Results 1 to 4 of 4

Thread: SEO optimizacija

  1. #1
    Join Date
    May 2019
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default SEO optimizacija

    SEO optimizacija je u svetu odavno popularna i koristi je maltene svaki vlasnik sajta, dok na našim prostorima sve to ide nekako stidljivo. Ne znam da li su ljudi skeptični ili jednostavno ne znaju dovoljno.
    Radite li vi SEO, ako neko ima blog ili sajt?
    Kakva su vam iskustva, saveti, šta od plaginova koristite?
    Last edited by Fidel Castro; 28-06-19 at 12:12.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2019
    Location
    Novi Sad
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tačno je da kod nas to ide traljavo, jer su ljudi nepoverljivi, a pritom su se brojni verovatno već opekli sarađujući sa kojekakvim "stručnjacima" za internet marketing. Zato na svaki pomen njima nerazumljivog marketinga beže ko đavo od krsta.


    SEO optimizacija sajta može da donese lep porast prihoda, ali ne svakom. Recimo, ogromna je razlika između ulaganja i potencijalne dobiti za rangiranje "restoran za svadbe neki grad" i "restoran neki grad". Ovom prvom samo jedan klik po pretragama preko Google može da donese nekoliko hiljada eura, a ovom drugom maksimalno 50. Tek svaki pedeseti ili stoti posetilac se konvertuje u mušteriju.


    Za apartmane i turističke agencije je SEO obavezan, za lekarske ordinacije takođe, a veoma je poželjan i za advokate, salone lepote, fizijatre...


    A drugi deo pitanja, s tehničke strane, Wordpress se pokazao kao idelan balans jednostavnog upravljanja i relativno lakog pozicioniranja. Za WP su naravno klasični plugini Yoast i All in one SEO Pack.


    Ja volim i čiste html/js sajtove, ali savet za početnike: izbegavajte Wix i Weebly u širokom luku.
    Last edited by Fidel Castro; 28-06-19 at 23:56.

  3. #3
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ja sam se pre mozda 5-8 godina bas bio zainteresovan u web dizajn i ja sam preko YT tutorijala napravio website koji je skoro bio u perfektom stanju i skoro bio spreman za upotrebu a napravio sam ga preko programa koji se zove dreamweaver. Ovo je adobov program i mogu reci da je po meni mnogo bolji nego bilo koji.

    Moj prvi Website je bio BALKAN-PLAYBOY.TK i tu sam obicno pustao muziku kao radio stanicu. Mogao sam tada lagano da napravim website i jer sam bas naucio HTML i CSS... ali kad dodjoh do Java skripta i PHP odustao da ucim tu sam naisao na kineski zid


    Dok sam tada radio, kao sto sam rekao moj website je bio FREE DOMAIN Dot.tk i koristio sam Free Web hosting jer nisam imao u planu ozbiljno da se bavim sa time nego cisto onako iz dosade krenuo oko toga.

    Dok sam tada radio SEO Optimizacija je bila veoma bitna ali ja sam tada ima ovaj FREE DOMAIN pa ga je google stavio na crnoj listi jer ima dosta virusa po takvim sajtovima.

    Ali znao sam tj pokusao da naucim SEO Optimizaciju jer je VEOMA bitna za Google pretragu. Ali iskreno, mnogo je vaznije uzet dobar domain nego SEO OPTIMIZACIJU... Tada dok sam ja radio oko toga, ovaj domain .com je bio najbolji i on se najvise kvotirao na google dok ove .net .org .me itd... su bili malo slabiji. A da ne spominjem ove besplatne kao sto je Dot.tk

  4. #4
    Join Date
    Oct 2019
    Location
    Beograd
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mogu se složiti s tobom da je za SEO bitan samo dobar domen. Čisto zbog nekog ako stvarno želi da se oproba u tome, pa naleti na ovu temu na forumu. Ključna reč u nazivu domena svakako može pomoći pri rangiranju ali postoji toliko drugih stvari koje su bitne i neophodne za SEO tako da dobar domen sam neće doneti rezultate.

    Evo primer dva različita pristupa. Prvo domen koji sadrži ključnu reč u nazivu https://seooptimizacija.rs/ i drugi koji ne sadrži već je brendirana digital agencija https://www.popwebdesign.net/. Običnom pretragom na Googlu vidi se da se drugi sajt mnogo bolje rangira za sve ključne reči vezane za SEO i optimizaciju sajta. Prvi domen je .com a drugi .net i ni to nema nikakvog značaja na rangiranje.

    SEO optimizacija je danas postala prava mala nauka. Mnogo faktora utiču na dobru poziciju i stvari se često menjaju. Postoji mnogo kurseva na internetu o SEO, mnogo različitih pristupa i metoda ali ipak se najbolje uči u praksi. Dok sam ne vidiš šta radi a šta ne, džaba teorija. Kao i za sve drugo uostalom. Pozdrav!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •