Results 1 to 15 of 15

Thread: ATLAS BANKA - stećaj

  1. #1
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ATLAS BANKA - stećaj

    Za sve koji su bili imalo oštećeni ovim stećajem bilo to deponenti, akcionari ili radnici...svaki komentar je dobrodošao !!!

  2. #2
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    Originally Posted by ATLAS
    Ja nemam nekog pojasnjenja sem da po zakonu dionicari nemaju pravo na naknadu, sad pitanje se postavlja i to ne samo kod mene:
    Dali se Atlas Banka stvarno nasla u kriznoj situaciji ili su ju neki namjerno gunuli ili pak ju drzali godinama na umijetnom disanju da bi ju uvalili u stecaj u trenutku kad njima to bude odgovaralo...(nisam neki revizor ali i coban moze da vidi da se netko lijepo poigrao nasim novcem.
    To je prva zagonetka a druga je: Zasto meni kao ni svim danasnjim gubitnicima nijesu ponudili da nasom ustedevinom isplatimo neciji kredit??? Ima tu vise tih zasto i po meni pravdu bi smo trebali traziti svi zajedno, paralelno s DK jer nisam siguran da ce se on uspijeti izvuci iz ove situacije dok mi obicni svijet kojima nemaju sto da stave za vrat, mi koji smo se mucili, radili i stedijeli, mi imamo mnogo vise izgleda za neku pravdu, prosle bi zasigurno mnoge godine ali na kraju ako pravde ima i dobili nasu pravdu... Zato svi koji se osijecaju ostecenima nek se jave na mejl [email protected] u vidu udruzivanja i pronalaska nekog strucnog advokata koji bi nasao prvo i svoj interes pa znanja,hrabrosti i volje da nas odvede do pravde...



    Moratorij je bio bas u svrhu da se Atlas Banka sto dublje potopi, da se stednjom podobnih izmire dugovanja opet podobnim osobama a izgleda da je samo takvih i bilo medu klijentima jer se danas vise nitko posten ne izjavljuje kao "gubitnik" Atlas Banke. Gdje su svi ti gubitnici? ili svima , pa bas svima, drago sto su ih pokrali ????
    Zar su svi klijenti Atlasa bili DPSovci, peraci, utajivaci, kriminalci da se danas bas ni jedan i nigdje ne zali ni na jednom forumu, ni u jednom komentaru... Ima li itko da mi kaze: eto zalio mi se susjed ili rodak ili da je izgubio bilo kakav novac prilikom ovog stecaja...???? Pokusavam vec skoro dva mjeseca pronaci gubitnike. Pa tko je to izgubio tih 100 miliona??? Mora da sam jedina kolateralna zrtva ovog namjestenog stecaja jer pokusavam vec dva mjeseca pronaci gubitnike a njih nidje!???





  3. #3
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prenosim ovaj komentar dok ga jos nisu izbrisali:
    Tužilac namjerno previđa činjenicu, a kako bi spasio CB CG koja je odgovorna zašto godinama ova garancija nije bila u vanbilansu banke jasno istaknuta, odnosno izvjesnošću sudskog ishoda nije uknjiženo rezervisanje? CB CG je odgovorna za nekorektan odnos prema deponentima banke, jer su izvještaji banke bili netačni a oni ih nikada nisu osporili, ni zakonski ni egzaktno mada su imali jasan bespogovoran izvor: mišljenja eksterne revizije banke od 2014-2017.

  4. #4
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Tesko je o ovome tek tako komentarisati. Taj Ekonomski fakultet u Momisice skoluje strasne ekonome ukljucujuci i samog Prvorodjenog, pa je za ocekivati da iz njih pokulja svo to znanje i nama neskolovanima objasne sta se to desilo u reaktoru Atlas crnogorske bankarske elektrane.
    Mada vjerovatno je sve not great, not terrible.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Iz same znatizelje, koliko si to akcija imao u posjedu pa pominjes da stetu? Nije tesko pogledat vlasnicku strukturu banke i vidjeti da je 99% bio vlasnik Dusko Knezevic sa povezanim licima.

    Vezano za famoznu garanciju, a da ne pomislis da branim CBCG, kako je ista CBCG mogla da zna da je ova banka izdala garanciju ako je ovi nisu zaveli u knjige? Jer se polazi od pretpostavke da ces revizorima i CBCG kontroli dati sve potrebne informacije na uvid, a to radis pod punom krivicnom i materijalnom odgovornoscu. I to ce bit jedna od stavki za koju ce odgovarati izvrsni direktori banke.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Osobno nisam izgubio neke velike novce, recimo nekoliko desetina hiljada koji su mi lezali preko garantovanog novca, (akcija bas nijedna)...volio bih da ih mogu povratiti ali to mi nije toliko bitno koliko osjecaj da nas je netko svih dobro nasamario...prvo crnogorski narod pa sve ostale za redom ali cudom cudim sto se nigdje nitko ne buni, nigdje nitko nista ne komentarise kao da se nikom nista nije ni desilo, il se svi prave ludi ili sam ja sve to samo sanjao a mozda sam bio sam i jedini deponent koji nije imao dovoljno pameti te imao novac preko garantovanog...!???

  7. #7
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Druze, zao mi je sto si izgubio novac. Slusam danas na Vijesti da zena koja je imala novac u Atlas banku sada joj treba za inostrano lijecenje jer joj je zivot u pitanju, i stecajni kaze Vijestima da sve sto moze je da donira od svoje plate ako otvore donatorsku liniju!!!
    E sada, 20 godina, pa i vise, govorim ljudima da ne glasaju DPS i kompaniju lopovsku. Ali ljudi i dalje kao zombiji izadju, zaokruze, i posle 4 godine kukaju dok ih masina DPS jebe na suvo. Cijeli sistem je napravljen kao multilevel marketing, piramidalna sema, da pare idu na vrh, a mrvice od 400-500e mjesecno kupi clanstvo...
    Ali izlisno je pricati... Zao mi je, i nadam se da ce ti se vratiti nekad, narocito ako si ih posteno zaradio.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ATLAS View Post
    Osobno nisam izgubio neke velike novce, recimo nekoliko desetina hiljada koji su mi lezali preko garantovanog novca, (akcija bas nijedna)...volio bih da ih mogu povratiti ali to mi nije toliko bitno koliko osjecaj da nas je netko svih dobro nasamario...prvo crnogorski narod pa sve ostale za redom ali cudom cudim sto se nigdje nitko ne buni, nigdje nitko nista ne komentarise kao da se nikom nista nije ni desilo, il se svi prave ludi ili sam ja sve to samo sanjao a mozda sam bio sam i jedini deponent koji nije imao dovoljno pameti te imao novac preko garantovanog...!???
    Pa sto se gradjana tice iz CBCG su rekli svojevremeno da nije prevelik broj deponenata imao preko garantovanih 50,000eura.
    Niko te nije nasamario, los publicitet Atlas Banke nije se pojavio skoro, vec ima par godina od kad se o tome prica. Prvo pominjanje garancije i tuzbe je bilo prije 3 ili 4 godine a od tada su svi imali dovoljno vremena da iznesu depozite iz Banke. Nemoj pomislit da ikoga branim, samo logicki zakljucujem


    Quote Originally Posted by konzul View Post
    Druze, zao mi je sto si izgubio novac. Slusam danas na Vijesti da zena koja je imala novac u Atlas banku sada joj treba za inostrano lijecenje jer joj je zivot u pitanju, i stecajni kaze Vijestima da sve sto moze je da donira od svoje plate ako otvore donatorsku liniju!!!
    E sada, 20 godina, pa i vise, govorim ljudima da ne glasaju DPS i kompaniju lopovsku. Ali ljudi i dalje kao zombiji izadju, zaokruze, i posle 4 godine kukaju dok ih masina DPS jebe na suvo. Cijeli sistem je napravljen kao multilevel marketing, piramidalna sema, da pare idu na vrh, a mrvice od 400-500e mjesecno kupi clanstvo...
    Ali izlisno je pricati... Zao mi je, i nadam se da ce ti se vratiti nekad, narocito ako si ih posteno zaradio.
    DPS, piramidalna sema, banke, korelacija? Nije DPS tjerao gradjane da drze pare u Atlas nego su ih privukle kamate koje su nudile.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,824
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Ja sam sa Atlas bankom završio još 2012.
    Od 2005 - 2007 Montenegro banka . Razlog napuštanja kupuje je NLB i posrali su se u paket koji sam imao (sve džabe ).
    2007 - 2008 Prva banka. Razlog napuštanja je kada sam bio u Londonu u CG je imala nekih problema pa su im blokirali sve kartice... Bijedno je biti udaljen toliko bez sredstava da kupiš hranu...
    2009 - 2012 Atlas Banka. Razlog napuštanja, zeznuli su me tri puta na neke provizije prema ino plaćanju. Onda račun nijesu htjeli da mi ugase...
    2013 do danas Hipotekarna. Za sada bez problema, 4 kredita preko njih prošla, odobren minus. Malo smaraju jer zovu za nekoliko depozita svako malo da pitaju oću li produžiti pa im treba USMENA POTVRDA. Ovo je smiješno, ali šta da se radi....

    Poenta priče je da nema savršene banke i da treba sve mijenjati....

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. #10
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Ta ti je sledeca, sve se pare preko nje oprase

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  11. #11
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Pa sto se gradjana tice iz CBCG su rekli svojevremeno da nije prevelik broj deponenata imao preko garantovanih 50,000eura.
    Niko te nije nasamario, los publicitet Atlas Banke nije se pojavio skoro, vec ima par godina od kad se o tome prica. Prvo pominjanje garancije i tuzbe je bilo prije 3 ili 4 godine a od tada su svi imali dovoljno vremena da iznesu depozite iz Banke. Nemoj pomislit da ikoga branim, samo logicki zakljucujem




    DPS, piramidalna sema, banke, korelacija? Nije DPS tjerao gradjane da drze pare u Atlas nego su ih privukle kamate koje su nudile.
    Dps je klasicna piramidalna sema.
    Imas 100 000 clanova, a oko 270000 je ukupno sa pravom glasa.
    Tih 100000 clanova rade za Dz ili za nekih 300e, ilu za posao nekome od familije, da bi obezbijedili vlast DPS-u. Naravno kad si na dnu, mogucnost zarade je minimalna. Sto si visocije rasporedjen, veca sansa za zaradu, korupciju, manipulaciju... Na samom vrhu se zna ko je, i on je neprikosnoven, nedosegnut, sveopsti otac nacije, Milo.
    Dakle svi rade , da bi on imao najvecu ekonomsku i monetarnu moc.
    Sto se tice price ko je kriv za Atlas Banku, i drzava da garantuje do 50000 depozita, odgovor je kriva je Centralna banka.
    Da su oni radili kako treba, da nije bilo korupcije, nepotizma i svega ostalog sto ide u korist piramidalne seme, nego da su radili po zakonu i odredbama bankarskog sistema, narod ne bi platio na kraju
    Ali ovdje mozes da jebes narod, da mu sisas krv, ali ne smijes da dovedes sistem (piramidalni) i vrhovnog Boga Sunca MNE u pitanje.
    I jos jedno. Kada neka partija, i isti covjek vlada 30 godina, on je onda kriv i kada neko zapali kontenjer u City kvart, a ne za ovako krupnu situaciju. Jer oni su kreirali trecinu vijeka u CG.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    konzul i pored najbolje volje da razumijem sto si htio da kazes opet ne vidim korelaciju.
    Kao sto rekoh, nije DPS tjerao gradjane da cuvasju pare u Atlas Banku. Da rece da ih je tjerao u Prvu pa donekle da razumijem.
    I pored velikog znanja, i strucnosti - ipak je doktor nauka, Dusko Knezevic me podsjeca na Trampa. Vecina biznisa mu je propala ili posla u stecaj, a sad je evo poceo i politikom da se bavi.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Pa sto se gradjana tice iz CBCG su rekli svojevremeno da nije prevelik broj deponenata imao preko garantovanih 50,000eura.
    Niko te nije nasamario, los publicitet Atlas Banke nije se pojavio skoro, vec ima par godina od kad se o tome prica. Prvo pominjanje garancije i tuzbe je bilo prije 3 ili 4 godine a od tada su svi imali dovoljno vremena da iznesu depozite iz Banke. Nemoj pomislit da ikoga branim, samo logicki zakljucujem


    DPS, piramidalna sema, banke, korelacija? Nije DPS tjerao gradjane da drze pare u Atlas nego su ih privukle kamate koje su nudile.
    80% stanovnista je finansijski nepismeno tako da zalud ti pricas.

  14. #14
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Biće da je Velibora Miloševića roda donijela u CBCG :lolblue:
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Atlas Grupa pokrenula arbitražni postupak protiv Crne Gore u vrijednosti od pola milijarde eura

    https://www.bankar.me/2019/08/30/atl...ilijarde-eura/

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Novito - banka
    By nirre in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 03-02-12, 14:56
  2. NLB ili Hipotekarna banka
    By montenegrina in forum Ekonomija
    Replies: 50
    Last Post: 03-09-11, 20:42
  3. MMF, Svetska banka
    By Mojsije in forum Ekonomija
    Replies: 14
    Last Post: 14-04-10, 20:26
  4. Opljackana banka EU
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 2
    Last Post: 13-02-09, 00:25
  5. Atlas banka krediti za studente ?
    By Spale in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 14-08-07, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •