Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 31

Thread: "Blind" vrata

  1. #1
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default "Blind" vrata

    Kakva je situacija sa sigurnosnim vratima za stan kod nas? Koji se proizvođač pokazao kao najbolji, šta izbjegavati, na šta obratiti pažnju? Vidim Volvox nudi bend "Torex", i svako hvali ono što ima.

  2. The Following User Says Thank You to Quazar For This Useful Post:


  3. #2
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    i mene interesuje

  4. #3
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,535
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    https://www.mepro.me/sigurnosna-vrata

    Ove imaju u 2 kuce dje ja znam i zadovoljni su

    Ali skoro je bio tekst da su kroz blok otvorili ko pastetu neke stanove sa blind vratima, pa valja ispitati koja su bila
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  5. #4
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,201
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Postoje li kakvi standardi, nivoi ili slično što se tiče izolacije od buke? U zgradi svi imamo ista vrata, čujem kad komšija u stanu preko puta hodnika kine.

  6. The Following User Says Thank You to siux For This Useful Post:


  7. #5
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,996
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    https://www.mepro.me/sigurnosna-vrata

    Ove imaju u 2 kuce dje ja znam i zadovoljni su

    Ali skoro je bio tekst da su kroz blok otvorili ko pastetu neke stanove sa blind vratima, pa valja ispitati koja su bila
    Ja sam njihova vrata ugradio jesenas na stan . Kostala su 530e sa dvije brave (jedna sa klasicnim kljucem i jedna ona sigurna sa kodiranim kljucem sto ujedno i zatvara onaj mehanizam sa klinovima) . Dobio sam po 5 kljuveva za bravu a 50e je jeftinija opcija sa jednom bravom .

    Brat moj ih je isto stavio na stan prije 3 godine i na osnovu njegovog zadovoljnog iskustva sam se i ja odlucio za ista . On je prezadovoljan , posle 3godine su ista kao i prvog dana.


    Ono sto nebih preporucio su ona kineska vrata od 180-200e barem su bila nekad toliko , jer su lamarin obicni i brava ne daj boze da crkne jedva se nalazi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  8. #6
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,765
    Thanks Thanks Given 
    2,658
    Thanks Thanks Received 
    2,524
    Thanked in
    1,429 Posts

    Default

    A zvucna izolacija????

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  9. #7
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,996
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    Meni djeluje ok jer i kad se zatvore nekako mi imaju onaj vakum efekat , ali ne smijem sad sto posto reci da je odlicna iz razloga sto je stan u fazi renoviranja pa nisam tu puno vremena boravio , a i hodnik je posle ulaznih vrata i vrata na ostale prostorije pa i to ima efekta umanjenja zvuka od vani


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  10. #8
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,392
    Thanks Thanks Given 
    4,119
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    238 Posts

    Default

    Ja bi ova vrata


    Sent from my phone

  11. The Following User Says Thank You to nikolaf7 For This Useful Post:


  12. #9
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,493
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    195 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    https://www.mepro.me/sigurnosna-vrata

    Ove imaju u 2 kuce dje ja znam i zadovoljni su

    Ali skoro je bio tekst da su kroz blok otvorili ko pastetu neke stanove sa blind vratima, pa valja ispitati koja su bila
    to su bili stanovi sa kineskim vratima

  13. #10
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,777
    Thanks Thanks Given 
    629
    Thanks Thanks Received 
    101
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Imam ja Mepro blind vrata. Sigurnosna brava Securemme. Pošto su mi se ključevi iskrivili i polomili,htio sam da zamijenim bravu. Nekoliko puta sam ih zvao,bio spreman da platim zamjenu brave 70 eura + ruke,ali nisu bili zainteresovani. Što se tiče vrata,ok su. Nisu ništa vanserijski. Cijela sam vrata rasklopio,kako bi došao do brave. Šperploča sa prednje i zadnje strane po 1cm,i neka kao staklena vuna za izolaciju izmedju šperploči,samo nagurana,da se uklopi u, i preko metalnih komora u konstrukciji. Vrata su imala falinku,na štok od vrata,nije bilo trakice,koja služi za zvučnu izolaciju,tako da dok nisam stavio tu izolaciju na okvire,lagano sam u spavaću sobu,mogao da čujem lift u hodnik zgrade,a do lifta ima jedno 10m i više iz sobe...nakon što sam stavio,nisam više čuo ništa iz hodnika,a i ispred vrata,dosta prigušenije se čula buka iz stana. Plan mi je,da opet vrata otvorim,i sredim zvučnu izolaciju,koja je loše uradjena,bukvalno u dimenzijama vrata,samo bačena tanka zvučna(kao staklena vuna) i preko nje šperploča. Oću da uzmem zvučnu u debljini vrata,koju mogu da režem,i prilagodim komorama u konstruciji,tako da bude totalno popunjeno i kvalitetno zvučno izolovano.

    Sent from my S23+ using Tapatalk

  14. #11
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Bijah po salona. Cerovo, ima neka dva modela, ne znaju nista o njima, citaju sa deklaracije.
    Volvox, ima Braću Marić, u dvije verzije, jefinija i skuplja. Vrata izgledaju solidno.
    Pogledah i "turska" kako ih zovu i neka "ukrajinska" rai-M u Niksic. Skoro da ne umiju zaposleni objasniti razliku.
    Mepro još nisam pogledao.

    Uglavnom, rekao bih da je sve prilično slično, tako da razlike u cijeni i nisu baš opravdane (od 400 do 900e).
    Nisam uspio da nađem ništa što bi se izdvojilo, pa i da je skuplje, tipa ovoga:

    https://raminternational.rs/product/ude2-e14-2/

  15. #12
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,494
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Ako tražiš nešto kvalitetnije VHM Solutions, mada nisam siguran prodaju li komadno, provjeri.

    https://www.vhmsolutions.me/proizvodi/ulazna-vrata

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  16. #13
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    868
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    367
    Thanked in
    256 Posts

    Default

    Davno mi je neđe reko Siniša limar da on na svoja auta ne stavlja alarme e ako neko hoće da ih ukrade neće ga to
    spriječit.

    Tako je i sa blind vratima. Bijah jedne prilike u nevolji da ih moram provaliti. Ključar se interesovao samo jesu li zaključana i je li ključ s unutrsšnje strane, veli od toga zavisi šta će preduzeti. Donio je neku spravu, ka rentgen snimak i otvorio ih za dvije sekunde. Usluga je bila papreno skupa, ali mi je dao popust. Otada se ja blind vratima u smislu zaštite od provale ne bih opterećivala.

  17. #14
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    10,849
    Thanks Thanks Received 
    5,127
    Thanked in
    2,389 Posts

    Default

    Na njegovo pitanje trebala si mu reć:"Ne nego su otključana"

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  18. The Following 3 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  19. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,942
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,330
    Thanked in
    1,862 Posts

    Default

    @NotRobot
    Pređi na veći nivo.

    Kada je svejedno koja su vrata jer svaka se otvaraju, nemoj svoja ni da zaključavaš.
    Ilinkoš bolje nemoj ih ni zatvarat.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #16
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,392
    Thanks Thanks Given 
    4,119
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    238 Posts

    Default

    To je glupost - dobra vrata i brava te stite od lopova u zgradama jer im treba malo vise vremena da ih otvore i moze neko od stanara da naidje, pa radije biraju obicna.
    Drugo je ako neko bas tebe targetira, naravno da moze uci, ali i za to ima lijeka sve zavisi koliko para i truda bi ulozio. A ako si bas zao i imas radionicu(i ne zivis sa djecom), ima brdo diy varijanti kako da osakatis provalnika, ili samo da ih komplet zalijes biber sprejem (katranom i perjem) dok ti kamera javlja da je neko usao u stan.

    Mnogo je laksa zastita od provale ako si u stanu, dovoljna je neka vrsta letve sa unutrasnjom bravom - ne moze je obiti bez sijecenja vrata, a tu onda imas dovoljno vremena da pozoves policiju i pripremis odbranu.

    Sent from my phone
    Last edited by nikolaf7; 03-03-24 at 12:48.

  21. #17
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    759
    Thanks Thanks Received 
    329
    Thanked in
    191 Posts

    Default

    Home Alone 7

  22. The Following 2 Users Say Thank You to coldplay For This Useful Post:


  23. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,294
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default &quot;Blind&quot; vrata

    Ja sam se dugo razmisljao sta da stavim na kucu, kako sam boravio u stanu gdje se Mepro ugradjuje po standardu ne odlucih za njih. Zvucna nista spec, cuje se kada se kroz hodnik prolazi. No sreca samo jedan komsina na kraju hodnika.

    Sto se tice sigurnosti, nesto se ne cimam, pare ne drzim u keshu, neki preskupi nakit ne postoji u kuci. Neko ce upadt u kucu da mi ukrade tv i frzider…

    P.s.

    Na kucu sam ugradio Alu vrata po mjeri (ne ona klasicna bijela sto ima 90% kuca, mada i ona odradjuju odlican posao bolji od Mepra). 6 puta bolja zvucna i toplotna izolacija od Mepro-a. Pored toga dugotrajnija u svakom smislu (manja tezina za sarke, boja se nanosi posebnim nacinom i zapece se u komoru, ne rdja - sve to nema Mepro). Sad se sjetih dobio sam pola kile boje u prahu tako da mogu da ih ofarbam za jed o 15-20 godina da budu kao nova.
    Mepro imam osjecja ima da pocne da rdja za 6-8 godina, kad na stanu imaju tackice na okvir, zamislite to pod uticajem kise, vlage, Suna napolju. Sve u svemu za kucu nikako, a mislim da se Alu u zgradama ne uklapa bez ako ima one sa folijom.

    Gledao sam u Volvox-u bas fina vrta iz Ukrajine (prije 3-4 godine) ali su bila samo za u unutrasnju upotrebu.
    Last edited by GaD; 03-03-24 at 14:36.

  24. #19
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,535
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Slazem se za kradju - ko oce da krade tu spasa nema, no su ove kineske cesto znale da dodju sve na jedan te isti cilindar... promasis stan i otkljucas komsijin bez problema
    A i dje ne dodju na isti cilindar su toliko labave brave da ce bilo ko da isturpija kljuc na nju za 5minuta

    Mepro kod ovih "mojih" i nije reprezentativan sto se izolacije tice jer su stanovi "izolovani" pozicijom i jedno je kuca

    ali vrata djeluju vino, "zvuce" cvrsto, u ruku su "teska" - za razliku od kineskih koji zavuce ko limenku kad zgazis
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  25. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,294
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default &quot;Blind&quot; vrata

    Kineska su smijesna, dovoljno je da vidis neka kolko tolko normalna pa onda kineska, sve ce ti se samo reci

    Inace se Mepro ne cima previse oko individualnih kupaca uglavnom rade za Zetagradnja i ostale.

  26. #21
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Ja sam se dugo razmisljao sta da stavim na kucu, kako sam boravio u stanu gdje se Mepro ugradjuje po standardu ne odlucih za njih. Zvucna nista spec, cuje se kada se kroz hodnik prolazi. No sreca samo jedan komsina na kraju hodnika.

    Sto se tice sigurnosti, nesto se ne cimam, pare ne drzim u keshu, neki preskupi nakit ne postoji u kuci. Neko ce upadt u kucu da mi ukrade tv i frzider…

    P.s.

    Na kucu sam ugradio Alu vrata po mjeri (ne ona klasicna bijela sto ima 90% kuca, mada i ona odradjuju odlican posao bolji od Mepra). 6 puta bolja zvucna i toplotna izolacija od Mepro-a. Pored toga dugotrajnija u svakom smislu (manja tezina za sarke, boja se nanosi posebnim nacinom i zapece se u komoru, ne rdja - sve to nema Mepro). Sad se sjetih dobio sam pola kile boje u prahu tako da mogu da ih ofarbam za jed o 15-20 godina da budu kao nova.
    Mepro imam osjecja ima da pocne da rdja za 6-8 godina, kad na stanu imaju tackice na okvir, zamislite to pod uticajem kise, vlage, Suna napolju. Sve u svemu za kucu nikako, a mislim da se Alu u zgradama ne uklapa bez ako ima one sa folijom.

    Gledao sam u Volvox-u bas fina vrta iz Ukrajine (prije 3-4 godine) ali su bila samo za u unutrasnju upotrebu.
    Znas sta je tu problem, Mepro pravi vrata koliko investitor plati. Ja sam se sa njima svadjala oko toga, kaze toliko su platili. Zvucna izolacija nula, ugradjena ukrivo, uzas. E sad, kad sma kupujes, sve fino dogovoris, izaberes i sigurno su mnogo bolja i kvalitetnija. Pretpostavljam da zato i ti sa Meprom imas takvo iskustvo. Mada, i to im bas naruisava ugled, da bi prodali, [prave sto bilo. Ako ti investitor trazi, kazi drzimo taj i taj kvalitet, ali kao sve kod nas.

  27. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,294
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    A da najbolji investitor u Crnu Goru Zetagradnja.

    Odmah da ti kazem sigurno im investito nije rekao

    1. Ugradni zardjali okvir
    2. Ugradi nakrivo


    Realno su neozbiljni, bio sam kod njih dugo sve dvoumio na kraju mislim da je dobro da sam odustao. Makar sam zadovoljan sa ovim trenutnim.

  28. #23
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,996
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    Nije vala da branim Mepro nisu mi ni rod ni pomoz bog ali ja mora da sam imao srece a mozda ima veze sto kad rade cijelu zgradu radi se u zurbi i djuture pa mozda i ne posvete toliko paznju oko detalja. Nisam ih zagledao detaljno posle montaze ali da sam primijetio nesto da nije ok rekao bih im prije ugradnje . Posle ove Gad-ove price sam ih jedan dan vala ispregledao detaljno pogledao sastave , dihtunge, farbu i nisam nasao vala ni jednu zamjerku . Ono sto je generalno fakat je koliko para toliko muzike ... kineska, turska i sl. koja su kao od lastre su 250+e (i moras angazovat nekoga da ti ih ugradi josh barem 50e ) , u mepro su po mjeri 500-550e sa ugradnjom , e sad naravno ima ih i po 1000-1500e ali ocekuje se sto je skuplje da je bolji kvalitet. Mada ne vidim dramu neku oko ulaznih vrata, okvir vrata i okvir stoka od celika koji je prefarban farbom, unutrasnjost ispunjena staklenom vunom i to je to. Da zardjaju u ulaz nemaju od cega jer nisu izlozena kisi i vlagi , da izblijede ne mogu jer nisu izlozena suncu , celik dovoljno jak da trpi lupanje i otvaranje konstantno samo da su jake sarke i to je to. Najvaznije da su brave da kazem koliko toliko kvalitetnije da nisu neko kinesko sm*ce ...


    Meni alu vrata su nekako vise za poslovne objekte kad ih vec pominjemo, a lose je sto moraju vremenom da se steluju i podesavaju . U vecinu stanova i poslovnih dje sam ulazio a da imaju alu vrata po mjeri ili zapinju i grebu pod ili se tesko zatavaraju ili se otvaraju na propuh vjetra ... u sustini zahtijevaju povremeno stelovanje (mada ni to nije drama a vjerovatno i to zavisi od kvaliteta i cijene)
    Last edited by Stivi; 06-03-24 at 14:47.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  29. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,294
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Alu vrata imas bas dobrih, ima konfigurator raznih panela, pravis ih po svome meraku, bitas RAL boje itd. Ja sam to radio preko jednog Grckog sajta i na kraju ti odstampa sve koje su boje, paneli itd.

    To poslao nekome liku u Bar/Uljcinj (za panele), u Zetu za profile i onda to uzeo majstor i sastavio. To je bilo na pocetak korone, taman poslednji voz posle toga je sve stalo. Za sada ne medaju. Mada evo kod mojih ona bijela klasicna (90% kuca) 12 godia ne mrdaju. Nitiy ih ko steluje, niti sto koce ili da ne dihtuju.

  30. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,942
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,330
    Thanked in
    1,862 Posts

    Default

    Znate li nekog majstora za blind vrata u NK, koji bi ih preštelovao. Malo si se nakrivila...

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Bravu za blind vrata
    By Durden in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 16-03-12, 16:11
  2. Replies: 11
    Last Post: 28-01-12, 11:32
  3. P: Blind vrata
    By blindvrata in forum Ostali oglasi
    Replies: 10
    Last Post: 26-01-12, 13:02
  4. i: Blind vrata
    By AvAtAr_Nk in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 22-07-11, 20:58
  5. P/U: Blind vrata sa ugradnjom
    By Webmonster in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 27-09-10, 20:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •