Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 138

Thread: Izdavanje i agencije

  1. #26
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    3% do 100.000
    Ako je preko 100k
    1%
    Tako da vise vole da prodaju ove nekretnine do 100k

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Ne znam okle ti ovo, ali nidje veze sa.stvarnim stanjem na trzistu.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  2. #27
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    A to je bilo prije 5 godina, nije prodavao nista izgleda skorije

  3. #28
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,623
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Ajd' dobro nijesam skapirao.
    Mislim da ako se sve stavi na papir između prodavca i agencije koja mu prodaje nekretninu ne može niko nikog da za.ebe,ošišnjari...
    Da ja prodajem stan zaštitio bih sebe ugovorom i pristao da agencija zaštiti sebe istim,pa niko nikog ne može za.ebat i ne moraju se pružat ruke.Samo se potpiše.
    U redu,kupuju se karte preko agencije...ne razmišlja se o proviziji-ispravno,ali nije neki primjer za komparaciju.Tur.agencija ima tačno određeni rok do kojeg mora obaviti svoju obavezu ili pucaju penali.

    Sent from my room

  4. #29
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Npr drug je prodavao stan u bd godinama, i na kraju ga kupe neki japanci preko agencije (120 000e).. Sto veli drug neka su im proste pare, svaki cent

  5. #30
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Neka nabudže, jer isti plaćaju godišnje licence, koje nijesu jeftine, imaju ogromne troškove promovisanja i reklamiranja, gdje se tačno zna ko i sa kakvim kvalifikacijama može raditi taj posao. Naravno, i izmirene obaveze prema državi.
    Molim lijepo.
    Koje su to kvalifikacije...?
    ...

  6. #31
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Stefke ti je dobro napisao
    Vj su se stv promijenile.
    Saradjivao sam ja mislim sa 10agencija kad sam neke nekretnine prodavao tako je bilo u ugovoru..

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  7. #32
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Neka nabudže, jer isti plaćaju godišnje licence, koje nijesu jeftine, imaju ogromne troškove promovisanja i reklamiranja, gdje se tačno zna ko i sa kakvim kvalifikacijama može raditi taj posao. Naravno, i izmirene obaveze prema državi.
    Molim lijepo.
    Interesantno kako im se sad isplati, a ne bi im se isplatilo obaveznih 2%
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #33
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Nadam se da će i kod nas brzo biti kao na zapadu, da vlasnik ne može ništa bez ovlašćene agencije...pa se onda hvali kako si (za)j*ba nečiju ženu...muža...
    To baš i nije istina, da neko nekretninu ne može prodati bez agencije na zapadu, dovoljno je proguglati i vidjeti da u USA može, u UK može...

    How to sell your house without an estate agent
    https://www.money.co.uk/guides/how-t...tate-agent.htm

    10 steps to selling your home without an estate agent
    https://www.moneyobserver.com/how-to...t-estate-agent

    4 tips for selling your home without a realtor
    https://www.cbsnews.com/media/4-tips...out-a-realtor/

  9. #34
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Nije mi ni zvučalo logično ali rekoh da se ne zamjeram Krkni

    Ko mi može odrediti kako mogu da prodam svoju imovinu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Generalno problem kao i sa svim ostalim u ovoj prsloj drzavi je sto se poslom agenta za nekretnine bavi svaka shusha koja ima broj telefona. Nista ti drugo ne treba.

    Ja sam imao bas bas lose iskustvo sa 2 agencije u PG.

    Sa jednom nadjem stan koji mi odgovara da iznajmim sve prodje super pola godine uzmem. Htio sam isti stan i sledece godine nije moglo bio iznajmljen, trazio sam stan slican, i zena iz agencije mi posalje slike, svidi mi se ja dodjem u PG da uzmem kljuceve i platim ona me uvede u potpuno drugi stan koji je bio uzas. Pa onda u jos jedan pa jos jedan
    Wtf gospoja ? Pa kao onaj smo jutros izdali - pa rece li mi ti jutros da je moj stan i da dodjem po kljuceve? Pa kao kolega izdao 10 min prije neko ste zvali.
    Pa sto ne rece drugarice nego me vodas po gradu. Na kraju nisam uzeo kod njih stan a cura koja je radila se ponijela kao klosharka no jebes ga.

    Druga agencija izadje mi u susret nadje mi to sto trazim, platim sve unaprijed za 6 mjeseci uzmu mi depozit potpisemo se i vidimo se ne zanimas me.
    Debil sam ja bio sto ne provjerih racune, kontam to mora preko agencije biti 1/1.
    Uglavnom meni su 5ti dan iskljucili struju, nisam ni znao da je iskljucena kontao sam nema cijela zgrada a onda sam nasao racune u fioci. 560 eur struje 60 vode i 300 odrzavanje ulaza, kablovska i net samo placeni uredno.
    Zovnem agenticu ovu, reko drugarice regulisite ovo, veli ona jao nisam vam rekla zaboravila sam. Mozete li vi platiti makar pola pa cu vam ja dodati novac za koji dan. Naravno da ne mogu nikako, nego platite nemam struje ljudi. Kaze ona ja mogu tek za 2 dana da platim nemam novca, a to je prethodni stanar ostao duzan.
    Odem ja platim, ova se ne javlja na telefon, pustila poruku bice za 15 dana pare - ok samo me pusti.
    Kad jedan dan zvoni neko na vrata, kad agentica sa 2 tipa.

    Sta je reko.ovo ***** ti... Otvaram govori zena, ja sam dovela kupce pa ako vam ne smeta da pogledaju stan, oni bi trgovali kad vama istekne zakup.
    Nijesam im dao da udju najvise jer se nije najavila curka.

    Uglavnom pare od racuna sam dobio poslije 5mjeseci a depozit iz 3 puta u trajanju 3 mjeseca poslije izlaska.

    Od tada sve kupoprodaje, rente sve sve nikako preko agencije nego sam.

    Vilajcani su *****, i ko god sa nama radi bilo kakav biznis bog neka mu pomogne.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 06-06-19 at 00:09.
    One Ring to Rule them all...

  11. #36
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Gandalfe, to j etačn ono što s ei mom ebratu desilo. Užas. Da ne bi advokata, slikao bi se, jer je gazda bio neki podgorički momak pa j eon njemu počeo prijetiti da ga ne zove više da plati struju. 5 dana je živio kod mene pored stana koji je platio.
    Nego u tome svemu proste i pare spram nervoze i sekiracij enjegove. Nij emogao da spava, bio utučen. Opet ne zbog novca, nego zbog ljudskog nesojluka.

  12. #37
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    U svaku normalnu zemlju udjes u stan sa agencijom, agencija prenese da si zainteresovan. Depozit 1 do 2ipo kirije. Automatski potpisujes stan na svoje ime od tog dana, registrujes se sa tri klika na tu adresu. Odmah cim si se upisao grad te opominje da nisi zakljucio ugovore za struju, vodu i gas. Sve to online odradis tako sto uneses stanja koja si prekontrolisao sa gazdom i unio u ugovor koji si potpisao.
    Nema lazi nema sanse za prevaru. Svi ti sajtovi i svi ti programi su laganica da se naorave ali jbg

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  13. #38
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Cambodia. Isto je lijepo bit slobodan i da mozemo da improvizijemo u zivotu, a ne sve da ti je programirano kao na tom hladnom zapadu

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  14. #39
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Jes, zamisli te dosade kad možeš mirno da spavaš pošto iznajmiš i platiš stanarinu... Nide akcije, niđe trke, niđe adrenalina, pa nijesmo u penziju majka mu stara...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  15. #40
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Sinoć sam nekih 40min gledao uživo dio naselja na periferiji Ljubljane,od parka za djecu,teniskih i basket igralishta,klupa za odmor,raznih vrsta drveća,parkinga, pa do ulaza u kojem sve odishe chistoćom,cvijeće na sve strane,pogled sa terase prelijep...a radi se o jeftinijim stanovima za izdavanje u deželi...ehh...
    ...

  16. #41
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,623
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    U svaku normalnu zemlju udjes u stan sa agencijom, agencija prenese da si zainteresovan. Depozit 1 do 2ipo kirije. Automatski potpisujes stan na svoje ime od tog dana, registrujes se sa tri klika na tu adresu. Odmah cim si se upisao grad te opominje da nisi zakljucio ugovore za struju, vodu i gas. Sve to online odradis tako sto uneses stanja koja si prekontrolisao sa gazdom i unio u ugovor koji si potpisao.
    Nema lazi nema sanse za prevaru. Svi ti sajtovi i svi ti programi su laganica da se naorave ali jbg

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
    No onda doleće i neki porez na promet,dobit,doprinosi za zapislenog...što li već.Ovako je "bolje". Sve pare u džep,tako 3-4puta,pa kad te neko namagarči onda piši i pljuj po forumima

    Sent from my room

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Generalno problem kao i sa svim ostalim u ovoj prsloj drzavi je sto se poslom agenta za nekretnine bavi svaka shusha koja ima broj telefona. Nista ti drugo ne treba.

    Ja sam imao bas bas lose iskustvo sa 2 agencije u PG.

    Sa jednom nadjem stan koji mi odgovara da iznajmim sve prodje super pola godine uzmem. Htio sam isti stan i sledece godine nije moglo bio iznajmljen, trazio sam stan slican, i zena iz agencije mi posalje slike, svidi mi se ja dodjem u PG da uzmem kljuceve i platim ona me uvede u potpuno drugi stan koji je bio uzas. Pa onda u jos jedan pa jos jedan
    Wtf gospoja ? Pa kao onaj smo jutros izdali - pa rece li mi ti jutros da je moj stan i da dodjem po kljuceve? Pa kao kolega izdao 10 min prije neko ste zvali.
    Pa sto ne rece drugarice nego me vodas po gradu. Na kraju nisam uzeo kod njih stan a cura koja je radila se ponijela kao klosharka no jebes ga.

    Druga agencija izadje mi u susret nadje mi to sto trazim, platim sve unaprijed za 6 mjeseci uzmu mi depozit potpisemo se i vidimo se ne zanimas me.
    Debil sam ja bio sto ne provjerih racune, kontam to mora preko agencije biti 1/1.
    Uglavnom meni su 5ti dan iskljucili struju, nisam ni znao da je iskljucena kontao sam nema cijela zgrada a onda sam nasao racune u fioci. 560 eur struje 60 vode i 300 odrzavanje ulaza, kablovska i net samo placeni uredno.
    Zovnem agenticu ovu, reko drugarice regulisite ovo, veli ona jao nisam vam rekla zaboravila sam. Mozete li vi platiti makar pola pa cu vam ja dodati novac za koji dan. Naravno da ne mogu nikako, nego platite nemam struje ljudi. Kaze ona ja mogu tek za 2 dana da platim nemam novca, a to je prethodni stanar ostao duzan.
    Odem ja platim, ova se ne javlja na telefon, pustila poruku bice za 15 dana pare - ok samo me pusti.
    Kad jedan dan zvoni neko na vrata, kad agentica sa 2 tipa.

    Sta je reko.ovo ***** ti... Otvaram govori zena, ja sam dovela kupce pa ako vam ne smeta da pogledaju stan, oni bi trgovali kad vama istekne zakup.
    Nijesam im dao da udju najvise jer se nije najavila curka.

    Uglavnom pare od racuna sam dobio poslije 5mjeseci a depozit iz 3 puta u trajanju 3 mjeseca poslije izlaska.

    Od tada sve kupoprodaje, rente sve sve nikako preko agencije nego sam.

    Vilajcani su *****, i ko god sa nama radi bilo kakav biznis bog neka mu pomogne.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    I ovo podvučeno je jedan od najvećih problema na tržištu. Razumijem potrebu da se zaradi dodatni dinar, generalno smo svi manje više u situaciji da na sve načine gledamo kako da preživimo iz mjeseca u mjesec, od rate do rate, ali ono što me ludi što upravo takvi 'agenti' koji prije podne taksiraju, ili vade pramenove, plasiraju potpuno pogrešne informacije kad je tržište nekretnina u pitanju.
    Lupam primjer, stan u prizemlju, bez terase, nije renoviran, maksimalna cijena po našoj procjeni, a radimo preko 20 godina je 40.000e. Prodavac, što je logično, kontaktira više agencija - da čuje različita mišljenja i formira cijenu. Mi mu kažemo 40.000e, ovaj priučeni veli - ada možeš ti i 50.000e, samo da bi on dobio ekskluzivno pravo, nebitno što obrlati prodavca, koji za nas kaže da mu sabijamo cijenu, da smo mu potcijenili stan i sl. Naravno, 'kolega' iz drugih agencija, ili 'samostalni referent' dobije stan, mi ga zbog 'ljutnje' prodavca nemamo u ponudi..i 'kolega' ga ne proda, jer, naravno, ne može stan da se realizuje po toj cijeni, ali se pompezno oglašava i 'ćami' u predmetu...i tako svakodnevno dolazi do gungule i suludih cijena na tržištu...i protiv takvih ne možeš...Misli ako ima kancelariju u City kvartu, kola 'patiku' (tako zovem one male dvosjede) s naljepnicom agencije, ajfon, tablet, sat i odijelo, štikle on/a je agent prodaje...on/a nije, no idiot plasiranja pogrešnih informacija...Početnike ne osuđujem, niko se nije naučen rodio. Ja i dan danas za sebe tvrdim da sam 'nepečena', iako sam u ovom poslu 15 godina s manjim prekidima i izletima u karijeri , ali prije nego se očeličiš ne istupaj sa neprovjerenim i netačnim informacijama, uči i upijaj od iskusnih, pa onda kreni u pohod. Tako da mi je žao što montenegrina i ti imate ovakvo iskustvo, pa smo zbog ovako blentavih i neprofesionalnih agenata svi u isti koš.

    Imala sam situaciju đe je osoba zakupila stan na godinu dana, redovno izmirivala svoje obaveze tih 12 mjeseci, vlasnik bio izvjestan periodu u inostranstvu. Ugovor istekao, ne javljaju se ni vlasnik, ni stanar u vezi sa produženjem istog. Ok, mi smo uzeli proviziju za godinu dana i međusobne obaveze i potraživanja su izmirene. Kad jednog lijepog dana eto vlasnika s pričom kako smo mi neprofesionalni, jer se nijesmo udostojili da mu se javimo kad je došao u Crnu Goru (kao da sam dužna da znam red letenja i mašem po aerodromima, a mislim da je red kad stigneš da se javiš da se upoznamo, ja ne mogu znati nečiji životni i plan putovanja) i osoba koja je zakupila stan ne plaća obaveze, duguje za račune i kirije...i rafalno po meni...On svoju krivicu ne vidi, ali sam ja etiketirana kao neprofesionalna, jer on pada na nečija moljakanja, suze, kuknjave, a pri tom ponavljam, moje obaveze oko zakupe su istekle par mjeseci prije toga i ne zanimaju me ni jedan, ni drugi - nijesu me zvali - obavijestili za produženje, to su sami regulisali. Ali, najlakše udarit' po meni i mojoj 'nestručnosti' i tražit da ja ganjam stanara za kiriju i neizmirene dažbine. Očekuje, valjda, da izjavim, jeste, mi smo krivi, sad ćemo vam sve nadomjestiti. Naravno, ne pada mi na pamet da se petljam u njihov 'dogovor' mimo mene i automatski ih eliminišem iz evidencije.
    Što se zakupa tiče, agencija ne garantuje ni za šta, to je jasno zakonski naglašeno i to da znate i ne možete, kao vlasnici, da je tužite zato što Vam stanar nije izmirio račune, plaćao kiriju ili slomio televizor (jedino ako agencija nije preuzela sve to, pa vlasnika dovela u zabludu ne dajući mu kiriju, ne plaćajući račune i sl.). Mi se možemo pojaviti samo u svojstvu svjedoka. Možete da insistirate na depozitu, koji je najčešće u iznosu jedne kirije, koji vraćate pri isteku zakupa, kad su svi računi izmireni.

    Joni, vidim ti znaš ko od agencija - posrednika radi na divlje i ne prijavljuje prihode, doprinose za zaposlene? Izvoli, imenuj.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  18. #43
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,685
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Dva puta sam do sada prodao stan I dva puta kupio. Na kraju uvijek bez agencije iako sam svaki put probao preko vise njih.

    Kad sam trazio stan, oni su mi nudili ono sto imaju na raspolaganju….I cijena nije imala veze sa stanjem stana….zato je I bilo na raspolaganju.
    Oba puta smo stan nasli sami, kaceci oglase na zgrade koje nas interesuju I raspitujuci se da li bi neko prodao stan u tim zgradama. I tako smo oba puta nasli stan koji jos nije bio na oglasima.

    Prilikom prodaje sam imao losa iskustva sa agencijama.
    Meni je sasvim OK da im dam njihovu proviziju, ali nisam zelio da zbog njihove provizije od 500 Eura meni naprave 10 puta vecu stetu.
    Agencijama je najvise u interesu da se stan brzo proda….jer tako brzo uzmu svoje pare. Da bi to napravili prodavcu sabijaju cijenu pricama o losem stanju stana, losoj lokaciji, teskoj situaciji na trzistu….a kupcu pricaju kako je moj stan pravi izbor za njega.
    Ovima sam nudio varijabilnu proviziju. Nisku za cijenu za koju se dogovorimo da je realna, a onda 30% od onoga preko sto on ugovori. I niko nije pristao.
    Ima I onih koji pricaju da oni prodaju dosta stanova, pricaju o nekim velikim prodajnim cijenama i onda ne dovedu nikog da pogleda.

    Najgora je bila neka Albanka koja prodaje stanove Albancima koji su iseljenici. Dosla u stan, rekla da joj se svidja I da ce se javiti za neki dan. Zvala odmah sutra, trazila neki sitan popust, ja pristao.
    Zavala ponovo dan kasnije , rekla da hoce da dovede kupce koji ce obici jos nekoliko stanova sa njom i izabrati. Dogovorili datum.
    Par sati prije dolaska zvala i trazila da u okviru dogovorene cijene ostavim dodatni procenat za nju….I da to nikako ne pominjem kupcu!!
    Nisam jos stigao nista ni da odgovorim, a ona dodala da naravno prilikom kupovine uvijek ima cjenkanja, da se ocekuje da ja I kupcu nesto smanjim ali da to ne smije da utice na njenu zaradu.

    Prodimio sam....to bi ispalo da stan prodajem 20% nize on neke normalne cijene. Rekao joj da ne dolazi i da me vise ne zove.

    I prodaje i kupovine su potrajale….na kraju se zavrsilo sa ljudima koje sam ranije poznavao ili imao zajednicke poznanike.
    Bez nervoze i korektno…...nikavih problema ni tokom transakcije ni posle. Cijene su uvijek bile nesto malo nize od prvobitno trazene.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  19. #44
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Ja sam prodavao poslovni prostor preko godinu dana. Dao sam ga u vise agencija I svi su mi trazili 5%. Cijenu sam prihvatio njihovu. Oni u principu su kacili slike na sajt I to je to. Od svih tih agencija jedna je dovela bila jednog potencijalnog kupca I to je to. Taj nije kupio.

    Kako nije prolazio po cijeni po kojoj se nudio, krenuo sam da spustam cijenu. Pakla toga. Zovem agenciju I kazem smanjite cijenu na sajtu, oni kazu oce, poslije par dana nista. Tako sam morao zvati po par puta da bi oni korigovali cijenu. Ko da je to neka filozofija.

    Na kraju sam ga sam prodao poznaniku kome sam se pozalio da ne mogu da prodam prostor. Lik je tako dobru ideju imao da nisam mogao da vjerujem. Da sam se ja toga sjetio ne bih ga prodavao :-)



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  20. #45
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Ниси рекао главно, која је то идеја...

    blue:

  21. #46
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Ниси рекао главно, која је то идеја...

    blue:
    Ne bih o tome, nije korektno :-).



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  22. #47
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Što se zakupa tiče, agencija ne garantuje ni za šta, to je jasno zakonski naglašeno i to da znate i ne možete, kao vlasnici, da je tužite zato što Vam stanar nije izmirio račune, plaćao kiriju ili slomio televizor (jedino ako agencija nije preuzela sve to, pa vlasnika dovela u zabludu ne dajući mu kiriju, ne plaćajući račune i sl.). Mi se možemo pojaviti samo u svojstvu svjedoka. Možete da insistirate na depozitu, koji je najčešće u iznosu jedne kirije, koji vraćate pri isteku zakupa, kad su svi računi izmireni.

    Joni, vidim ti znaš ko od agencija - posrednika radi na divlje i ne prijavljuje prihode, doprinose za zaposlene? Izvoli, imenuj.
    Šta pričaš to !! Kakav je to princip nikome ništa ako je televizor slomljen
    U savakom ugoovoru piše da je obaveza vratiti stan zakupodavcu u stanju u kom je bio kad se zakupoprimac uselio

    Što se tiče računa u pravu si u većini slučajeva ali ima izuzetaka tipa Agencije Centar koja garantuje za račune
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Garantuje jedino ako je depozit kod nje. Mada ne znam kako će garantovati ako je depozit 180€(iznos kirije garsonjere), a televizor, ili šporet 400€, ili neplaćen račun za struju 200€.
    U ugovoru je tačno naznačeno da troškove nepravilnog korišćenja aparata, ili šteta u stanu snosi zakupac i dužan je da ih otkloni, popravi, kupi, tj.plati zakupodavcu u roku od 10 dana!
    Tvrdiš da će agencija da plati odštetu zakupodavcu, koju je zakupac napravio, prodao, polomio?!
    Rakune, spremila sam 36 slatkih i 20 slanih palačinki za familiju, a spuštam i perem ljetnju garderobu,nemoj me j*bavat u zdrav mozak, kumim te bogom ...
    Last edited by KRKNA; 06-06-19 at 19:31.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  24. #49
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ne bih ja u mozak :angel:


    Usput obrati pažnju na Član 6



    PS.
    Agencija više ne postoji, a ako je nikla znajte da su u pitanju lopovi
    Last edited by Rakun; 07-06-19 at 02:33.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    S obzirom na to da ne vidim stavku 6. do kraja - ovo 'preuzumanja svih', znači, kao što sam rekla, u prethodnom postu, da se agencija, iz nekih svojih razloga, odlučila da ona preuzme kompletno vođenje zakupa zajedno sa kirijom, pa je zadržala i posljednju kiriju i depozit! Nije čest slučaj, ali se desi da se agencije obavežu (opet ponavljam ako se osiguraju barem u vidu depozita).
    No, znajući zakupce, a i profesionalnost današnjih agenata-agencije, nije ni čudo što više ne postoje, ako joj je svaki ugovor o zakupu ovakav...
    Quote Originally Posted by rakun
    ne bih ja u mozak
    Nećeš ti niđe .
    Sell the Vatican, Feed the World!

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Agencije
    By ssrdan in forum Sve i svašta
    Replies: 25
    Last Post: 12-12-17, 15:25
  2. Info Izdavanje, preko agencije ili .... ili... ?
    By Killy in forum Nekretnine
    Replies: 30
    Last Post: 16-02-16, 19:43
  3. Replies: 1
    Last Post: 09-07-11, 00:53
  4. agencije
    By pajko87 in forum Putovanja
    Replies: 4
    Last Post: 09-04-11, 02:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •