Results 1 to 10 of 10

Thread: Rute za navigaciju

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Rute za navigaciju

    Treba mi pomoć nekog ko se razumije. Imam maps.me aplikaciju (i još par drugih) i skinuo sam razne rute za off road po Crnij Gori, Srbiji i Albaniji u .gps, .kml i .kmz formatima. I importovao ih u aplikaciju, i prikazuju mi se kao rute i to nije problem. Ali ne mogu da me navigiraju do početka rute i kroz rutu već mi se samo prikazuje ruta i moja trenutna pozicija na toj ruti. Da li .gpx, .kml i .kmz rute služe uopšte za navigiranje ili samo za prikaz?
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,071
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    867
    Thanked in
    547 Posts

    Default

    Uf, sa maps.me zamalo zaglavih skoro. Upalih da me izvede iz Dubrovnika i na kraju sam zaglavio u neke vukojebine umjesto u Trebinje đe sam krenuo. I što je najbolje, utulim g*vna i vratim se nazad do iznad grada, krenem u kontra pravcu i upalim da vidim koliko ima kilometara do Trebinja odatle a ono mi sa po puta pokazuje da je na kontra strani bliže.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    I mene je MAPS.ME par puta ozbiljno zajebao i zato ga sad rijetko koristim..
    Sto se tice .GPX-ova i generalno offroad-a za sad mi se najbolje pokazao OsmAnd.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,200
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Zasto iko gleda dalje od google maps?! Postoji opcija offline čuvanja mapa, možes površinu CG sačuvati..

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by marko_pg** View Post
    I mene je MAPS.ME par puta ozbiljno zajebao i zato ga sad rijetko koristim..
    Sto se tice .GPX-ova i generalno offroad-a za sad mi se najbolje pokazao OsmAnd.
    Odlično! To me zanima. Može li da se navigira po gpx fajlu ili on samo stoji kao prikaz rute?

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    The Republic of Zabjelo
    Posts
    1,968
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    a radi li navigacija na offline?
    Dont miks grendmas end frogs.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,081
    Thanks Thanks Given 
    712
    Thanks Thanks Received 
    1,948
    Thanked in
    964 Posts

    Default

    vecina ovih navigacija danas su koliko toliko zavisne od internet konekcije i sve pruzaju uglavnom kad je uredjaj ONLINE... kad odes offline ili nema na pretragu necega, ili ne radi rutiranje za pjesake npr, ili ne vidi mapu prevoza i sl...
    ali skrenusmo sa teme, covjek nije pitao ovo...

    meni je i dan danas neprevazidjen stari dobri IGO...sve je bilo dje treba....i 100% offline...

  8. #8
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    266
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Skinite HERE MAPS i skinite mape za offline mode, radi odlicno. Potrrbno je samo gps za lokaciju u offline modu. U koliko ne mozete da skinete sa play stor-a evo i linka sa mog drive-a.

    Pozdrav

    https://drive.google.com/file/d/1hyi...w?usp=drivesdk

    Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

  9. #9
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,259
    Thanks Thanks Given 
    1,353
    Thanks Thanks Received 
    1,814
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Zasto iko gleda dalje od google maps?! Postoji opcija offline čuvanja mapa, možes površinu CG sačuvati..
    Možeš i pola Balkana slobodno. samo Gmaps, ostalo je voda.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Here je besplatan, ima mogućnost skidanja offline mapa za sve države pojedinačno, ima dosta dobru pretragu za jednu offline navigaciju. U offline modu ima sve ulice i većinu brojeva. Google je odličan ako se na vrijeme skine mapa (neposredno prije puta). Koristim ga i zbog prikazicanja gužve prije samog putovanja. Malo koja će pokazat ispravan put imeđu gradova i zbog toga obavezno prije putovanja pogledam rutu kojom bih trebao da idem i onda pratim putokaze a ne navigaciju. Tek kad se primaknem gradu, ukucavam adresu i to je način, što se mene tiče, kako navigacija trenutno funkcioniše. Zbog raznih proizvođača, verzija softvera i mapa, ovo mi je najsigurniji način.
    Ruta može da se sačuva kao skup tačaka (putanja) kroz koje ste prošli ili koju ste iscrtali u programu. Čuvaju se u .gpx ili .kmz formatu. Ima i .kml format koji je pogodniji za poi nego za putanju ali isto može da završi posao. Mene zanima može li takva putanja da služi za navigaciju. Jedino što uspijevam sa ovim fajlovima je prikaz rute na mapi ali ne i navigiranje do rute i kroz rutu. U praksi, vidim rutu iscrtanu na mapi i svoju poziciju na mapi (ili u sred rute, zavisno od položaja). Koristim je za planinarenje ili za off-road i nešto mi nema logike da ti fajlovi samo tome koriste

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Potreban neko ko ubacuje I GO navigaciju za Blueberry navigaciju 2GO 447
    By Seid in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 03-11-18, 20:50
  2. Kupujem GPS Navigaciju
    By CHABI in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 10-10-15, 17:52
  3. Kupujem Navigaciju
    By milos88s in forum Vozila i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 17-02-15, 17:30
  4. K: GPS navigaciju
    By Gorostas in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 02-12-10, 13:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •