Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 101 to 125 of 129

Thread: Špijuni(ranje)

  1. #101
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Јбг нећеш моћ да им вратиш то што си купила...
    Duhovito.

    Nije mi jasno samo koliko pricate o pravima kad se radi o nekoj vasoj stvari, koliko nepravde itd.ali uopsteno zabole ljude za pravo, dobrovit drustva- samo licna korist.

  2. #102
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,036
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Špijuni su najgora fela ljudi. Ti su spremni na sve. Pih. Nema gorih sigurno.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  3. #103
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Špijuni su najgora fela ljudi. Ti su spremni na sve. Pih. Nema gorih sigurno.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    To kažu i najveći kriminalci i pozivaju se na neke kodekse a onda kad padnu špijaju sve redom do 9 koljeno.

  4. #104
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,036
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Zamisli i među njima ima loših ljudi. :-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  5. #105
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Ajmo sad ozbiljno, ova aplikacija "budi odgovoran" je po meni samo sredstvo za: obračun sa konkurencijom, zadovoljavanje ljudske pakosti, liječenje kompleksa ... mogu do podna a pozitivnog efekta ne mogu da se sjetim. Kazne su simbolične u većini slučajeva , finansijski efekt po budžet zanemarljiv, šteta koja se nanosi sitnim privrednicima velika a krupnim zanemarljiva, smiješna u odnosu na profite koje ostvaruju "kriminalnim" poslovanjem. JEDNOSTAVNO, novac koji država izdvaja za plate službenika koji treba da suzbijaju kriminalno poslovanje, treba da bude 10-ti dio onoga što su oni prihodovali od svog rada, pa makar to bila plata od 5000 eur niko se ne bi bunio. U ovim okolnostima, oni primaju platu od onih koji legalno posluju i plaćaju porez čime im je motivacija za savjestan rad u službi svedena na 0. Radio ne radio svira mu radio, još ako pokupi 5-6 koverti tamo vamo, puna kapa. U tome je naš problem! Neću da radim njihov posao špijajući preko aplikacije, neka zarade platu, ima ih dovoljno da pokriju 2 Crne Gore!
    Last edited by Tivatech; 24-08-19 at 12:20.

  6. #106
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,356
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    610
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Špijuni Ranka Krivokapića Ranje.
    Čupatelj

  7. #107
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Podgoricki vremeplov ....

    Послато са SM-A530F помоћу Тапатока

  8. #108
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    843
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Ne slazem se uopste sa kolegom Oloshem...
    Taj komsija koji je prijavio je samo odgovoran i savjesan gradjanin...
    Da je vise takvih gradjana, ne bi bilo divljih naselja po Crnoj Gori, drzava bi bila ljepsa, bilo bi vise turista i zivjeli bi mnogo bolje nego sto zivimo sad
    Ne slažem se ja ni sa tim da bude lijek gnjida ako je već htio da ga prijavi moga je i bez te rakije nego je poša da se pravi pošten i da priča razne priče nebi li skinuo sumnju sa sebe kad dođe inspekcija koju je on pozvao,pih to su za mene gnjide!

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  9. #109
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Podgoricki vremeplov ....

    Послато са SM-A530F помоћу Тапатока
    "Ako moze anonimno"

    Srecom, nema me na IG/FB vec neko vrijeme pa sam pocinuo od tih kancera poput Podgorickog.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #110
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,356
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    610
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    ali te forum i dalje drzi
    Čupatelj

  11. #111
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Ne zadugo. Ali necemo dalje u 'off'...

    Nego... Spijate/prijavljujete li sto ovih dana? Kako prolaze te prijave?

    Ili je ovo spijunski sad sto ja pitam? :stupid:
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #112
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Nidje veze ovo sa nasom drzavom, cus porede Svajcarsku i CG, blago vam u mozak. Zamisli situaciju parkira se neko na zelenu povrsinu (logicno ne smije), kazes da ne smije on te napusi ko zna sve cega i ode, prijavis komunalnoj i dodje pauk sve gotovo.
    Sjutra dodje izvesni biznismen isto to uradi, isto mu kazem da ne moze bla bla, on i njegov telohranitelj me napuse i prijete, ja zovnem komunalnu, e prc baco, samo su se vratili. E sad kakve logike ima ovaj topik uopste? A da ne pricam o divljoj gradnji,
    gdje na jedno mjesto u PG, svi su na divlje, nema legalnog, a komsije iz ciste ljubomore i pakosti samo prijavljuju jedni druge, tj. ove nove jer im smetaju, znaci batalite vise o CG postenju, nikad nismo bili postena nacija, pa nasi vladari su bili olosi, kazu
    jeli zlatnim viljuskama, dok je 90% naroda gladovalo, brat brata spijao i slao na goli otok zarad zene, imanja, para... o kakvom postenju se ovdje prica?
    Dobar primjer je dala koleginica sa foruma kako se u prodavnicama i buticima ponasaju.
    Prije neki dan voze se dvojica na motoru bez kacige (motor bijesni neki), zaustavi ih policijac, kad je vidio ko je prijatno nikome nista (doticnog nisam prepoznao niti znam ko je, ali ocigledno policajac dobro zna kad ga je srdacno pozdravio),
    i treba ja da se nadjem pametan pa da radim posao policije i inspektora? Znaci vazi ono "napusi se k...a sirotinjo"???
    Ovdje dok se prvo drzava ne sredi i ne dovede u red, nema price o zakonima i postovanju istih.

  13. #113
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pa kao sto vidjesmo iz mnogih vecih slucajeva (Pobric/Ramada) institucije nikako ne podrzavaju "spijanje"... Samo ono koje njima odgovara kao recimo ko je za koga glasao, ko ce prodat' licnu za 50e i sl.

    Eto i da posaljes snimke degenerika koji prolaze kroz crveno, preticu kolonu od 10 vozila i sl. opet se nista ne bi uradilo po tom pitanju, na sudu su ti snimci prakticno nevazeci (pogotovo kad se nije nista desilo) vec bi samo takva osoba (koja je prijavila, ne koja je napravila prekrsaj) bila prozvana po portalima i sl.

    Ti da prijavis nekoga ko recimo gradi na divlje (a zna se, jel' te) onda bi taj inspektor tebe smatrao za spijuna a ne odgornog gradjanina a on bi prvi tome "prospijao" da si ga ti prijavio.

    'Malo' poremecen sistem, mora se priznat'.

    Nazalost potpuno si u pravu.

    Ono sto je jedino rjesenje: ne slati ovakve i slicne dokaze institucijama jer one prakticno nista ne rade niti ih interesuje uredjen sistem i drzava. Ovakve stvari se direktno proslijede novinama, na vise strana. Neko ce sigurno objaviti. Pritisak javnosti je jedini nacin da se nesto pravno postigne. Doduse i tada rijetko, ali su sanse mnogo vece nego kad se dokaz direktno adresira na nadleznu instituciju. Nazalost.

  14. #114
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheGovernor View Post
    Nidje veze ovo sa nasom drzavom, cus porede Svajcarsku i CG, blago vam u mozak. Zamisli situaciju parkira se neko na zelenu povrsinu (logicno ne smije), kazes da ne smije on te napusi ko zna sve cega i ode, prijavis komunalnoj i dodje pauk sve gotovo.
    Sjutra dodje izvesni biznismen isto to uradi, isto mu kazem da ne moze bla bla, on i njegov telohranitelj me napuse i prijete, ja zovnem komunalnu, e prc baco, samo su se vratili. E sad kakve logike ima ovaj topik uopste? A da ne pricam o divljoj gradnji,
    gdje na jedno mjesto u PG, svi su na divlje, nema legalnog, a komsije iz ciste ljubomore i pakosti samo prijavljuju jedni druge, tj. ove nove jer im smetaju, znaci batalite vise o CG postenju, nikad nismo bili postena nacija, pa nasi vladari su bili olosi, kazu
    jeli zlatnim viljuskama, dok je 90% naroda gladovalo, brat brata spijao i slao na goli otok zarad zene, imanja, para... o kakvom postenju se ovdje prica?
    Dobar primjer je dala koleginica sa foruma kako se u prodavnicama i buticima ponasaju.
    Prije neki dan voze se dvojica na motoru bez kacige (motor bijesni neki), zaustavi ih policijac, kad je vidio ko je prijatno nikome nista (doticnog nisam prepoznao niti znam ko je, ali ocigledno policajac dobro zna kad ga je srdacno pozdravio),
    i treba ja da se nadjem pametan pa da radim posao policije i inspektora? Znaci vazi ono "napusi se k...a sirotinjo"???
    Ovdje dok se prvo drzava ne sredi i ne dovede u red, nema price o zakonima i postovanju istih.
    Potpis, pečat i sve ostalo! Sve se svodi na pakost, zavist, ljubomoru, dušmanluk... čuš špijaju da bi neki red zaveli...

  15. #115
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Odavno nisam ništa prošpijao, izgubiću rutinu i pašću u depresiju u pm , dajte neku dojavu ja ću da finaliziram do kraja.

  16. #116
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Odavno nisam ništa prošpijao..., dajte neku dojavu ja ću da finaliziram do kraja.
    Ovaj Fidel na forum prodaje paprike na crno...
    Neka sto nista ne placa drzavi, nego ko zna okle su te paprike, sto je to, dje to sadi...
    Dok se nedje narod ne potruje, onda ce kasno biti..

  17. #117
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Nije tačno, ja sam uzimao chilli 2,9 milijardi jedinica , stiglo sve uredno sa fiskalnim računom, deklaracija , sve po ps.

  18. #118
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Odavno nisam ništa prošpijao, izgubiću rutinu i pašću u depresiju u pm , dajte neku dojavu ja ću da finaliziram do kraja.
    A okle druže, mi i žmigavac ne dajemo, da ne bi neprijatelju odali informaciju o kretanju.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  19. #119
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    A okle druže, mi i žmigavac ne dajemo, da ne bi neprijatelju odali informaciju o kretanju.
    Hahahahahahahaha dugujem +rep
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  20. #120
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Zapostavi se tema...

    Ja se evo ubih od prijavljivanja (cus mene spijuniranja) ali je nevjerovatno kakav ping-pong rade nadlezni kad te vrte od jedne kancelarije do druge...

    Najjaca mi je scena bila kad mi co'ek daje broj druge sluzbe da zovem (ja cujem zenu kako prica u pozadini i daje mu broj telefona) i na taj drugi broj se javlja zena koja je pored njega bila sve vrijeme i cula je kompletan razgovor ali svakako moram sve da ponovim...

    Simpaticno mi je i kad me pitaju da li je prijava anonimna ili ne pa im kazem da se nadam da nisam dobio Podgoricki vremeplov i uredno se predstavim punim imenom i prezimenom.

    Najinteresantnije mi je kako promjene ton i nacin ponasanja cim im kazem da se razgovor snima.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #121
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    To ono nešto tipa "U cilju unapređenja VAŠIH usluga ovaj poziv može biti sniman"

  22. #122
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Tako nekako.

    Jes' da je Google ucinio skoro nemogucim snimanje razgovora i od kad sam promjenio telefon to ide dosta teze (znatno nekvalitetnije snimanje) ali dobro... obicno je dovoljno.

    Pritisak radi svoje samo sto ne narod generalno lijen da ista uradi/prijavi, pa makar i anonimno.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #123
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post

    Najinteresantnije mi je kako promjene ton i nacin ponasanja cim im kazem da se razgovor snima.
    Ovo me podsjetilo na situaciju sa policajcem.

    Vozim ja motor i iz čista mira od pozadi dolazi policajac na motoru i blica.
    Ja se sklonim malo desno pokazujem rukom da me prođe ali on nastavlja da blica i ide iza mene.
    Ja u ograničenju vozim i ne stajem jer sam na magistrali i nemam đe bezbjedno da se zaustavim ali vidim da njega lagano hvata nervoza jer je počeo sirenu da pali ono po malo a ja i dalje ne stajem, onda je prišao pored mene i već vidno iznerviran rukom pikazuje da stanem, a ja pokazujem palac gore i nastavljam da vozim lagano.
    Dolazim do proširenja, dajem žmigavac i stajem a on onako zajapuren kreće prema meni i počinje da viče a ja mu kažem "gospodine nisam mogao bezbjedno da stanem nije mi namjera bila da bježim no ne stajem na sred magistrale da me ko ne ubije kolima"
    Viče on na mene, kako bježim policiji, kako ne postupam po naređenju itd itd ali kako mi je skroz prišao viđeo je kameru montiranu na lijevoj strani kacige i od jednom mu oči idu prema kameri i on "spušta loptu" i kreće sa finom pričom.
    Ja ponavljam "nije mi namjera bila da bježim, vozio sam po ograničenju, samo sam se bojao da stanem na sred magistrale" a on finim glasom "da da u pravu si sve je u redu, mozeš li da mi daš vozačku i saobraćajnu" a svaki sekund gleda u kameru.

    Provalim ja što je u pitanju i kažem "niste trebali paliti sirenu i onom vikom i drekom krenuti ali ok korektni ste ispali na kraju" a on kaže "nikad ne znaš ko je na motoru a ja sam odmah viđeo da si ti dobar momak" vrće mi dokumenta i kaže "slobodan si, srećan put i polako"

    Ne znam kako je viđeo da sam dobar no nema veze a kamera nije ni bila upaljena jer mi je baterija otišla

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  24. #124
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Spijati svoj narod zbog prolaznih zakona koji se mijenjaju vremenom. Rekoh fino, zakoni prolaze a spijuni ostaju spijuni za svaku vlast. Spijunima je uvijek bilo isto I dok su imali uz privremene vlasti I okupatorske I... Isti arsin... Gadluk. Kome covjek nije preci od slova na papiru, taj I nije za covjeka.
    Sve sto se tice nacionalne sigurnosti, a to je poenta I naroda drugih drzava - kontrola stranaca u drzavi I njihovog djelovanja to je drustvena odgovornost.
    Ali, plitko shvatanje da je drustvena odgovornost spijanje svog naroda… Taj je psiho bolestan, sa najanimalnijim porivima I za umobolnicu. Sto dalje od takvih.
    Takvi nemaju ni dusu ni razumijevanje za svoje u porodici a kamoli za druge oko sebe. Mada, nauka daje odgovore o procentima, nije dzabe. Srecom, vecina u narodu ima ljudski gen, a ta animalna bezobzirna manjina se lako prepoznaje.
    Spremni na svasta..

    Hvala Lepo

  25. #125
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Evo su blokirali opciju edit i brisanje sopstvenih postova ako promasite temu... Sasvim dovoljan pokazatelj oduzimanja slobode izraza. Ovo vise nije forum, ovo je samo datoteka.
    Jasno.
    Pozdrav.

    Hvala Lepo

Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •