Page 3 of 20 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 490

Thread: Podgorica, Evropska metropola 21og vijeka

  1. #51
    Join Date
    May 2005
    Location
    podgorica
    Posts
    3,318
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by elektrick View Post
    Podgorici fali klub koji:
    - ima svoj program i dje tacno covjek moze da zna sto ga ocekuje koje noci.
    - ima prijatni enterijer i poslugu.
    - face control - pod ovim podrazumijevam - ne pustati maloljetne, dopashe, prebrze manitove, seljachine, primitivce i.t.d.
    - organizuje nastupe DJeva i svakojakih muzicara iz inostranstva.

    Izgleda prosto, ali niko da se sjeti...
    Da vidimo , lokali koji su pokusavali ili su pravili te klupske svirke:
    - City Hall stari (dok ga je Momo drzao, ne ovo ****** sad i zadnje 3 god. gore sto ga je drzao onaj Migi sminker). Sjecam se izvrsnih svirki kao sto je bilo gostovanje jednog beogradskog Blues benda mislim da se zvao Wild Cat, pa onda kad je bio 40-ti rodjendan Roling Stonsa bio je takozvani "Tribute to Rolling Stones" neki band iz Novog Sada, svirka je bila vrhunska itd itd;
    - Montanaro Jazz je barem 3 puta minimum nedeljno dovodio razne muzicare iz inostranstva i sa EX YU prostora, uz jos par nekih lokalnih

    Trenutno, jedino ko pokusava da pravi te klupske svirke su momci iz Greenwich-a, tj. Buda Bara i ovdje se lista zavrsava

    Tuzno , sto drugo reci!

  2. #52
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    rog Cerica
    Posts
    1,546
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by holjo View Post

    Da vidimo , lokali koji su pokusavali ili su pravili te klupske svirke:
    - City Hall stari (dok ga je Momo drzao, ne ovo ****** sad i zadnje 3 god. gore sto ga je drzao onaj Migi sminker). Sjecam se izvrsnih svirki kao sto je bilo gostovanje jednog beogradskog Blues benda mislim da se zvao Wild Cat, pa onda kad je bio 40-ti rodjendan Roling Stonsa bio je takozvani "Tribute to Rolling Stones" neki band iz Novog Sada, svirka je bila vrhunska itd itd;
    - Montanaro Jazz je barem 3 puta minimum nedeljno dovodio razne muzicare iz inostranstva i sa EX YU prostora, uz jos par nekih lokalnih

    Trenutno, jedino ko pokusava da pravi te klupske svirke su momci iz Greenwich-a, tj. Buda Bara i ovdje se lista zavrsava

    Tuzno , sto drugo reci!

    Naravno da je tuzno sto je takvih mjesta jako malo po gradu i sto je 'dinge dinge scena' jedina dje ima nekakvih deshavanja. Nego, necu o njima...oni sami za sebe govore....a i bilo bi off topic .

    Sto se tice samih svirki, mislim da u tome ima dosta lijepog, ali to je ipak istroseno.

    Ocu da kazem da je elektronska muzika - muzika buducnosti. Rijetko dje u svijetu mozes da nadjes klub i diskoteku dje ne ide elektronika(A MI JE, znate, NEMAMO). Sve vise mladih ljudi se okrece toj muzici i ona polako postaje muzicki pravac naseg vremena. Kao sto si nekad imao Rolling Stones, Led Zeppelin, Sex Pistols, EKV, Azru, sad imas - Sven Vatha, Carl Coxa, Underworld, Nastica, Cula .

    Zakljucak: To vrijeme dolazi, polako ali dolazi! Ko se sjeti da otvori klub koji ce forsirati elektronsku muziku (nekomercijalnu), taj ce dobro proci. Naravno - pod uslovima koje sam naveo u prethodnom postu.

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ///Classified///
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako si se zajeba...

    ///

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Unusual Suspect View Post
    Kako si se zajeba...

    ///
    Potpis!
    Chak je i vrshen experiment na 30 nasumice izabranih stanovnika Podgorice.Naime, oni su bili svezani i primorani da slushaju jedan set Svena Wittekinda u trajanju od 15 minuta.
    Rezultat: 10 subjekata je podleglo izlivu krvi u mozak, petorica su uspjeli da nekako zgutaju tabletu MDMA i da izdrze set, pet cura su pokusale da nadjachaju karakteristican tupc-tupc zvuk pjevanjem pjesme "Pomeshaj ove noci crnu i zlatnu" a ostalih 10 subjekata su misteriozno nestali.

    Zakljuchak : Podgorica nije spremna za takav shok kao sto je lokal sa iskljucivo elektronskom muzikom.

    Slazes se sa herkulesom sto se tiche 'trkacha'
    Znachi:

    1. Da nam se dopushti nesmetan prilaz npr starom vojnom aerodromu Shpiro Mugosha gdje bi mogli da dodjemo da se ispuvamo malo s kolima a da nikoga ne ugrozavamo

    2. Vishe kondomata na "javnim" mjestima

    3. Da se napravi nesto kao "zuta linija" ispred kafica, znachi da se ne pravi guzva neko se fino stane u red i cheka se.Ali isto da bude "selektivno" pustanje.Ali PG je mali grad, svako zna svakoga i to je tesko izvodljivo

    4. Vishe emisija i inicijativa tipa "robin hood" na in tv (don't laugh), dje bi gradjani nekoj NVO anonimno prijavljivali sta im smeta, a ovi se svojski potrudili da urade nesto po tom pitanju.

    5. Da se STVARNO zabrani pushenje na javnom mjestu...(maybe)

    6. Da se osvijetli staza kroz Njegoshev park i druge parkove.

    7. Vishe saobracajne policije koja bi radila svoj posao kako valja

    8. Da se ukine postojanje "interventne" jedinice MUP-a, jer oni sluze samo da biju

    9. Pristojan bioskop sa dolby surroundom, odlicnim snimcima i bez onih bijelih titlova kao u kino kultura

    10. Starachki dom i rehabilitacioni centar za sportiste i starije ljude

    11. Da se ukine emitovanje PINK televizije, ili da se makar zestoko naplacuje gledanje.Zatupljuje se narod.

    12. Umjesto toga fino jedan kanal kao npr Cinemania i sl koji bi samo vrtio filmove, ali ne kao sto ih "vrti" atlas, nego npr preko dana neke malo starije, manje poznate, a uveche blokbastere i rekord brejkere.
    Last edited by aCid_cOokiE; 14-11-06 at 01:57.
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  5. #55
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Omogucicemo vam pristup u shpiro spuzh, da se trkate s burago auticima :P

    Trkachi pusti...

  6. #56
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    rog Cerica
    Posts
    1,546
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako neko ko slusa Seku Aleksic moze da slusa i ide na nastupe Beni Beneeeejzija i Junior Jacka a takvih je more, onda znachi, da isti ti, ako se malo potrude mogu da provale i neke nekomercijalne elektronske zvuke.

    Elektronska populacija kod nas raste- fakat!

    KOD NAS elektronika nikad nece biti popularnija od narodne, bar ne u bliskoj buducnosti.

    Govoreci o elektronskoj muzici kao muzici buducnosti - mislim na svjet u cjelini, a ne na nasu siroticu CG.

    p.s.
    Unusual Suspect - izbaci i ti neku misao, nece ti niko za zlo uzet...
    Last edited by elektrick; 14-11-06 at 13:32.

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ajmo se vratiti na temu, od sad ce svako skrecane biti brisano!
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  8. #58
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Drach, Podgorica
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... Pa jedinu pravu i ispravnu stvar koju prochiteh ovdje napisa Didi, koji reche da prije svega ovdje hvale LJUDI... normalni ljudi, sa normalnim rezonima i razmishljanjima... Sve ostalo bi dohlo samo po sebi. Ni drzavu, ni grad, ni selo, ni kvart, ni zgradu ne chine "prirodne ljepote" ili "rukotvorine", chine je ljudi koji tu zive. Sad da ne davim... KUGLANA, je postojala u Pgd, vjerovatno ste mladi pa ne znate ili vam nisu prichali, ali postojala je u Sportskom Centru Moracha... kao i bazeni, kao i bilijar sala, kao i sauna, kao i DISKOTEKA koja je bila jedna od ae "najmodernijih" u tadashnjoj staroj Jugoslaviji i koja se nalazila na mjesto danashnjeg Planeta (bjeshe tako se zove) i koju je otvorio chovjek iz Italije (shto i nije toliko bitno)... Umjesto KUGLANE napravljen je magacinski prostor za neki diskont, prodavnicu, yebem li ga shta je, BILIJAR SALA je vrlo malo postojala kao takva... E da, bilijar sala i sala za STONI TENIS, tu je otvorena Diskoteka po zatvaranju ove "glavne" i koja je radila, mozda jedno pola godine (ova druga je bila duzega vijeka, pa je radila jedno godinu ipo, dvije)... Ovo e sve postojalo u Sportskom... Bilijar salu je otvorio i "Vukota" u Momishice, kasnije je tu otvoren AEAE "Kineski Restoran"... Tu je Shcepo nauchio svoje prve "bilijarske korachice"... BAZEN, uf to ne mogu da komentarishem, srce me boli kad samo i pomislim. Pokushalo se neshto sa tim bazenom tamo pochetkom '90 godina, da malo to opet zazivi, pa je otvoren i restoranchic, kafic, muzikica, saunica subota nedelja ujutro, shminka i tako to, ali je trajalo nekih 2 mjeseca sve to... Druga stvar o kojoj ne mogu da pricham je BIOSKOP. S obzirom da sam malo stariji (kao i zvonchica), mnogo liepih stvari me veze za taj bioskop... Diskoteka,restorana, kafana, kafica, amaterskih radio klubova, aero klubova, "trkachkih klubova", kinoteka, uh ne mogu se vishe ni sjetiti, SVE JE TO OVDJE POSTOJALO LJUDI... Zashto se nije odrzalo??? Pa pusticu vam da o tome sami razmishljate. Sve stvari koje nabrajate, za sve to treba postojati ekonomska opravdanost za onoga koji to otvara, kao i volja "vlasti" da se "to" otvori.
    Shto se mene tiche, meni najvishe hvali "mjesto za shetnju". Sem Gorice, nepostoji mjesto gdje chovjek moze s mirom proshetati, sam, sa familijom, s prijateljem daleko od kola, sirena, dima, galame, vriske i cike... Ne postoji mesto gde chovjek moze naraviti "piknik" ili raspaliti roshtilj s andjelim... Hvale mi josh muzichki cd-ovi (to isto neko reche), da BIRAM U GOMILI MUZIKE KOJU VOLIM DA IZABEREM , ISKOPAM, IZBUNARIM, ODUSHEVIM SE NOVIM, kad dodjem doma da mi je srce prepuno s onim shto kupih i shto nadjoh... Mozemo imati mi svega, samo "ljudi" hvali...

  9. #59
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Drach, Podgorica
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... a i tastatura mi je odlichna...

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cozmicbaby View Post
    ... Pa jedinu pravu i ispravnu stvar koju prochiteh ovdje napisa Didi, koji reche da prije svega ovdje hvale LJUDI... normalni ljudi, sa normalnim rezonima i razmishljanjima... Sve ostalo bi dohlo samo po sebi. Ni drzavu, ni grad, ni selo, ni kvart, ni zgradu ne chine "prirodne ljepote" ili "rukotvorine", chine je ljudi koji tu zive. Sad da ne davim... KUGLANA, je postojala u Pgd, vjerovatno ste mladi pa ne znate ili vam nisu prichali, ali postojala je u Sportskom Centru Moracha... kao i bazeni, kao i bilijar sala, kao i sauna, kao i DISKOTEKA koja je bila jedna od ae "najmodernijih" u tadashnjoj staroj Jugoslaviji i koja se nalazila na mjesto danashnjeg Planeta (bjeshe tako se zove) i koju je otvorio chovjek iz Italije (shto i nije toliko bitno)... Umjesto KUGLANE napravljen je magacinski prostor za neki diskont, prodavnicu, yebem li ga shta je, BILIJAR SALA je vrlo malo postojala kao takva... E da, bilijar sala i sala za STONI TENIS, tu je otvorena Diskoteka po zatvaranju ove "glavne" i koja je radila, mozda jedno pola godine (ova druga je bila duzega vijeka, pa je radila jedno godinu ipo, dvije)... Ovo e sve postojalo u Sportskom... Bilijar salu je otvorio i "Vukota" u Momishice, kasnije je tu otvoren AEAE "Kineski Restoran"... Tu je Shcepo nauchio svoje prve "bilijarske korachice"... BAZEN, uf to ne mogu da komentarishem, srce me boli kad samo i pomislim. Pokushalo se neshto sa tim bazenom tamo pochetkom '90 godina, da malo to opet zazivi, pa je otvoren i restoranchic, kafic, muzikica, saunica subota nedelja ujutro, shminka i tako to, ali je trajalo nekih 2 mjeseca sve to... Druga stvar o kojoj ne mogu da pricham je BIOSKOP. S obzirom da sam malo stariji (kao i zvonchica), mnogo liepih stvari me veze za taj bioskop... Diskoteka,restorana, kafana, kafica, amaterskih radio klubova, aero klubova, "trkachkih klubova", kinoteka, uh ne mogu se vishe ni sjetiti, SVE JE TO OVDJE POSTOJALO LJUDI... Zashto se nije odrzalo??? Pa pusticu vam da o tome sami razmishljate. Sve stvari koje nabrajate, za sve to treba postojati ekonomska opravdanost za onoga koji to otvara, kao i volja "vlasti" da se "to" otvori.
    Shto se mene tiche, meni najvishe hvali "mjesto za shetnju". Sem Gorice, nepostoji mjesto gdje chovjek moze s mirom proshetati, sam, sa familijom, s prijateljem daleko od kola, sirena, dima, galame, vriske i cike... Ne postoji mesto gde chovjek moze naraviti "piknik" ili raspaliti roshtilj s andjelim... Hvale mi josh muzichki cd-ovi (to isto neko reche), da BIRAM U GOMILI MUZIKE KOJU VOLIM DA IZABEREM , ISKOPAM, IZBUNARIM, ODUSHEVIM SE NOVIM, kad dodjem doma da mi je srce prepuno s onim shto kupih i shto nadjoh... Mozemo imati mi svega, samo "ljudi" hvali...
    Quote Originally Posted by Cozmicbaby View Post
    ... a i tastatura mi je odlichna...

    Zaboga, ja se sjecam svih tih stvari u Podgorici. Ostarah ...

    Ali ti makar tu tastaturu mogu zavrsit

  11. #61
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mosh shetat na Krushevac... a diskoteka se zvala ni manje ni vishe no Paradiso

  12. #62
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Drach, Podgorica
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki View Post
    Mosh shetat na Krushevac... a diskoteka se zvala ni manje ni vishe no Paradiso
    Bravo... imam i u park da proshetam i dje josh, aj' prosvijetli me Duse ti... Uporedo sa tom diskotekom u Sprotskom, koja se zvala upavo tako kako ti reche radila je i diskoteka na pravnom fakultetu, zvala se Leks Legis. Sredinom '80, hotel Crna Gora je dozivjela svoje renoviranje, pa je u sali iliti "crvenom salonu" kako su ga zvali, gdje je bila tombola otvorena i diskoteka. Prvobitnog naziva se ne mogu sjetiti (a mislim da ga nije ni bilo) a kasnija njena izdanja su bila Bolero, Zinon, Holivud i sad je Manija (ne sjecam se je li bilo neshto izmedju Manije i Holivuda)... Ljeti, je radila terasa (na krovu) Doma Omladine i tu je 3-4 ljeta bila diskoteka takodje... Poenta... Sve je trajalo kratkolg vijeka, vrlo brzo se izgustiralo i to je jedan fenomen koji je svojevrstan samo za ovo podruchije a tiche se diskoteka... NIKAD NIJEDNA NIJE ZAZIVILA NA PRAVI NACHIN.

  13. #63
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ah mene, ne zesti se samo sam ti reka dje josh imash shetat... Duse ti...
    Last edited by Nikollaki; 15-11-06 at 14:22.

  14. #64
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    slicne konstatacije na pm, ne kvari topic
    Last edited by DIDI; 15-11-06 at 15:24.
    Vecina ljudi je zla

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e cosmic od zatvorenog bazena napravise salu za stoni tenis, prostor dje je Planet sad, je bila kuglana tj pola nje a da ce neko merak ucinjet pa zapalit bioskop (kao sto je bilo sa starim cnp) pa dako naprave novi i ljepci
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidjecemo sa ovima iz Mojkovca da ga uzde.

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cozmicbaby View Post
    ... a i tastatura mi je odlichna...
    Imas jednu kod Nikole Pavicevica,obogacena bijelim lukom

    Jesi odio ti u Blues bar?
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  18. #68
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Drach, Podgorica
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki View Post
    Ah mene, ne zesti se samo sam ti reka dje josh imash shetat... Duse ti...

    Ax, ne zestim se Dushe mi, no ti konstacija nije bila na mjestu jer vrlo dobro znash o chemu pricham...

  19. #69
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Drach, Podgorica
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Imas jednu kod Nikole Pavicevica,obogacena bijelim lukom

    Jesi odio ti u Blues bar?
    Blues Bar, nekadashnji Feniks i PRVA Berta kad je otvorena (ne znam da li se neko odavde sjeca kakva je bila prije negoli je drzao Nino pokojni, kratkog je vijeka bila), bila su neka mjesta koja su imala svoj ae "shmek", neshto shto je odudaralo od svih kafana i kafica, brda neonki, nekakve plastike gadne, separea, i svaga shto je "krasilo" tadashnje kafice... Zashto se to nije odrzalo, ubite me ako znam (sem Blues Bara koji se "preimenovao" u Meksichki)

  20. #70
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Drach, Podgorica
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... Da me neko pogreshno ne shvati... Da li nam trebaju ovakva mjesta koja nabrojaste (i kuglana, i dobar bioskop, i dobra bilijar sala, i bazen...) i josh mnogo chega, NARAVSKI DA TREBA... Jednostavno ni ja a ni vi zajedno samnom NE MOZETE BITI ZADOVOLJNI OVIM SHTO IMAMO (kako reche chovjek koji se potpisuje kao cousteau) I NE TREBATE BITI ZADOVOLJNI OVIM... Zashto??? Zato shto je ovo 21 vijek, zar u 21 vijek da budesh zadovoljan sa ovim shto imash??? Zato i shto je ovo nasha sadashnjost, neshto shto mi dozivljavamo i prozivljavamo... neshto shto samo zatekli i shto nas je dochekalo. Sadashnjost prolazi brzinom munje i vidjecete jednog dana da cete deceniju izmedju vashe 20 i 30 prozivjeti kao da je proshla godina dana... svaka sledeca decenija koju prozivljavate prolazice vam josh brze... Sadashnjost je NASHA... Ali buducnost, buducnost ne pripada nama, pripada NASHOJ DJECI... Zadovoljni sa ovim shto imamo, znachi da ne mijenjamo nishta i da ostavljamo njima u nasledje OVO...Ovo shto imamo, ovakvo stanje, a narochito stanje svijesti se vrlo teshko mijenja. Dovoljno je da pogledate unazad i da vidite shta se promijenilo, ne po pitanju ljudskih rukotvorina vec po pitanju ponashanja ljudi, njihovih rezona i onoga SHTO NE RADE. Nije rijech o "prosjechnim Podgorichanima", jer "prosjechnih" ima mnogo mnogo manje od "neprosjechnih"... Ako neko ne vidi loshe stvari koje su oko njih, i to od onog trenutka kada izadje iz stana u ulaz zgrade pa nadalje, ja stvarno s takvim ljudima nemam shta da pricham... Nemojte ljudi u ovakvim prichama da trpate sebe u svaku situaciju. Ne radi se ovdje o POJEDINCU, ili o ljudima iz vasheg okruzenja, radi se sto i kusur hiljada ljudi iz ovoga grada, a isto tako se ne radi samo o ljudima iz Podgorice vec o ljudima iz cijele Crne Gore. Nemozete sagledavati neke stavri kroz usku prizmu ljudi koje vi znate, ili tamo gdje idete...No dobro, nemam vishe vremena da pishem, mora se i radit. neshto, pa se vidimo kasnije...

  21. #71
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cozmicbaby View Post
    ... Da me neko pogreshno ne shvati... Da li nam trebaju ovakva mjesta koja nabrojaste (i kuglana, i dobar bioskop, i dobra bilijar sala, i bazen...) i josh mnogo chega, NARAVSKI DA TREBA... Jednostavno ni ja a ni vi zajedno samnom NE MOZETE BITI ZADOVOLJNI OVIM SHTO IMAMO (kako reche chovjek koji se potpisuje kao cousteau) I NE TREBATE BITI ZADOVOLJNI OVIM... Zashto??? Zato shto je ovo 21 vijek, zar u 21 vijek da budesh zadovoljan sa ovim shto imash??? Zato i shto je ovo nasha sadashnjost, neshto shto mi dozivljavamo i prozivljavamo... neshto shto samo zatekli i shto nas je dochekalo. Sadashnjost prolazi brzinom munje i vidjecete jednog dana da cete deceniju izmedju vashe 20 i 30 prozivjeti kao da je proshla godina dana... svaka sledeca decenija koju prozivljavate prolazice vam josh brze... Sadashnjost je NASHA... Ali buducnost, buducnost ne pripada nama, pripada NASHOJ DJECI... Zadovoljni sa ovim shto imamo, znachi da ne mijenjamo nishta i da ostavljamo njima u nasledje OVO...Ovo shto imamo, ovakvo stanje, a narochito stanje svijesti se vrlo teshko mijenja. Dovoljno je da pogledate unazad i da vidite shta se promijenilo, ne po pitanju ljudskih rukotvorina vec po pitanju ponashanja ljudi, njihovih rezona i onoga SHTO NE RADE. Nije rijech o "prosjechnim Podgorichanima", jer "prosjechnih" ima mnogo mnogo manje od "neprosjechnih"... Ako neko ne vidi loshe stvari koje su oko njih, i to od onog trenutka kada izadje iz stana u ulaz zgrade pa nadalje, ja stvarno s takvim ljudima nemam shta da pricham... Nemojte ljudi u ovakvim prichama da trpate sebe u svaku situaciju. Ne radi se ovdje o POJEDINCU, ili o ljudima iz vasheg okruzenja, radi se sto i kusur hiljada ljudi iz ovoga grada, a isto tako se ne radi samo o ljudima iz Podgorice vec o ljudima iz cijele Crne Gore. Nemozete sagledavati neke stavri kroz usku prizmu ljudi koje vi znate, ili tamo gdje idete...No dobro, nemam vishe vremena da pishem, mora se i radit. neshto, pa se vidimo kasnije...
    awesome! cosmic

  22. #72
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Cosmic sve je to super ali niko to nece da napravi ako nece (dobro) da zaradi na tome.
    She is only here to annoy herself!

  23. #73
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Drach, Podgorica
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Cosmic sve je to super ali niko to nece da napravi ako nece (dobro) da zaradi na tome.
    Pa naravno da mora postojati ekonomska opravdanost za tako neshto... ALI OPET, problem je u nechemu drugom... Svijest GAZDE kod nas je takva da ako ne zaradi hiljade i hiljade eura odma' u prvih 2-3 mjeseca i posle toga da "izda lokal", on nece ni da pomishlja o tome da se potrudi da odrzi to sa chime radi... Drugi problem je i taj shto u masa tih stvari koje ste pobrojali nemamo korijene, nemamo tradiciju, samim tim nemamo ni kulturu uzivanja u tim stvarima. Ne mozete odma' po otvaranju kuglane (ufatih se kuglane) ochekivati da ljudi stoje u redove da bi kuglali, prosto zato shto je GRO Podgorichana kuglanu prvi put vidjelo kad je otvoren Sportski... Tako je i sa bazenom, tako je i sa bilo chim drugim shto hvali ovome gradu a shto NIKADA nije postojalo ovdje ili ako je postojalo bilo je kratkog vijeka. Polako, uporno, sa zivcima kao u konja, uz mnogo uspona i padova u tom poslu, gurati takve stavari pa ce EKONOMSKA OPRAVDANOST doci sama po sebi, odnosno kada naviknesh i kultivishesh ljude da im to shto drzish bude "Dushevna hrana"...neshto u chemu ce da uzivaju, da se rasterete, da provode svoje slobodno vrijeme, da se opuste, DA TO VOLE... Sve dok se bude dolazilo samo da bi se dolazilo ili zato shto tamo svi idu, to ce vrlo brzo i da zamre. Uostalom svjedoci ste i sami tih stavri. Najbolji pokazatelj za tako neshto su vam kafici, diskoteke ili klubovi (nazovite to sve jednim nazivom). Ljudi otvore takve stvari i odma ochekuju da ce horde ljudi pohrliti bash kod njih a da ne plate dobru reklamu koja dosadjuje danima, da ne plate i dovedu grupu muzichara, dobrog dj, dobro osoblje, da nishta ne mijenjaju danima i desi se da posustanu na prvoj prepreci... a chim dodje prva, dodju na desetine drugih KOJE NAROD VIDI, jer nije blesav... Tako je propao i bioskop. Prvo renoviranje bioskopa je bilo pochetkom '80 (mislim "83 ili "84) od tada do dana danashnjega promijenila su se 2 nosacha slike i zvuka (video traka i sad dvd) a ljudi ama bash nishta nisu promijenili i samo slusham nekavu kuknjavu... Dovoljno je staviti na papiru stavri za i protiv OVAKVOG bioskopa pa bi i djetetu od 2 godine bilo jasno shta i kako (mada kad je nash bioskop u pitanju mislim da se "NEKOME" svidio prostor nekadashnje "Sokolane" pa se zbog toga i ne ulaze nishta u njega)... Tako zamire sve i uglavnom se shiri pricha kako se s tim NE MOZE RADITI, da nam ne treba to jer nema za koga i tako dalje i tako blize(pricham uopshteno sad)...

  24. #74
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Drach, Podgorica
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... ZADNJE renoviranje bioskopa, ne PRVO kako napisah... greshkica

  25. #75
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Drach, Podgorica
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... Hvali Djechije Pozorishte, koje zatvorishe a bilo je u zgradi Biblioteke iza nekadashnjeg "Radovcha"... premjestishe ga u "kamenoj dzudo" sali (i nju srushishe, i na njeno mjesto napravisheeee, yebem li ga kako se zove ona zgrada) neshto kratko malo...

Page 3 of 20 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. MANS ,prijave ,savjesni vladari
    By Milos111111 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 189
    Last Post: 03-02-11, 00:02
  2. Replies: 6
    Last Post: 18-02-10, 15:38
  3. Replies: 7
    Last Post: 13-02-10, 22:05
  4. *gOog|iSm_ :) whO whAt wheRe whEn??? (:
    By Fashionista in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 04-09-08, 14:19
  5. www.googlism.com
    By Berankrsh69 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 22-04-04, 09:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •