Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 36 of 36

Thread: Booking.com pitanje

  1. #26
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Bar
    Posts
    735
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by danijela7 View Post
    Kako da se registrujem na bookingu? kada zavrsim proces registracije, samo mi booking blokira nalog i ne mogu mu pristupiti, da li mozda prvo treba sa nekim od njih potpisati ugovor?
    Kada registrujes nalog obicno se ceka kod za verifikaciju koji oni salju putem pisma na kucnoj adresi. Ne razumijem kako ti to blokiraju nalog? Sto se tice ugovora u elektronskoj verziji je, cim prihvatis uslove i odredbe bookinga.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  2. #27
    Join Date
    May 2020
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da taj ugovor mi stigne na mail odmah, ali kada zavrsim proces registracije i pokusam da se ulogujem, stigne mi obavjestenje da mi je nalog blokiran, pokusala sam par puta isto se desilo. Kod za verifikaciju nikad nisam dobila. Nisam stvarno registrovani izdavalac smjestaja, mada znam i druge koji nisu, a jesu na bookingu, ne znam da li to ima ikakve veze.

  3. #28
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Bar
    Posts
    735
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by danijela7 View Post
    Da taj ugovor mi stigne na mail odmah, ali kada zavrsim proces registracije i pokusam da se ulogujem, stigne mi obavjestenje da mi je nalog blokiran, pokusala sam par puta isto se desilo. Kod za verifikaciju nikad nisam dobila. Nisam stvarno registrovani izdavalac smjestaja, mada znam i druge koji nisu, a jesu na bookingu, ne znam da li to ima ikakve veze.
    Nema to veze, probaj onda sa nekim drugim mailom da se registrujes.

  4. #29
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    467
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Nije baš pitanje za Booking nego Trip advisor, pa ako neko ima iskustva neka javi, a radi se o...

    Jedan objekat pravi vlasnik nije odmah po otvaranju oglasio na TripAdvisor-u, nego je to učinio neko od posjetilaca, i na taj nalog stižu recenzije povremeno. U međuvremenu vlasnik želi da on kontroliše taj nalog, prijavi se kao pravi vlasnik da bi mogao da odgovori na recenzije i unaprijedi profil fotografijama i unese neke izmjene.

    Koja je procedura preuzimanja tog naloga, što je potrebno za verifikaciju i sl?
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  5. #30
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,082
    Thanks Thanks Given 
    964
    Thanks Thanks Received 
    579
    Thanked in
    288 Posts

    Default

    Ako pise gore unclaimed, kliknes na to i samo pratis proceduru.


  6. #31
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    467
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    Ako pise gore unclaimed, kliknes na to i samo pratis proceduru.
    Ne piše Unclaimed. Jedino što vidim slično je "improve this listing".

    Ne bih da ulazim u dalju proceduru prije nego što budem imao sigurne informacije kako ide kad treba da se preuzme profil, i rizikujem neki ban ili tome slično...
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  7. #32
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,082
    Thanks Thanks Given 
    964
    Thanks Thanks Received 
    579
    Thanked in
    288 Posts

  8. #33
    Join Date
    Feb 2023
    Location
    Podgorica
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Šta mislite o AirBnb-u? Da li je bolji od Booking.com-a i ako jeste, zašto?

  9. #34
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,231
    Thanks Thanks Given 
    379
    Thanks Thanks Received 
    1,587
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Sigurno da je dobar i taj sajt, nego kako sam navikao na booking tako ga ne mijenjam nikako.
    Za cijene smjesataja nisam siguran da li je i dje jeftinije, vjerovatno da je to sve tu nedje.

  10. #35
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Somewhere u belong...
    Posts
    529
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by saaraberk View Post
    Šta mislite o AirBnb-u? Da li je bolji od Booking.com-a i ako jeste, zašto?
    Booking je lider što se tiče broja rezervacija ali i Airbnb ima svoje adute. Gosti preko Airbnb platforme su uglavnom bolji što se tiče ponašanja jer i domaćin njima daje ocjenu pa su donekle pažljiviji.
    Veoma mali procenat Airbnb rezervacija se otkazuje. Gosti na Airbnb odmah plaćaju (ili dio ili kompletan iznos) tako da nema muljanja sa karticama, otkazivanjem i slično. Novac se šalje direkt na račun ili Payoneer dan nakon dolaska gosta i nema brige oko toga.
    Najbolje je imati oba. Provizija (početna) je ista na oba sajta i iznosi 15% za Cg.


    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Sigurno da je dobar i taj sajt, nego kako sam navikao na booking tako ga ne mijenjam nikako.
    Za cijene smjesataja nisam siguran da li je i dje jeftinije, vjerovatno da je to sve tu nedje.
    Ne moraš da ga mijenjaš, samo dodaš listinge i na Airbnb. Što više kanala prodaje, to bolje. Ako ti treba pomoć kako da to sve zajedno spakuješ javi se u PM.

  11. #36
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Bar
    Posts
    735
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Sa Bookingom saradjujem ima 7 godina...sto znam, ima dosta prednosti a ujedno i mana.

    Booking je meni dosta jednostavan, praktican i lak za upotrebu. Imaju svoju aplikaciju Pulse na kojoj se moze bukvalno sve.

    Sto se tice provizije, uzima 15%, poprilicno puno ali opet sa druge strane dosta turista sirom svijeta koristi bas ovu platformu za rezervisanje...pa je samim tim i lako napunit smjestajne jedinice.

    Mana je vise...
    -goste ne mozemo birati...svako moze rezervisati, nema ocjenjivanja gostiju i slicno.
    -malo je komplikovanije uzeti novac unaprijed, potrebno imato POS terminal kako bi naplatio od gosta unaprijed.
    -slaba zastita od otkazanih rezervacija, sto se poprilicno desava jer jednostavno ga ne mozes natjerati da ti plati uprkos tvojim pravilima i politici otkazivanja

    AirBnb sam vise puta planirao da pokrenem i aktiviram, ali uvijek mi je nesto bio komplikovan za koriscenje tako da se nesto nijesam ni trudio. Tek sad cujem da je i na ovoj platformi provizija kao i na Bookingu. Iskreno, mislio sam da je manja...

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Booking smjestaj
    By The_Age_of_Love in forum Internet
    Replies: 16
    Last Post: 14-05-20, 16:52
  2. Info Pomoc oko sajta Booking.com
    By Biznismen Podgorica in forum Ostali oglasi
    Replies: 15
    Last Post: 28-02-19, 19:49
  3. Popusti - Booking, airbnb,...
    By kb8 in forum Putovanja
    Replies: 0
    Last Post: 27-03-18, 10:44
  4. Booking,TripAdvisor,SkyScanner.....
    By Djalac in forum Putovanja
    Replies: 17
    Last Post: 17-12-17, 22:17
  5. Usluge Posredujemo u izdavanju privatnog smještaja u Budvi/ Booking Montenegro
    By smjestajubudvi.com in forum Nekretnine
    Replies: 6
    Last Post: 07-03-16, 18:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •