Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 36

Thread: Booking.com pitanje

  1. #1
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Booking.com pitanje

    Imam stan koji sam stavio da izdajem preko booking.com, medjutim kazu mi da se tek nakon odredjenog vremena kvalifikujem za prepayment i da za sad gosti mogu samo kesom da mi placaju. S obzirom da ocu da uredno platim porez, moze li mi neko pomoci sto da dajem gostima kad uzimam kes na ruke? Priznanicu neku ili...?

    Isto me zanima turisticka taksa i prijavljivanje policiji. Pretpostavljam da je to moja obaveza iako ne drzim hotel, ali mi nije jasno kako da stignem za goste koje mozda ne stignem ni da vidim, da ih ja prijavim i sve to platim. Moze li me neko savjetovati sto da radim?

  2. #2
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,109
    Thanks Thanks Given 
    246
    Thanks Thanks Received 
    1,105
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Porez se plaća ako si registrovan u opštini i imaš rješenje za izdavanje smještaja, do kraja aprila naredne godine za ovu. Možeš ako oćeš priznanicu a i ne moraš. Prijavljivanje naglasiš gostima da je obavezno i uputiš ih gdje je najbliži punkt za prijavu da se prijave kad već ti nisu u mogućnosti da ih prijaviš. Takođe ima online prijava gostiju ali iskreno ****** je, jer nema opciju plaćanja preko neta - pa ko je u programerskim vodama - eto odlične biznis ideje.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    250
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Jel može neko da objasni proceduru registracije na Booking i sl.sajtove?
    Koliko se čeka, da li sam zakasnio za ovu sezonu i uopšte neki savjeti u vezi izdavanja smještaja? Hvala!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,409
    Thanks Thanks Given 
    1,618
    Thanks Thanks Received 
    4,339
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Nije komplikovano. Mozda trenutno neko ima vise vremena od mene da ti napise detaljno.
    Uglavnom nisi zakasnio, zasto bi zakasnio, procedura ti je gotova u nedelju dana.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #5
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    250
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Ma nešto mi pričaju da sam trebao ranije to da završim, pojma nemam.
    Pošto sam totalni laik u svemu tome i djeluje mi dosta komplikovano, jesam li obavezan da registrujem smještaj?
    A čuo sam da ima nekih agencija kojima moze da se izda smještaj za cijelu sezonu i onda se oni cimaju oko izdavanja i svega toga �� ali da logično nijesu baš široke ruke po pitanju plaćanja

  6. #6
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Bar
    Posts
    735
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Agencije su jedno, Booking je drugo...pa vidi gdje ti je isplativije što se provizije tiče. Booking uzima 15 %.

    Što se registracije tiče, ništa posebno i komplikovano. Sve se završava odmah, kada ispuniš sadržaje, uslove i pravila objekta, slike i slično. Jedino što se čeka to je verifikacija objekta od strane Bookinga, to se nekad puno čekalo, sada se to završava u nedjelju dana. Preporučio bih ti da prije registracije, neko ko ima objekt na Bookingu da ti pošalje invite poziv za registraciju i na taj način ti i on dobijate po 5 besplatnih prvih provizija od rezervacije.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Ima li opcija u CG da se naplata vrsi preko kartice, tj. preko bookinga, ili je i dalje samo cash?

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Dobija li jos ko preko bookinga masu laznih rezervacija?

  9. #9
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Kontakt broj nije u funkciji
    A prije sam imao rezervacije, pa mi salju poruku, ja cu rezervisat tipa miesec dana za 3000e, necu
    se pojaviti ali da mi vratis pola od iznosa. Ali sada nista ne salju, samo rezervisu po par dana.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Torino, Italy
    Posts
    468
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Iskoristicu ovu temu da pitam kako naplacujete gostima koji ne plate karticom vec žele kešom, da li unaprijed prilikom ulaska u apartman ili po izlasku? I da li uzimate neki ID dokument u slucaju da se iz smjestaja nesto otudji ili polomi, kako se to regulise uopste?

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Somewhere u belong...
    Posts
    529
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stara.dama View Post
    Iskoristicu ovu temu da pitam kako naplacujete gostima koji ne plate karticom vec žele kešom, da li unaprijed prilikom ulaska u apartman ili po izlasku? I da li uzimate neki ID dokument u slucaju da se iz smjestaja nesto otudji ili polomi, kako se to regulise uopste?
    Prijave radim elektronski i uzmem dokumenta svih gostiju čim dodju. Napravim kopiju za slučaj neke nevolje (slikam/iskopiram pasoš).
    Keš naplata odmah je najbolja opcija ako nisi tu tj ako ne živiš u nekom dijelu objekta koji izdaješ.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,214
    Thanks Thanks Given 
    703
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    650 Posts

    Default Booking.com pitanje

    Razumijem razlog, ali kopiranje licnih dokumenata u razvijenim zemljama (a i kod nas, drugo je sto to ne kontrolisu) je ozbiljan prekrsaj. Mogu mislist kako se cuvaju ti dokumenti.
    Last edited by GaD; 05-06-22 at 11:06.

  14. #14
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    2,642
    Thanks Thanks Given 
    1,674
    Thanks Thanks Received 
    375
    Thanked in
    188 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Dobija li jos ko preko bookinga masu laznih rezervacija?
    U zadnje vrijeme baš učestalo. Brojevi tipa: +38287 i +38278

    Послато са SM-G998B помоћу Тапатока

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Misko Kluni View Post
    U zadnje vrijeme baš učestalo. Brojevi tipa: +38287 i +38278

    Послато са SM-G998B помоћу Тапатока
    Ne znam oce li platiti sto Booking, ja sam stavio da zelim da naplatim NO SHOW FEE, medjutim ja nemam opciju naplate preko kartice.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Misko Kluni View Post
    U zadnje vrijeme baš učestalo. Brojevi tipa: +38287 i +38278

    Послато са SM-G998B помоћу Тапатока
    Ne znam oce li platiti sto Booking, ja sam stavio da zelim da naplatim NO SHOW FEE, medjutim ja nemam opciju naplate preko kartice.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Somewhere u belong...
    Posts
    529
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Razumijem razlog, ali kopiranje licnih dokumenata u razvijenim zemljama (a i kod nas, drugo je sto to ne kontrolisu) je ozbiljan prekrsaj. Mogu mislist kako se cuvaju ti dokumenti.
    Tačno, u pravu si. Odlično je što si ovo pomenuo jer je baš dobra tema. U razvijenim zemljama, koje imaju funkcionalan sistem, to ima smisla i poštuje se (nije ni tamo baš sve savršeno). Uskladjenost ostalih zakona i zakona o zaštiti podataka kod nas ne postoji čak ni na najvišim instancama. Npr. kada elektronski prijavljuješ goste, osjetljivi podaci se serveru MUP-a šalju preko browser verzije stare 10-15 godina kojoj je potpuno isključena zaštita (jer MUP/Pošta to traže u zvaničnom uputstvu za podešavanje). Banke nekada traže nevjerovatne podatke da bi verifikovale POS transakcije. Evo, ovo mi je tražila jedna naša poznata banka kada sam gostu pokušao da vratim avans naplaćen preko terminala. Nije mi jasno kako im je to dozvoljeno ako svi poštujemo zakon.



    Probao sam da intervenišem kod njih jer zvanično nemam pravo da kopiram i čuvam lična dokumenta i platne kartice (kao što si i sam rekao) Dobio sam njihov dokument/pravilnik po kojem oni imaju pravo to da traže. Više ne saradjujemo ali sumnjam da su prestali sa ovom politikom.


    Čovjek je pitao kako da se zaštiti od demoliranja stana kojeg izdaje i šta rade ostali na forumu povodom toga. Jedna od opcija je da sačuva lične podatke gostiju dok ne odu jer tako može lako da ih prijavi policiji ako bude problema (nadam se da posluje legalno). Kako će on nabaviti te podatke, šta će raditi sa njima i kako će ih čuvati, to je potpuno njegova odgovornost pred zakonom. Može pisati podatke na papir, slikati/skenirati dokumenta ili kupiti čitač povezan na neki Saas koji potpuno zadovoljava GDPR i ostale zakone.
    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Mogu mislist kako se cuvaju ti dokumenti.
    U enkriptovanom folderu, na mom NAS-u, iza dva firewalla. Brišu se nakon odlaska gostiju.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Somewhere u belong...
    Posts
    529
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Ne znam oce li platiti sto Booking, ja sam stavio da zelim da naplatim NO SHOW FEE, medjutim ja nemam opciju naplate preko kartice.
    Jel ti nalog nov ili je verifikovan? Imao si goste ranije? Ako ne primaš kartice, teško ćeš išta naplatiti ako gost nije platio Bookingu direktno na sajtu.
    Jedina opcija koju možeš da probaš je da staviš detalje svog bankovnog računa pa će ti Booking prebaciti tamo to što je naplatio od njih. Nisam ovo probao ali znam da postoji kao opcija.
    Imaš to u gore desno u meniju. Finansije -> Podesavanja koja se odnose na finansije. Ne znam koji jezik koristiš ali to je to.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,214
    Thanks Thanks Given 
    703
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    650 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tauruss View Post
    Tačno, u pravu si. Odlično je što si ovo pomenuo jer je baš dobra tema. U razvijenim zemljama, koje imaju funkcionalan sistem, to ima smisla i poštuje se (nije ni tamo baš sve savršeno). Uskladjenost ostalih zakona i zakona o zaštiti podataka kod nas ne postoji čak ni na najvišim instancama. Npr. kada elektronski prijavljuješ goste, osjetljivi podaci se serveru MUP-a šalju preko browser verzije stare 10-15 godina kojoj je potpuno isključena zaštita (jer MUP/Pošta to traže u zvaničnom uputstvu za podešavanje). Banke nekada traže nevjerovatne podatke da bi verifikovale POS transakcije. Evo, ovo mi je tražila jedna naša poznata banka kada sam gostu pokušao da vratim avans naplaćen preko terminala. Nije mi jasno kako im je to dozvoljeno ako svi poštujemo zakon.



    Probao sam da intervenišem kod njih jer zvanično nemam pravo da kopiram i čuvam lična dokumenta i platne kartice (kao što si i sam rekao) Dobio sam njihov dokument/pravilnik po kojem oni imaju pravo to da traže. Više ne saradjujemo ali sumnjam da su prestali sa ovom politikom.


    Čovjek je pitao kako da se zaštiti od demoliranja stana kojeg izdaje i šta rade ostali na forumu povodom toga. Jedna od opcija je da sačuva lične podatke gostiju dok ne odu jer tako može lako da ih prijavi policiji ako bude problema (nadam se da posluje legalno). Kako će on nabaviti te podatke, šta će raditi sa njima i kako će ih čuvati, to je potpuno njegova odgovornost pred zakonom. Može pisati podatke na papir, slikati/skenirati dokumenta ili kupiti čitač povezan na neki Saas koji potpuno zadovoljava GDPR i ostale zakone.

    U enkriptovanom folderu, na mom NAS-u, iza dva firewalla. Brišu se nakon odlaska gostiju.
    Moras biti svjestan da si ti jedan od milion koji se tako ponasa sa dokumentima. Ti si statisticka greska

    Lijepo je vidjeti da imaju ljudi koji brinu i ovome, nece proci mnogo vremena pa ce biti i kod nas “kradje identiteta” pa ce se ovaj tvoj trud mnogo vise cijeniti.

  20. The Following User Says Thank You to GaD For This Useful Post:


  21. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,214
    Thanks Thanks Given 
    703
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    650 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tauruss View Post
    Tačno, u pravu si. Odlično je što si ovo pomenuo jer je baš dobra tema. U razvijenim zemljama, koje imaju funkcionalan sistem, to ima smisla i poštuje se (nije ni tamo baš sve savršeno). Uskladjenost ostalih zakona i zakona o zaštiti podataka kod nas ne postoji čak ni na najvišim instancama. Npr. kada elektronski prijavljuješ goste, osjetljivi podaci se serveru MUP-a šalju preko browser verzije stare 10-15 godina kojoj je potpuno isključena zaštita (jer MUP/Pošta to traže u zvaničnom uputstvu za podešavanje). Banke nekada traže nevjerovatne podatke da bi verifikovale POS transakcije. Evo, ovo mi je tražila jedna naša poznata banka kada sam gostu pokušao da vratim avans naplaćen preko terminala. Nije mi jasno kako im je to dozvoljeno ako svi poštujemo zakon.



    Probao sam da intervenišem kod njih jer zvanično nemam pravo da kopiram i čuvam lična dokumenta i platne kartice (kao što si i sam rekao) Dobio sam njihov dokument/pravilnik po kojem oni imaju pravo to da traže. Više ne saradjujemo ali sumnjam da su prestali sa ovom politikom.


    Čovjek je pitao kako da se zaštiti od demoliranja stana kojeg izdaje i šta rade ostali na forumu povodom toga. Jedna od opcija je da sačuva lične podatke gostiju dok ne odu jer tako može lako da ih prijavi policiji ako bude problema (nadam se da posluje legalno). Kako će on nabaviti te podatke, šta će raditi sa njima i kako će ih čuvati, to je potpuno njegova odgovornost pred zakonom. Može pisati podatke na papir, slikati/skenirati dokumenta ili kupiti čitač povezan na neki Saas koji potpuno zadovoljava GDPR i ostale zakone.

    U enkriptovanom folderu, na mom NAS-u, iza dva firewalla. Brišu se nakon odlaska gostiju.
    Moras biti svjestan da si ti jedan od milion koji se tako ponasa sa dokumentima. Ti si statisticka greska

    Lijepo je vidjeti da imaju ljudi koji brinu i ovome, nece proci mnogo vremena pa ce biti i kod nas “kradje identiteta” pa ce se ovaj tvoj trud mnogo vise cijeniti.

  22. #21
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    468
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Sto radite ako sumnjate da je lažna rezervacija, imam jednu navodno iz abhazije...

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk

  23. #22
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,409
    Thanks Thanks Given 
    1,618
    Thanks Thanks Received 
    4,339
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Sto radite ako sumnjate da je lažna rezervacija, imam jednu navodno iz abhazije...

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk
    Ne mozes nista. Moras ispostovati proceduru. Ja sam presao na Airbnb, pocinuo sam.
    Booking je bas veliko smece. Desilo mi se u april da mi je zena rezervisala stan cijeli jul i avgust preko bookinga i nije mi jasno da za takve rezervacije oni ne povuku 30-50% novca sa kartice kao avans ili nesto drugo da zastite vec korisnika na neki nacin.
    I ja sad treba da gatam oce li ona doci ili ne.
    Ovako premo Airbnb-a samo kartica, verifikovani nalozi i kraj.





    https://instagram.com/cologneaddicte...d=YmMyMTA2M2Y=

  24. The Following User Says Thank You to Pasha For This Useful Post:


  25. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Sto radite ako sumnjate da je lažna rezervacija, imam jednu navodno iz abhazije...

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk
    Okreni kontakt broj i pricaj sa zenom, ako se ne javljaju samo ponovo otvoris te datume da moze neko
    drugi da ti rezervise.

  26. #24
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    468
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    To sam i uradio, poslao poruku ovoj da cancel-uje. Poslije 10 sati otvorio datume....

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk

  27. #25
    Join Date
    May 2020
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako da se registrujem na bookingu? kada zavrsim proces registracije, samo mi booking blokira nalog i ne mogu mu pristupiti, da li mozda prvo treba sa nekim od njih potpisati ugovor?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Booking smjestaj
    By The_Age_of_Love in forum Internet
    Replies: 16
    Last Post: 14-05-20, 16:52
  2. Info Pomoc oko sajta Booking.com
    By Biznismen Podgorica in forum Ostali oglasi
    Replies: 15
    Last Post: 28-02-19, 19:49
  3. Popusti - Booking, airbnb,...
    By kb8 in forum Putovanja
    Replies: 0
    Last Post: 27-03-18, 10:44
  4. Booking,TripAdvisor,SkyScanner.....
    By Djalac in forum Putovanja
    Replies: 17
    Last Post: 17-12-17, 22:17
  5. Usluge Posredujemo u izdavanju privatnog smještaja u Budvi/ Booking Montenegro
    By smjestajubudvi.com in forum Nekretnine
    Replies: 6
    Last Post: 07-03-16, 18:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •