonje već - uvećava.

  10. #10
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Montiram kameru u kolima i dolazi komšija i kaže "oli da snimaš ove što prave prekršaje" a ja kažem "ne hoću sebe da osiguram od ovih što prave prekršaje jer sam često u saobraćaju pa čisto da imam" a on kaže "aaaa, ja sam mislio da ćeš da špijaš okolo"

    Eto to je problem.

    Npr. degenerik prođe kroz crveno, udari nekoga, ja ga snimim, pošaljem policiji i ja sam ŠPIJUN a on je greota jer sam ga ja špijao. Iskrivljeni mozgovi crnogorski, nacija sa greškom!
    This time next year we'll be millionaires

  11. The Following User Says Thank You to sparky For This Useful Post:


  12. #11
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Pa kao sto vidjesmo iz mnogih vecih slucajeva (Pobric/Ramada) institucije nikako ne podrzavaju "spijanje"... Samo ono koje njima odgovara kao recimo ko je za koga glasao, ko ce prodat' licnu za 50e i sl.

    Eto i da posaljes snimke degenerika koji prolaze kroz crveno, preticu kolonu od 10 vozila i sl. opet se nista ne bi uradilo po tom pitanju, na sudu su ti snimci prakticno nevazeci (pogotovo kad se nije nista desilo) vec bi samo takva osoba (koja je prijavila, ne koja je napravila prekrsaj) bila prozvana po portalima i sl.

    Ti da prijavis nekoga ko recimo gradi na divlje (a zna se, jel' te) onda bi taj inspektor tebe smatrao za spijuna a ne odgornog gradjanina a on bi prvi tome "prospijao" da si ga ti prijavio.

    'Malo' poremecen sistem, mora se priznat'.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #12
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Ne slazem se uopste sa kolegom Oloshem...
    Taj komsija koji je prijavio je samo odgovoran i savjesan gradjanin...
    Da je vise takvih gradjana, ne bi bilo divljih naselja po Crnoj Gori, drzava bi bila ljepsa, bilo bi vise turista i zivjeli bi mnogo bolje nego sto zivimo sad
    Ja se slazem sa tobom oko divlje gradnje. To je od pocetka trebalo sankcionisat pa ne bi bilo potrebe da se spijaju ljudi. Radi se o tome da taj komsija nije prijavio ovoga zato sto je odgovoran i savjestan gradjanin jer je isti na divlje napravio, nego je prijavio iz ciste zlobe i ljubomore, e o tome se radi. A ove sto preticu i prolaze na crveno svakoga od reda bih prijavio...
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  14. #13
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by grundeljski View Post
    U kategoriju spijanja nikad ne moze da se uvrsta prijavljivanje nezakonitih radnji, ka' kad na cuveni Podgoricki izbace snimak nekoga ko divlja po putevima i onda citas u komentare "a vidji ovoga mrca sto snima", "smradu spijunski" itd.. Ovo je primjer mentaliteta drustva na malom uzorku.
    A toooo brate moj...
    Zaboravio sam na pg vremeplov...
    Da se ja sto pitam, tim ljudima bih davao neku plakatu, spomenicu, tako nesto...
    Ma geni su cudo, kazem ja...
    Pazite, ti koji "spijaju" prolaske kroz crveno, prijavljuju komsije sto zidaju spratove, neizdavanje racuna i sl. jednostavno smanjuju haos i bezakonje sto napisa kolega... zrtvuju se zarad viseg cilja... npr. isti ti ljudi da vide da neko nekoga oladi, ove klanovi i sl, ili da vide nekog jaceg kriminalca kako krsi zakon, sve bi to uredno prijavili...

  15. #14
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    Ja se slazem sa tobom oko divlje gradnje. To je od pocetka trebalo sankcionisat pa ne bi bilo potrebe da se spijaju ljudi. Radi se o tome da taj komsija nije prijavio ovoga zato sto je odgovoran i savjestan gradjanin jer je isti na divlje napravio, nego je prijavio iz ciste zlobe i ljubomore, e o tome se radi. A ove sto preticu i prolaze na crveno svakoga od reda bih prijavio...
    Okle ti znas da se radi o zlobi i ljubomori...
    Ja mislim da se radi o savjesnom gradjaninu koji ima petlju, za razliku od mnogih u CG...
    On je posao kod njega na rakiju, da bi zavarao tragove, to je taj prikriveni rad, dostojan pravog operativca...
    Kazem ti, da je vise takvih gradjana ova drzava bi bila mnogo ljepse mjesto za zivot...

  16. #15
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Okle ti znas da se radi o zlobi i ljubomori...
    Ja mislim da se radi o savjesnom gradjaninu koji ima petlju, za razliku od mnogih u CG...
    On je posao kod njega na rakiju, da bi zavarao tragove, to je taj prikriveni rad, dostojan pravog operativca...
    Kazem ti, da je vise takvih gradjana ova drzava bi bila mnogo ljepse mjesto za zivot...
    Pa u pravu si, oci si mi otvorio. Hahaha. Neka nego bi i zavarao trag da isti inspektor nije rekao da ga je ovaj prijavio hahahaah
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  17. #16
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,515
    Thanks Thanks Given 
    7,374
    Thanks Thanks Received 
    4,439
    Thanked in
    1,731 Posts

    Default

    Taj inspektor treba da se kazni žestoko...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  18. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  19. #17
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Ja mislim da sam imaš pravo da znaš ko te prijavio :-)

    Vjerovatno su to napravili da bi se manje prijavljivalo :stupid:
    This time next year we'll be millionaires

  20. #18
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,955
    Thanks Thanks Given 
    524
    Thanks Thanks Received 
    760
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post

    Sto je "ogavno spijuniranje" a sto "odgovorno prijavljivanje"?


    Ogavno spijuniranje je svako spijuniranje koje neko vrsi iz pakosti , ljubomore, zavidnosti i sl... , sve sto mene ne dotice , nema loseg uticaja na mene i moju okolinu smatram da nije ni moj posao a ni neciji drugi da on uzima vlast u svoju ruku i prijavljuje i spijunira

    opravdano spijuniranje mi je kad se neko bahati , pa kao ovaj primjer zagradjivanja ulice, divljanje kolima , lopovluk, i da ne nabrajam sad ali sve stvari koje mogu ugroziti mene ili nekog mog, kvare moj komfor u zivotu i sl ...


    sto se tice divlje gradnje mislim da je tu najjsupackije prijavit nekog , taj neko je mozda jedva nekako iskamcio koji dinar da sagradi nesto malo da ima krov nad glavom (josh posebno kad ga gradi na svoj plac) i ti dodjes i posaljes mu inspekciju . Ja to mogu da vidim jedino kao zavidnost , ljubomoru i da si supak . Jer ne znam kako bi nekom moglo da smeta sto neko radi u svoje dvoriste. Ako treba da dodje inspekcija neka dodje , ti ljudi primaju platu za to zvanje inspektora. A da ne pricamo o tome kakva nam je drzava , neki mrco ne moze nista no mu ruse a pojedini mogu u sred centra na drzavno soliter dic i nikome nista ...


    kad bude zakon jednak za sve i kad ovo bude uredjeno drustvo onda se mozemo ponasati u skladu sa tim a do tad tesko ...
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  21. #19
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ne mogu sad precizno odvojit sta je spijanje sta odgovorno prijavljivalje, valjda ko stivi sto poredi tako nesto ali to valjda po licnom nahodjenju isto odvojit. Nego kad vec pominjete divlju gradnju, nikad ne bih prijavio nekog na svoj plac ako gradi nesto, ali evo npr primjer meni je komsija iznad, na zadnjem spratu vecinu terase zatvorio i napravio sobu. Ne bi problem bio aj da je zastakljivanje, tenda, roletne, al ovaj pobro je sazidao nesto sto izgleda kao mini kucica i bas narusio izgled zgrade, nije ni odvod napravio pa mi se sliva na terasu voda s njegove itd. Njega su prijavljivali sa pravom ali mrka kapa, nema nista od toga izgleda a nije niko i nista pa da ima vezu. Ja sam to vidio tek kad sam dosao dosta nakon sto je zavrseno bilo.
    Npr isto volim da prijavljujem supke sto javna parking mjesta "rezervisu", i tu mrka kapa samo mogu da maknu ako je nesto postavljeno al nema veze.
    rm -rf /

  22. #20
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,579
    Thanks Thanks Given 
    130
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ne podrzavam ni jedan vid lopovluka, ali koga vidim da krade od Elektrodistribucije podrzim ga u njegovom radu, pozelim svu srecu i zao mi je sto ja ne mogu.

  23. #21
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja pre nekoliko dana podjoh u Deltu, i hocu da uzmem muzu neke bermude i kako mu retko sta kupujem izmem neke sto su mu bile male a bile su na snizenju i ajde odmah se vratih da zamenim i uzeh neke sto su jos jeftinije bile - bolji model nego one i jedne iste samo vecu broj... i dodam ajde po nekom glupom pravilu jos jednu majicu da ne bude racun manji nego kao veci da doplatim- kaze ona ne moze doplata, ja vec tu iznervirana vidno "objasni" ona meni da mogu samo za istu tj.identicnu cenu u cent jer imaju takav sistem ustvari kao inspekcija rekla da nema uopste povrata robe na snizenju nego ona meni "cini uslugu"... i to nekako "progutam" i nadjem hajde iste samo broj vece i dodjem i nema problema sad kao i trazim ja njoj knjigu zalbi da upisem sve ovo kad ona kaze knjiga zalbi nije tu tamo negde u kancelariji... kazem ja da mi da racun jer je zaboravila ,kaze ona ne moze da mi da racun kad vratim robu ja sad izlazim idem do kola misleci nek ide dodjavola, necu vise uci u tu radnju...i predomislih se i odoh trazim.menadzera kaze , nije tu ali evo nasla je knjigu zalbi tu kao iza kase i ja ponem da pusem Neizdavanje racuna... kad eto ti menadzera... kaze menadzer (alo) na primedbu da nisam znala da ne mogu da zamenim bez isto samo broj, nasi verni kupci znaju? ... ok vidim ja sa nekim bez ikakvog intelekta pricam... rekoh znate li vi da je protivzakonito da mi ne zelite dati racun... ona kaze jocete li da vam vratimo sad onaj prvi ravun onda...

    Ljudi sa tim " menadzerima" , "prodavcima" nisam imala snage ni da objasnim ovakvu stvar koliko to nije u redu...a razmisljam da zovem inspekciju ali iacrpela me je mentalno potpuno tako da je ostalo na zalbi... samo se nadam da ce im to "poslovanje" doci posla i da ce nesretnu prodavnivu zatvoriti.
    Last edited by Oljce; 21-08-19 at 17:15.

  24. #22
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,275
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Špijuniranje po meni nije ako recimo vidiš nekog pijanog vozača kako izlazi sa parkinga i udari drugo parkirano vozilo i ne stane da vidi šta je uradio nego puni gas sa lica mjesta.

    Zapamtiš tablice, pozoveš policiju i objasniš šta se desilo, jer samo pomislimo kako bi se mi isti osjećali da je nama neko udario auto i pobjegao. Što se tiče divlje gradnje, ako neko gradi na svojem placu i neko ga prijavi to nije špijun samo, to je ljudski i moralni otpad.

    Za one koji dodju ko zna odakle i samo okolče državno zemljište i podignu kuću i prijaviš ga, uradio si ispravnu stvar. Neko će reći "pa nije imao kukavac gdje", možda se i meni svidio neki državni plac pa evo ne gradim jer nije moje.

  25. #23
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Ogavno spijuniranje je svako spijuniranje koje neko vrsi iz pakosti , ljubomore, zavidnosti i sl... , sve sto mene ne dotice , nema loseg uticaja na mene i moju okolinu smatram da nije ni moj posao a ni neciji drugi da on uzima vlast u svoju ruku i prijavljuje i spijunira

    opravdano spijuniranje mi je kad se neko bahati , pa kao ovaj primjer zagradjivanja ulice, divljanje kolima , lopovluk, i da ne nabrajam sad ali sve stvari koje mogu ugroziti mene ili nekog mog, kvare moj komfor u zivotu i sl ....
    Znaci prijavio bi samo ako ugrozava tebe, nekog tvog ili tvoj komfor?

    Zar nije to neko sebicno gledanje "samo svoje guzice"?

    Nista licno, mnogi ovako razmisljaju i ne kazem ja da je jedno pogresno a drugo ispravno, samo pokusavam da sagledam sliku iz vise uglova.

    Jer bi iz neke druge perspektive mogao upravo obratno da sagledas stvari. Ono sto samo na tebe licno utice bi se moglo smatrat' spijanjem zbog zavisti, ljubomore ili neke koristi dok prijavljivanje stvari koje su za "opste dobro" obicno nemaju nikakve direktne veze sa onim koji prijavljuje to nadleznim instituacijama bez obzira o kojoj se radilo...

    I opet je pitanje gdje je ta granica "ne tice me se". Ako neko prodje 200km/h kroz crveno pored tebe ne mora uopste da utice na tebe ali ako mu neko izleti pa naglo sakoci i malo "podje u stranu" pa se zakuca u tebe i zavrsi ti zivot malo ranije ili nedaj boze nekom tvom onda to brzinom svjetlosti prelazi u "bilo me q, nije moj posao" u "ovo se direktno tice moje guzice, ucinjecu sve da istruli u zatvoru ili cu mu ja prekratit' muke svojim rukama"...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  26. #24
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,643
    Thanks Thanks Given 
    2,640
    Thanks Thanks Received 
    1,058
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    U naciju dje osobina spijun geneticki kodom ugradjena u nase bice,udari mene zena na parking pred 100 ljudi ,vrata totalna steta .ojde bez pardona, ja kad sidjoh s pijace .cudom niko nista nije vidio a ni pare mi nisu pomogle...generalno ne volim spijune al sam im tada moga progledat kroz prste

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  27. #25
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olja View Post
    Ja pre nekoliko dana podjoh u Deltu, i hocu da uzmem muzu neke bermude i kako mu retko sta kupujem izmem neke sto su mu bile male a bile su na snizenju i ajde odmah se vratih da zamenim i uzeh neke sto su jos jeftinije bile - bolji model nego one i jedne iste samo vecu broj... i dodam ajde po nekom glupom pravilu jos jednu majicu da ne bude racun manji nego kao veci da doplatim- kaze ona ne moze doplata, ja vec tu iznervirana vidno "objasni" ona meni da mogu samo za istu tj.identicnu cenu u cent jer imaju takav sistem ustvari kao inspekcija rekla da nema uopste povrata robe na snizenju nego ona meni "cini uslugu"... i to nekako "progutam" i nadjem hajde iste samo broj vece i dodjem i nema problema sad kao i trazim ja njoj knjigu zalbi da upisem sve ovo kad ona kaze knjiga zalbi nije tu tamo negde u kancelariji... kazem ja da mi da racun jer je zaboravila ,kaze ona ne moze da mi da racun kad vratim robu ja sad izlazim idem do kola misleci nek ide dodjavola, necu vise uci u tu radnju...i predomislih se i odoh trazim.menadzera kaze , nije tu ali evo nasla je knjigu zalbi tu kao iza kase i ja ponem da pusem Neizdavanje racuna... kad eto ti menadzera... kaze menadzer (alo) na primedbu da nisam znala da ne mogu da zamenim bez isto samo broj, nasi verni kupci znaju? ... ok vidim ja sa nekim bez ikakvog intelekta pricam... rekoh znate li vi da je protivzakonito da mi ne zelite dati racun... ona kaze jocete li da vam vratimo sad onaj prvi ravun onda...

    Ljudi sa tim " menadzerima" , "prodavcima" nisam imala snage ni da objasnim ovakvu stvar koliko to nije u redu...a razmisljam da zovem inspekciju ali iacrpela me je mentalno potpuno tako da je ostalo na zalbi... samo se nadam da ce im to "poslovanje" doci posla i da ce nesretnu prodavnivu zatvoriti.
    Je li moguce da su tako postupili?
    Prijavi to obavezno...!!

Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •