Page 1 of 8 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 197

Thread: Lokacija stana za izdavanje?

  1. #1
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default Lokacija stana za izdavanje?

    Ljudi,

    interesuje me vase misljenje: gdje u PG kupiti stan za izdavanje, a da je dobar balans izmedju ulozenog i dobijenog?
    Budzet je nekih 60k. Prvi izbor je ocigledan: City kvart, ali tesko da se moze naci za manje od 1400 kvadrat. Znaci za ove pare se dobije nekih 43 kvadrata. To se izdaje oko 300 eura?
    u Bloku i Preko Morace cijene su od 1200 (renovirani, starogradnja) do 1350 (novogradnja).
    I na Starom su skocile cijene, vidjeh u jednoj zgrradi na bulevaru da je kvadrat 1050 (novogradnja).

    Meni se City kvart cini neopravdano skup, ali cinjenica je da je tamo najlakse izdati stan.
    sta vi mislite, je li bolje uzeti 40 kvadrata u City kvart ili 60 na Stari (sa aspekta izdavanja)?

  2. #2
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Imala sam istu dilemu. Stari Aerodro je kod mene odmah otpao. Jednostavno mi je daleko, taj kraj ni ne poznajem i to je samo subjektivan osjećaj.
    Brat je prije par godina kupovao stan u Pg, i isto smo ovako razmatrali. Ja sam tada predlagala City kvart i drago mi je da m enije poslušao. City kvart je neopravdano skup, na instagramu imama više angencija za nekretnine, pa to su cijene koje čovjek samo da preskoči. Nema škole, nema vrtića, beton, haos, parking...ne shvatam bilo čiju želju da tamo živi.
    Brat je na kraju uzeo jednosoban stan od 53m2 u Zetagradnju u centru po 1600eur. Od prvog dana izdaje stan za 500eur mjesečno. Kvadrat je bio 1600eur ali je lokacija odlična i stan je uvijek izdat.
    Kako živim u Bloku 9, nekako najviše volim tajkvart i uvijek bi se z anjeg aodlučila. Mada se sad dosta i ovdje izgradilo, ali valjda nema gdje više, i napravljene su neke manje zgradice. Rekao mi je jedan investiror koji u Bloku 9 ima par stanova da čim ih stavi na oglase, odmah se izdaju.
    I stan za izdavanje bih nekako birala tamo gdej se meni svidja, što možda i nij edobro Treba tražiti lokaciju koja j epogodna.
    Onaj City Point koji se gradi kod City Malla je nagrda. Ona prva zgrada ka City ok, ali sve one unutra, jedna na drugu nabacane. SVjetlosti 0, zelenila vjerovatno isto tako.
    Ako imaš dilemu, najlakše je staviti na papir cijenu stana, cijenu izdavanja i sve to uporediš, skuplji stan bolja lokacija ili jeftiniji stan lošija lokacija. Ako t emrzi javi gdje, pa ćemo izračunati

  3. #3
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Hvala, montenegrina
    Pretpostavljam da je stan neki super luksuzan kad se izdaje za 500 eura?
    posto pretpostavljam da centar nije toliko interesantan kao lokacija da bi opravdao tu cijenu.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,425
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    546
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Ljubović nova zgrada što je gradi Žarko Burić? Koliko je tamo kvadrat? Odlična lokacija za život - nisam siguran za izdavanje?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  5. #5
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,226
    Thanks Thanks Given 
    14,449
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    2,032 Posts

    Default

    Meni je ono možda i najbolja lokacija u Podgorici. E sad kakva će zgrada biti i po kojim cijenama to je pitanje. A City Point, odnosno Zetagradnja sa cijenama tamo samo neka su zdravo. Ali im opet sve prolazi. Odnosno prodaje se lagano unaprijed.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  6. #6
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Hvala, montenegrina
    Pretpostavljam da je stan neki super luksuzan kad se izdaje za 500 eura?
    posto pretpostavljam da centar nije toliko interesantan kao lokacija da bi opravdao tu cijenu.
    Malo bolje radjen stan i kvalitetniej nego inace, oni s g alijepo namjestili ali ne preskupo. Medjutim, stan je uzela odmah agencija i oni izdaju stan na dan, a brat dobija na racun svaki mjesec kiriju 500eur.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Cuh da je 1400 kvadrat

  8. #8
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Koja je svrha ulaganja u kupovinu stana "za izdavanje",ako se u optimističkoj verziji investicija isplati za 14 godina u verziji mjesečne rente?

  9. #9
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,062
    Thanks Thanks Given 
    489
    Thanks Thanks Received 
    418
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    1400-1500 je bio.Kad su vidjeli da ide kao alva.
    Digli na 1600

    Ja cu ti rec dje je najbolje da uzmes za 45k dvije garsonjere i da ih izdajes po 250e kad god pozelis. Privatno se javi.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  10. #10
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Zar nije pametnije za te pare kupiti poslovni prostor?
    Ili dva manja stana u reonu oko autobuske stanice, americki centar, pejton, ei nis i slicno, da se renoviraju i izdaju turistima na dan.
    Ili stan u dijelu grada kod osnovnog suda, pridas malo para i kupis dvosoban stan i izdas ga za advokatsku kancelariju, 3-4 advokata koji bi placali po 100e da imaju kancelariju za sebe.
    Jutros mi govori drug da se stanovi u blok 5 izdaju odlicno studentima, mada bih ja njih izbjegavao
    Last edited by Totalno Lagan; 19-03-19 at 21:24.

  11. #11
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by holiday View Post
    Koja je svrha ulaganja u kupovinu stana "za izdavanje",ako se u optimističkoj verziji investicija isplati za 14 godina u verziji mjesečne rente?
    Imas jednu dobru mjesecnu platu + su ti pare u nekretninu koju ako dodje stani pani vazda mos prodat i uzet pare nazad.
    Malo li je. ne glavobolja tolko ka kad bi pokrenuo neki biznis i propa, ka sto propadaju redovno.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  12. #12
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Zar nije pametnije za te pare kupiti poslovni prostor?
    Ili dva manja stana u reonu oko autobuske stanice, americki centar, pejton, ei nis i slicno, da se renoviraju i izdaju turistima na dan.
    Ili stan u dijelu grada kod osnovnog suda, pridas malo para i kupis dvosoban stan i izdas ga za advokatsku kancelariju, 3-4 advokata koji bi placali po 100e da imaju kancelariju za sebe.
    Jutros mi govori drug da se stanovi u blok 5 izdaju odlicno studentima, mada bih ja njih izbjegavao
    Poslovni je tesko kupit za te pare a da je dobra lokacija.
    A sto se tice ovih djelova grada koje si naveo...Odlicne lokacije, no su ih pored siti kvarta smrdeljavoga i staroga svi zaboravili.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,846
    Thanks Thanks Given 
    1,623
    Thanks Thanks Received 
    2,774
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by holiday View Post
    Koja je svrha ulaganja u kupovinu stana "za izdavanje",ako se u optimističkoj verziji investicija isplati za 14 godina u verziji mjesečne rente?
    14? 20 i to da ti je izdat 20godina svaki mjesec i da ne racunas u toku odrzavanje a posebno posle toga detaljno renoviranje. Zalijecu se ljudi previse


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  14. #14
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,902
    Thanks Thanks Given 
    1,340
    Thanks Thanks Received 
    1,633
    Thanked in
    927 Posts

    Default

    Drug na tuski put ima stan, redovno mu je izdat 20-25 dana mjesecno po 35e dan pa vidjite (sve turisti i booking)

    E sad da ima cimanja, ima...

    Docekaj, isprati, pocisti (il plati 5e ženu)
    Al moze fina para da se čupne.

  15. #15
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Imala sam istu dilemu. Stari Aerodro je kod mene odmah otpao. Jednostavno mi je daleko, taj kraj ni ne poznajem i to je samo subjektivan osjećaj.
    Brat je prije par godina kupovao stan u Pg, i isto smo ovako razmatrali. Ja sam tada predlagala City kvart i drago mi je da m enije poslušao. City kvart je neopravdano skup, na instagramu imama više angencija za nekretnine, pa to su cijene koje čovjek samo da preskoči. Nema škole, nema vrtića, beton, haos, parking...ne shvatam bilo čiju želju da tamo živi.
    Brat je na kraju uzeo jednosoban stan od 53m2 u Zetagradnju u centru po 1600eur. Od prvog dana izdaje stan za 500eur mjesečno. Kvadrat je bio 1600eur ali je lokacija odlična i stan je uvijek izdat.
    Kako živim u Bloku 9, nekako najviše volim tajkvart i uvijek bi se z anjeg aodlučila. Mada se sad dosta i ovdje izgradilo, ali valjda nema gdje više, i napravljene su neke manje zgradice. Rekao mi je jedan investiror koji u Bloku 9 ima par stanova da čim ih stavi na oglase, odmah se izdaju.
    I stan za izdavanje bih nekako birala tamo gdej se meni svidja, što možda i nij edobro Treba tražiti lokaciju koja j epogodna.
    Onaj City Point koji se gradi kod City Malla je nagrda. Ona prva zgrada ka City ok, ali sve one unutra, jedna na drugu nabacane. SVjetlosti 0, zelenila vjerovatno isto tako.
    Ako imaš dilemu, najlakše je staviti na papir cijenu stana, cijenu izdavanja i sve to uporediš, skuplji stan bolja lokacija ili jeftiniji stan lošija lokacija. Ako t emrzi javi gdje, pa ćemo izračunati
    zetagradnja pored palade?

  16. #16
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    785
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    67 Posts

    Default

    Očigledno ne, nego u centru pored stadiona.

  17. #17
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Da, centar ispod Gorice, pored stadiona.
    Kvadrat je odmah bio 1600 eur i oni su ga kupili od investitora ili pod izvodjaca nijesma sigurna.
    Izadavanje stana se uvijek isplati jer imas rentu, a ukoliko ti ne odgovara, stan uvijek mozes prodati.

  18. #18
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,031
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Da covjek samo cita i ne gleda koji je grad u pitanju pomislio bi da je minimum da je lokacija Beverli Hils.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Stan da se kupi da se povrate pare > kao da se stan izdaje lako + dzaba ti sve moguce ako nemas vezu da ti to neko namjesti da ti bude dobro izdat.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Kupi ti nesto za te pare na primorje pa izdaj - te price da ces brzo sto napravit sa izdavanjima po Podgorici su presmijesne oces ali za jedno 15godina.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Nama stanovi po Podgoricu su izdati od kad su se zgrade napravile pa je do fine cifre stigao samo jedan stan jer ima staza od 15godina zgrada se napravila 2004 > Stan na pocetak zagorica odma posle mosta lijevo dje je pumpa eto centar na minut > nenamjesten 200e i mislim da se skoro oduzio jer se uzeo nesto za smijesne pare.
    ----------------------------
    Samo ako imas koga da ti zavrsi to da ti budu gosti dugo - da ti ne idu posle par mjeseci pa o jadu da radis sa krecenjima itd.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Za te 60hiljada imas 2 solucije:

    1.Da kupis nesto na primorje.
    2.Da kupis 2 jednosobna stana u starogradnji > ako imas koga ili znas ljude iskocice ti to jeftino i da ti budu oba izdata.

  19. #19
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    sta ce kupit na primorje ako ne u sutomore(a neko ide na more,a neko u sutomore).u tivat ne moze za te pare da kupi kokosinjac.

  20. #20
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,031
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    sta ce kupit na primorje ako ne u sutomore(a neko ide na more,a neko u sutomore).u tivat ne moze za te pare da kupi kokosinjac.
    Ja kazem ako znas i imas ljude sve se moze. ima jedan stan u Petrovac sa 100hiljada spusten na 70 trebaju covjeku pare tako imaju i po Podgorici da iskacu eto milion stanova kao da ima 2miliona stanovnika.

  21. #21
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    1400-1500 je bio.Kad su vidjeli da ide kao alva.
    Digli na 1600

    Ja cu ti rec dje je najbolje da uzmes za 45k dvije garsonjere i da ih izdajes po 250e kad god pozelis. Privatno se javi.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Ne moze se to javno napisat?
    Last edited by Tonya; 21-03-19 at 14:41.

  22. #22
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,425
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    546
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Je li to umjesto City hotela? I mene zanima cijena, ali vjerujem da ce biti paprena.
    Tako je
    https://www.kolektiv.me/130408/pogle...eg-hotela-city

  23. #23
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Zar nije pametnije za te pare kupiti poslovni prostor?
    Ili dva manja stana u reonu oko autobuske stanice, americki centar, pejton, ei nis i slicno, da se renoviraju i izdaju turistima na dan.
    Ili stan u dijelu grada kod osnovnog suda, pridas malo para i kupis dvosoban stan i izdas ga za advokatsku kancelariju, 3-4 advokata koji bi placali po 100e da imaju kancelariju za sebe.
    Jutros mi govori drug da se stanovi u blok 5 izdaju odlicno studentima, mada bih ja njih izbjegavao
    Jeste u smislu manje cimanja oko zakupca. Sto se cijene tice- na isto ti dodje jer ga izdajes za vise para, ali ga i platis dosta skuplje po kvadratu.
    A plus sto se i tu sve vrti oko City kvarta, dje su cijene paprene a to malo poslovnih sto ima slobodno su ogromni, preko 100 kvadrata.
    Dobra je ideja za ovo stan na dan, ali to je full time da se radi, pogotovo sa dva stana. Taj reon nisam gledala pa ne znam kakve su cijene, nesto mi nerealno da se mogu uzeti dva stana za 60k, a da su u iole pristojnom stanju. a ovo sro pominjes oko osnovnog suda- to je super lokacija, ali se uglavnom prodaju stanovi na poslednjem spratu sto mi se ne svidja. Cijena oko 1100.

  24. #24
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,031
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Slusajte vi bizbija starog maga prodaje, kupoovine i izdavanja preko bukinga.

    On sve zna, ali kad treba da pruzi neki dokaz izgubi se.

    Evo sad da mu trazis broj od covjeka kojem trebaju pare, on ce reci prodao je stan ili je nasao pare u zakopani cup, ali vam broj nece dati.
    Kakav buking i ostale barake ja u 4mjeseca bez njih napravim pare za 50% dobrog stana u PG ove godine gazim za 60% dobrog stana u PG pa vi mene ne morate da slusate.

    Jeste da sam mlad - ali sam iskusan od nekog siromastva napraviti sto danas rece jedan imperiju malo ko moze. (na posteni nacin) a ne kao drugi sto pricaju a zna se sve kako su radili i kako rade + da je ono kod Hrama i kod cesme u centar bilo nase a nista dobili nismo ali polako.

    Quote Originally Posted by grundeljski View Post
    Daj mi kontakt toga covjeka.
    Kontakt sam ja ako ti sto treba javis se i idemo > bicu ti za vikend u Petrovac imam jos jedan stan na prodaju sa 2 kupatila/djakuzi itd i njemu je zestoko spustena cijena takodje i ovome trebaju pare > pa ako si zainteresovan ti se javi..

  25. #25
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Kako su naši graditelji alavi, a onad su alavi i oni koji im izdaju dozvole.
    Čemu ova mala zgrada po sredini ove velike zgrade? Samo da što više natrpaju, pih. Onda ti pričaju o ekskluzivi za žovljenje. Što je tu exclusiva, da gledaš komšiji u prozor? Da ti bilo kakav pogled i svjetlost i sunce zatvara ova mala zgrada? UMjesto u tom srednjem dijelu neki parkić mali, zelena površina, a ono zgrada.
    Nidje nikakvoga plana. Radi ko što hoće, da se napravi, proda i ćao.
    Prodaje se još n aove rendere, dje sve vrvi od zelenila pa kad se napravi, a izvinite, to je samo bio crtež
    Za 60 000 nema šanse d auzmeš dva stana kod autobuske a da bilo što valjajau plus da ih renoviraš.
    Moj savjet je da za izdavanje možda vidiš neki jednosoban oko 50 kvadrata i opremiš ga fino.

Page 1 of 8 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najam Izdavanje stana,Zagoric,200
    By sparklica in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 18-04-17, 21:34
  2. Info Izdavanje stana
    By manemoj91 in forum Nekretnine
    Replies: 0
    Last Post: 09-08-13, 18:02
  3. izdavanje stana
    By sarita in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 01-02-12, 17:25
  4. I:izdavanje stana u Nk
    By buzzmissman in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 12-09-10, 20:08
  5. P: Izdavanje stana u Ulcinju
    By Mondo in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 07-03-10, 08:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •