Page 9 of 12 FirstFirst ... 56789101112 LastLast
Results 201 to 225 of 293

Thread: (Ne)kultura u saobracaju

  1. #201
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Guslaju kroz grad kreteni 30-35kmh, obično pričaju na telefon... Njima sviram i pretičem i dje je zabranjeno


    A nekad i na otvoreni po 50kmh dje je 70...
    Ako usporava dok prica onda nije iskusan vozac, rekli bi mnogi...

    Usporavanje ide tek kad scroll-ujes Instagram ili kucas poruku...

    A ubrzavanje ide kad pocnes 'live' ukljucenje.

    Tacno bi trebalo stavit' neke ometace po ulicama da ne mozes telefon da koristis osim hitnih sluzbi. Kakvo bi to otkrovenje bilo.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #202
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,093
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Dolazim do sozine i vidim kamion na rampu pored (natovaren znam da nece 30km prelazit) ja prolazim/upadam ispred njega lagano (pripremim pare za sozinu dok sam jos u PG) i ulazim u tunel i posle 200m nailazim na 2 kamiona koji idu 25km..

    Te guslaj po ure iza njih kroz sozinu i cim smo izasli 3/4 krivina prije isprekidane pretekao sam ih preko pune (smrde kocnice dimi se sve zivo) zbog toga sam to uradio nikog nisam ugrozio pretekao sam ih u par sekundi.

  3. #203
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bar, Montenegro
    Posts
    1,650
    Thanks Thanks Given 
    446
    Thanks Thanks Received 
    167
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Jutros sustizem na pravcu mali zenski auto i vidim iz daljine da pali desni zmigavac, ja palim lijevi. Gledam prazna je suprotna traka i isprekidana... Ne usporavam krecem da obilazim sa nekom minimalnom sumnjom da ce mozda nekim slucajem skrenuti lijevo, al iskreno se nadam da nece. Taman koliko sam to pomislio vozac ispred pocinje da skrece lijevo(sa upaljenim desnim zmigavcem)! Izbezumljen krecem da kocim sa nekih 80 i sviram i zaustavljam se. U trenutku kad sam se zaustavio bio sam sa dva tocka van magistrale s lijeve strane mozda i sva cetiri, a ispred tog auta. Okrecem se gledam neka djevojka i neko s njom i prva i odem... Sta cu a izgorio sam bio.

    Послато са SM-G925F помоћу Тапатока

  4. #204
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    190 Posts

    Default

    svaka druga zena ili djevojka vozi sa telefonom u ruke

  5. #205
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Banja mi je kad vozim preko lezecih 1 na sat a ovaj iza mene krene da svira a ja samo dugme za zavjese i cao...


  6. #206
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    desha na bulevaru kakve mi imamo u podgorici ili za koji konkretno govori zvoncica vazi isto ogranicenje za obije trake i bez ogranicenja u koju se traku moras nalazit.

    je li fakat da se vazda za malera u lijevu traku nadje neki paklenik koji vozi 30 - jeste.
    bi li trebalo biti stvar navike (valjace nam za autoput kasnije) da se odma prebacas desnu traku - trebalo bi.

    ja iskreno sam uvjek u desnu, malo navika a malo jer sam lagan da ne gledam stalno na retroviroz kad ce da skoci na mene tigar koji zuri nedje.
    U lijevu nikad neces sresti strance, ni normalne ljude koji su vidjeli svijeta, u lijevu mozes sresti taxiste,
    krezube ljude,radnike sto su krenuli na dnevnicu, zecane sa passatima lubenicarima, spustane duje gti, 124-orke,rozajce i tako dalje

  7. #207
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja na nase puteve ne vidim da iko gusla... mozda 1 od 100 auta vozi ispod limita brzine. Svako je makar na limit, a dostina i vise... dok recimo u svedskoj, dje su vozaci najkulturniji od svih drzava, voze kao na tablete za smirenje po gradu... makar 10 na sat manje od ogranicenja... krecu da koce 100m od pjesackoga...
    Nekoliko puta sam na relaciji Cetinje - Podgorica - Cetinje namjestio tampomat na 75 km/h (dakle na pojedinim dionicama to je preko ograničenja) i svaki put sam ja bio taj koji je pravio kolonu.

    Sent from my Motorola 8400

  8. #208
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Banja mi je kad vozim preko lezecih 1 na sat a ovaj iza mene krene da svira a ja samo dugme za zavjese i cao...
    A ovo je za lezece tek hit... Ja bas lagamo preko njih prelazim, jer su vecina oni visoki pa se skroz zaustavim. Kad krene pufcanje iza i preticanje, polomi auto da me pretekne preko lezeceg.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  9. #209
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Najmilija radnja ikad, pa kad čuješ trup-trup kako lomi kompletnu prednju stranu bez ikakvog razloga, uuuuh ispuni me to.

  10. #210
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bar, Montenegro
    Posts
    1,650
    Thanks Thanks Given 
    446
    Thanks Thanks Received 
    167
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Sad sam isao iza njega kamionom i samo gledam kad ce nesto da ispadne da mi slomi nesto pa da ga udavim... I na krov je imao nekakve dugacke stvari... Sto je s narodom?

    Послато са SM-G925F помоћу Тапатока

  11. #211
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Ne znaju dje im je glava a dje guzica. Treba sastavit kraj a krajem.


  12. #212
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by desha View Post
    Ne slazem se sa tobom
    Put o kojem pricas nije predvidjen da se vozi stalno lijevom trakom, kao sto nije ni na 3 trake
    Ako ste svi vozili 80km/h ne vidim razlog zasto si morala voziti lijevom trakom.
    Njegova voznja od 150km/h je problem policije, ali koja odavno ne radi svoj posao

    U CG trebaju da se uvedu edukacije vozacima za voznju na magistralu sa 2 trake, ponasanje na 3 trake, kruzni, pjesacki prelazi, parkiranje,.... manje vise trebali bi svi ponovo u skolu

    Problem se preslikava iz naseg glavnog problema a to je "JA" i ne postoje drugi
    Samo sam ja u pravu, samo sam ja glavni, samo ja mogu ovo, samo ja mogu preko kuma zavrsi...
    gradki bulevar nije auto put! Ako idem u KIPS prema ZETI nikako ne mogu da vozim desnom trakom popto se na kruznom iskljucujem a drugom izlazu i ulazim u unutrašnju u kružni...naravno, mogu i spoljnom trakom da vozimm, desnom, pa onda ovaj trkač koji pretiče na 80 (koliko je ograničenje btw) da se zakuca u mene jer on ide ka Zeti (prvi izlaz) i nema kad da ocijeni oću li ja iz spoljne trake na kružnom da prošišam prvi izlaz i da krenem ka drugom ka KIPS-u...a u pravu si trebalo bi da se malo ponovo u školu ide i da se pogledaju pravila...ponavljam, gradski bulevar je gradski bulevar nije magistralni ili auto put!

    Inace, ne kontam što je s narodom niko nne koristi pokazivače pravca!? NIKO!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #213
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,911
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Zene i vožnja...LOL

  14. #214
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,093
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    gradki bulevar nije auto put! Ako idem u KIPS prema ZETI nikako ne mogu da vozim desnom trakom popto se na kruznom iskljucujem a drugom izlazu i ulazim u unutrašnju u kružni...naravno, mogu i spoljnom trakom da vozimm, desnom, pa onda ovaj trkač koji pretiče na 80 (koliko je ograničenje btw) da se zakuca u mene jer on ide ka Zeti (prvi izlaz) i nema kad da ocijeni oću li ja iz spoljne trake na kružnom da prošišam prvi izlaz i da krenem ka drugom ka KIPS-u...a u pravu si trebalo bi da se malo ponovo u školu ide i da se pogledaju pravila...ponavljam, gradski bulevar je gradski bulevar nije magistralni ili auto put!

    Inace, ne kontam što je s narodom niko nne koristi pokazivače pravca!? NIKO!
    Jedan gratis cas.

    Ides desnom trakom i 100m prije kruznog prestrojis se u lijevu traku i to je to..

    #KratkoJasnoJednostavno

  15. #215
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bar, Montenegro
    Posts
    1,650
    Thanks Thanks Given 
    446
    Thanks Thanks Received 
    167
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Ne znaju dje im je glava a dje guzica. Treba sastavit kraj a krajem.
    Svi mi bijemo neke svoje bitke, tesko je porodici pruzit donekle normalan zivot danas, misliti o njima a istovremeno misliti o masinama servisima kvarovima musterijama pa onda dodas na to banku rate poreze prireze itd. l to mi nebi bilo opravdanje da pasata peticu utovaris ovako i za njega zakacis ovako utovarenu prikolicu bez signalizacije po mraku.

    Послато са SM-G925F помоћу Тапатока

  16. #216
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    1,075
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    Treba da se pojacaju radarske kontrole i cao, ili kamere pored puta gdje je obicno krivina i puna linija, pretezno na taj put PG-NK i PG-CT gdje se inace najvise gine i najbrze vozi.. pa kad ti dodje cestitka na kucnu adresu sa slikom dr put pazis..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #217
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HaRRyy View Post
    Treba da se pojacaju radarske kontrole i cao, ili kamere pored puta gdje je obicno krivina i puna linija, pretezno na taj put PG-NK i PG-CT gdje se inace najvise gine i najbrze vozi.. pa kad ti dodje cestitka na kucnu adresu sa slikom dr put pazis..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    mnogo su opasniji ovi (a pogotovo ove) što voze regularnom brzinom a gledaju u telefon, u zadnjih mjesec dana 3 gospođe sam morao da izbjegavam jer uopšte nisu gledale u put, jednom i dok sam išao pješke i krenuo da pređem ulicu onamo na kružni kod naš diskonta, gospođa je zablejala u telefon i nije me ni konstatovala, prošle god. ispred kuće je jedna udarila u komšijino auto iz čista mira (pravina lijep dan nije bilo gužve itd), sagla sam se veli da uzmem nešto u ladicu pa mi je skrenuo volan, da je bilo neko dijete doviđenja

    ne bi me ni u ovom slučaju čudilo da nije ni preticala na punu već je jednostavno gledala u tel. i skrenula u drugu traku
    She is only here to annoy herself!

  18. The Following 2 Users Say Thank You to NSX For This Useful Post:


  19. #218
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ljudi, telefon je smrt, bukvalno. Sekund totalne nepažnje u saobraćaju, a da ne pominjem dva, su previše!
    Stigne ti poruka, ti pogledaš u telefon, u tih pola sekunde auto ispred tebe neočekivano koči jer mu pješak pretrčava ulicu, i ti udaraš u njega, a on u toga pješaka.
    E sad uzmite ovu situaciju iznad, i kao aktere stavite ove paklenike što koriste auto i voze kroz saobraćaj da bi se snimali za društvene mreže, kakve su to UBICE! Tempirane bombe.
    Ali oni voze 50km/h, sve po ograničenju, a ja sam degenerik, ubica na putu, za zatvor i ludnicu kad idem 100km/h đe ni ovaca nema

  20. The Following 6 Users Say Thank You to ^^0LIvEr_QuEeN^^ For This Useful Post:


  21. #219
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,890
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Treba kao u bg staviti kamere na svaku stranu nekoliko teta u kancelariju i samo saljes kazne na kucnu adresu vrlo brzo bi se dozvali pameti... Ako 20% se dozove pameti opravdano je, ovima sto se inace gleda kroz prste neka ne salju jer im se jel moze i cao ali problem je sto postoji pisani trag...

    Sent from my P 30 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  22. #220
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Stigne ti poruka, ti pogledaš u telefon, u tih pola sekunde auto ispred tebe neočekivano koči jer mu pješak pretrčava ulicu, i ti udaraš u njega, a on u toga pješaka.
    Ali oni voze 50km/h, sve po ograničenju, a ja sam degenerik, ubica na putu, za zatvor i ludnicu kad idem 100km/h đe ni ovaca nema
    Jedno ne isključuje drugo
    On koji gleda u telefon i vozi i ti koji vozi 100km/h u zemlji koja sem 2 magistrale nema puteve za tu brzinu


    Da li su više ljudi ubili oni koji voze 100+ km/h kao ti ili oni koji blenu u telefon ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #221
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,256
    Thanks Thanks Given 
    1,347
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    836 Posts

    Default

    Ideš stotku, a sa druge strane neko sa 50km/h zaobilazi ovu braću što vuku drva 30 na sat...

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  24. #222
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Za vas sto ne mozete iza kamiona i traktora kad nose drva i idu 20 na sat: ne, ne smijete da preticete, guslajte 20 na sat do isprekidane.
    Last edited by TAKUMI; 31-05-20 at 17:00.


  25. #223
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Jedno ne isključuje drugo
    On koji gleda u telefon i vozi i ti koji vozi 100km/h u zemlji koja sem 2 magistrale nema puteve za tu brzinu


    Da li su više ljudi ubili oni koji voze 100+ km/h kao ti ili oni koji blenu u telefon ?
    Oni koji blenu u telefon. Puteva za tu brzinu je više nego dovovljno, pričamo o 100km/h...

  26. #224
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,564
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Ljudi, telefon je smrt, bukvalno. Sekund totalne nepažnje u saobraćaju, a da ne pominjem dva, su previše!
    Stigne ti poruka, ti pogledaš u telefon, u tih pola sekunde auto ispred tebe neočekivano koči jer mu pješak pretrčava ulicu, i ti udaraš u njega, a on u toga pješaka.
    E sad uzmite ovu situaciju iznad, i kao aktere stavite ove paklenike što koriste auto i voze kroz saobraćaj da bi se snimali za društvene mreže, kakve su to UBICE! Tempirane bombe.
    Ali oni voze 50km/h, sve po ograničenju, a ja sam degenerik, ubica na putu, za zatvor i ludnicu kad idem 100km/h đe ni ovaca nema
    Ja pokušavam nekako da se odviknem od telefona dok vozim. Ne radim to pretjerano van posla. Ali kako sam poslom vezan dosta za auto, a ništa manje za telefon, počeo sam baš da pretjerujem sa tim. Godinama sam navikao i što bi rekli da kucnem nisam imao rizičnih situacija, ali to su sve sekunde u pitanju. Još kad je čovjek mislima na milion strana i obaveza baš je zeznuto. Prije neki dan mi se desilo penjanje na ivičnjak koje me dobro zapitalo. Za početak moram bar slušalice neke nabaviti.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  27. #225
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Oni koji blenu u telefon. Puteva za tu brzinu je više nego dovovljno, pričamo o 100km/h...
    Da li si to ozbiljno napisao da više ljudi ubiju oni koji tokom vožnje povremeno zablenu u telefon nego oni koji voze od 100+ km/h !!!!!!!!!!!

    Ajde da poredimo samo slučajeve na ovoj temi

    uzmimo da je svaki slučaj "izgubljene kontrole" prouzrokovan telefonom, ni izbliza ali uzmimo da je tako čisto da ne bi mogao da kažeš da je broj umanjen. I tu cifru uporedimo sa svim paljevinama koji divljaju
    Last edited by Rakun; 31-05-20 at 17:58.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 9 of 12 FirstFirst ... 56789101112 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kultura pjesaka u saobracaju
    By clickprint in forum Društvena hronika
    Replies: 0
    Last Post: 17-08-15, 14:33
  2. sto vas iznervira u saobracaju?
    By dr dn in forum Sve i svašta
    Replies: 73
    Last Post: 16-03-12, 23:12
  3. Zakon o saobracaju
    By KingofDenmark in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 4
    Last Post: 10-01-08, 23:23
  4. Zakon o saobracaju
    By G in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 17
    Last Post: 13-03-07, 20:34
  5. zakon o saobracaju
    By moon safari in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 53
    Last Post: 28-02-06, 00:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •