Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 67

Thread: Psi i korpe - zakon i praksa

  1. #26
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Opustite se ljudi, setajte, volite se, sa i bez korpi, kad se ****** desi probajte da se iskontrolišete i ne napravite još veće ******. U zatvor niko neće završiti jer države nema. Ende.

  2. #27
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    @ASC Pa eto nijesam se bavio istraživanjem već pričam samo iz iskustva, ali eto bacih pogled na ovaj izvor podataka "DogsBite.org" i ispade da je blago rečeno kontroverzan. Ja ne mogu pristrasne izvore informacija smatrati objektivnima jer oni to i po definiciji nijesu.
    Imaš i na wikipediji listu napada psa sa smrtonosnim ishodom u SAD-u:

    Fatal dog attacks in the United States

    Pišu imena žrtava, datum napada i rasa psa, kao i izvori iz medija.

    Ubjedljivo na prvom mjestu je pit bul.
    Rotvajler na drugom (znatno ispred ostalih ali daleko iza pit bula) i onda tek ostali.

    Pitovi ubiju više ljudi nego sve ostale rase zajedno iako čine oko 5% populacije pasa u SAD-u.

  3. #28
    Join Date
    May 2019
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    U nekim normalnim evropskim zemljama dosta rasa je zabranjeno za držanje. Mogli smo i mi prepisati te zakone, jer ko je u vlasti pismen da napiše normalan zakon? Korpa obavezno. Znam da ovim namrštenim vlasnicima pitova i rotova to ne odgovara i udara na ego ali ne znam kako bi se kontrolisao ako bi mi dijete napali.

  4. #29
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    @ASC Vjerujem da je tako. Pitovi imaju fizičke predispozicije za to, pojedini ih drže radi borbi i donose im velike pare. Ipak ne mislim da je pas potencijalni ubica zato što ima ovu ili onu rasu. Ispadoh advokat za prava životinja.
    Ja samo tvrdim da je odgovornost vlasnika kako će podići svog psa. Ako napadne nekog to je zato što je vlasnik dozvolio.

    Imao sam jednom neprijatnu situaciju i sa ženkom rota koju sam prije pomenuo, Donom. Inače nijesam imao boljeg psa od nje. Kad je bila štene, otac je puštio da trči bez povoca, imala je možda 5-6 mjeseci. Viđela je drugog kera, potrčala za njim, ovaj se dao u bijeg. Naišlo auto, točkovima pregazilo ovog što je bježao, ona se nekako zakačila za sredinu auta pa je, dok se čovjek nije zaustavio, vuklo i odralo na tom mjestu kontakta sa ulicom. Ona je preplašena pobjegla u prvo otvoreno dvorište na koje je naišla. Žena, komšinica, je u tom momentu izlazila iz kuće, ali kad je viđela kera, poćerala ga metlom.
    Godinama poslije toga, ta žena nije mogla da prođe pored naše kuće što Dona neće pjeniti put nje. I put svakog iz te porodice.
    Međutim, jednom prilikom dok sam čistio dvorište, naiđe ova žena, a ja ostavio kapiju otvorenom, kako sam iznosio lišće i granje. Čim je viđela, Dona je iskočila iz dvorišta na ulicu i pravo na ovu ženu. Ja vikni NE jednom, NE drugi put, međutim ona je viđela ovu ženu i ništa je drugo ne interesuje. Žena ostala skamenjena. I znaš šta se dešava onda... Ja i dalje vičem na nju, i kako sam viknuo u jednom momentu, ona se na metar od ove žene zaustavlja, okreće se put mene, podvija rep i spuštene glave se vraća i spušta glavu pred moje noge. Znajući da je čeka kazna, jer je uradila nešto što ne valja. Taman kao čeljade.

    Imala je svakako fizičke predispozicije da napadne tu ženu, ali nije. Ovaj ili ova sa DogsBite bi sigurno ovo smatrala kao izuzetan događaj, ali ja mislim da je ovo što se desilo na ovaj način samo stvar vaspitanja kera.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  5. #30
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Drug je imao rota, poklonio ga coeku što radi sa rotovima i sve ok bilo, posle par mjeseci mu je dijete nagrdio(dijete operisali posle, jedva spasili) i ubili su ga onda...
    Last edited by stefke; 18-06-19 at 13:29.

  6. #31
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Zbog ovih kako neko napisa bildera u pokušaju a i starleta isto u pokušaju u BD j ne šetam svoje pse . Ok bulterijerka mi je zvijer , koliko je mazna za porodicu toliko je zaštitnički nastrojena prema ljudima i psima ako smo mi u blizini . I ok znam kakva je stavim joj korpu , povodnik na kratko ali sve je to džabe kad raznorazni iskopleksirani vode pse i bez korpe i bez povodnika . Šta treba da radim da pustim da je ujedu drugi psi a da ne može da se brani ? Da upucam i psa i vlasnika ? Zato ih više i ne šetam . Zimi ih povedem kolima na plaže gdje nema nikog i to je to .
    Sjetih se jedne anegdote dok sam gajio njemačke doge i imao Evropske šampione . Šetam dogu onako 90-ak kila žive vage sa sve korpom i provodnikom kad dijete stavi ruku kroz korpu pravo u usta i vice “ mama mama vidi kako pas ima lijepe zube “ i ko bi bio kriv . To je ona druga strana medalje da roditelji trebaju malu djecu držati uz sebe . Nažalost kultura nam je na dnu po svim pitanjima

  7. #32
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,561
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    @ASC Vjerujem da je tako. Pitovi imaju fizičke predispozicije za to, pojedini ih drže radi borbi i donose im velike pare. Ipak ne mislim da je pas potencijalni ubica zato što ima ovu ili onu rasu. Ispadoh advokat za prava životinja.
    Ja samo tvrdim da je odgovornost vlasnika kako će podići svog psa. Ako napadne nekog to je zato što je vlasnik dozvolio.

    Imao sam jednom neprijatnu situaciju i sa ženkom rota koju sam prije pomenuo, Donom. Inače nijesam imao boljeg psa od nje. Kad je bila štene, otac je puštio da trči bez povoca, imala je možda 5-6 mjeseci. Viđela je drugog kera, potrčala za njim, ovaj se dao u bijeg. Naišlo auto, točkovima pregazilo ovog što je bježao, ona se nekako zakačila za sredinu auta pa je, dok se čovjek nije zaustavio, vuklo i odralo na tom mjestu kontakta sa ulicom. Ona je preplašena pobjegla u prvo otvoreno dvorište na koje je naišla. Žena, komšinica, je u tom momentu izlazila iz kuće, ali kad je viđela kera, poćerala ga metlom.
    Godinama poslije toga, ta žena nije mogla da prođe pored naše kuće što Dona neće pjeniti put nje. I put svakog iz te porodice.
    Međutim, jednom prilikom dok sam čistio dvorište, naiđe ova žena, a ja ostavio kapiju otvorenom, kako sam iznosio lišće i granje. Čim je viđela, Dona je iskočila iz dvorišta na ulicu i pravo na ovu ženu. Ja vikni NE jednom, NE drugi put, međutim ona je viđela ovu ženu i ništa je drugo ne interesuje. Žena ostala skamenjena. I znaš šta se dešava onda... Ja i dalje vičem na nju, i kako sam viknuo u jednom momentu, ona se na metar od ove žene zaustavlja, okreće se put mene, podvija rep i spuštene glave se vraća i spušta glavu pred moje noge. Znajući da je čeka kazna, jer je uradila nešto što ne valja. Taman kao čeljade.

    Imala je svakako fizičke predispozicije da napadne tu ženu, ali nije. Ovaj ili ova sa DogsBite bi sigurno ovo smatrala kao izuzetan događaj, ali ja mislim da je ovo što se desilo na ovaj način samo stvar vaspitanja kera.
    Kažeš kako ima ljudi kojima bi trebalo staviti korpe. E zamisli sad nekog takvog koji šeta pita bez korpe i povodca. A ja šetam sa ćerkicom. I treba da razmišljam kakva je taj čovjek plus kakav je pas. Mislim da bi trebalo više slobode da imaju djeca od pasa.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  8. #33
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Zar se ne može reci da bi roditelji trebalo da vode računa o djeci ? Ili to trebaju da rade vozači , oni koju šetaju pse i slično .

  9. #34
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,561
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Znači da dijete držim na povodcu kako bi ti mirno mogao da šetač svog psa bez korpe? O Bože.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  10. #35
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Znači da dijete držim na povodcu kako bi ti mirno mogao da šetač svog psa bez korpe? O Bože.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Napisah to u prethodnom post-u.

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Na kraju se svodi na to ocemo li stavljat' korpe na pse kada su na javnoj povrsini i medju ljude i djecu ili cemo djecu stavljat' u neke zastitne oklope kako bi psi bili slobodni jer su to i zasluzili, procijenom vlasnika...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #36
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Znači da dijete držim na povodcu kako bi ti mirno mogao da šetač svog psa bez korpe? O Bože.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Ne ali da roditelji čuvaju djecu . Malo li je udesa gdje roditelj ne pazi na dijete . A tek restorani i kafici gdje djeca trče kao da su kući . I to bi trebalo sa je u redu jel Bože moj to su djeca .
    Ma da djeci sve je dopušteno . Da biju učitelje da maltretiraju profesore . Ma nemoj ko da je tekao ružnu reč pa to su djeca , ma jel ta djeca Silića se vršnjakinju ? Ma nemojte bi njih dirati i to su djeca . Ma kad vam ta razmažena djeca porastu i postanu narkomani ubice i šta ne sve i rada će vam neko drugi biti kriv . Odakle mohe dijete narkoman na to su mu podmetnuli

  12. #37
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,561
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    E ako znam. Sve više i više počinjem da razmišljam jesam li ja lud.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  13. #38
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Pošto izjednačavamo đecu i pse imam jedno pitanje, može li pas postat narkoman?

  14. #39
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Pošto izjednačavamo đecu i pse imam jedno pitanje, može li pas postat narkoman?
    Prvo niko ne izjednačava pse i djecu samo bar ja kažem da moraju i roditelji paziti na djecu . A sto se pitanja tiče iako je napisano u ružnom tonu odgovorit ću ti . Da može pas postati narkoman , stom razlikom sto dijete svojevoljno postaje narkoman a pas samo ako ga na to natjera neki malo je reci nesavjesni vlasnik

  15. #40
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    @brodomaketar pitanje....imas li ti djecu ili psa?

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  16. #41
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    @brodomaketar pitanje....imas li ti djecu ili psa?

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Oboje .
    Samo se zalažem da i jedni i drugi imaju odgovornost . Da li sam tu nešto loše napisao ?
    Ako jesam evo da se izvinim i da završim ovu diskusiju

  17. #42
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    A neka anketa među građanima da li su više za korpu na glavi psa ili kakvu korpu(nepropusnu :-) ) na stražnjicu psa,pošto se ja evo izjašnjavam da ću prije pristati da me pas ugrize jednom godišnje no što svaki dan idem oko zgrade,po parkovima i Gorici ka' da idem kroz vijetnamska minska polja

    Sent from my room

  18. #43
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Saglasan sam da ima dosta neodgovornih roditelja ali poredjenje psa i djeteta je malo u najmanju ruku bezveze. Zasto svi vlasnici pasa uzdizu pse i ravnaju ga sa ljudima? Jos malo ce se traziti da imaju ista prava kao ljudi.
    Da se razumijemo da nemam nista protiv pasa niti zivotinja uopste ali sam za sto vecu sigurnost ne samo djece nego i ljudi. Ne samo od pasa nego i od drugih "zivotinja" medju ljudima

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  19. #44
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Meni je oca od 82g. ugriza pas tako da je suvišna priča a kamoli poređenje djece i pasa. Mada i otac mi je dijete od đeda(pokojnoga) ako ćemo pravo

    Sent from my room

  20. #45
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Što se tiče korpe, moje lično mišljenje je da bih je prije stavio pojedinim ljudima, čak i sa foruma ođe đe bismo po nekom pravilu trebali da imamo neku intelektualnu "elitu", nego svom psu.
    Dalje što se tiče korpe, mišljenje ove države, u skladu sa propisima, je da se to pitanje uređuje na opštinskom nivou, pa tako imamo opštine đe je korpa obavezna za određene rase pasa, i druge opštine đe nije.

    Što se povoca u toku šetnje tiče, tu nemamo nesuglasica.

    Jesam li puštao kera bez povoca u ograđenim, doduše javnim, površinama, jesam. Imam još dva kera, ovog jednog ne bih tako puštio, drugi je još mlad pa nema tih problema, ali stvar je procjene koliko je ker socijalizovan i dobro vaspitan i odgovornost je na vlasniku.
    Ti svjesno rizikujes da tvoji psi ugrizu nekog, i ne cinis nista sto bi moglo da sprijeci taj napad. I dalje mi nije jasno zasto bi rizikovao?
    A situacija je jos gora jer tvoje pse pustas da se igraju i blizu djecijih ustanova, dje jasno stoji znak da psima tu nije mjesto.

    Psi su velika odgovornost i treba izbjeci situacije koje mogu dovesti do nekog nezeljenog ishoda.

    Iskreno se nadam da ce sto ranije krenuti da pisu kazne i to po mogucnosti sto vece.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  21. #46
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Prvo niko ne izjednačava pse i djecu samo bar ja kažem da moraju i roditelji paziti na djecu . A sto se pitanja tiče iako je napisano u ružnom tonu odgovorit ću ti . Da može pas postati narkoman , stom razlikom sto dijete svojevoljno postaje narkoman a pas samo ako ga na to natjera neki malo je reci nesavjesni vlasnik
    Nisam ništa ružno mislio, ako je tako izgledalo izvinjavam se.
    Postavio sam to pitanje jer su ljudi svjesnija bića od pasa i đeca imaju više prava od njih pa i ako na kraju odluče da budu narkomani to je njihov izbor.

  22. #47
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Sto svjesnija bića to veće posledice . Radni vijek sam proveo gledajući skoro svaki dan/noć šta djeca urade roditeljima . Odluka da budu narkomani jeste njihova ali vjeruj mi nijednom roditelju ne želim da to doživi sto mu dijete narkoman napravi

  23. #48
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Ti svjesno rizikujes da tvoji psi ugrizu nekog, i ne cinis nista sto bi moglo da sprijeci taj napad. I dalje mi nije jasno zasto bi rizikovao?
    A situacija je jos gora jer tvoje pse pustas da se igraju i blizu djecijih ustanova, dje jasno stoji znak da psima tu nije mjesto.

    Psi su velika odgovornost i treba izbjeci situacije koje mogu dovesti do nekog nezeljenog ishoda.

    Iskreno se nadam da ce sto ranije krenuti da pisu kazne i to po mogucnosti sto vece.
    Tesko je prenijeti misao precizno na jednu malu poruku, pa poruke uvijek imaju rizik da budu pogresno shvacene. Ali mislim da sam kasnijim porukama razjasnio sta mi je bilo na umu.

    Slazem se da ima maloumnih ljudi pa pustaju opasne kerove medju ljude i djecu bez povoca.

    Kimmi je gore isto pisao o svom iskustvu kad mu je ker ujeo dijete. I ja sam kao mali za malo izbjegao sasvim siguran napad jednog psa koji se bio pustio s lanca. Pa je onda i brat recimo pretrpio ujed kao dijete. Sve su to realne situacije.

    Pa i dan danas, iako sam vlasnik kerova, dok nosim dijete u narucju i naidje nepoznat ker koji gleda pravo u nas, ne bude mi svejedno pa se nekako pripremim da u najgorem slucaju sacuvam dijete od napada.

    Medjutim, moram da naglasim i zbog mog dobrog remarka da niko ne izjednacava dijete i psa, vec naglasavam da ako si vlasnik psa, u obavezi si da ga podizes, hranis, kupas, cesljas, setas, vaspitavas...kao da je tvoje celjade. Takav pas je clan porodice.

    A u srecnog, zdravog i vaspitanog psa, covjek nema razloga da nema povjerenja.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  24. #49
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Tolosku sumu je postalo nemoguce prosetati dijete. Ajde sto drze pse nego sto su u pitanju krvolocne rase. Sto krvolocniji pas- to je popularniji.


    Vlasnicima pasa treba dati poseban park za setanje svojih ljubimaca a ne da se mijesaju sa ljudima.

  25. #50
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Ne znam koliko se vidi, ali nocas mladji neki rot seta sam po ulici. Gazda vjerovatno kulira u Ribnici (kafana u toj ulici na Zabjelu).

    Ne znam postoji li novcana kazna dovoljno visoka da kazni takve vlasnike.

    No valjda ce cipovanje brzo, pa kad na ovakvog psa naletis zovnes komunalnu pa po chipu znaju ciji je pa deri kaznu da zaboli mnogo.

    Tako bi to bilo u normalnim drzavama, ali kod nas tesko.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)
    By challenger in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 744
    Last Post: 11-03-21, 23:34
  2. Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)
    By beat in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 25-03-15, 02:51
  3. Kupujem Pletene korpe
    By chabo87 in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 05-06-13, 14:50
  4. Psihijat i privatna praksa u PG
    By sparklica in forum Centralni
    Replies: 3
    Last Post: 21-03-13, 18:36
  5. korpe
    By Edo in forum Ljubav
    Replies: 59
    Last Post: 26-04-07, 22:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •