Page 1 of 20 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 490

Thread: Podgorica, Evropska metropola 21og vijeka

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up Podgorica, Evropska metropola 21og vijeka

    Danas je novembar 2006. 21 vijek a Podgorica nema neke stvari i sadrzaje koje u svim ostalim metropolama postoje decenijama,vjekovima,milenijumima unazad:

    -Kuglana: kuglanje se vezuje jos za period starog egipta 3000 i kusur godina pne.Igra se u Engleskoj u 14.om vijeku,a kao zvanicni sport je proglasen 1985.Kod nas se jos uvjek ni ne znaju pravila,a kamoli da imamo salu za to.
    -Bazen: suvisno je je pricati otkad postoji pojam bazen. Mislim da je i pracoek umio iskopat rupu i napunit je vode.Savremeni podgoricanin jos uvjek pliva samo ljeti.
    -Koncertna dvorana/opera : anticka grcka je imala odrzavati dje koncerte,mi se sluzimo jos uvjek trgovima,sporstkim centrom,pozoristem i lokalima.Za operu,ne znam jeli ikad odrzana u PG i koliko bi bila posjecena.
    -Zooloski vrt: ne volim zivotinje u kavezu,sve metropole to imaju sem nasa.Prvi komercijalni zoo vrt osnovan u 18om vijeku.
    -McDonalds: nisam za to,al isto ga svaka metropola ima. 1955.
    -Klizaliste: sportovi na ledu kod nas ne postoje.
    -pa onda tematski lokali,prave diskoteke,hipodrom,prava kafilerija,staracki dom,vidikovac...

    1.Ja sam zapoceo vi nastavite listu,sto ostale metropole imaju a ova nasa jos uvjek ne. Ne shvatite ovo kao pljuvacinu po PG vec konstruktivne kritike i sugestije nasem gradonacelniku

    2.A onda sto su razlozi za ove nedostatke ? Jeli samo zivotni standard i nerazvijenost ili velikog udjela imaju i ukusi i prohtjevi podgoircana ?


    p.s. bilo je slicnih topika,ali su svi krenuli u pogresnom smjeru,nadam se da cemo ovaj put diskusiju izvest na pravi put.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bioskop, al normalni a ne ona rupchaga koja se reklamira "mrak koji prija"
    a najvise nam hvale, gradjani metropole, al ne da se zovu tako, po tome sto zive u metropolu, nego se ponasaju kako treba da se ponasa jedan gradjanin metropole

    ps: svako skrecanje ce biti brisano, a topic cje biti pod sticky
    Last edited by DIDI; 08-11-06 at 20:23.
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako bog da 2 multipleksa su sigurna pa nisam htio pominjati bioskop,ali sto ti kazes dzaba ti i bioskop,ako ce pojedini ponijet da veceraju tamo,sa sve mobilnim koji svijetle i sviraju i funny dobacivanjem.. uh dje pomenu to. bio sam na "Andjele"(pas me liza') i sigurno mi je poslednji put u bioskop. likovi ispred mene su jeli sendvice ili kiflice,3 sjedista pored shushkaju tri vrste cipsa,ovi iza mene imaju poziv na mobilni (na kome inace zvoni cecin grom) svakih 10 minuta,dupe da ti utrne i povrh svega grupa od 3-4 mangupa koji se takmce o ce bolju foru da da u prilog glupom filmu.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    where amazing happens
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    komedijash samo nastavi ovako
    Last edited by DIDI; 08-11-06 at 20:32.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E-1 View Post
    Ako bog da 2 multipleksa su sigurna pa nisam htio pominjati bioskop,ali sto ti kazes dzaba ti i bioskop,ako ce pojedini ponijet da veceraju tamo,sa sve mobilnim koji svijetle i sviraju i funny dobacivanjem.. uh dje pomenu to. bio sam na "Andjele"(pas me liza') i sigurno mi je poslednji put u bioskop. likovi ispred mene su jeli sendvice ili kiflice,3 sjedista pored shushkaju tri vrste cipsa,ovi iza mene imaju poziv na mobilni (na kome inace zvoni cecin grom) svakih 10 minuta,dupe da ti utrne i povrh svega grupa od 3-4 mangupa koji se takmce o ce bolju foru da da u prilog glupom filmu.
    zato ja gledam filmove u KIC i tamo nema da se ije dok traje predstava
    evo delta centar se gradi bice, 5 6 bioskopa, kod velike pjace ce isto biti 2 3 bisokopa, tako samo da se izgradi i da uzivamo

    komsija ko se zali za sve ovo do sad sto je najgradjeno, i svrha topica je da se ukaze sta to podgorici jos hvali da bude metropola, a ne pozurivanje da se to napravi i zato ako hoces pisi sto bi po tebi podgorica trebala da ima
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  6. #6
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    a najvise nam hvale, gradjani metropole, al ne da se zovu tako, po tome sto zive u metropolu, nego se ponasaju kako treba da se ponasa jedan gradjanin metropole
    E bice nekakvoga zveka kad se slazem sa DIDI-jem

    Od stvari koje si pobrojao, E-1, mislim da nam ipak ne treba zooloski vrt...

    Jos treba:
    Trzni centar elektronike (mislim na elektronske uredjaje)
    Video klub - Sa filmovima lise blokbastera
    Prihvatiliste za beskucnike

    Razlog svakom nedostatku je usko/ograniceno trziste i mala platezna moc gradjana.
    Last edited by DIDI; 08-11-06 at 20:55.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...
    CD shop sa stranim izdanjima

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Cinjenica je da Podgorici fali mnogo cega sto ima u metropolama ali cemo se morati sloziti da je napredovala strahovito posljednjih godina,i ako nastavi tom tendencijom,vjerujem da ce ubrzo dostici potreban nivo.

    ja sam malo starija od mnogih od vas,sjecam se dobro kad se Pg zavrsavala tamo kod vektre i kad nije postojala velika pjaca,ni galenika, ni vojna zgrada,ni baston!Izmedju magistrale i zeljeznicke su bili samo soliteri i pamucna!

    Mislim da Pg-ci treba jedna koncertna dvorana (bar 3000 mjesta) i takva samo manja 500-1000 mjesta.
    Pozorisna zgrada, koja bi unutra bila uradjena sa lozama po ugledu na stara pozorista a postojece pozoriste se moze, ili dati gradskom pozoristu ili pretvoriti u kulturni-omladinski centar.
    Sportska dvorana, puno kvalitetnija,uredjenija i veca, sa raznim sadrzajima (bar 2 bazena) i na usluzi gradjanima i naravno sportskim klubovima.
    Diskoteka,ogromna,a ne nesto sto se pretvara u diskoteku po potrebi, koja bi stalno radila.
    Obavezno,staracki dom i mnogo veci KBC a ne da ovi nasrecni ljudi cekaju po mjesec da budu primljeni u bolnicu.
    Ima toga jos mnogo...

  9. #9
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Exclamation

    Moram naglasiti da 2006. godine,u XXI vijeku mi nemamo jedan jedini kršteni bazen u gradu od 160-180 000 stanovnika,
    koji je "btw." glavni grad...Stvarno sramota.Ovo sam morao da izdvojim,mada se i za ostalo navedeno slažem.


    P.S.McDonald's smo mogli dobiti 90,91...Zašto nismo?Molim vas,nemojte me ubiti!

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,349
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,981
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Jednu auto stazu za PG trkache da ne gine ovaj narod po ulicama.
    Mc Donalds jos jedna kuca zdrave hrane :roll:
    Stadion da se konacno zavrsi, prihvatiliste za narkomane (gradi se valjda), malo parkinga, jos jedna bolnica da se rastereti ova sadasnja, gimnazija, srednja medicinska.
    Da se srusi ono ruglo zvano Tuski put a.k.a. kamionska i napravi krstena pjaca koja ce bit fino uredjena, a ne kao ono smetliste sad.
    Zaobilaznica da se izmjeste kolone.
    Fali jos 3-4 velika parkinga za kamione da ne noce po trotoarima, zlatickoj sumi i zabjelskim borovima.
    Ako se sjetim jos necega dopisacu dopisacu.
    Da se prosiri onaj most na niksicku raskrisnicu.
    Last edited by hercules; 08-11-06 at 23:52.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Od svega toga gore mozda mi jedino bazen fali.
    She is only here to annoy herself!

  12. #12
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kuglana - nisam zna da u PG postoji toliko interesovanje za kuglanjem pa da ne mozhemo bez toga nikako...
    Bazen - postoji, samo ne radi slazem se da valja imat bazen, a i radio bi kunem ti se!
    Koncertne dvorana/opera - ni pozorishte ne radi od kad je vladajucoj partiji dosadilo da ide tamo, a ne operu da gradimo, da i ona prazna stoji...
    McDonalds - vala ako je to obiljezhje metropole..
    Klizaliste - isto ka i kuglanje

    Jednostavno me zanima prichash li ti o stvarima koje bi jedna "metropola" trebala da ima ili ono shto bi ti volio da ima u PG...

    Dalje neke stvari da bi postojale, mora ih neko izgradit, da bi se neko odluchio neshto da izgradi, mora vidjet tu neku korist/dobit, a ako se stvari budu gradile chisto da bi se imale - zavrshice ka ono jadno Pozorishte - prazno, naslon za kafanu...

    p.s. Da me ne napanesh ka komsiju, ne mislim da pljujesh po PG, jednostavno se ne slazhem s nekim stvarima :P

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    SOA NEBESKA
    Posts
    2,335
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Ja mislim da takodje treba edukovati gradjane u metropolu da nauce koristiti padeze i da nam Hvali malo veci nivo pismenosti.
    Last edited by adrenaline; 09-11-06 at 07:32.
    Oj visoki Durmitore svih planina direktore...

  14. #14
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gradski prevoz - normalan

    A ako bi bas da licimo na metropolu - Tramvaj

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by E-1 View Post
    -McDonalds: nisam za to,al isto ga svaka metropola ima.
    Ovo ti je bas rezon

    Ako je ovo topic u kojem se nabrajaju servisi/usluge koje fale Podgorici da zadovolji narastajuce i sve vise prefinjenije potrebe gradjana...onda bi to bila duga lista. Ali sto da se radi.

    Ali ako se govori o duhu metropole, onda ovo sto si pobrojao - je malko nebitno - u poredjenju sa mnogo bitnijim - "kulturno zabavnim zivotom", urbanim subkulturama.... tj. ljudima - koji svojim djelovanjem prave od nekog grada - ili metropolu - ili prenaseljenu palanku
    Vecina ljudi je zla

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki View Post
    [B]Jednostavno me zanima prichash li ti o stvarima koje bi jedna "metropola" trebala da ima ili ono shto bi ti volio da ima u PG...
    Nisam,napisao sam prvo sto mi je palo napamet,da klizam ne umijem,za zooloski sam rekao da ne bi volio,Mc mi ne treba nista.Znaci cisto lupanje.jedino bi eto kuglanu volio da posjetim.Znaci nisu u pitanju stvari koje bih ja zelio,nego koje postoje svugdje u svijetu jod odavno,a mi ih nemamo.
    Quote Originally Posted by Nikollaki View Post
    Dalje neke stvari da bi postojale, mora ih neko izgradit, da bi se neko odluchio neshto da izgradi, mora vidjet tu neku korist/dobit, a ako se stvari budu gradile chisto da bi se imale - zavrshice ka ono jadno Pozorishte - prazno, naslon za kafanu...
    Pa upravo sam to i pitao,vrati se na ono 2. crvenim. Pitao sma koji su razlozi finansijska nemoc,standard,ukusi,kao glavni faktor (ne)isplativosti..

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Ovo ti je bas rezon
    neka si mi reka

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Ali ako se govori o duhu metropole, onda ovo sto si pobrojao - je malko nebitno - u poredjenju sa mnogo bitnijim - "kulturno zabavnim zivotom", urbanim subkulturama.... tj. ljudima - koji svojim djelovanjem prave od nekog grada - ili metropolu - ili prenaseljenu palanku
    Ne,ja sam bas pitao koje nam ustanove,institucije,sadrzaji trebaju,a topiic o kulturi,duhu,urbanosti podgorice otvori,al znas unaprijed kako ce se zavrsit rasprava.

  18. #18
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    150
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eto pouzdano, bice kuglana..
    Po principu americkih, restoran, picerija, zajebancije...

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,349
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,981
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by netsniper View Post
    Ja mislim da takodje treba edukovati gradjane u metropolu da nauce koristiti padeze i da nam Hvali malo veci nivo pismenosti.
    E vidis to malo teze ide. Kad voditelji pogresno citaju ono sto im se ostavi na sto. U kontakt emisijama kod njih do izrazaja dodje cisto neznanje kao sto su upotreba rijeci hvali kad hoce da kazu im nesto nedostaje, a po gramatickim pravilima se koristi kada se dau komplimenti, dok je pravilno reci fali za nesto sto nam nedostaje. O padezima da ne govorimo.

    Podgorici fali jedna ustanova koja ce da zabrani cuvanje krava, koza i ovaca po dvorustu univerziteta, bloka 5 i 6 i po kucama koje su 2km od grada.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Shad0wLands
    Posts
    895
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E-1 View Post
    :
    -Kuglana
    -Bazen
    -Koncertna dvorana/opera
    -Klizaliste
    -pa onda tematski lokali,prave diskoteke,prava kafilerija,staracki dom,vidikovac...
    Potpisujem ovo.
    Nije bitno da li ovo sve imaju ostale metropole.Bitno je da bi voljela(i mislim da treba) da grad u kome zivim(a to je trenutno PG) to ima.
    Lijepo je imati izbor.Klizaliste i Kuglana...o tome sanjam.Prava chill-out mjesta kad nemas sto da radis....i za skupljanje drustva.A posto mi zimi nema opcije drinkin under the stars, ubijam se od dosade i ovakva mjesta bi bila spas.
    Bazen nek bude u mnozini.Na ovaj sam jednom bila i iskreno cak i kad radi nikad otici necu vise dok se mnogo sta ne promijeni.

    Srednja medicinska.Ne stracara, vec ustanova....sa sve propratnim materijalima potrebnim za rad.
    A moze i nesto kao Starbucks.....hahahaha.Meni je svejedno ali ima kafedzija koji bi tu nasli utopiU ;p

    Potpisujem i ovo za domace zivotinje.Mada priznajte, postale su prepoznatljivi dio grada.Ako ih maknu, nedostajace mi....Prestala sam da ih primjecujem.

    edit: Jel zna neko kad radi Streljana i kako se postaje clan i sta znaci biti clan.Jel mogu rekreativno tamo da idem, kao stress-relief....
    Last edited by Lilith; 09-11-06 at 18:40.
    my dark twin...the annihilating feminine
    ...does not need...civilizing

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,643
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    kondomat na kombinat!
    f6

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lilith View Post
    edit: Jel zna neko kad radi Streljana i kako se postaje clan i sta znaci biti clan.Jel mogu rekreativno tamo da idem, kao stress-relief....
    ako ti to ne uspije imam ja bolji lijek za izbacanje stresa navijanje tako da ti je prva prilika u nedelju u 13

    e kad se takosmo stadiona gradi se istocna tribina stadion buducnosti napokon cemo posle 14 i kusur godina imati normalan stadion (jes da su sve 4 strane stadiona razlicite) al sto ces
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Haha to to acs

    Btw u streljanu kod trgovinske mozes poci naravno samo to kosta i to ne malo, kao stress-relief ne znam da li bi posluzila, kad smo kod toga za sta ti momak sluzi?!
    She is only here to annoy herself!

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,349
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,981
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    ako ti to ne uspije imam ja bolji lijek za izbacanje stresa navijanje tako da ti je prva prilika u nedelju u 13

    e kad se takosmo stadiona gradi se istocna tribina stadion buducnosti napokon cemo posle 14 i kusur godina imati normalan stadion (jes da su sve 4 strane stadiona razlicite) al sto ces
    Do kad ce bit gotova istocna tribina?
    I kad pocinje da se gradi?
    Zar nije malo dze od 14 godina?:-)
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. #25
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    raspisan je tender za istocnu tribinu,a ja procitah nedje da bi trebala bit gotova do marta.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

Page 1 of 20 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. MANS ,prijave ,savjesni vladari
    By Milos111111 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 189
    Last Post: 03-02-11, 00:02
  2. Replies: 6
    Last Post: 18-02-10, 15:38
  3. Replies: 7
    Last Post: 13-02-10, 22:05
  4. *gOog|iSm_ :) whO whAt wheRe whEn??? (:
    By Fashionista in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 04-09-08, 14:19
  5. www.googlism.com
    By Berankrsh69 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 22-04-04, 09:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •