Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 53

Thread: Ajnštajn vs natprosječna seljačina :p

  1. #26
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Pecaros, ti si brat. Nasmijao si me ovim post-ovima, hvala ti.
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  2. #27
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Jeste.
    Jes da nisam neki matematicar, vazda mi je matematika bila po rasporedu 5-6 cas, a ja nikad nisam imao preko 4. tj. moja nastava se zavrsavala zajedno sa velikim odmorom ali.....
    geometrija NE SMIJE da "prihvati" linije koje NE POSTOJE A u ovom slucaju beskonacna kriva linija je pretpostavka(citaj- izmisljena). Postoji samo prava linija Dok je "kriva" samo subjektivan osjecajjjjjjj
    Stoga, ovdje se ne radi o geometriji, vec o filozofiji.
    Sve mi se nesto cini da su oci matematike bili seljacine fakkkkat je ovo njihovo maslo....... osjecam "ihhh"

  3. #28
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Vidiš, u pravu si.
    Hajde vas dvoje budite proton i neutron, a ja ću biti elektron.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  4. #29
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Ja velim ovaj čovjek je brat.
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  5. #30
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,294
    Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Ovaj coevk je prije svega umjetnica dusa
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  6. #31
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Drugovi i drugarice, vasoj pronicljivosti nema granica..... s toga necu da krijem nesto sto se ne moze sakriti, jer koliko vidim samo tonem sve dublje i dublje
    ISTINA je sljedeca......
    Izmedju ostalog, patim i od bipolarnog poremecaja. I nije samo to. Imam poremecaj visestruke licnosti (a neke od njih su i seljacine), i to bolesti u najgorem mogucem obliku koja mi kao takava dozvoljava svjesnost bolesti, a samim tim i njenu neizljecivost. Osim toga, kad sam bio mali imao sam vrlo nezgodan pad sa kariCJa direktno na potiljak. Sto je kao posljedicu ostavilo tragove na moju moc rasudjivanja (rezonovanja). Ovo je sve istina kevemi kad vam kazem, i to bez imalo sarkazma
    Strucnjaci kazu, da su svi moji steceni kompleksi (izmedju ostalih prednjaci kompleks nize vrijednosti), sasvim OPRAVDANO logican slijed dogadjaja i da se uz sve od cega patim ja jos i "dobro" drzim, za razliku od nekih mnogo tezih slucajeva sa kojima su se srijecali u njihovoj ranijoj praksi.
    Zbog toga vas drugovi i drugarice, molim da budete saosjecajni i NJEZNI prema meni i mojim ISPADIMA u kojima nisam nikome nista lose zelio, vec sam samo zelio da budem "duhovit i pametan" u vasim (na moju zalost) previse pronicljivim okicama
    Zato vas molim da me ne vrijedjate ovako javno ...... pozivam se na vasu prije svega ljuCkost, pa samim tim i na humanost. A znam da je ona dio svih vas.
    Hvala!

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Mogu li da te zadržim kao kućnog ljubimca?

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #33
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NokiaPg View Post
    I ja bih se uključio, zvuči zanimljivo, ali ne kapiram

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
    +1 :roll:

  9. #34
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    vec sam samo zelio da budem "duhovit i pametan" u vasim (na moju zalost) previse pronicljivim okicama

    Nije lako, ali je jako rođaci.

  10. #35
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Osoba o kojoj prica pecaros nije tipicna seljacina.
    On prica o prosijecno obrazovanoj osobi sa inteligencijom nesto iznad prosijecne.
    O osobi koja napadno zeli da se prikaze puno obrazovanija I strucnija nego sto jeste.
    Posto je to u sustini nemoguca misija, forsiranje te price dovodi do ispada koji su karakteristicni za obicne seljacine.

    Odgovori na prvu loptu su im nesto bolji od ocekivanog zbog inteligencije koja je nesto veca od drugih sa tim nivom obrazovanja/strucnosti…..ali najvise zbog
    konstantnog treninga. Oni non stop pumpaju pricu o svojoj strucnosti, pa kroz veliki broj ponavljanja dodju do price koja najbolje prolazi.

    I ta njihova najbolja prica je vise nego providna za svakoga ko stvarno poznaje materiju o kojoj se prica.
    Pustis ih da pricaju...I oni sami sebe demantuju u roku od 10 minuta.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  11. #36
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Sto se tice seljacinaa, na ovim prostorima, to je dio mentaliteta. Nebitno da li se radi o obrazovanim ili neobrazovanim, o situiranim ili nesituiranim, o visoj klasi ili nizoj klasi staleza. Seljacluk je u krvi ovome narodu (balkanskom).
    @high u zabludi si sto potcjenjujes ove "netipicne seljacine". Njihov mozak je na takvom nivou da od njih nikad sistem nece moci napraviti hard diskove. To su ljudi koji razmisljaju svojom glavom, i nikad ih ne biste mogli dovesti u situaciju da ce se osloniti na tudje vidjenje stvari. Obrazovanje nosi neki potpuno drugaciji teret od onoga koji su u stanju da izdrze ovakvi prirodno inteligentni ljudi. Oni su liseni dobrog dijela socijalne inteligencije, a ona je i najbitnija. Ali!!! Pazi.... socijalna inteligencija se moze izgradjivati i "usavrsavati", a oneee urodjene KALKULATORSKE sposobnosti mozga NE MOGU vec imas urodjen gotovvv FINALNI PROIZVOD i to nam je to. A kod ovih seljacina je upravo to na vrlo visokom nivou.
    Tiiii "genijalni" odgovori na prvu loptu govore mnogo toga. Ono sto najvise cini razliku u inteligenciji ljudi jeste BRZINA razmisljanja. Sve ostalo je skoro i nadoknadivo, ali BRZINA se ne moze nikad niti nadoknaditi niti kompenzovat sa bilo cim drugo.
    Njihova jedina "urodjena" mana je pomanjkanje socijalne inteligencije. Reklo bi se da je greska u genetici i kao takvi se ne mogu ni kamuflirati medju ostali narod jer njihovi "maniri" u ponasanju jednostavno SHTRCHEEEE

  12. #37
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pinturo View Post
    +1 :roll:
    To smo mi da, da...... svi mi

  13. #38
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Mozak natprosjecne seljacine je prevazisao i nasu matematiku i nas sistem obrazovanja. Dok su nama potrebne sve cetiri, oni do svih rezultata stizu koristeci samo dvije racunske radnje, tj. mnozenje i sabiranje
    Obrazovanje im uopste nije potrebno. Oni jednostavno otvore neki ugostiteljski objekat i automatski se instaliraju na najvisim pozicijama u mup-u, sudstvu, tuzilastvu........ ustvari svugdje gdje oni pozele
    Onoooo.... "kvadrat nad hipotenuzom......" ......... to je za njih smjehoteka kod njih teorema glasi ovako: "Vazi brate! Nemo da razmisljas. Racunaj da ti je sve vec zavrseno".

  14. #39
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,255
    Thanks Thanks Given 
    1,347
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    836 Posts

    Default

    Šižofrena cepanja

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  15. #40
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    U moje vrijeme je seljacina bila karakterna osobina nevezana za IQ ili obrazovanje . Inace na IQ gledajte kao na neki pocetni talenat . Neko je tajenat za kosarku ali nikad nista ne uradi neko ima veliki IQ ( po mensu ja imam 159 i drugi put 160 ) pa nista ne uradio na poslovno naucnom planu .
    Mozda se definicija seljacine ( makar i natprosjecnr ) promjenila . Iako nesto sumnjam u to . Lopov je bio i ostao lopov i pre hiljadu godina i sada , ubica isto . Lazovcina takodje .

  16. #41
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Eto tako.
    Nema te inteligencije, niti social skilla, niti sile i nasilja, koja može tu išta da pomogne. Lopov je lopov, sve dok ne prestane da krade, lažov i varalica isto. Ne postoji rok isteka za te stvari, niti mogu da se promijene na bolje, osim na taj način. Tako da, džabe ste krečili.
    Last edited by Ulix; 12-09-19 at 10:30.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  17. #42
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Ajnštajn vs natprosječna seljačina

    Previše mi ovdje pričamo da bi ikom mogli da kazemo da je selak. Od tačke ćutanja, kada smo ili mudri ili mrtvi, do tačke beskonačnog brbljanja svi smo selaci manje ili više. Mozda ovi sto misle da su manji selaci su zapravo najveci selaci. Ko zna. Evo i ja ispadoh selak. Manji ili veci hu će ti ga nouz
    Last edited by Caesar; 12-09-19 at 11:47.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  18. #43
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Previše mi ovdje pričamo da bi ikom mogli da kazemo da je selak. Od tačke ćutanja, kada smo ili mudri ili mrtvi, do tačke beskonačnog brbljanja svi smo selaci manje ili više. Mozda ovi sto misle da su manji selaci su zapravo najveci selaci. Ko zna. Evo i ja ispadoh selak. Manji ili veci hu će ti ga nouz
    Mudro zboris.

  19. #44
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Šižofrena cepanja

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Budi njezan prema meni Da sam ja na vasem mjestu a vi na mom, bio bih vrlo nezannnnn

  20. #45
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Danas se ljudi ponose inteligencijom i fotografskim pamcenjem Skoro svako za sebe misli da je vrlo inteligentan i da fotografski pamti. Ovo mislim na osobe 30+ sto je vrlo zabrinjavajuce Jer to su osobe na koje treba da se ugledaju njihova djeca??? A ako su im roditelji na tako plitko-djetinjastom nivou..... kako ce se onda oni razviti u ljude koji "cvrsto s obije noge" stoje na zemlju??? Ni nece! .....odma davi kazem. Sve je poslo u tri lijepe A POVRSNOST je opetttt prica za sebe. Tek su se tu utopili daveci uzajamno jedni druge. Bezveze trabunjaju, uzivajuci u trabunjanju skoro do vrhunca (orgazma ). Dosli smo do toga da je najveca preokupacija mozga to ko ce imati kakav telefon, voziti kakva kola i skim ce ko flertovati na drustvenim mrezama.
    Ovizi su seljacine, a ovi opisani gore iznad ...... eeee to su naTTTprosjecne seljacine.

  21. #46
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Interesantno je to da za vrijeme orgazma, mozak bude potpuno prazan. Dolazi do "pražnjenja", izlaska, ekstaze, tj mozak ne misli ni o čemu makar sekund. Zato je i tako privlačan. Iskustvo najbliže iskustvu smrti, rekli bi perverti kao ja.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  22. #47
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    U pravu si brateu, izgleda da je nekima bassss privlacniji nego drugima. Drze ga non stop ispraznjenoga Samo ne znam kad vec nisu u stanju da razmisljaju, da li stenju nonstop?

  23. #48
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Taj mentalitet seljacina ima plodno tlo u drustvu, jer je prijemciv prostim ljudima koji su povrsni, iskljucivi i nastrojeni ka materijalizmu, a veliki procenat drustva je takav, osiromasene radnicke porodice i one na pola puta selo grad. Oni lako razumiju seljacine, jer im je blizak taj nacin razmisljanja i tu se pronalaze, imaju tu satisfakciju da neko ko je vrijedan (po njima) govori njihovim jezikom i razmislja kao oni, i hvleci njega oni ustvari hvale "savrseniju" verziju sebe, on u njima pali neke animalne instinkte i plitka ubjedjenja prostackim i pompeznim izjavama. On im je autoritet, jer ima macu para u dzepu, dobra kola i sve ostale statusne simbole materijalizma, idole kojim se oni klanjaju. On je "kralj, brat, ljudina", njegova je "svaka Njegoseva" i njemu je "svaka cast i bravo legendo." Ako covjek sa vizijom, neki skriveni genije, velikog duha i intelekta progovori, oni ga nece primjetiti - oni ce gledati kroz njega, oni ce cuti sve osim toga o cemu on prica, on ce za njih biti kao duh. A ako seljacina pocne da mase novcanicom od 500e, da buche neke prostakluke, na najnizem nivou komunikacije i izrazavanja, oni ce dozivjeti duhovnu ekstazu i dici ga u nebesa. Jer on je jedan od njih koji je "uspio u zivotu", on je njihova nada da i oni mogu dostici njegov nivo uspjeha, pa i ako nemaju dovoljno vjere u sebe da to pomisle, on ce biti njihov idol.

  24. #49
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,715
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,221
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default Ajnštajn vs natprosječna seljačina

    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  25. #50
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	FB_IMG_1585830244931.jpg 
Views:	66 
Size:	12.8 KB 
ID:	167294tako nekako ...ne kažem sa medju "obrazovanim" nema dobrih aliClick image for larger version. 

Name:	FB_IMG_1585829957579.jpg 
Views:	65 
Size:	12.9 KB 
ID:	167295

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ajnštajn je bio musliman
    By Mabus in forum Religija i filozofija
    Replies: 48
    Last Post: 06-06-10, 17:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •