Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 67 of 67

Thread: Psi i korpe - zakon i praksa

  1. #51
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,953
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    156
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    Trci u mojem pravcu a gazda na jedno 50m za njim. Cik pogodite sta je vikao :-)

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  2. #52
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Evo sam sad iz setnje...

    Ono sto sam primjetio je da stariji ljudi drze svoje pse na povodac i to bas kako treba. A kad stanu onda zamotaju povodac oko ruke da mu je blizu i da ne moze dalje od metar od njega da "zaluta".

    To kod mladjih nisam primjetio. Svakodnevno gledam momke koji setaju sa svojim psima (veci psi u pitanju) i povodac je rijetko prisutan.

    Korpe svakako nema ni u jednom slucaju.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #53
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,272
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,038
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Ja baš zadnjih dana šetam dosta. Korpu još nisam vidio. Mada se ne sjećam da sam je ikad vidio na bilo kojem psu. A dosta se krećem.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  4. #54
    Join Date
    Jan 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    baš me zanima što znači to ''opasan pas'' ?
    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Nerviraju me ljudi koji šetaju opasne pse bez korpe i još plus bez povodca. I treba da razmišljam oće li mu dunuti dijete da mi nagrdi. Uhhh.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  5. #55
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,272
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,038
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Imaš Google pa pogledaj ako te baš zanima.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  6. #56
    Join Date
    Jan 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    neću da gledam jer ti je priča i etiketiranje dobro ograničeno a opasan pas može da bude i labrador, retriver...Očigledno nikad nijesi imao psa jer da jesi, valjda bi znao nešto u vezi ove priče
    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Imaš Google pa pogledaj ako te baš zanima.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  7. #57
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Da je srece da se odrade dva parka za pse, jedan mozda u nastavku toloske sume, a drugi na stari, a van tog lokaliteta I van sopstvenog dvorista ko vodi psa bez povodca kazna minimum 200€.

    Za 15 dana bi svi na povodce bili.

    Meni je najjace sto me ljudi gledaju ko ludog kad kazem da treba da skupljaju izmet iza svojih ljubimaca. Meni redovno dijete u parku ugazi u pseci izmet.

    Zamislite kad bi mi svi vrsili nuzdu po parkovima. Jel psece mirise? Sta je u pitanju?

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Meni je najjace sto me ljudi gledaju ko ludog kad kazem da treba da skupljaju izmet iza svojih ljubimaca. Meni redovno dijete u parku ugazi u pseci izmet.

    Zamislite kad bi mi svi vrsili nuzdu po parkovima. Jel psece mirise? Sta je u pitanju?

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Meni je najjace isto tako kad prokomentarisem komisijama, koje izvedu pashchad i ne opterecuju se mnogo kad se iskenjaju na travnatom prostoru izmedju zgrada. Cak, naprotiv onako ponosno pogledaju na braon gomilicu koja ostane, ni ne pomisljajuci da to pokupe. Ali zato ako bi neko dijete papiric bachilo, odmah bi se to kritikovalo...
    Ono gledaju me ka da sam manit, a ima dosta male djece, ispod 3 godine u komsiluku (vise ih bilo) i desavalo se x puta dijete nadje u travi, dohvati onu sasushenu kaku i premece je po rukama. U tim momentima mi samo bude zao kako mi vlasnih pashcheta nije blize da mu uruchim istu...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  9. #59
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    U normalnim zemljama je sve to regulisano, posebno kupljenje izmeta psa.

    U UK je recimo kazna 80 funti, u AU je $200, u Americi par stotina $US itd.

    Kod nas te gledaju kao nenormalnog ako ocekujes da pokupi g0vna za svojim psom.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #60
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    da i kod nas krenu sa kaznama, ali redovnim i da moraju svi da ih plaćaju to se ne bi dešavalo. ali kod nas se i dalje lome klupe, bača smeće po ulici iako je korpa na 2-3m tako da nije baš za očekivati da se to poštuje. iako glumimo gospodu za medalju


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  11. #61
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    O cemu ljudi pricate, u Podgorici svakog dana vidim nekog na ulici da vrsi malu nuzdu dok vi govorite o sakupljanju pseceg izmeta.
    Alo, ovo je zemlja u kojoj narod vecinski glasa Misa Stanisica i Svetozara Marovica.

  12. #62
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,272
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,038
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nebbojsa View Post
    neću da gledam jer ti je priča i etiketiranje dobro ograničeno a opasan pas može da bude i labrador, retriver...Očigledno nikad nijesi imao psa jer da jesi, valjda bi znao nešto u vezi ove priče
    Da si pročitao temu znao bi neke stvari. Ali evo upravo ti etiketiraš. Nego nebitno.
    Oćeš da kažeš da su pikinezer i rotvajler isti? Negdje sam pročitao dobru stvar.
    Opasan je SVAКI PAS koji poseduje kapacitet da u nastupu agresije životno ugrozi čoveka.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Više je pasa nego đece kroz grad. Malo zabrinjavajuće. A povodac i korpa su već posebna priča...

    Nego, što da pričamo kad kod nas neće doć makar kultura da vlasnik počisti go*vna iza svog psa.

  14. #64
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Ne bojim se psa ako je vlasnik u blizini, ali bojim se i prcoljceta od 2 kila ako je lutalica ili ako nema vlasnika bizu...toliko o tome što je opasan pas! Svaki je opasan ako krene put tebe. Setam po Gorici cesto i skoro svaki pas je pusten i trčkara... nijesam nesto nebezbjedna, tj ne osjećam se tako, ali razumijem roditelje sa djecom koji su zabrinuti..dijete često nema poma i nema strah krene ka psu rucicom, ili bebica krene prsticem u oko direkt da pokaze oko jer je to naucila tih dana...ne možemo roditelje kriviti ako pas dođe do bebe a beba recimo krene rucicom da pomazi, a pas to kao prijetnju shvati!
    Pas moje prijateljice, maltezer, dosad je ujeo deset ljudi ukljucujuci gazdaricu i cerku joj jer ne podnosi da mu put glave rukom krenes! Ali ona i dalje viče "sećica moja, nece on, on te voji"...toliko što se tiče objektivnog gledanja vlasnika pasa!
    Moja kuma više voli pse no ljude i na ulici vidi majku koja vodi bebu u kolicima i psa na povocu i krece ka psu, a medenjak, dušica mala, o je to izasao da setam luce jedno, a bebu ne PRIMIJETI! Kad je pitam KAKO? Veli životinje su bolje no ljudi...evo ne znam...ne velim da je loše voljet životinje ali cesto ljudi pretjeruju.
    Neki dan mi je rođaku pozlilo na ulici od vrućine, bukvalno je sjeo na trotoar jer je krenuo da se onesvijesti, niko nije smio da mu priđe da mu pomogne jer je pas poveliki bio na povocu, bez korpe naravno....
    Mi na selu imamo prelijepog mjesanca pulina i šarplaninke, najpametniji pas na svijetu ali niko ga nikad nije dresirao nazalost nije ucen ni da se kupa osim kad bucne u rijeku, niti mu je povodac ikad stavljen..sad imamo problem, stariji stric i tata i nekad dodju saniteti injekcije da daju ili hitna da ih pregleda ne smiju iz kola ovaj laje da ih pojede..ako ko nije tu da ga zagovorimo (a i to je pitanje jer ako mu je posjetilac interesantniji, kako da ne ) nema pomoci...a samo brani kucu ali ajde objasni mu kad ga vezat ne mozes....nikog jos nije ujeo ali bogami...razumijem ljude koji se boje kad ga vide ogroman, crn i brz kao strijela I lijep kao lutka a dobar do iznemoglosti!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #65
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ajde kad smo vec spomenuli temu, ima neka inspekcija ili nesto.
    Kada setam psa ulicom zna kada komsije prolaze (romi), sa njima da ide jedan pas koji je pusten i laje na nas i primakne nam se na po metra i plasim se da moze doci do kacenja. Njih naravno briga.
    Moj pas je naravno pored mene na povocu, i oni tako laju jedno na drugo i samo se plasim da se ovaj ne primakne vise. Jer je pusten a ja sam na povodac guram se sa svojom kuckom po ulici. Samo nebi htio da se pokace jer on mozda (99%) je bolestan i ko zna sta pa mislim na zdravlje mog psa. Ima li neko da mu se to prijavi? Mislio sam da snimim telefon ako nekad se opet tako primakne i ponesem nedje da se to rijesi ali neznam dje?
    Last edited by fanste; 30-06-19 at 13:13.

  16. #66
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,059
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Ja zimi kad šetam kera, švajcarskog ovčara, pa pošto nema (puno) ljudi na šetalištu, najčešće je slobodan i bez korpe, pa kad naiđe neko "uh, kakav pas a bez korpe je", a ljeti kad ga šetam, uvijek ima korpu i na povocu je onda "jao, ima korpu, sigurno je opasan".
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

  17. #67
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Prvo mi ljudi da se upristojimo i postujemo zakon, pa onda da naucimo zivotinje, jer kako ce psa da nauci neko ko ne postuje zakon, prodjes kroz crveno, autom ili pjeske, pa prelazis ulicu dje te volja, pretices na duplu punu jer se tebi zuri vise nego drugima, vozis mrtav pijan pa udaris nekoga i onda pobjegnes, pusis,pijes i drogiras se u djecijim parkovima i to pred djecom, lomis djecije parkove i klupe, parkiras na pjesacki pa kad ti neko kaze ne mozes tu da parkiras jebes mu sve po spisku, po lokalima ako te neko
    u prolazu slucajno zakaci vadis noz, pistolj da se obracunas itd itd itd.
    Vaspitanje se nosi iz kuce, ako si ti dzukela i pas ce ti biti dzukela, ja sam za da se svi koji vode psa bez povoca kazne min 200 evra, nismo mi jos emancipovani dovoljno za te korpice, ali za povodac jesmo, toliko valjda jesmo. Isto tako da se naprave parkovi
    posebno za ljubitelje pasa ili zivotinja, i da oni mogu da uzivaju, ovdje citam pojedine komentare kako neko voli vise psa od djeteta, to je njihovo pravo ako tako osjecaju, ko sam ja ili ti da to pravo narusavamo nametanjem naseg misljenja? Svi treba da imamo ista prava, ako neko voli vise pse od djece, super za njega, nasao je nesto u zivotu sto ga ispunjava, isto kao npr mene koji sam vise za djecu.
    Nema potrebe da se raspravljamo o ovim stvarima, povodac je aksiom za svakog vlasnika, ali isto tako i mi ljudi da budemo manje zivotinje a vise ljudi, pa nece biti problema da se dogovorimo oko bilo cega.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)
    By challenger in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 744
    Last Post: 11-03-21, 23:34
  2. Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)
    By beat in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 25-03-15, 02:51
  3. Kupujem Pletene korpe
    By chabo87 in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 05-06-13, 14:50
  4. Psihijat i privatna praksa u PG
    By sparklica in forum Centralni
    Replies: 3
    Last Post: 21-03-13, 18:36
  5. korpe
    By Edo in forum Ljubav
    Replies: 59
    Last Post: 26-04-07, 22:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •