Results 1 to 8 of 8

Thread: Alergija na proteine kravljeg mlijeka

  1. #1
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default Alergija na proteine kravljeg mlijeka

    Pitam se ima li ko na forumu, odrastao, da mu je konstatovana alergija na proteine kravljeg mlijeka? Prije svega kazein i proteine surutke.
    Da ima neke stomačne probleme nakon konzumiranja.
    Slične efekte može da ima i intolerancija na laktozu što je potpuno drugačiji problem ali se maltene istim digestivnim problemima (bol u stomaku, nadimanje, gasovi, proliv i sl.)
    Koliko sam upoznat u Podgorici ni za jedno ni za drugo ne postoje testovi da se urade.

    Odličan tekst na ovu temu.
    https://www.kokosovoulje.com/alergij...omi-i-lecenje/

  2. #2
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Generalno, čini mi se da dosta mladih i starijih ljudi ima stomačnih problema. Digestivno odeljenje u KBC-u je puno, ja sam bila iznenađena kad sam bila zimus u jednoj posjeti koliko omladine...
    Kandida, ucelarni kolitis, kronova bolest... Koliko sam upoznata za njih treba isto izbjegavati mljecne proizvode osim eventualno domaćeg kefira. I one se teško dijagnostifikuju, tj ljudi prilično dugo trpe neke simptome i prihvataju ih za "normalne", sve dok im ne počnu značajno uticati na socijalni život i onda kreću u praćenje, analiziranje, nutricionizam, tablete i terapije...

    Nemam konstatovano ali ih koliko-toliko izbjegavam jer kad sam počela da obraćam pažnju šta jedem i pratim reakcije organizma - shvatih da su mi dodatno pojačavali alergiju na nos tj disajne organe, ne stomak. Pijem samo grčki jogurt, kefir, pojedem ponekad mladi sir, lisnati i mocarelu. U kafu/čaj 3 4 kapi kanem kad sam za taj tip pića i to je to.
    Ima tu dosta i na nervnoj bazi što bi Ološ rekao, ali da se ne pravim pametna, svako ima svoje iskustvo, iskustvo sa doktorima i svoje reakcije, i po meni utvrđivanje bilo čega je individualna stvar, dijagnoze mogu biti mnoge a prognoza samo jedna.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    moj sin od kad je bio beba ima neku vrsti intlerancije na laktozu samo se kod njega to manifestovalo kao prilicno teski zatvor...voli mlijeko i mlijecne proizvode jako ali bas mu prave problem konstantno...ja nemam problem ali ne konzumiram uopste nista od mlijecnih proizvoda, ne volim
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #4
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Calgary, CA
    Posts
    5,791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja sam netolerantna na laktozu. Konzumiram grčki jogurt i blage sireve poput cottage sireva i slično, ne prave mi problem, a slatko mlijeko ne konzumiram uopšte niti bilo kakve proizvode kupovne koji uglavnom sadrže mlijeko u prahu i ostale emulgatore, još gore od mlijeka i šećera sigurno.

    Mlijeko svakako nije preporučeno nikome, jer nije pogodno za ljudski organizam, ali eto ljudi vole da popiju toplu vareniku.


  5. #5
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by moonchie View Post
    Ja sam netolerantna na laktozu. Konzumiram grčki jogurt i blage sireve poput cottage sireva i slično, ne prave mi problem, a slatko mlijeko ne konzumiram uopšte niti bilo kakve proizvode kupovne koji uglavnom sadrže mlijeko u prahu i ostale emulgatore, još gore od mlijeka i šećera sigurno.

    Mlijeko svakako nije preporučeno nikome, jer nije pogodno za ljudski organizam, ali eto ljudi vole da popiju toplu vareniku.
    Шта ти је то "cottage sir" ? И препоручи неки

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  6. #6
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Meggle ima cottage sir mislim da se može naći u većim Aroma/Idea marketima.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Calgary, CA
    Posts
    5,791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Cottage sir je blagi mladi sir, sa manje masti nego tipa kučki, pljevaljski, kolašinski (koji se u CG uglavnom konzumiraju, a za mene su jaki). Mislim da u CG ima da se kupi jedan sličan sir mislim da je proizvođač iz Srbije.

    ovo je cottage sir








    a ovo je taj što ima u CG:


  8. #8
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Gadan li je ovaj Posni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Proljećna alergija, kako se spasiti?
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 22
    Last Post: 13-02-19, 10:59
  2. Alergija?!
    By VaNzEmAlJkA in forum Kućni ljubimci
    Replies: 5
    Last Post: 15-11-09, 15:52
  3. reakcije :alergija ili "sasvim uobichajena stvar"
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Ljubav
    Replies: 101
    Last Post: 14-01-07, 14:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •