Ja iskreno kad bih se odlucio da izdajem stan preko agencije, ako mi nebi garantovala kiriju svakog prvog ugovorom predvidjeno placanje, da se ona cima sa zakupcem i da ona vodi racuna o tome, onda je nebih ni angazovao.
Pricam od momenta izdavanja, a ne od momenta kad se dogovorim sa njom. Moze stan par mjeseci da se izdaje i da se ne izda, ali od momenta kad ga izda recimo na godinu dana, necu da mislim o tome oce li zakupac kasnit ili nece, i sto ce se desit, to treba da bude obaveza agencije, a na njima je kako da se zastiti.
Jer ja ocekujem ako je dam agenciji koja ce da ostvaruje proviziju preko moje imovine, da tu proviziju i zaradi na taj nacin sto ce bit odgovorna za tog nekog zakupca kojeg mi je dovela u stan.
Taj rizik ozbiljna agencija mora da preuzme, a ne da mi kaze posle 3 mjeseca, pa vidji, zakupac kasni sa kirijom, ili mu se struja nagomilala pa je uteka, no fino da prati svoje stanove koje su preuzeli da izdaju, i racune i sve, a to nije naucna fantastika.
Iskreno ako ne moze da preuzme tu odgovornost onda ne kontam saradnju sa agencijom? Dajem proviziju svaki mjesec nekom ko ima nula odgovornosti?