Results 1 to 5 of 5

Thread: ATLAS BANKA - stećaj

Default ATLAS BANKA - stećaj

Za sve koji su bili imalo oštećeni ovim stećajem bilo to deponenti, akcionari ili radnici...svaki komentar je dobrodošao !!!

Originally Posted by ATLAS
    Ja nemam nekog pojasnjenja sem da po zakonu dionicari nemaju pravo na naknadu, sad pitanje se postavlja i to ne samo kod mene:
    Dali se Atlas Banka stvarno nasla u kriznoj situaciji ili su ju neki namjerno gunuli ili pak ju drzali godinama na umijetnom disanju da bi ju uvalili u stecaj u trenutku kad njima to bude odgovaralo...(nisam neki revizor ali i coban moze da vidi da se netko lijepo poigrao nasim novcem.
    To je prva zagonetka a druga je: Zasto meni kao ni svim danasnjim gubitnicima nijesu ponudili da nasom ustedevinom isplatimo neciji kredit??? Ima tu vise tih zasto i po meni pravdu bi smo trebali traziti svi zajedno, paralelno s DK jer nisam siguran da ce se on uspijeti izvuci iz ove situacije dok mi obicni svijet kojima nemaju sto da stave za vrat, mi koji smo se mucili, radili i stedijeli, mi imamo mnogo vise izgleda za neku pravdu, prosle bi zasigurno mnoge godine ali na kraju ako pravde ima i dobili nasu pravdu... Zato svi koji se osijecaju ostecenima nek se jave na mejl [email protected] u vidu udruzivanja i pronalaska nekog strucnog advokata koji bi nasao prvo i svoj interes pa znanja,hrabrosti i volje da nas odvede do pravde...

Moratorij je bio bas u svrhu da se Atlas Banka sto dublje potopi, da se stednjom podobnih izmire dugovanja opet podobnim osobama a izgleda da je samo takvih i bilo medu klijentima jer se danas vise nitko posten ne izjavljuje kao "gubitnik" Atlas Banke. Gdje su svi ti gubitnici? ili svima , pa bas svima, drago sto su ih pokrali ????
    Zar su svi klijenti Atlasa bili DPSovci, peraci, utajivaci, kriminalci da se danas bas ni jedan i nigdje ne zali ni na jednom forumu, ni u jednom komentaru... Ima li itko da mi kaze: eto zalio mi se susjed ili rodak ili da je izgubio bilo kakav novac prilikom ovog stecaja...???? Pokusavam vec skoro dva mjeseca pronaci gubitnike. Pa tko je to izgubio tih 100 miliona??? Mora da sam jedina kolateralna zrtva ovog namjestenog stecaja jer pokusavam vec dva mjeseca pronaci gubitnike a njih nidje!???

Prenosim ovaj komentar dok ga jos nisu izbrisali:
    Tužilac namjerno previđa činjenicu, a kako bi spasio CB CG koja je odgovorna zašto godinama ova garancija nije bila u vanbilansu banke jasno istaknuta, odnosno izvjesnošću sudskog ishoda nije uknjiženo rezervisanje? CB CG je odgovorna za nekorektan odnos prema deponentima banke, jer su izvještaji banke bili netačni a oni ih nikada nisu osporili, ni zakonski ni egzaktno mada su imali jasan bespogovoran izvor: mišljenja eksterne revizije banke od 2014-2017.

Tesko je o ovome tek tako komentarisati. Taj Ekonomski fakultet u Momisice skoluje strasne ekonome ukljucujuci i samog Prvorodjenog, pa je za ocekivati da iz njih pokulja svo to znanje i nama neskolovanima objasne sta se to desilo u reaktoru Atlas crnogorske bankarske elektrane.
    Mada vjerovatno je sve not great, not terrible.

Iz same znatizelje, koliko si to akcija imao u posjedu pa pominjes da stetu? Nije tesko pogledat vlasnicku strukturu banke i vidjeti da je 99% bio vlasnik Dusko Knezevic sa povezanim licima.

Vezano za famoznu garanciju, a da ne pomislis da branim CBCG, kako je ista CBCG mogla da zna da je ova banka izdala garanciju ako je ovi nisu zaveli u knjige? Jer se polazi od pretpostavke da ces revizorima i CBCG kontroli dati sve potrebne informacije na uvid, a to radis pod punom krivicnom i materijalnom odgovornoscu. I to ce bit jedna od stavki za koju ce odgovarati izvrsni direktori banke.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)