Page 3 of 104 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast
Results 51 to 75 of 2576

Thread: Ludilo mozga u CG i šire

  1. #51
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Nikad nije jeftinija bila zemlja na selo no sad.
    Svi bježe u grad.
    Sela su pusta.
    jedino kod nas ljudi oće u centar grada stan da kupe i bježe sa sela. a vani većina naroda živi van grada.

    jedan legendarni glumac je to najbolje kazao

    "Prava gospoda žive u selu , zato se kaže živi na svom imanju . U selu je imanje u gradu je nemanje. Svugde u svetu aristokratija živi na periferiji , van grada u svojoj kući. Šta ste kad živite u gradu , samo čekač liftova.”

    Danilo Lazović


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. #52
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    svaka slicna tema se na kraju svede na jedva sastavljanje kraja s krajem i na to kako je ova država jedno gowno. a u stvari, nije drzava gowno nego su ljudi gowna. balkan je skup par gomilica gowana, lako vidljivih, jer je mali. kad se spoje generacije koje su živjeli ko ladovine, isle na siguran posao, krali s istog, odlazili posle pauze kuci pa odgajali djecu u stilu "ako ne zavrsi skolu, radice na traci, ako zavrsi, zamijenice mene" pa ti debili odrastu i zamahnu diplomom "ja imam fakultet, nadjite mi mjesto", odgajani bez ikakvih radnih navika pa im ovo vrijeme loše. i uvijek im je neko drugi kriv.

    sjecam se vremena, taman posle srednje skole, ja pusila fast 3€ steka, i ja sva srecna, od šteke nudim sestrinoj drugarici koju kutiju, a ona mrtva ladna kaže: neću, imam ja toga koliko oćeš, meni brat donosi iz duvanskog. iz oboda su krali i prebacivali preko ograde. kaže, daću ti ja, samo me sačekaj kod ograde. a što veliš, druže..
    pa kad udjes u svijet radnika, pa kad mi kazu "to je stari radnik", a on s noge na nogu, laganini... sjecam se posjete komunalnoj dje su me docekale zena (stari radnik) i djevojka, jedna diktira, a druga kuca na kompjuter, a treba da se pojavi kolega koji umije da mi promijeni u wordu d.o.o. u nvu i odstampa.

    pojma nemam sto udjoh na ovu temu, al trebalo je '99. jaca da bude.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Niđe pozitive, samo negativa ovdje...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  4. #54
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    ludilo mozga, bugi
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #55
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Svako je krao shodno mogućnostima tako je to što su radnici krali minorno za razliku od viših slojeva, kao i danas uostalom.

  6. #56
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    summa summarum, neko manje, neko vise, svi kradu.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  7. #57
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Bugi mislis li samo negativa odje na forumu ili inace u drustvu? Jer taman moze biti to jedan od uzroka za ludilo mozga. Pade mi na pamet, rece mi neko skoro da je ovaj sajt umrli.me jedan od najposjecenijih u CG. Pa zamisli
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  8. #58
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,294
    Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    E ne znam, ali kao narod smo katastrofa. Neljubazni, prljavi i zaglupljeni..

    Opet kazem cudu se ne mogu nacudit kad upoznam normalnu ok osobu sa nekim zdravim drzanjem, razmisljanjem i stavom..

    Prije nedje pravili rostilj na rijeku, kad smo zavrsili uvijek pokupim svo moguce smece koje je nase ( a i tudje u okolini) napunio kese da ponesem u auto da izbacimo u kontejner. Kad se okrecem vidim iste kese pune smeca odose u rijeku. Okrecem se lik ladno sve pobaca u vodu.. Reko druze jesi ti realnan sto napravi to?? Ima sam mozdani da me spuca.

    "A maxe, sad smece auto ubacat i onako se ova drzava raspada.."

    Ako se drzava i uredjenje sistemsko raspada treba prirodu raz*ebat. To je neka logika vecine.

    Ove nove informacije sve stresovi
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  9. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Ne zanima me je li marketing, ili ne, smišljeno, ili ne, znam samo da je razbio sa:
    SVAKO DIJETE IMA PRAVO DA IDE NA MORE.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Sell the Vatican, Feed the World!

  10. #60
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Jutros idem prema Virpazaru i vidim pored puta pasat 4 sa podignutom haubom i nidje nikog,ja se vracam prije 2sata za Pg vidim podignuta opet hauba. Rekoh sto je ovo u pm..
    Liku je neko razbio staklo na suvozacevu stranu,otvorio haubu,pokusao da iscupa akumulator ali nije imao vj alata da skine kleme i ostavio onako iscupan auto i otisao..
    I kazem sebi na sta smo mi spali kad vidis pokvareni auto pored puta od 1000e i stanes,razbijes i pokusas da ukrades akmulator od 20e

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  11. #61
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,681
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    403
    Thanked in
    195 Posts

    Default

    nije marko miljanov pisao primjere cojstva i junastva sto ih je bilo na svaki cosak nego sto su bili jako rijetki

    MIX 2

  12. #62
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Može li neki primjer, nešto slično ovome:

    https://www.antenam.net/drustvo/1238...vor-do-30-dana
    E ovako...
    Sto se ovih momcica tice, ne zna se ko od njih vise para ima, tj njihove familije... fulirani su, makar ovi Nedovici i Paovici, a ni ovome trecem nista u zivotu falilo nije, stric mu je jedan od jacih Ct biznismena...
    I pored toga idu da ubijaju za malo para, droge, ili su im prosto idoli opasni momci pa oce da grade neku kriminalnu karijeru...

    E to je drugari loodilo mozga...
    Last edited by karamazov; 20-07-19 at 01:43.

  13. #63
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    fulirani pa su posli za 10k da olade coeka?




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  14. #64
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Jutros idem prema Virpazaru i vidim pored puta pasat 4 sa podignutom haubom i nidje nikog,ja se vracam prije 2sata za Pg vidim podignuta opet hauba. Rekoh sto je ovo u pm..
    Liku je neko razbio staklo na suvozacevu stranu,otvorio haubu,pokusao da iscupa akumulator ali nije imao vj alata da skine kleme i ostavio onako iscupan auto i otisao..
    I kazem sebi na sta smo mi spali kad vidis pokvareni auto pored puta od 1000e i stanes,razbijes i pokusas da ukrades akmulator od 20e

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Sjetih se priče drugove od prije par godina. Slomio zadnju šoferku i tražio đe da nađe novu. Kako je bilo tu neko društvo on se požalio i pitao đe ima otpad. Jedan veli nabaviću ti ja sjutra. KAd eto je naprava donosi čitava zadnja vrata, muka mu bilo skidat staklo. Uglavnom, snimio je neko auto koje je dan ranije imalo udes pored puta, stao, skinuo ih i ponio.

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Bugi mislis li samo negativa odje na forumu ili inace u drustvu? Jer taman moze biti to jedan od uzroka za ludilo mozga. Pade mi na pamet, rece mi neko skoro da je ovaj sajt umrli.me jedan od najposjecenijih u CG. Pa zamisli
    Svuda...
    Ljudi ne znaju šta će od sebe i onda od previše razmišljanja postanu nezadovoljni svim i svačim...



    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #66
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Može li se i ovaj izraz "ludilo mozga" (a tek "loodilo mozga") svrstat u tu opštu propast našega naroda napaćenoga? Svi su ljudi gomna, svuđe na svijet, kad to utuvite u glave više se nećete ni oko čega čudit. Ako neko misli za sebe, a ne nisam ja, ja sam pošten i iz dobre kuće, samo polako, ono gomno čuči u svakom i čeka da iskoči. Polakote, da citiram njegovu svetost papu Katnića.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  17. #67
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Meni je loodilo mozga sto ima pojedinaca kojima i da uzmes 50% bogatstva ne bi osjetili to. Vamo djecija bolnica kuburi sa sredstvima, skole raspad, mentalni bolesnici setaju ulicom jer im je pakao u institucijama gdje su smjesteni...
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  18. #68
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Uvijek je bilo neko ludilo, nas je zapalo ovo. Proci ce.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  19. #69
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    fulirani pa su posli za 10k da olade coeka?




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pa to je najgore...
    Mozda su im tata i mama ukinuli dzeparac, a decaci se malo kockali, smrkali vise no sto su mogli pa upali u kamatu...
    A mozda su samo htjeli da budu opasni momci, da ih vide sa mafijasima, da curice dozive orgazam kad udju u lokal... jer, dzabe ti pare ako si tamo neki bankar, inzenjer ili tako neka šunja stabilna i dosadna...

    I tako neki klosar sa iq 90 ugasi neciji zivot... a ima takvih ohoho

  20. #70
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default Ludilo mozga u Crnoj Gori

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Pa to je najgore...
    Mozda su im tata i mama ukinuli dzeparac, a decaci se malo kockali, smrkali vise no sto su mogli pa upali u kamatu...
    A mozda su samo htjeli da budu opasni momci, da ih vide sa mafijasima, da curice dozive orgazam kad udju u lokal... jer, dzabe ti pare ako si tamo neki bankar, inzenjer ili tako neka šunja stabilna i dosadna...

    I tako neki klosar sa iq 90 ugasi neciji zivot... a ima takvih ohoho
    Jedan teska sirotinja, a drugome je otac na ulici prodavao, izmedju ostalog, boce skupih pica koje su djeca krala, tako da nisu mogli bolji bit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  21. #71
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Cekaj, pricas o ovima sa Cetinja... taj sto je na ulicu prodavao je stari svercer, gorivo, cigari, sve sto se prodat moze, snasao se bio dobro... volio bih da sam ja u tako losoj materijalnoj situaciji kao ta dvojica koju sam pomenuo....
    Vjeruj mi, nuzda ih sigurno na to nacerala nije
    Last edited by karamazov; 20-07-19 at 15:43.

  22. #72
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Jedan teska sirotinja, a drugome je otac na ulici prodavao, izmedju ostalog, boce skupih pica koje su djeca krala, tako da nisu mogli bolji bit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Istine radi, preprodaje između ostalog i boce pića koje se donose doktorima, daleko je taj od sitrotinje vjeruj mi.

  23. #73
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Zivjeti dobro znaci kad rezervoar ne spustas ispod pola sto rece jedan mudri momak sa Cetinja

  24. #74
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,294
    Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  25. #75
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Tata veli da vlast organizuje/reguliše odnose među ljudima. To se ponajbolje vidi na ovim "prostorima", tačno se vidi đe je bila Austrougarska, a đe Turska. Ne treba da slijediš stare granice, dovoljna su dva oka. Pa čak i u jednoj Podgorici ljudi pale farove na automobilima na plus 50 stepeni. Prži sunce al prže i farovi. Pa zimske gume. Pa evo počelo se i sa izdvajanjima za ulaze čim ove firme priprijete vlasnicima stanova advokatima i utuženjima. Izađu dva raspala policajca na ulicu pa vidiš kako narod samo pred sobom gleda. Sve u Crnu Goju bi se regulisalo za 5 minuta da vlast hoće. Ali jednostavno neće. U mutnom se najbolje lovi, a i zarađuje. I da ne bude da je ovo kritika na račun Mila iz Rastoka i njegove vlasti, NE, ogroman procenat Crnogorčana ponašao bi se isto ili gore. Srećni i malobrojni su oni narodi poput britanskog koji već hiljadu godina imaju elitu koja vlada Ostrvom na kojem ne rađa ništa, a uspjeli su u jednom trenutku da pod sebe stave 20% kugle zemaljske. Naravno prvo moraš da središ i podmiriš sopstveni narod da bi tlačio druge narode to im je bila glavna vodilja.
    Zanimljivosti radi kada je Moskva organizovala administrativnu podijelu, pa je između ostalog formirana i Čečeno - Inguška Autonomna Sovjetska Socijalistčka Republika u rukovodstvu te republike bilo je svih samo ne Čečena i Inguša. Neke pametne glave iz institucija su zaključile da rodovski organizovan pa još i mali narod (samo 1,5 miliona Čečena) ne može da radi u korist opšteg - društvenog dobro no samo u korist uskih krugova. Tako je i bilo. Kad su svi ti Rusi, Bjelorusi, Ukrajinci i sav taj SSSR krenuo da u sred čečenije gradi zgrade, pozorišta, škole, bolnice i ostale stvari od opšteg značaja niko se tome nije više čudio od samih Čečena.
    No lako je bilo komunistima i u Čečeniji i u Crnoj Gori da nešto grade kad su mislili da vladaju hiljadu godina. Mislim da je srž svih problema u demokratiji + kapitalizam sistemu. Tu je najprirodnija Orvelovska Farma, ludilo se kao pravilo koristi. Ko koga kupi, proda, izda. Još kod mladih naroda, naročito slovenskih, naročito ne - kompaktnih i bez kulturnog koda kakav je crnogorski to je "kum Žorž" varijanta u punoj snazi. No nije ni to najgore, najgore je ono u šta će ovo vrijeme evoluirati.
    Britanci su kontrolisali Indiju sa 50.000 ljudi koja je tada imala 300 - 400 miliona stanovnika. Preko pokvarenog i degenerisanog indijskog plemstva nisu samo vema uspješno pljačkali Indiju nego kad imaš degenerisane maharadže lomiš moral narodu koliki gođ da je. I dan - danas u jednoj Britaniji imate sistem veoma surovog internatskog obrazovanja, prinčeve koji ratuju od Folklanda do Avganistana, nasljednu i finansijsku aristokratiju. Gaje i stvaraju svoju elitu inače bi bili gori od nas. Za sebe su sačuvali aristokratiju i Dom lordova, drugima su izvezli demokratiju i vladavinu rulje. I super nam je.
    Jedna Srbija i Crna Gora su prije 100 - 150 godina iz ratova i sukoba iskovali nešto što se može nazvati aristokratijom. Skromna i sa svim manama ali aristokratija. Sistem je tada funkcionisao na ljudima, a ne na papirima. I napredovalo se. 1878 Srbija i Crna Gora su postale jedne od dvadesetak nezavisnih država. Za to doba nevjerovatan uspjeh, naročito u situaciji kada je sve to izvedeno gotovo bez ikakvih saveznika. Negdje u tom kontekstu vremena, milion ljudi u Irskoj umire od gladi, još toliko ih se raseljava i biološki se Irska od britanske kolonijalne uprave ni do danas nije oporavila. E da, hrane je bilo, odnosno žito i meso su se izvozili.
    Tada i u Srbiji nije rodio krompir - pa niko nije umro od gladi. Propast ovih prostora počela je približavanjem Vikinzima sa Zapada ili su oni pak stavili šapu na nas. Kad su na Britanci, Francuzi, Ameri postali "prijatelji" - neprijatelji nam više nisu trebali.

Page 3 of 104 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Ludilo racunari po ludilo niskim cijenama
    By Rhamses in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 10
    Last Post: 24-08-15, 11:25
  2. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 20:14
  3. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 09:32
  4. O Đurdevu uranak se sprema, ni&#353;ta lep&#353;e od
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 07-05-04, 00:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •