Page 3 of 15 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 354

Thread: Planina • Jezera • Rijeke [ Raport ]

  1. #51
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Ko je pitao za Cijevnu i za vodopad, nema kapi vode. de_dust
    Put Dinoše, prema granici, to je raj i ljepota ali je uglavnom baš ledna. Sačekaću predstojeće žaropeke pa ću poći sa đecom. Da ugrabim slike jer će i od Cijevne ostati samo uspomene kada se realizuju te hidrocentrale u Albaniji.

  2. #52
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,046
    Thanks Thanks Given 
    2,192
    Thanks Thanks Received 
    2,349
    Thanked in
    1,214 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Put Dinoše, prema granici, to je raj i ljepota ali je uglavnom baš ledna. Sačekaću predstojeće žaropeke pa ću poći sa đecom. Da ugrabim slike jer će i od Cijevne ostati samo uspomene kada se realizuju te hidrocentrale u Albaniji.
    Vjerovatno ćemo mi idući vikend na Cijevnu pa javljam

  3. The Following 2 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  4. #53
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    569
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Ja bio sa ćerkicom juče, išli smo skroz gore, dok ima asfalta... jedva se spustismo nekako do obale. Voda čista, ali led ledena
    Mada nivo dosta nizak...
    Na niže nivoe Cijevne ne bih zalazio, vjerovatno toplija voda, ali svakakvog naroda dodje tu...

    Ne znam kako je na Moraču

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  5. #54
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,409
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Preko sutormana je zaista los put da se izadje na virpazar,tako ako imate noviju masinu preko samo virpazara-ostros,svuda okolo jezerom polako,napravili su par vidikovca(ne znam dal su zavrsena) od strane barske opstine,ljepota,do ostrosa,pa do Vladimira. Ja sam bio dva puta(davno zaista),planiram da obidjem opet sa djecom i prijatelj sa porodicom.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  6. #55
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shadow'91 View Post
    Jesi is'o ovuda ? Kakav je put iz prve ruke ? Bi i ja da spicim, al mi je makina malo niska xD
    Nisam jos bio...


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  7. #56
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Kapetanovo jezero. Ima ono, "most underrated..." - da se primijeniti na Kapetanovo jezero.

    Fantasticni pejsazi. Raj za fotografe.

    Dosao preko Lukavice, nekim makadamom.



    Bio nakon 30-tak godina prije par godina. Dosta se izmijenilo. Nekad je bilo samo par koliba. Sad ima i restoran.

    https://i.ibb.co/7jSscCB/2014-08-30-EOS-40-D8006.jpg

    Jos uvijek nije toliko "zagadjen" dio Crne Gore, moze (jos uvijek) ono "wild beauty"

    https://i.ibb.co/1TssgSb/2014-08-30-EOS-40-D8009.jpg

    Jedan dan je dovoljno da se vidi, naprave fotografije, odmori uzivajuci u pejsazu. Ko nema problem s kondicijom, topla preporuka za vracanje pjeske preko Mrtvog Dubokog i Mrtvice do Medjurjecja (magistrala za Pg). Ako mozete, podjite u vrijeme dokoljena (narcis?). Nestvarno lijepo. Nazalost, nemam u digitalnoj formi te fotografije. Ovo je sa skorasnje ture od prije pet-sest godina.

  8. The Following 3 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  9. #57
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Ako neko ide u Pluzine, tople preporuka za kafic "Zvono" (ako sam dobro zapamtio). Drzi neki Vukovic. Sretoh tamo bivseg rukometasa Kapisodu, kad sam bio. Mislim da taj Vukovic ima neku brodicu pa se moze organizovati tura jezerom.

  10. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:

    FiX

  11. #58
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Preko sutormana je zaista los put da se izadje na virpazar,tako ako imate noviju masinu preko samo virpazara-ostros,svuda okolo jezerom polako,napravili su par vidikovca(ne znam dal su zavrsena) od strane barske opstine,ljepota,do ostrosa,pa do Vladimira. Ja sam bio dva puta(davno zaista),planiram da obidjem opet sa djecom i prijatelj sa porodicom.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Ne znam je li jos u funkciji onaj tunel? Treba hrabrosti proci kroz njega. Kad sam bio zadnji put bjese me uhvatio strah ako naidje otud auto. Bijah rijesio da, ako naidje, dam covjeku 100 evra, ali u rikverc ne idem! Makar se tu pobili, pa ko bude jaci:anonymous:

    Ima tu lijepih mjesta. Recimo, Godinje. Tu se moze naci dobrog meda i vina. Ima tu neki restoran s plazom (zaboravih ime vlasnika - Vukasovic, Vukojevic...?). Lijepo sredjeno.

  12. #59
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Koliko sam samo puta bio tamo i svaki put kao da mi je prvi dolazak. Fascinantno mjesto.
    Pođi ako nijesi bio da vidiš manito jezero. Ono ti je iza tog velikog kamenog brda, ima staza. Odozgo pogled na lukavicu, kapetanovo jezero i iza tebe manito u uvali kao da div drzi kap vode na dlanu.

    Sent from my Telefunken
    Bio. taj dio je nekako "zaboravljen". Sto i nije lose. Ima u tom dijelu i neki hotel. Mislim da drzi neki Novakovic. Malo ga je tesko naci. Tesko da moze biti profitabilan. Posebno sad.

    Mrtvica je posebna prica. A sve je to povezano - Lukavica - Kapetanovo jezero - Mrtvica...

  13. #60
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,624
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,019
    Thanked in
    2,339 Posts

    Default

    Znači,kroz tunel na Sutorman samo terencem.Problem je nekih 100-200 m puta od izlaza iz tunela do uključenja na put sa Virpazarske strane.Ostalo je OK.Ja prolazio sa Dusterom nekoliko puta u zadnjih godinu-dvije.Čak i po snijegu.Bez problema.
    Za put okolo(Virpazar-Stari Bar).Ne znam,možda su meni standardi drugačiji,ali sreo sam dosta "malih" kola tuda.Čini mi se da bi i neki Lambo prošao bez problema:krivudavo,dosta široko,4-5 ulegnuća asfalta koja su poravnata šljunkom i jedna dionica sa Virpazarske strane brda(tu je bio prekid totalni zbog urušavanja puta) od 100m makadama-odličnog.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 27-07-20 at 14:58.

  14. #61
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Mrtvica je apsolutno jedna od najljepših i najdivnijih rijeka u CG. Da se nalazi u Sloveniji to bi bio svjetski poznat biser ...

  15. The Following 3 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  16. #62
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,624
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,019
    Thanked in
    2,339 Posts

    Default

    Nekoliko puta ispješačili(od kuća Minića) preko onog mosta od dasaka(kraća tura).Odlično.Jednom čak i roštilj nosili i roštiljali na onu "plažu".
    U ekipi bila i đeca od 6-10g.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  17. #63
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Nekoliko puta ispješačili(od kuća Minića) preko onog mosta od dasaka(kraća tura).Odlično.Jednom čak i roštilj nosili i roštiljali na onu "plažu".
    U ekipi bila i đeca od 6-10g.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Bio sam skoro, bješe baš topao i užasno sparan dan. Idealno je otić u maju, početak juna, ranije po mogućnosti, eventualno u septembru...
    Inače, Hridsko jezero je takođe jedno od bisera u Crnoj Gori. Ja sam bio oduševljen netaknutom prirodom kroz šumu tj stazu koja od katuna Bajrovića vodi do jezera. Sam put do katuna je makadamski ali ja sam išao pješke veliki dio puta, tačnije od dijela đe prestaje asfalt, sve do jezera...priroda je apsolutno nevjerovatna, neki katuni su takvi da poželiš da ostaneš cijeli dan i ne skidaš pogled sa tih predjela koji "pucaju" ispred... Takođe preporučujem Oko Skakavice/Savino oko, Grebaju takođe, priroda je isto veoma lijepa

  18. #64
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Mrtvica je apsolutno jedna od najljepših i najdivnijih rijeka u CG. Da se nalazi u Sloveniji to bi bio svjetski poznat biser ...
    Aj kad vec kazes



    "Kapija zelja", najpopularnije mjesto. Tu sam se slatko napio vode. Gore iznad je Maganik. Impresivan.

    Ima tu toliko lijepih mjesta, potoka, vodoskoka (zavsino od sezone). Tu sam prvi i jedini put u zivotu vidio vidru. Naravno, nije bilo sanse da je mogu slikat. Imam ja dosta fotografija otud, ali to sad treba trazit.

    Nazalost, taj dio je skoro napusten. Skoro nikog tamo nema. Od nekog covjeka kupih med i sok od zove.

    Uopste nije tesko doci iz Pg. Do Medjurjercje, a onda se moze makadamom.

    Mjesto je - fantazija.

  19. The Following 5 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  20. #65
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Aj kad vec kazes



    "Kapija zelja", najpopularnije mjesto. Tu sam se slatko napio vode. Gore iznad je Maganik. Impresivan.

    Ima tu toliko lijepih mjesta, potoka, vodoskoka (zavsino od sezone). Tu sam prvi i jedini put u zivotu vidio vidru. Naravno, nije bilo sanse da je mogu slikat. Imam ja dosta fotografija otud, ali to sad treba trazit.

    Nazalost, taj dio je skoro napusten. Skoro nikog tamo nema. Od nekog covjeka kupih med i sok od zove.

    Uopste nije tesko doci iz Pg. Do Medjurjercje, a onda se moze makadamom.

    Mjesto je - fantazija.

  21. The Following 4 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  22. #66
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Kapetanovo jezero. Ima ono, "most underrated..." - da se primijeniti na Kapetanovo jezero.

    Fantasticni pejsazi. Raj za fotografe.

    Dosao preko Lukavice, nekim makadamom.



    Bio nakon 30-tak godina prije par godina. Dosta se izmijenilo. Nekad je bilo samo par koliba. Sad ima i restoran.

    https://i.ibb.co/7jSscCB/2014-08-30-EOS-40-D8006.jpg

    Jos uvijek nije toliko "zagadjen" dio Crne Gore, moze (jos uvijek) ono "wild beauty"

    https://i.ibb.co/1TssgSb/2014-08-30-EOS-40-D8009.jpg

    Jedan dan je dovoljno da se vidi, naprave fotografije, odmori uzivajuci u pejsazu. Ko nema problem s kondicijom, topla preporuka za vracanje pjeske preko Mrtvog Dubokog i Mrtvice do Medjurjecja (magistrala za Pg). Ako mozete, podjite u vrijeme dokoljena (narcis?). Nestvarno lijepo. Nazalost, nemam u digitalnoj formi te fotografije. Ovo je sa skorasnje ture od prije pet-sest godina.
    Slažem se. Nevjerovatna priroda. Bio sam par puta kada su bili procvjetali narcisi, evo slike jedne od tada


  23. The Following 4 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  24. #67
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Posto su tema i katuni, jedna preporuka: Vranjak. Blizu Kolasina, dje se prave ona nova skihjalista (Kolasin 1600).



    Etno selo drze neki Kolasinci (mislim Bulatovici?). Vrlo korektni ljudi. I cijene su sasvim pristoje, Odlicna jagnjetina. Preporuka: dorucak - priganice sa kolasinskim sirom, domacim medom i dzemom. Nikad da stanesride:



    Kolibe su sasvim pristojne. Dobro, nije hotel, ali kad idete u etno selo znate da nije hotel. Imaju solarne panele, tako da s emozete istusirati.



    I -jedan dragulj - Pasica jezero. Mozda jedno dva sata pjesacenja od etno sela, ispod Zekove glave (dje je onaj repetitor). Na jednom kraju jezera se moze naci izvor, okolo borovnice koliko vam srce iste - raj na zemlji.

    Mi uopste ne znamo sto sve imamo. Samo da se to ne zagadi i upropasti.

  25. The Following 14 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  26. #68
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Lijepo baš.

  27. #69
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Pesica jezero je jedno od najljepsih jezera na kom sam bio.. ima sigurno 10 god od tad kad sam kampovao i volio bih opet da podjem..

  28. #70
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Crna Gora ima toliko prirodnih ljepota da je greota da je ne upoznate makar u ovoj godini kada smo zatvoreni. Ovo bi trebala da bude veoma dobra tema, sa pregrštom informacija. Važno je da se ljudi pokrenu. U Sloveniji vikendom zna se, masa njih ide isključivo u prirodu...Ođe svačeg lijepog imate. Bukumirsko na sat ipo recimo...Biogradsko jezero isto...za početak...

  29. The Following 3 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  30. #71
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default



    Ljuban ispod Komova. Nije daleko od Stavne, ali treba neko terensko auto. Moze i obicno, ako je visoko.



    Ljuban je u stvari Katun. Mada, malo ima tu naroda. Bjehu neki konji krave, sto znaci da ima neko.



    Komovi su svi prelijepi i "fotogenicni". Kad bude otvoren autoput bice ljepota. Caskom ste u Matesevo, a onda su Komovi tu odma.

  31. The Following 6 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  32. #72
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default



    This time next year we'll be millionaires

  33. The Following 3 Users Say Thank You to sparky For This Useful Post:


  34. #73
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Početak kanjona Nevidio
    "I shut my mouth and hold the light"

  35. The Following User Says Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:

    FiX

  36. #74
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    @Ostoja
    Slažem se za Komove. Baš sam razmišljao da svratim sa đecom sad u avgust malo pa prođiramo makar oko Štavne.

  37. #75
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Bio sam ja dosta puta na Stavnu. I prije nego su one kolibe napravljene. Tamo ljeti bude naroda, na katunu. Nekad je i bilo i nesto sto se nazivalo kafanom (mislim da se to zvalo "Pretpraznicko vece" ili tako nekako). Bila simpaticna atmosfera. Narod je gostoljubiv. Moze se kod njih kupiti i sira. Obicno bude dosta borovnica. Imam nedje fotke pa cu postavit kad stignem. Tu su mozda Komovi i "najfotogenicniji". E sad, vodi racuna o putu, ako budes isao preko Lijeve Rijeke. Ja sam bio prosle godine, ali su kamioni koji su angazovani na autoputu bili razrovali put. Na par mjesta je bas bilo lose. Ne znam u kakvom stanju je sad. Mozda je pametnije ici preko Kolasina. Ono jes dalje, ali...Od skretanja kod one kafane do same Stavne je sad asfalt, taj dio je OK.

    Jedan od razloga zbog kojih se radajujem autoputu su - Komovi.

Page 3 of 15 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. More • Pijesak • Talasi [ Raport s' plaže ]
    By AmFi in forum Forumaški život
    Replies: 4158
    Last Post: 22-02-24, 22:18
  2. Ostros Sutorman...ukratko oko jezera sa one strane
    By Goran69 in forum Motociklizam
    Replies: 8
    Last Post: 27-04-09, 00:04
  3. Replies: 9
    Last Post: 06-06-07, 15:50
  4. Sto je internacijonalno ime Skadarskog Jezera?
    By MNT in forum Sve i svašta
    Replies: 25
    Last Post: 16-03-07, 17:37
  5. Dan cistih planina
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 24-09-04, 20:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •