Page 4 of 12 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 293

Thread: (Ne)kultura u saobracaju

  1. #76
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,211
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default

    Kad ovaj bulevar u zetu naprave moraju da dodaju jos 100 izlaza iz njega jer ovo je karambol sto se radi u zetu selo je i dalje tu.

  2. #77
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    To ti je isto kao kad kružnim voziš spoljnom trakom do besvijesti, nije zabranjeno ali nije ni normalno.

    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    Ja vazda, ali vazda idem samo desnom osim ako obilazim koga. Cim to zavrsim vratim se desno.
    Potpis, pecat, idemo dalje.

    Opet je pitanje kultura u saobracaju, tj. nekultura u ovom slucaju.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #78
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Zasto je narod u tripu da vozi na njemacki autobahn na bilo koji bulevar dje imaju 4 trake?
    Pa da je lijeva brza a desna spora traka?

    Bas je moja dobra volja u pitanju ocu li se pomjerit ako vidim da neko nadrkani zuri? Jos kad legnu na "sirenu" a vozim po ogranicenju

    Mene to kad neko uradi nabijem mu se milimetar u branik. Mislim sto? Moze li mene ko da zabrani kako cu ja da
    vozim svoje auto.

  4. #79
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    To jedini ima slisla kad je ovaj ispred sa vrijednijim autom ot tvoga/moga i svjestan je toga! Sto briga Laz-a sa škatukom od Dacie i da ga udaris od pozadi, zna da si ti kriv.

    Poslato s Jadrana

  5. #80
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,172
    Thanks Thanks Given 
    1,024
    Thanks Thanks Received 
    1,639
    Thanked in
    843 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Moze li mene ko da zabrani kako cu ja da vozim svoje auto.
    hvala lepo.



  6. #81
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,088
    Thanks Thanks Given 
    968
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Zasto svaka druga zena u pg prica na tel dok vozi? Je li moguce da imaju toliko materijala za razgovor jbt?!

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk


  7. #82
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,083
    Thanks Thanks Given 
    714
    Thanks Thanks Received 
    1,950
    Thanked in
    965 Posts

    Default

    svaka druga prica, a svaka druga izmedju ovih sto samo pricaju i voze, i prica i pusi... svaka treca od ovih ide i live na instagram...

  8. #83
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,211
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default

    Juce ide djevojka iz rajt trake u left ja poceh da joj sviram za dlaku je preskocila trotoar (kad ona se uzivila u tel.) kucala poruke ili gledala storiE na put gledala nije. > mislim da se bila naljutila sto sam joj svirnuo - nije ni ukapirala da je za dlaku preskocila trotoar i krenula u suprotni smjer..

    (onamo kod limenke kod onoga vagona)

  9. #84
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Jes jbt.. samo zene pricaju na teleVon, muskarci nikad. :roll:
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #85
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,718
    Thanks Thanks Given 
    2,378
    Thanks Thanks Received 
    4,482
    Thanked in
    2,589 Posts

    Default

    I muskarci, pricanje na telefon nije opasno.

    Live insta, kucanje poruka je opasno.


    Zamisli live insta dok vozi kroz PG, misli da je neka top starica a nema gace u guzicu.


  11. #86
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,955
    Thanks Thanks Given 
    1,360
    Thanks Thanks Received 
    1,669
    Thanked in
    947 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Jes jbt.. samo zene pricaju na teleVon, muskarci nikad. :roll:
    Pričaju i muškarci, ALI žene u 90% slučajeva ne umiju da voze bez telefona a ne....

  12. #87
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    I muskarci, pricanje na telefon nije opasno.
    Ne bih se slozio. A ni zakon.

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Pričaju i muškarci, ALI žene u 90% slučajeva ne umiju da voze bez telefona a ne....
    Bojim se da 'umijece' u voznji ima manje uticaja nego saobracajna nekultura koja je izrazena kod oba pola, kod muskaraca obicno u jos gorem smislu.

    Zena koja ne zna da vozi obicno ce pazljivije vozit' nego muskarac koji je sofer godine i moze da udje u 10 makazica na dan i da mozda samo zakaci kojeg pjesaka na pjesackom, bez da ga znacajno osteti.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #88
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,088
    Thanks Thanks Given 
    968
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Fidele, primjecuje se da nisi puno vozio po PG. Jes da je svaki treci vozac u cg degen, ali prosjecna "podgoricanka" je kategorija za sebe.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk


  14. #89
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,718
    Thanks Thanks Given 
    2,378
    Thanks Thanks Received 
    4,482
    Thanked in
    2,589 Posts

    Default

    Fidele, koja je razlika izmedju price na telefon i razgovor sa suvozacem dok pusis cigar?


  15. #90
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Ometanje koncentracije u svakom slucaju, pogotovo u nasim uslovima gdje je vecini mozak negdje izvan auta a svijest davno izgubljena.

    Nijanse su u pitanju.

    Fizicklo cackanje telefona je vec posebna prica, za to bi uveo oduzimanje telefona na licu mjesta.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #91
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,718
    Thanks Thanks Given 
    2,378
    Thanks Thanks Received 
    4,482
    Thanked in
    2,589 Posts

    Default

    Ne mozes uvesti oduzimanje telefona ali moze teska kazna.


    Sto se tice razgovora na telefon, meni licno to ne pravi problem, pogotovo preko hands free. To je isto kao da razgovaras sa putnicima.


    Dalje, kucanje poruka na telefon je mnogo bezbjednije nego podesavanje masaze u Mercedes S W222 ili podesavanje klime/radio stanice u BMW 7 iz 2004.
    Last edited by TAKUMI; 28-06-19 at 11:59.


  17. #92
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Ne mozes uvesti oduzimanje telefona ali moze teska kazna.
    Moze se uvesti oduzimanje vozila na 24 sata na licu mjesta, pa neka nastavi pjeske, pa sjutra neka podje za kljuceve u prostorije MUP-a, naravno, sa uplatnicom
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  18. #93
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,771
    Thanks Thanks Received 
    4,106
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ometanje koncentracije u svakom slucaju, pogotovo u nasim uslovima gdje je vecini mozak negdje izvan auta a svijest davno izgubljena.

    Nijanse su u pitanju.

    Fizicklo cackanje telefona je vec posebna prica, za to bi uveo oduzimanje telefona na licu mjesta.
    Samo ne znam kako će policajac utvrditi da je neko fizički čačkao telefon. :-)
    Ja isto mislim da su telefoni mnogi manji problem od brze i neodgovorne vožnje. Bahate posebno. Jer rijetko ko vozi velikom brzinom i čačka telefon. A pripadnice ljepšeg pola su posebna priča. Skoro sve danas imaju vozilo, malo pređenih kilometara, a misle da znaju da voze. Ne, ne znaju. Neko istraživanje je bilo da su vozači koji imaju oko 10 hiljada pređenih kilometara najopasniji. Jer misle da su Šumaher.

    Edit
    Posebna priča su i Danilovgrađani. Vjerujte mi.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  19. #94
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,088
    Thanks Thanks Given 
    968
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Moze se uvesti oduzimanje vozila na 24 sata na licu mjesta, pa neka nastavi pjeske, pa sjutra neka podje za kljuceve u prostorije MUP-a, naravno, sa uplatnicom
    Samo kod nas ima da te zaustavi policajac, napise kaznu za alkohol i ti nastavis da vozis

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk


  20. #95
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Ne mozes uvesti oduzimanje telefona ali moze teska kazna.
    Moze, moze... sve se moze I kazna bi bila dobra ali nema toga kod nas... Akcija pojasa jednom godisnje i to je to. Presretac za brzinu, ostalo za koju deceniju.


    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Sto se tice razgovora na telefon, meni licno to ne pravi problem, pogotovo preko hands free. To je isto kao da razgovaras sa putnicima.
    Koliko ljudi koristi 'hands free'? Ne zezaj. Ako ga ti kao pojedinac koristis, i sam znas koliko ga ostali koriste a koliko ljudi drzi telefon na uvo ramenom dok drugom rukom mijenja brzine, podesava muziku, cacka dragu ili drzi cigar...


    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Dalje, kucanje poruka na telefon je mnogo bezbjednije nego podesavanje masaze u Mercedes S W222 ili podesavanje klime/radio stanice u BMW 7 iz 2004.
    Ne znam na cemu zasnivas ovakvu tvrdju, vjerujem da sve zavisi od vremena tokom kojeg je pogled potpuno skrenut' sa soferke i usmjeren ka necem drugom.

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Moze se uvesti oduzimanje vozila na 24 sata na licu mjesta, pa neka nastavi pjeske, pa sjutra neka podje za kljuceve u prostorije MUP-a, naravno, sa uplatnicom
    Dobro, ovaj scenario je realan koliko i moj za oduzimanje telefona - nikoliko.


    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Samo ne znam kako će policajac utvrditi da je neko fizički čačkao telefon. :-)
    Pa danas se vise ni vozaci ne obaziru i cackaju telefon i kad prolaze pored policije. Nije tesko vidjet' to, pogotovo po gradu gdje se vozi minimalnom brzinom kroz guzvu. Moze i kamerama koje te usnime kako cackas telefon, vide se tablice... Samo ti stigne kazna na kucnu adresu... Pa ti poslije dokazuj da to nisi ti i da si auto dao kumu iz Svajcerske.

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ja isto mislim da su telefoni mnogi manji problem od brze i neodgovorne vožnje. Bahate posebno.
    Ne znam sto je manji a sto veci problem. Ali je sve navedeno problem na kojem treba da se radi i da se rjesava sto prije jer to postaje normalno i dio svakodnevnice.

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Jer rijetko ko vozi velikom brzinom i čačka telefon.
    Jes, ja to nikad nisam vidio.... :roll: Nikad nisam vidio da neko brzo vozi a cacka telefon, pogotovo kad su pomenuta snimanja telefonom u pitanju...

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    A pripadnice ljepšeg pola su posebna priča. Skoro sve danas imaju vozilo, malo pređenih kilometara, a misle da znaju da voze. Ne, ne znaju. Neko istraživanje je bilo da su vozači koji imaju oko 10 hiljada pređenih kilometara najopasniji. Jer misle da su Šumaher.
    Eto, ja mislim da diskriminises zenski pol. Moguce je da su manje vicne voznji ali to ne znaci da muskarci kod nas voze kako treba, daleko od toga. Muskarci se mnogo vise kurce, mnogo bahatije voze i najvise prekraja prave... Vjerujem da bi sve to statistika podrzala kao recimo i za teze posljedice poput tezih povrijeda i smrti gdje ce musko bit' krivo za veliku vecinu takvih slucajeva.

    Nebitan je pol, stvar je u glavi.
    Last edited by Fidel Castro; 28-06-19 at 13:00.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #96
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    prvo treba da riješe polaganje vozačkog, jer ih puštaju prelagano a nije bitno da li je osoba nešto naučila ili ne. slikanje/snimanje dok se vozi je već kretenizam i tu bih debele kazne pisao. kod nas samo po džepu treba udarat


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  22. #97
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,771
    Thanks Thanks Received 
    4,106
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Moze, moze... sve se moze I kazna bi bila dobra ali nema toga kod nas... Akcija pojasa jednom godisnje i to je to. Presretac za brzinu, ostalo za koju deceniju.




    Koliko ljudi koristi 'hands free'? Ne zezaj. Ako ga ti kao pojedinac koristis, i sam znas koliko ga ostali koriste a koliko ljudi drzi telefon na uvo ramenom dok drugom rukom mijenja brzine, podesava muziku, cacka dragu ili drzi cigar...



    Ne znam na cemu zasnivas ovakvu tvrdju, vjerujem da sve zavisi od vremena tokom kojeg je pogled potpuno skrenut' sa soferke i usmjeren ka necem drugom.



    Dobro, ovaj scenario je realan koliko i moj za oduzimanje telefona - nikoliko.




    Pa danas se vise ni vozaci ne obaziru i cackaju telefon i kad prolaze pored policije. Nije tesko vidjet' to, pogotovo po gradu gdje se vozi minimalnom brzinom kroz guzvu. Moze i kamerama koje te usnime kako cackas telefon, vide se tablice... Samo ti stigne kazna na kucnu adresu... Pa ti poslije dokazuj da to nisi ti i da si auto dao kumu iz Svajcerske.



    Ne znam sto je manji a sto veci problem. Ali je sve navedeno problem na kojem treba da se radi i da se rjesava sto prije jer to postaje normalno i dio svakodnevnice.



    Jes, ja to nikad nisam vidio.... :roll: Nikad nisam vidio da neko brzo vozi a cacka telefon, pogotovo kad su pomenuta snimanja telefonom u pitanju...



    Eto, ja mislim da diskriminises zenski pol. Moguce je da su manje vicne voznji ali to ne znaci da muskarci kod nas voze kako treba, daleko od toga. Muskarci se mnogo vise kurce, mnogo bahatije voze i najvise prekraja prave... Vjerujem da bi sve to statistika podrzala kao recimo i za teze posljedice poput tezih povrijeda i smrti gdje ce musko bit' krivo za veliku vecinu takvih slucajeva.

    Nebitan je pol, stvar je u glavi.
    Ti što snimaju kako brzo voze imaju problem sa glavom. Ja pričam o većini.
    Ma kakvo diskriminisanje. Ja sam dosta u saobraćaju. Tako da pričam iz mog ugla. I iz onog što vidim i što mi se dešava svakodnevno. I neprećerujem. Što se tiče statistike, sigurno je da su muškarci odgovorniji za veći broj udesa, posebno za težim posledicama. Kod nas se generalno loše vozi. Ne radi se samo o bahatosti, nego i o neznanju. Ne samo same vožnje, već neznanja pravila saobraćaja. Vjeruj mi. Baš dosta provodim što bi rekli za volanom tako da znam o čemu pričam.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Last edited by Fidel Castro; 28-06-19 at 13:00.

  23. #98
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Danas na bulevar, semafori na raskrsnici kod Maše. Nekolika metra ispred mene, krajnja desna traka, lik u autu sa BP tablicama mlatara rukama kroz prozor , staje jedno auto u čudu, staje ono pored njega a on lagano prelazi u krajnju lijevu da skrene put Mašinske :mrgreen:

  24. #99
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Danas na bulevar, semafori na raskrsnici kod Maše. Nekolika metra ispred mene, krajnja desna traka, lik u autu sa BP tablicama mlatara rukama kroz prozor , staje jedno auto u čudu, staje ono pored njega a on lagano prelazi u krajnju lijevu da skrene put Mašinske :mrgreen:
    Mora da mu je žena objašnjavala đe treba da je odveze
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  25. #100
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Drugi mi doživljaj bi parking iza robne. Onaj divlji, đe ima par bagrema itd. Prvo su se ljudi regularno parkirali sa dvije strane a onda su stručnjaci krenuli da popunjavaju prostor između auta, sve do ulice. Tako da je onaj zadnji ujedno zatvorio sve ostale za izlaz a ljudi koji su se parkirali na samom kraju i koji su to uradili regularno, moraju čekati da se makne makar 10 auta kako bi izašli.

Page 4 of 12 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kultura pjesaka u saobracaju
    By clickprint in forum Društvena hronika
    Replies: 0
    Last Post: 17-08-15, 13:33
  2. sto vas iznervira u saobracaju?
    By dr dn in forum Sve i svašta
    Replies: 73
    Last Post: 16-03-12, 22:12
  3. Zakon o saobracaju
    By KingofDenmark in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 4
    Last Post: 10-01-08, 22:23
  4. Zakon o saobracaju
    By G in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 17
    Last Post: 13-03-07, 19:34
  5. zakon o saobracaju
    By moon safari in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 53
    Last Post: 27-02-06, 23:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •